Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Skoro obniżyli wiek emerytalny, to powinni zlikwidować wszystkie przywileje. Demografia jest nieubłagana. Wyż powojenny przechodzi na emeryturę, a w jego miejsce wchodzi niż lat '90, przetrzebiony emigracją. No i jeszcze w przyszłości pojawi się problem "śmieciówek", a raczej tych, którzy z nich korzystali.

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
      Taki kraj to mu mamy tłuku od 966 roku, no chyba ze w twoich kręgach ta emerytura wynosiła kilka tysięcy, bój dupę juz teraz bo niedługo wam obniża.
      po co ta napinka? Przeczytaj post grodzisk1, może zrozumiesz.

ja kitram w skarpetę
      Ostatnio edytowany przez Muppet_Show; 129671.

Komentarz

• Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
        czemu mnie obrażasz? czy ja Cię obraziłem? Przeczytaj post grodzisk1, może zrozumiesz.

ja kitram w skarpetę
        Noś na sznurku na piersi bo w tym kraju kradną! Sławetne-Pijacy i złodzieje są.... nie wzięło się znikąd!

A ty się publicznie pucujesz z chajsem w skarpecie?
        Pijacy i złodzieje są...
        https://youtu.be/SLFOunyoMFs

Komentarz

• Zamieszczone przez eltoro Zobacz posta
          Debilizmem? Proszę więc o wskazanie kraju, który ma niższe od Polski PKB per capita, a jego obywatele są od nas bogatsi. Lub odwrotnie. Jaki niby wskaźnik ekonomiczny jest bardziej miarodajną oceną rozwoju gospodarczego kraju?
          Litwa

Komentarz

• eltoro miernik PKB nie jest dobrym sposobem oceny rozwoju kraju bez uwzględnienia poziomu inflacji w danym roku oraz wzrostu zadłużenia państwa.

Co do pensji to chętnie przygarnę statystyki, które jednoznacznie dowodzą tezy, że wzrost PKB per capita koreluje 1~1 z wzrostem pensji obywateli. Z tym, że nie interesuje mnie średnia pensja w danym kraju tylko wyliczenie na podstawie mediany pensji co dany obywatel może za to kupić: koszyk dóbr + dobra luksusowe + koszty stałe + własna kwatera. Wyniki mogą okazać się szokujące

Komentarz

• Może kogoś to zainteresuje a może zupełnie nie. Ale wrzucam dlaa potomnych:
              W dniach 17–18 listopada w nowo otwartym Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Rzeszowie odbywa się Kongres 590 pod hasłem „Uwalniamy polski potencjał”. Wydarzenie wzięło swoją nazwę od prefiksu kodu kreskowego „590”, którym oznaczane są towary wytwarzane bądź dystrybuowane przez polskie firmy.

Kongres 590 to forum wymiany idei i doświadczeń polskich specjalistów z zakresu biznesu, nauki, polityki i legislacji. Dyskusje panelistów powinny wytyczyć nowe kierunki rozwoju – wspólną koncepcję prac nad wzrostem ekonomicznym i awansem Polski w gospodarczej hierarchii Europy i świata.

Na Kongresie przewidziane są wystąpienia premier Beaty Szydło oraz Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który objął honorowym patronatem to wydarzenie. W drugim dniu Kongresu wicepremier i minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki ogłosi „Konstytucję dla biznesu”, proponującą możliwości rozwoju polskiej gospodarki, znoszenie barier dla biznesu, ułatwianie działalności firmom poprzez wspieranie finansowe lub programy pomocowe oraz zmiany legislacyjne.
              – „Konstytucja dla biznesu” to oczekiwany przez polskich przedsiębiorców zbiór fundamentalnych zasad, określający na nowo i nowocześnie zarazem, relację pomiędzy przedsiębiorcą a państwem. Jednym z jego elementów będzie np. klauzula pewności prawa. Chodzi o to, by niemożliwa była dowolna interpretacja przepisów przez urzędnika, co w przeszłości wielokrotnie kończyło się wysokimi karami, jakie naliczano przedsiębiorcom, czasem za kilka lat wstecz. Skończymy z takimi praktykami. To tylko jeden z przykładów, bo zmian ułatwiających codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa będzie bardzo dużo – zapowiada wicepremier Mateusz Morawiecki.
              Gośćmi specjalnymi Kongresu będą wiceprezes Google Nicklas Lundblad, amerykańska dziennikarka Rita Cosby-Kossobudzka oraz biznesmen, pilot i wokalista Iron Maiden Bruce Dickinson.

