Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• A ja mam pytanie do Jaco - jak oceniasz wypowiedź Sasina (wczorajsza Rzepa) w sprawie podatków?

http://www.rp.pl/Walczymy-o-rozsadne...ic-wiecej.html

Wprowadzimy do systemu podatkowego elementy sprawiedliwości społecznej – mówi Jacek Sasin, szef sejmowej Komisji Finansów.
    Rzeczpospolita: Komu potrzebna jest rewolucja podatkowa?
    Jacek Sasin, poseł PiS, przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych: : Obywatelom. Polakom. Od wielu lat trwa dyskusje, z której wynika, że system podatkowy jest niejasny, skomplikowany i niesprawiedliwy. Rząd chce uprościć podatki. Powinny stać się progresywne. Ci zarabiający mniej powinni płacić mniejsze, a ci, którzy zarabiają więcej, powinni być obciążeni większa daniną. To wynika z elementarnego poczucia sprawiedliwości społecznej.

w porównaniu z "wikipedyczną" (neologizm) definicją SOCJALIZMU:

Socjalizm (łac. societas – wspólnota) – 1. wieloznaczne pojęcie, odnoszące się do ideologii politycznej wywodzącej się z utopijnej filozofii politycznej rozwijanej w latach 30. i 40. XIX wieku we Francji lub 2. doktryna gospodarcza postulująca upowszechnienie świadczeń socjalnych i poddania gospodarki kontroli społecznej (poprzez instytucje państwowe, samorządowe, korporacyjne lub spółdzielcze). Częścią wspólną wszystkich odmian socjalizmu jest (częściowe lub całkowite) odrzucenie idei kapitalizmu oraz promowanie idei sprawiedliwości społecznej.

Dygresja:
    Od razu mówię, ze PO to dla mnie banda złodziei - zepsutych ośmioletnim rządzeniem - więc proszę nie zarzucać mi tęsknoty za minionym okresem... po prostu dla mnie prawicowość to także odpowiedzialność za siebie (każdej jednostki) i za gospodarkę... a tu wyższe podatki dla jednoosobowych działalności (pewnie spierdzielą na Słowację), ZUS bez ograniczenia 30-to krotności podstawy wymiary składek (co nie przełoży się na wyższa emeryturę) - dalsza nacjonalizacja OFE (zapoczątkowana przez PO!) i 500+ (choć w założeniu całkiem fajne to NIEUZALEŻNIONE od pracy!) należne nawet uchodźcom (!) i ograniczenia w handlu ziemią rolną - dla zwykłych Polaków (cwane gapy i tak sobie poradzą i założą np. związek wyznaniowy).

Uprzejmie proszę o merytoryczną odpowiedź:

-gdzie się podział szanowany przeze mnie PiS z czasów Zyty Gilowskiej (obniżenie podatków i stawki rentowej skutkujące zwiększeniem wpływów do budżetu!!!)
    http://www.bankier.pl/forum/temat_w-...j,8693160.html

(bo w tym momencie - przepraszam ale humorystycznie: PiS = Podatki i Socjal lub ewentualnie Populizm i Socjalizm)

Z poważaniem

Komentarz

• Zamieszczone przez Pieczewo Zobacz posta
      A ja mam pytanie do Jaco - jak oceniasz wypowiedź Sasina (wczorajsza Rzepa) w sprawie podatków?
      Poczekam na legislację, jak to zwykle mam w zwyczaju, kolego meteorze.
      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Jenoptik Defense & Civil Systems otrzymał kontrakt na dostawę 126 elektrycznych systemów napędu wieży i stabilizacji dla polskich czołgów Leopard 2A4, modernizowanych do standardu Leopard 2PL. Podpisana podczas tegorocznego MSPO umowa będzie realizowana we współpracy z polskimi przedsiębiorstwami, w tym ZM Tarnów. Wartość kontraktu wynosi 22 mln euro.

Prace w ramach kontraktu będą realizowane we współpracy z polskimi partnerami, w tym ZM Tarnów. Dostarczone przez spółkę systemy to część programu modernizacji polskich czołgów. Elektryczne napędy wieży i stabilizacji trafią do wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Zakładów Mechanicznych "Bumar-Łabędy" S.A. Dostawa zostanie przeprowadzona między 2017 a 2020 rokiem.
        http://www.defence24.pl/473858,kontr...wa-z-zm-tarnow
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• http://pikio.pl/pis-idzie-na-wojne-z...e-rozwiazania/

Zaczęło się

Komentarz

• A moim zdaniem nic się nie zaczęło.

Trzeba zwrócić uwagę na kontekst - to nie jest tak, że Ziobro zrobił konferencję po wydarzeniach w Madrycie i powiedział "idziemy na wojnę z chuligaństwem!". Mieli konferencję dot. reprywatyzacji i dziennikarzole po Łodzi, spodku i Madrycie zaczęli drążyć "a co z kibolami?!".

Powiedzieli to co musieli pod publikę "pracujemy nad tym". Z tą zmianą KK to też nie jest tak, że to pod kątem chuligaństwa - po prostu pracują nad gruntownymi zmianami w całości kodeksu karnego.

