Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Modne jest ostatnio sformułowanie "sytuacja win-win", a ja bym powiedział że w sprawie aborcji PiS zostało postawione w sytuacji lose-lose.

Z jednej strony jej najbardziej konserwatywni wyborcy, którzy chcieliby całkowitej ochrony życia, a z drugiej bardziej centrowe i też duża część społeczeństwa, dla której obecny kompromis jest dobry.

Sprawę TK społeczeństwo ma w dupie, ale już tematy dotyczące aborcji są bardzo delikatne i jak widać bardzo poruszają Polaków. Mimo, że PiS z projektem "Stop aborcji" nie miał nic wspólnego, to 3rp dostała idealną okazję, żeby walić w PiS i nawet udało jej się zgromadzić dość dobrą ilość ludzi na ulicach. Oczywiśćie posłużyli się przy tym ogromnymi manipulacjami, ale to nic nowego.

Ostatnią rzeczą jakiej PiS potrzebuje to odwlekanie tej sprawy, uliczne protesty i walenie codziennie z tv o "złym PiS". Dzisiaj na komisji, ku niezadowoleniu i himalajach hipokryzji PO i .N, ugasili ten pożar.

Nie uważam, że obecny kompromis jest idealny, ale generalnie jest ok. Raczej nie jest warte stawianie na świecznik sprawy aborcji i próba zaostrzenia przepisów, bo straty mogą być bardzo duże. Są ważniejsze rzeczy do zrobienia.

Ale można już pisać, że "PiS obsrał się przed lewakami".

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
      Pijarowo PiS popełnił w kilka dni kosmiczne sepuku.

Wystarczyło klepnać na komisje oba projekty, a potem je uwalic.
      Pełna zgoda.

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
        Pełna zgoda.
        Tyle, że w takim przypadku PO i ich kumple nie skompromitowaliby się w takim stopniu, jak dzisiaj.
        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
          Pijarowo PiS popełnił w kilka dni kosmiczne sepuku.

Wystarczyło klepnać na komisje oba projekty, a potem je uwalic.
          Gówno, byłby klepnięte(pomijając niezgodność ustawy lewicowej z ustawą zasadniczą) na komisje to przez miesiąc(e) miałbym w TV zakazaną twarz Środy(et consortes) gardłującej za uwaleniem "średniowiecza" i rozpływającej się nad zaletami "wolności", "praw reprodukcyjnych(!)" czy ganiących "posłów konserwatywnych" - i całe to lewackie pierdololo które miałem przez ostatni tydzień

W sprawie aborcji trzeba było zrobić(z punktu widzenia public relations) to samo co z setkami innych inicjatyw - wrzucić do zamrażarki i nie wyjmować

To tyle jako obserwator "życia politycznego"

----------------------------------------------------------------------

Jako uczestnik życia politycznego napiszę jedynie że zrobienie sobie z mordy cholewy i dalsze dopuszczanie aborcji eugenicznych(w dodatku w tak kurewsko zawiłym przepisie) jest gigantyczną rysą na partii Jarka i przyjaciół.
          Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].
          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
            Modne jest ostatnio sformułowanie "sytuacja win-win", a ja bym powiedział że w sprawie aborcji PiS zostało postawione w sytuacji lose-lose.

Z jednej strony jej najbardziej konserwatywni wyborcy, którzy chcieliby całkowitej ochrony życia, a z drugiej bardziej centrowe i też duża część społeczeństwa, dla której obecny kompromis jest dobry.

Sprawę TK społeczeństwo ma w dupie, ale już tematy dotyczące aborcji są bardzo delikatne i jak widać bardzo poruszają Polaków. Mimo, że PiS z projektem "Stop aborcji" nie miał nic wspólnego, to 3rp dostała idealną okazję, żeby walić w PiS i nawet udało jej się zgromadzić dość dobrą ilość ludzi na ulicach. Oczywiśćie posłużyli się przy tym ogromnymi manipulacjami, ale to nic nowego.

Ostatnią rzeczą jakiej PiS potrzebuje to odwlekanie tej sprawy, uliczne protesty i walenie codziennie z tv o "złym PiS". Dzisiaj na komisji, ku niezadowoleniu i himalajach hipokryzji PO i .N, ugasili ten pożar.

Nie uważam, że obecny kompromis jest idealny, ale generalnie jest ok. Raczej nie jest warte stawianie na świecznik sprawy aborcji i próba zaostrzenia przepisów, bo straty mogą być bardzo duże. Są ważniejsze rzeczy do zrobienia.

Ale można już pisać, że "PiS obsrał się przed lewakami".
            Ważniejsze sprawy niż życie ludzkie?
            349meczów*
            71 goli*
            58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• No to jeszcze raz, łopatologicznie:

Obecne prawo dopuszcza możliwość aborcji w 3 wypadkach:

1. zagrożenia życia matki
              2. nieuleczalnej choroby dziecka i zagrożenia jego życia
              3. ciąży w wyniku gwałtu

Nie chciałbym zmuszać żadnej kobiety do takiego heroizmu, żeby poświęcała własne życie i zmuszać ją do tego. Jej wybór. Ciąż w wyniku gwałtu jest średnio w PL jedna na rok i co do tego punktu też zgoda.

Wątpliwości budzi punkt drugi i przyzwolenia na aborcję, jeśli dziecko jest nieuleczalnie chore (np na zespół downa). Jeśli by to ode mnie zależało, to ten punkt bym wyeliminował.