Kongres 590 transmitowany będzie online na portalu Niezależna.pl.
              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Tymczasem PO przedstawiła gabinet cieci. Znalazły się w nim tak wybitne jednostki, jak Krzysztof Brejza jako szef resortu sprawiedliwości. Tej siły już nikt nie powstrzyma.

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                  Tymczasem PO przedstawiła gabinet cieci. Znalazły się w nim tak wybitne jednostki, jak Krzysztof Brejza jako szef resortu sprawiedliwości. Tej siły już nikt nie powstrzyma.
                  dobrze, ze tylko cieni.

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                    eltoro miernik PKB nie jest dobrym sposobem oceny rozwoju kraju bez uwzględnienia poziomu inflacji w danym roku oraz wzrostu zadłużenia państwa.

Co do pensji to chętnie przygarnę statystyki, które jednoznacznie dowodzą tezy, że wzrost PKB per capita koreluje 1~1 z wzrostem pensji obywateli. Z tym, że nie interesuje mnie średnia pensja w danym kraju tylko wyliczenie na podstawie mediany pensji co dany obywatel może za to kupić: koszyk dóbr + dobra luksusowe + koszty stałe + własna kwatera. Wyniki mogą okazać się szokujące
                    Nie sądzę, żeby poziom inflacji i poziom zadłużenia państwa poprawiły ocenę rządu w tej kwestii. Deficyt budżetowy mamy najwyższy w historii (co znowu bardzo źle świadczy o rządzie).

Nie napisałem, że to idealny wskaźnik, ale że nie ma lepszego na podstawie którego można byłoby dokonać obiektywnej oceny. Koszyk dóbr owszem, byłby dobrym wskaźnikiem, ale takich opracowań nie ma, a i dynamika zmian jest tu chyba niższa i trzeba będzie jeszcze poczekać.

Zresztą rządzący zdają sobie sprawę, że to ważny wskaźnik i pokrętnie próbują się wytłumaczyć, że może jest słabo, ale będzie lepiej. Między innymi petardę odpalił nieoficjalny naczelnik kraju. Tak go te dane uwierają, że znalazł już winnych marnych wyników!

http://wgospodarce.pl/informacje/308...Gospodarce.pl)

Zamieszczone przez JarKacz Zobacz posta
                    Prezes PiS został zapytany w TVP m.in. czy jest przekonany, że na realizację obietnic wyborczych starczy pieniędzy. "Sądzę, że wystarczy" - odpowiedział. W tym kontekście mówił m.in. o uszczelnieniu systemu podatkowego i wzroście gospodarczym. Przyznał, że rządzący woleliby, żeby ten wzrost był szybszy. "Ale to się przełamie, bo w tej chwili są trudności z inwestycjami, także tymi ze środków europejskich, także tymi, które są w rękach samorządów, są różne blokady" - dodał.
                    Mówiąc o tych blokadach Kaczyński stwierdził: "np. są na różne cele pieniądze, a przedsiębiorcy związani z partiami opozycyjnymi, którzy kiedyś mieli tę +rentę władzy+, można powiedzieć, niezależnie od normalnej renty rynkowej, dzisiaj po prostu nie chcą podejmować się różnego rodzaju przedsięwzięć gospodarczych, zyskownych dla nich, bo uważają, że lepiej zaczekać, że wrócą te dawne czasy". "Ale nie wrócą, zapewniam, że nie wrócą" - dodał.
                    Towarzysze! Kto winny? Przedsiębiorcy! Nie chcą zarabiać, byle tylko zaszkodzić dobrej zmianie
                    Wypowiedź godna człowieka roku forum ekonomicznego

Komentarz

Towarzysze! Kto winny? Przedsiębiorcy! Nie chcą zarabiać, byle tylko zaszkodzić dobrej zmianie
                      Nie chce mi się co prawda dyskutować o wyższości wzrostu PKB nominalnego, nad wzrostem w PPP. Napiszę tylko że czytanie ze zrozumieniem to winieneś podciągnąć
                      Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

Nie sądzę, żeby poziom inflacji i poziom zadłużenia państwa poprawiły ocenę rządu w tej kwestii. Deficyt budżetowy mamy najwyższy w historii (co znowu bardzo źle świadczy o rządzie).
                        Gdzie ja w swojej wypowiedzi odnosiłem się do kwestii rządu?