Uważam, że zupełnie nie na rękę PISowi jest walczyć ze środowiskiem kibicowskim i nie wierzę, że się do tego posuną. Choć oczywiście mogę się mylić.

Jak na razie powiedzieli to co musieli. "Po czynach, nie po słowach".

Komentarz

• Ktoś tu nie tak dawno pytał o zbiór zastrzeżony:
              http://niezalezna.pl/87868-cenckiewicz-ujawnia-mamy-szanse-udostepnic-historykom-i-dziennikarzom-999-proc-zbioru-zastrzez

"
              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta

Uważam, że zupełnie nie na rękę PISowi jest walczyć ze środowiskiem kibicowskim i nie wierzę, że się do tego posuną. Choć oczywiście mogę się mylić.
                A moim zdaniem "walka z kibolstwem" jest politycznie opłacalna dla niemal każdej siły politycznej w niemal każdej szerokości geograficznej. Nie oszukujmy, stanowimy naprawdę niewielki odsetek społeczeństwa. A jego reszta ma o nas zdanie przeważnie negatywne. Przeciętnemu wyborcy (myślę, że nawet PISu, chociaż tu pewnie w mniejszym stopniu) kojarzymy się darciem ryja w autobusach, sikaniem po parkach, waleniem browarów na osiedlach i z głupawymi osiłkami piorącymi się po lasach, lub, co gorsza, na ulicach. Dlatego jesteśmy wymarzonym celem. Walka z chuligaństwem i stadionowym bandyctwem bardzo fajnie brzmi.

Inna sprawa, że PiS jest trochę w rozkroku i wykonuje pewne gesty w naszą stronę, może na podstawie osobistych sympatii niektórych przedstawicieli tego obozu, może ze względu na pamięć na antyplatformiane inicjatywy. Ale nie łudziłbym się, że któregoś dnia Ziobro jak podczas ostatniej kadencji nie zwoła konferencji i nie zapowie "walki ze stadionowymi bandytami".

Pytanie, ile PiS mógłby stracić na mniej lub bardziej otwartej wojnie z kibolami. Moim zdaniem niewiele. Raz, że nie jesteśmy środowiskiem bardzo liczebnym. Dwa, że jednak politycznie niejednolitym i nie jest tak, że PiS wśród nas kosi 90 procent poparcia. Coraz więcej ludzi szuka czegoś bardziej na prawo, część szuka jeszcze innych inicjatyw, a część ma niestety wywalone na politykę. Sam jestem ciekaw, jak procentowo przedstawia się poparcie PiSu w środowisku kibicowskim, ale moim zdaniem oscyluje ono bardziej w okolicach 50 procent (maks.), niż 75.
                Inne pytanie, jak zareagowałby na wojnę z nami twardy elektorat PiSu. Wśród moich znajomych pisowców panuje jakiś sentyment za antyrządowe hasła i protesty, ale dla większości z nich kibol to chuligan i sojusz z nami jest trochę kłopotliwy.

Dlatego moim zdaniem jakaś forma konfliktu między nami a władzą jest nieunikniona, może w nie tak ostrej formie jak za Platformy, ale jednak.
                Ale oczywiście mogę się mylić

Komentarz

• Byłbym w stanie w to uwierzyć gdybyśmy mieli lata '90 i co tydzień zadymy na stadionach

Ale ten "problem" praktycznie nie istnieje - na stadionach wydarzy się coś od wielkiego dzwona. Teraz było takie 'combo' Katowice, Łódź, Madryt (gdzie w sumie też nic się nigdzie nie wydarzyło), ale media zaczęły drążyć i coś Ziobro z Jakim powiedzieć musieli.

Piszesz, że odsetek kibolstwa jest mały - prawda, ale jednak bardzo duża część młodych ludzi ma znajomych kiboli i generalnie cały "młody obóz patriotyczny" jest powiązany z kibolstwem, a to już duża siła.

Piszesz też, że praktycznie nic nie stracą. A co zyskają? Wbrew pozorom ta konserwatywna część społeczeństwa nie widzi w kibolu tylko naćpanego dresa z browcem w ręku. Taki pogląd mają liberalno-lewicowi oczadzeni tvnem i wyborczą, ale to nie jest raczej target wyborczy PISu

Poza tym prez. Duda już kilkukrotnie chwalił kibolstwo, min. Ziobro w tej samej wypowiedzi, w której powiedział że pracują nad zmianami, powiedział także że bardzo duża część kibolstwa to patrioci (o czym już pikio.pl nie wspomniał w artykule).

Moim zdaniem na walce z wyimaginowanym problemem kibolstwa mogą tylko stracić, nie sądze żeby szukali sobie wrogów na siłę

Komentarz

• Ale sie Macierewicz naciął z nagraniem Tusk-Putin na lotnisku Smoleńskim. Po ch.uj on takie głupoty gada, pózniej ludzie maja szydere i ważniejsze tematy rownież uznają za błazenadę.

