Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Sprawa odnośnie cenzurowania treści na FB w kontekście do obowiązującego prawa konstytucyjnego, jest dość mówiąc trudna do rozstrzygnięcia. Zakładając iż prawo konstytucyjne odnosi się do przestrzeni publicznej, to już nie ma w tej kwestii żadnych artykułów regulujących przestrzeń sieciową (internet), tzn. domyślnie internet można potraktować jako przestrzeń publiczną, choć nie do końca. Internet to coraz częściej przestrzeń biznesowa (outsourcing, marketing sieciowy, artykuły płatne), zatem można przyjąć iż powoli się prywatyzuje, jak np. portal gazeta.pl, gdzie za dostęp do niektórych artykułów trzeba zapłacić. Nic więc zatem dziwnego iż właściciele stron internetowych/social mediów, coraz częściej chcą mieć także wpływ na zawartą treść swoich portali. W tej kwestii tworzy się regulaminy stron internetowych i tu leży cały szkopuł. Regulamin może odnosić się do zakazów wymieniowych w nim sformułowań/treści/symboliki, może również zawierać artykuły odnoszące się do dowolnej interpretacji moderatora, tym samym dając mu wolną rękę w moderowaniu zawartości portalu, w końcu może wprost odnosić się do porządanej treści, jak użytkowników posiadających konta na stronie. Kwestia w rozstrzyganiu wszelkich regulaminów i znajomości nich, leży w rękach prywatnych arbitrażów i jeśli jakich użytkownik czuje się poszkodowany w związku ze zbanowaniem jego nicku przez administratora/moderatora, czy usunięciem jego treści ze strony, zawsze powinien mieć możliwość odwołania się do tegoż arbitrażu, jak również może złożyć masowy pozew wraz z innymi użytkownikami, bo to zawsze zwiększa szanse wygrania sprawy, natomiast nie widzę sensu aby to państwo miało zajmować się walką z korporacjami, tym bardziej że nie ma w tej kwestii żadnego przejrzystego prawa regulującego internet.

  Jest jeszcze jedna sprawa, mianowicie granica pomiędzy biznesem a ideologią uprawianą za wielkie pieniądze. Zazwyczaj jest tak że tegoż ideologię uprawiają kapitaliści którzy już zdążyli się dorobić fortuny, w związku z tym mogą pozwolić sobie na prywatną misję nawracania świata na swą modłę. Mając takie narzędzia wpływu w ręku, jak kasa/media/internet, wręcz się poczuwają do tegoż obowiązku, oświecać ludzi swymi poglądami. Jest to typowe dla światka Zachodu, gdzie skorumpowane państwo pilnuje interesu monopolisty, by czasem u jego boku nie wyrosła jakaś niespodziewana konkurencja, oczywiście w zamian za dutki/dobry pijar w sieci/sfinansowanie kampanii wyborczej, także tenże kapitalista mając świadomość zabezpieczonego bytu i absolutnego monopolu na rynku, może pozwolić sobie na uprawianie ideologii za wielkie pieniądze. To widzimy między innymi w takim medium jak właśnie FB, gdzie pan Zückenberg (czy jakoś tak), uprawia tę swoją lewacką ideologię tęczową za wielkie pieniądze.

  Jak zwykle w tej sprawie wychodzę ze zdroworozsądkowego założenia, iż nie ma co się na siłę pchać tam gdzie mnie nie chcą, w związku z tym prócz FB jest jeszcze tysiąc innych miejsc gdzie można założyć konto i pisać swe racje, jak również nie widzę problemu by każde środowisko miało taką możliwość organizowania się wokół jakiś mediów, które sami tworzą. Właśnie tak rozumiem internet w XXI wieku i doprawdy nie rozumiem czemu nacjonaliści burzą się że ich FB blokuje, skoro są jeszcze inne niszowe portale społecznościowe. Jaki jest FB każdy widzi i trzeba sobie dać z nimi siana.

  Komentarz


  • Na sobotniej manifestacji będą rozdawane za darmo plakaty Marszu Niepodległości.

   Komentarz


   • W co gra ten pajac Rzepliński? Już chyba sam się pogubił.

    Najpierw dziś - wobec odmowy udziału w posiedzeniu części sędziów TK - w sposób już absolutnie bezczelny złamał Konstytucję i zarządził rozpatrywanie sprawy w 5-osobowym składzie. I ten skład (niejednogłośnie ) uznał, że ustawa z 22 lipca o wyborze Prezesa TK jest... zgodna z Konstytucją (zaskarżyło ją PO i .N).

    ---------

    W weekendowym wywiadzie dla "Le Soir" szef KE odpowiedział twierdząco na sugestię dziennikarza belgijskiej gazety, że wydaje się, iż UE nie ma realnej władzy, by powstrzymać "autorytarny dryf" w Polsce i na Węgrzech. "W traktatach europejskich jest artykuł 7., który przewiduje możliwość nałożenia sankcji na kraj odchodzący od uniwersalnych zasad UE. Mówi się, że jest to +broń atomowa+. Ale niektóre kraje członkowskie już teraz mówią, że nie zgodzą się na jej użycie. Taka odmowa a priori faktycznie anuluje artykuł 7. Przyglądam się temu ze smutkiem i goryczą" - podkreślił Juncker.
    Ojoj

    Komentarz


    • Rafał Ziemkiewicz - Chłodnym Okiem CZ.1     cz.2 https://www.youtube.com/watch?v=ZqzsaCBqMoQ

     Komentarz


     • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
      Jutro/pojutrze edytuję ten post i rozwinę
      To co napiszesz coś na temat Kurskiego ? Naprawdę chętnie poczytam.
      349meczów*
      71 goli*
      58 asyst*

      jest tylko jeden King!!!!