Zamieszczone przez eltoro Zobacz posta
                        Nie napisałem, że to idealny wskaźnik, ale że nie ma lepszego na podstawie którego można byłoby dokonać obiektywnej oceny.
                        Sam przyznajesz, że nie jest to dobry wskaźnik, ale przez brak innych danych chcesz dokonać "obiektywnej oceny"?

Zamieszczone przez eltoro Zobacz posta
                        Koszyk dóbr owszem, byłby dobrym wskaźnikiem, ale takich opracowań nie ma, a i dynamika zmian jest tu chyba niższa i trzeba będzie jeszcze poczekać.
                        Zastanów się czemu nie ma. Sam koszyk dóbr podstawowych nie wystarczy, o czym napisałem w swoim poprzednim poście.

Komentarz

Skąd ta pewność, że niektóre samorządy rządzone przez PO-PSL nie spieszą się z wykorzystywaniem środków unijnych? I skąd ta pewność, że niektórzy przedsiębiorcy zblatowani z PO nie liczyli, że protesty uliczne i Bruksela obalą władzę i wstrzymywali się z inwestycjami?

J. Kaczyński nie powiedział, że to główna przyczyna wolniejszego wzrostu w III kwartale, tylko że takie sytuacje mają miejsce. Sądzę że z dupy tego nie wziął, tylko ma takie informacje.

No ale zawsze można z ponad 20-minutowego wywiadu wyłowić dwa zdania i obśmiać

Komentarz

• Z raportu NIK-u,który potwierdza ,że Urzędy Marszałkowskie leżą i robią pod siebie w kwestii wydawania pieniędzy z Brukseli .
                            Ale fakt,łatwiej rzucić gówno w stronę JK.Lemingi chwycą.
                            "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Peace,
                              wskaźnik nie jest idealny, ale nie wmawiaj mi , że powiedziałem, że nie jest dobry. PKB to podstawowa sprawa przy ocenie kondycji gospodarczej kraju. Bagatelizowanie spowolnienia wzrostu PKB zostawmy rządowym propagandystom.

b.
                              J. Kaczyński nie powiedział, że to główna przyczyna, ale powiedział, że to jedna z przyczyn. Ale ilu jest takich przedsiębiorców, celowo nie inwestują i nie chcą zarobić, byle tylko zaszkodzić rządowi? Tylu że wpłynęłoby to na czynniki makroekonomiczne? No bez żartów. Nawet młody pelikan tego nie łyknie.
                              Naczelnik powie teraz każdą bzdurę, żeby jego wybrańcy zostali przedstawieni w ciepłym świetle. A pretensji nie miej do mnie że go obśmiałem, bo on tym swoim pokrętnym ciągiem myślowym sam się ośmieszył i nie trzeba mu pomagać, bo zbyt lotny w kwestii ekonomii to on nie jest.

Komentarz

J. Kaczyński nie powiedział, że to główna przyczyna, ale powiedział, że to jedna z przyczyn. Ale ilu jest takich przedsiębiorców, celowo nie inwestują i nie chcą zarobić, byle tylko zaszkodzić rządowi?
                                Nie wiem ilu. Nie "żeby tylko zaszkodzić rządowi", ale żeby wróciła poprzednia władza i zarobić więcej.

Być może przedsiębiorcy nie wpłyną na czynniki makroekonomiczne, ale słabe wykorzystywanie środków unijnych już może mieć wpływ.

Poza tym poziom wzrostu PKB w wielu kwartałach podczas rządów PO-PSL był niższy niż teraz.

Komentarz

Pracuję...
                                X