Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Obawiam się, że PiS ze swoimi pomysłami jeszcze bardziej pogorszy sprawę (vide mieszkanie+ ).
  Możesz rozwinąć wątek "mieszkanie+" ?
  "Lubię sobie jebnąć piwo"

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
   Możesz rozwinąć wątek "mieszkanie+" ?
   Polskie państwo (PiS) zaczęło budować mieszkania komunalne i będzie je rozdawać biednym bądź wielodzietnym rodzinom.

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    Proponujesz zatem mieszkanie dla każdego z dochodem up 5000?
    Od dewelopera mogę sobie kupić mieszkanie nie spełniając uprzednio żadnych wymogów, jedyny warunek, muszę posiadać odpowiednią ilość kasy, w zależności od tego czy inwestuje w wynajem lub kupno mieszkania. To że mieszkania deweloperskie są drogie, to wina małej konkurencji na rynku, jak też tego że rządy (szczególnie poprzedników) lobbowały na rzecz wybrańców, niszcząc przy tym maluczkich.

    Program MIESZKANIE+ nie dość że jest kosztowne, to jeszcze nakazuje przyszłemu najemcy spełnienia odpowiednich warunków. Jak napisane w programie, preferowane będą przede wszystkim rodziny wielodzietne (w pierwszej kolejności +3 dzieci, w kolejnej +2) z odpowiednim budżetem domowym, bo wedle zapowiedzi rządu ma to być "prodemograficzne" uzupełnienie programu 500+, także samotna matka z dzieckiem pracująca na kasie w Biedrze nie spełnia już statusu rodziny, podobnie zresztą 2+1 nie łapie się do przydziału mieszkania. Oczywiście nie żebym był za jakąkolwiek formą programu mieszkań socjalnych/komunalnych, po prostu przybliżam logikę tego co się kryje pod pojęciem "solidaryzmu" - na wikipedii "Prawa i Sprawiedliwości" odnośnik do poglądów gospodarczych, co oczywiście jest kolejną odmianą czerwonego ustrojstwa, w nieco "misyjnej" formie względem państwa, a nie jak w przypadku tradycyjnych socjalistów pokroju Razem - biednych ludzi, bo o ile Razem chce wzorem Janosika łupać bogatych i dawać biednym, tak PiS złupi wszystkich, a pieniądze przyzna wedle własnego widzimisie, kierując się przy tym "wizją" państwa.    Widzę tu zresztą kolejną analogię do PRLu, gdzie trzeba było czekać na przydział mieszkania latami, uprzednio zapisując się na listę.
    Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; 63828.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
     Od dewelopera mogę sobie kupić mieszkanie nie spełniając uprzednio żadnych wymogów, jedyny warunek, muszę posiadać odpowiednią ilość kasy, w zależności od tego czy inwestuje w wynajem lub kupno mieszkania. To że mieszkania deweloperskie są drogie, to wina małej konkurencji na rynku, jak też tego że rządy (szczególnie poprzedników) lobbowały na rzecz wybrańców, niszcząc przy tym maluczkich.

     Program MIESZKANIE+ nie dość że jest kosztowne, to jeszcze nakazuje przyszłemu najemcy spełnienia odpowiednich warunków. Jak napisane w programie, preferowane będą przede wszystkim rodziny wielodzietne (w pierwszej kolejności +3 dzieci, w kolejnej +2) z odpowiednim budżetem domowym, bo wedle zapowiedzi rządu ma to być "prodemograficzne" uzupełnienie programu 500+, także samotna matka z dzieckiem pracująca na kasie w Biedrze nie spełnia już statusu rodziny, podobnie zresztą 2+1 nie łapie się do przydziału mieszkania. Oczywiście nie żebym był za jakąkolwiek formą programu mieszkań socjalnych/komunalnych, po prostu przybliżam logikę tego co się kryje pod pojęciem "solidaryzmu" - na wikipedii "Prawa i Sprawiedliwości" odnośnik do poglądów gospodarczych, co oczywiście jest kolejną odmianą czerwonego ustrojstwa, w nieco "misyjnej" formie.     Widzę tu zresztą kolejną analogię do PRLu, gdzie trzeba było czekać na przydział mieszkania latami, uprzednio zapisując się na listę.
     Fajnie, rozumiem zatem, że popierasz weryfikację prawa do mieszkania komunalnego w 5 letnim okresie, co z pewnością pomoże mace z biedry otrzymać własne M?
     "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"


     Bynajmniej to nie przynajmniej!

     Komentarz


     • Kiedyś pisałem że trzeba po prostu oddać mieszkania komunalne ich najemca i pozwolić im samemu współdziałać, natomiast w budownictwie publiczno-prywatnym (TBS), oddać tyle mieszkań ile procent udziałów w poszczególnej nieruchomości posiada państwo/samorząd.

      Ogólnie to zapotrzebowanie=rynek winno decydować o tym ile potrzeba wybudować mieszkań, na pewno pod tym względem nie powinno być ani niedoboru ani nadmiaru, bo każdy chce zarabiać na nieruchomości.