Komentarz

• Nie wiem jak tam z "ważniejszymi tematami", ale ten wygląda tak:

Po ujawnieniu przez „Gazetę Polską” informacji, niektórzy dziennikarze zaczęli przekonywać, że to nie jest nowe wideo – tylko film znany od kilku lat. W oficjalnym komunikacie odniosło się do tego Ministerstwo Obrony Narodowej.

"W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi nagrania rozmowy byłych premierów, przeprowadzonej w Smoleńsk 10 kwietnia 2010 r. informuję, że taśma, którą dysponuje Ministerstwo Obrony Narodowej jest jawna.

Z punktu widzenia Ministerstwa Obrony Narodowej i analizy przebiegu wydarzeń dotyczących katastrofy smoleńskiej nie jest ważne, czy ktoś zna ten materiał, czy nie.

Ważne jest, że na tej taśmie została zarejestrowana rozmowa byłych premierów Polski i Rosji: Donalda Tuska i Władimira Putina oraz ministra ds. nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej Siergieja Szojgu (...)

Podczas rozmowy, Rosjanie będący członkami państwowej komisji ds. wyjaśnienia tragedii smoleńskiej, już po zapoznaniu się z analizą miejsca zdarzenia oraz zapisu skrzynki głosowej, przedstawiają dotychczas nieznany przebieg katastrofy, sprzeczny z konkluzjami MAK oraz raportu Jerzego Millera.

Donald Tusk nie przekazał tej informacji ani prokuraturze, ani Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, ani opinii publicznej, choć wiedział, że dezawuuje ona ustalenia MAK i komisji Jerzego Millera. Na tym polega fundamentalne znaczenie tego materiału.

Jeżeli dziennikarz lub urzędnik państwowy znał ten materiał i nie poinformował o tym prokuratury to działał na szkodę wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej
                      ."
                      Wszystko.
                      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                        Wszystko.
                        Zwróć uwagę na nick tego mądrali, Panie Kierowniku.
                        "
                        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
                          Ale sie Macierewicz naciął z nagraniem Tusk-Putin na lotnisku Smoleńskim. Po ch.uj on takie głupoty gada, pózniej ludzie maja szydere i ważniejsze tematy rownież uznają za błazenadę.
                          Mam podobne zdanie na ten temat co Ziemkiewicz:

A co do wypowiedzi Ziobry, że będzie walczył z kibolstwem. Poniekąd został zmuszony do odpowiedzi na te pytania od dziennikarzy bo od soboty (Katowice) przez niedziele (Łódź) po wtorek (Madryt) temat kiboli był nr 1 w mediach (choć TVP to zlała, albo małą wzmiankę gdzie na końcu dali) co wzmocniły największe media hiszpańskie o dzikusach Polski. Więc temat na topie to musiał się odnieść i jak na ministra sprawiedliwości zrobił to co każdy by zrobił oraz wspomniał że wśród kibiców jest sporoa grupa patriotów (chyba żaden poprzedni minister nigdy tak nie wypowiedział się). Zobaczymy jak to się potoczy dalej boto mogły być tylko deklaracje na potrzeby konferencji i danego tematu ostatnich dni.

A przyglądając się bliżej tym kibicowskim wybrykom to 10 lat temu nie były by zauważone temat dnia nr 1 w lewicowcyh mediach, a Madryt od kilku dni wyczekiwał że coś siębędzie działo (za pomocą mediów) i nawet rzucenie butelką w psa było by rozdmuchane do niebotycznych rozmiarów.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                            Nie wiem jak tam z "ważniejszymi tematami", ale ten wygląda tak:

Wszystko.
                            Akurat tutaj kompromitacja Macierewicza pełna. Ten materiał śmigał 6 lat temu na S24 po niemal wszystkich blogerach od Smoleńska

Komentarz

• Komisja śledcza ds. Amber Gold przedstawiła listę 22 osób, które mają zostać przesłuchane do stycznia 2017 roku. Jako pierwsza na 8 listopada została wezwana prokurator Barbara Kijanko. Kobieta jednak od czerwca przebywa na zwolnieniu lekarskim. Wobec tego zadecydowano, że w ww. terminie zeznawać będzie lekarz, który wystawił prokurator Kijanko zwolnienie lekarskie. Dodatkowo Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji wniosła, by zweryfikować autentyczność zwolnienia lekarskiego świadka.
                              Oj, będzie się działo. Pani Małgorzata przejęła w genach po ś.p. Tacie skrupulatność i dociekliwość. Będę jej kibicował z całych sił.
                              "
                              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                                Zwróć uwagę na nick tego mądrali, Panie Kierowniku.
                                Zwróciłem (i jaki ze mnie "kierownik", gdy nawet własnego sklepu nie mam )

Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                                Akurat tutaj kompromitacja Macierewicza pełna. Ten materiał śmigał 6 lat temu na S24 po niemal wszystkich blogerach od Smoleńska

1. Jako jeden z aktywnych użytkowników S24 poproszę o linki do tych "niemal wszystkich" blogów, bo nie zauważyłem. Inaczej uznam, że to opinia podobna do tej, że w Mielcu nie produkują Black Hawków, tylko kadłuby dla jankesów

2. W niczym nie zmienia to wymowy mojego cytatu z komunikatu MON
                                Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.

Komentarz

Pracuję...
                                X