      *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

      Komentarz
      • walka z neokolonializmem trwa.

       #dobrazmiana
       Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
       -------------
       Jedynie prawda jest ciekawa

       Józef Mackiewicz

       Komentarz


       • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
        http://m.interia.pl/motoryzacja/news,nId,2302422

        walka z neokolonializmem trwa.

        #dobrazmiana
        Serio mamy tu grzać każdą medialną wrzutkę z urzędniczej szuflady? Ja jednak, tradycyjnie już, poczekam na to co wyjdzie z rządu do Sejmu
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz


        • Ano poczekamy. Oczami wyobraźni widzę że będzie taniej

         Ìś Pracujemy nad zmianami zasad płatności akcyzy w zależności od pojemności silnika, w zależności od wieku samochodu - powiedział wicepremier Morawiecki.
         Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
         -------------
         Jedynie prawda jest ciekawa

         Józef Mackiewicz

         Komentarz


         • Czerwone Razem w ataku,lub głupoty komunistycznych piewców przed Marszem Niepodległości.

          p.s.Jesli pomyliłem tematy to dajcie to do-dewiantów....
          Ostatnio edytowany przez pijak z Wo(L)i; 71305.
          Pijacy i złodzieje są...
          https://youtu.be/SLFOunyoMFs

          Komentarz


          • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
           http://m.interia.pl/motoryzacja/news,nId,2302422

           walka z neokolonializmem trwa.

           #dobrazmiana
           O rany rany!
           "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"


           Bynajmniej to nie przynajmniej!

           Komentarz


           • Rzecz w tym, że największy interes żeby tu dalej było szrotowisko mają same koncerny motoryzacyjne. Bo rynek który rocznie wchłania 0,5-0,8mln (plus dodatkowe 200 tysięcy pribałtika) używanych aut z zachodu to nie w kij dmuchał, bo dzięki niemu nowe auta wolniej tracą tam na wartości (prosta zasada popytu i ceny), tym samym klienci mają więcej kasy sprzedając je. A więc częściej mogą je wymieniać - w cyklu 3-5 letnim, czyli taki Żak czy Hans kupuje nowy, jeździ nim 3-5 lat i potem sprzedaje mając na "pierwszą ratę" na kolejny nowy. U nas ten mechanizm został zburzony w 2004 właśnie poprzez masowy import używek i przyspieszenie spadku cen aut nowych, co spowodowało że nijak nowe auto po 3-5 latach nie starcza na "pierwszą ratę" na nowe (wiadomo że wpływ tu mają też koszty finansowania, jak i procent jaki rata stanowi w średnim wynagrodzeniu).
            Nie muszę mówić że ma zachodzie nowe auta są droższe około 10% (o czym świadczy że koło 20% aut sprzedanych w polskich salonach to reeksport z powrotem na zachód), więc bardziej się je opłaca sprzedawać tam niż tutaj.
            No i w obronie tego już KE się odezwała, sygnalizując że akcyza w takim kształcie może zostać zablokowana tak samo jak podatek od sprzedaży detalicznej. O ile Rzeplińskiego to mogą zneutralizować, to KE już nie bardzo, więc mają kolejny kłopot.

            Komentarz


            • Ale Gośka tam z nimi jedzie ostro

             349meczów*
             71 goli*
             58 asyst*

             jest tylko jeden King!!!!

             *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

             Komentarz


             • Ale Gośka tam z nimi jedzie ostro
              Orka kolesiowskiego układu prokuratorsko/sędziowskiego od wczoraj trwa. Pomału wychodzi jakie to niedouczone, niestosujące przepisów pousadzane towarzystwo. Nie dziwię się że ich dzieciaki zapisały się do KODu. Mam nadzieję że wielu osobom to otworzy oczy. Klasa babeczka!
              Ostatnio edytowany przez Mayhe(L); 130708.
              Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

              Komentarz


              • Czyli akcyza na samochody z silnikami powyżej 2 litrów ma jeszcze wzrosnąć? Chore...
               "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

               WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

               Komentarz


               • Jest dobrze. Agora tonie szybciej niż spodziewali się analitycy !!! Najpierw ogłosiła że ze względu na złą sytuacje finansową zwolni 7% zatrudnionych, a teraz właściciel Gazety Wybiórczej, Metra, radia rynszTOK FM, stacji Stopklatka TV czy sieci kin Helios w III kwartale 2016 roku odnotował 14,5 mln zł straty netto wobec 6,6 mln zł straty rok temu. Starta okazała się wyższa od oczekiwań analityków którzy zakładali, że wyniesie ona 11,3 mln zł. Good night left side !!!

                Grupa Agory miała w trzecim kwartale 2016 roku 14,5 mln zł straty netto przypadającej na akcjonariuszy jednostki dominującej wobec 6,6 mln zł straty rok temu. Starta okazała się wyższa od oczekiwań analityków ankietowanych przez PAP,...
                Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie.

                Komentarz

                Pracuję...
                X