      PS: Na koniec jeszcze jedna różnica pomiędzy tradycyjnym socjalizmem Razem a solidaryzmem PiSu, czyli forma systemu podatkowego. Razem złupi bogatego 70-procentowym podatkiem bezpośrednim i zawsze będzie to podatek od osoby fizycznej, gdyż o dziwo oni bardziej rozumieją iż przedsiębiorstwo zawsze przerzuci podatek na klienta. W przypadku PiSu mamy tutaj do czynienia z podatkiem pośrednim zabieranym po troszku wszystkim (VAT, akcyza, darowizny), a jeśli PiS bezpośrednio już komuś zabierze, to najczęściej właśnie zagranicznym korporacjom (banki/markety).
      Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; 63828.

      Komentarz


      • Prokuratura podejmie działania sprawdzające pomówienia ?

       Dziennikarze przyjrzeli się funduszom Solidarnej Polski i skonfrontowali to z zapisami ustawy o finansowaniu partii politycznych. Zgodnie z prawem wpłaty od osoby prywatnej (biznes nie może finansować partii) nie mogą przekroczyć określonego limitu (rocznie to 15-krotność minimalnej pensji). Co się okazało? Bliżsi i dalsi krewni polityków SP byli bardzo szczodrzy dla formacji Ziobry. Rodzina obecnego prokuratora generalnego w ciągu dwóch i pół roku przekazała partii 437 tys. zł. Bliscy Tadeusza Cymańskiego – 115 tys. zł. Spore datki przekazały m.in. córki europosła. Skąd miały pieniądze? Cymański spekuluje, że może wzięły pożyczki. Pieniądze wpłacili też asystenci polityka. Spory wkład w budżet Solidarnej Polski mieli współpracownicy i rodzina Jacka Kurskiego, w tym jego matka, syn i córka studentka (łącznie wpłacili ponad 230 tys. zł).

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
        Prokuratura podejmie działania sprawdzające pomówienia ?
        Pytaj w prokuraturze.

        I następnym razem podawaj źródło tego typu "rewelacji". (dla tych co nie wiedzą: newsweek T. Lisa )

        Komentarz


        • Czyli hvj,a nie źródło.
         "Lubię sobie jebnąć piwo"

         Komentarz


         • Oczywiście.

          Poza tym jak pisze syfiLis "wpłaty od osoby prywatnej nie mogą przekroczyć określonego limitu (rocznie to 15-krotność minimalnej pensji). Bliżsi i dalsi krewni polityków SP byli bardzo szczodrzy dla formacji Ziobry. Rodzina obecnego prokuratora generalnego w ciągu dwóch i pół roku przekazała partii 437 tys. zł. Bliscy Tadeusza Cymańskiego – 115 tys. zł."

          Policzmy: 15 x 1850 = 27 750 (rocznie)
          27 750 x 2,5 = 69 375
          437 000 / 69 375 = 6,29

          Wystarczyło, żeby tych "bliższych i dalszych krewnych" było 7 (przeznaczyli max kwotę) i wszystko jest zgodne z prawem. U Cymińskiego dwóch.

          Pomijając już bezsens tego prawa, to znamienne, że lisweek na obecną władzę znalazł AŻ TAKIE HAKI

          Następna okładka będzie taka, że złapią brata ciotecznego Ziobry jak przechodzi na czerwonym świetle

          Komentarz


          • hehe, uwielbiam tą waszą stronniczość: gdyby to nie była prawa strona to już by kipiało że wałki jak chu.j. a tak to wyliczają średnią wpłatę.

           Zamieszczone przez b. Zobacz posta
           Pytaj w prokuraturze.

           I następnym razem podawaj źródło tego typu "rewelacji". (dla tych co nie wiedzą: newsweek T. Lisa )
           temat dnia więc wrzucam, bo coś dziś w politycznym cisza i nie ma o czym dyskutować.

           Komentarz


           • Nie mamy o czym rozmawiać. Elo.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez b. Zobacz posta
             Nie mamy o czym rozmawiać. Elo.
             Bez napinki. Pzdr

             Z innej beczki. Kto wie, czemu czyszczą Lotos i Tauron z prezesów?

             Komentarz


             • Zamieszczone przez muppet_show Zobacz posta
              bez napinki. Pzdr

              z innej beczki. Kto wie, czemu czyszczą lotos i tauron z prezesów?
              kmwtw,pdk, chwdp, pdw. Elo!
              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
               Minusy

               1. Zdecydowanie największy - chaos informacyjny ze strony rządu
               W PISie też to zauważyli

               Zamieszczone przez Beata Szydło
               Tak jak każdy rząd popełnialiśmy w ciągu tego roku błędy, ale wyciągamy z nich wnioski i staramy się szybko reagować oraz poprawić to, co należy. W tej chwili jest nowa polityka medialna i komunikacyjna w resortach, za jej koordynację odpowiada m.in. Paweł Szefernaker, a także Rafał Bochenek, i zaczyna przynosić to efekty. Jeżeli wszystkie resorty i ministrowie do tego się dostosują, to sytuacja powinna się na stałe uspokoić.
               Dziś też (chyba w ramach zmiany polityki medialnej) podsumowanie pierwszego roku rządów pod hasłem "Dobry Rok". Każdy z resortów podsumowuje pracę, jaka została wykonana w ostatnich 12 miesiącach.

               -----------------

               Wczoraj w "Minęła 20" gościem była Małgorzata Wassermann. Naprawdę warto obejrzeć (od 18:30).

               Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

               Komentarz
               • W trzecim kwartale 2016 roku dynamika produktu krajowego brutto Polski wyniosła 0,2% kdk i 2,5% rdr  - podał wstępne szacunki Główny Urząd Statystyczny.


                Komentarz

                Pracuję...
                X