Pisząc, że są ważniejsze sprawy miałem na myśli, że ta sprawa wzbudza ogromne emocje w społeczeństwie i nie warto poświęcaj jej np. w zamian za porażkę w wyborach za 3 lata. Poza tym obecny kompromis popiera większość Polaków. Próba ruszenia go to protesty uliczne i 24h wałkowanie w tv, spadek poparcia i możliwość przegrania wyborów.

A jak myślisz, jakie prawo wprowadziłaby Nowoczesna, gdyby wygrała następne wybory?

Zamiast łapać za słówka możesz popatrzeć nie przez pryzmat "tu i teraz" ale długofalowo.

Komentarz

• Niechce Cie łapać za słówko boś rozsądny facet. Mnie osobiście tak po ludzku boli, że ktoś przekłada kwestie ewentualnej wygranej w wyborach nad kwestią Życia. To jest chore w tym wszystkim. Tamte dra ryja że to ich pizd * a tutaj jest rozważanie czy PiS stracił albo czy dobrze z tego wyszedł. A to raczej nie o to w tym temacie chodzi.

Tyle w temacie ode mnie.
                349meczów*
                71 goli*
                58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
                  Niechce Cie łapać za słówko boś rozsądny facet. Mnie osobiście tak po ludzku boli, że ktoś przekłada kwestie ewentualnej wygranej w wyborach nad kwestią Życia. To jest chore w tym wszystkim. Tamte dra ryja że to ich pizd * a tutaj jest rozważanie czy PiS stracił albo czy dobrze z tego wyszedł. A to raczej nie o to w tym temacie chodzi.

Tyle w temacie ode mnie.
                  Myślę dokładnie tak samo.
                  Kierowanie się kalkulacjami politycznymi w tak kardynalnej sprawie jest dla mnie obrzydliwe. Pokazuje, że Pis pod pewnymi względami jest bardzo podobny do PO i reszty. Celem obywatela-wyborcy nie jest, to żeby partia na która zagłosuje wygrała wybory, to jest środek do celu którym jest realizacja jego (wyborcy) postulatów. W kwestii życia poczętego nie ma miejsca na kompromisy, bo to cywilizacyjny fundament- warunkuje ocenę świata, w którym i naszą jako ludzi. Właśnie za takie skurwysyńskie kalkulowanie w imię własnej wygody a wbrew słusznym ideom nagroda powinna być porażka w wyborach.
                  Zaraz ktoś mi napisze, że dzięki temu będą mogli rządzić spokojniej, wprowadzić dużo innych ważnych zmian, a jak następne wybory wygra kodziarstwo, to dopiero będzie... Gówno prawda. Dla rządzących celem powinno być dbanie o dobro ojczyzny oraz narodu, czyli także tych jego przedstawicieli, którzy jeszcze nie zdąrzyli się urodzić.

edit:
                  jeszcze jedno- radocha z tego, że wyszła prawdziwa twarz POjebów, to propaganda jakiej nie powstydziłby się oberredaktor czerwonego szmatławca. "Wskaźniki gospodarcze spadają? Zajebiście będzie za co przyjebac pisiorom"
                  Ostatnio edytowany przez ZwykłyCzłowiek; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Ale liczy się dobro ojczyzny w tym momencie, w ciągu najbliższego roku, 5 lat, czy 50?

Po pierwsze: życie wcale nie jest najważniejsze.

Po drugie: z punktu widzenia dobra Narodu są dalece, ale to dalece bardziej istotne sprawy niż 700 aborcji rocznie. Dla porównania, po legalizacji w 56' było aborcji rocznie kilkaset tysięcy. I to był problem.

W tym momencie naprawdę są ciekawsze problemy i nie chciałbym żeby za 3 lata zajmował się nimi KOD. Bo się okaże że o dobru ojczyzny będziesz mówił tylko w czasie przeszłym.
                    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                    -------------
                    Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Tylko zmiana ustawy nic nie zmieniłaby jeśli chodzi o aborcję. Zamiast kolejnej zbiórki działacze pro life powinni zająć się edukacją ludzi tym zakresie. A mieszanie w ustawie szczególnie radykalnie niestety mogłoby paradoksalnie doprowadzić finalnie do liberalizacji prawa.

Kluczowe pytanie teraz czy Pis zaostrzy przepisy czy nie, jeśli chodzi o dzieci z wadami genetycznymi i to jest kluczowe w tej kwestii.
                      Ostatnio edytowany przez Roar; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez ZwykłyCzłowiek Zobacz posta
                        edit:
                        jeszcze jedno- radocha z tego, że wyszła prawdziwa twarz POjebów, to propaganda jakiej nie powstydziłby się oberredaktor czerwonego szmatławca. "Wskaźniki gospodarcze spadają? Zajebiście będzie za co przyjebac pisiorom"
                        Michnik nie używa emotikonek przy swoich zgryźliwych tekstach.
                        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                        "
                        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy antyaborcyjnej.
                          [...] Polak, co nie chciał zostać Kainem,
                          Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
                          Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
                          A że śmiał mówić o tym zuchwale,
                          Że nie chciał, by go więziono, bito,
                          Był reakcyjnym polskim bandytą. [...]

Komentarz

• O co w całej aferze chodziło PO

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• No i PiS pod rękę z PO zagłosowali za CETA. Brawo, świetnie dbacie o interesy kraju. Ja na was więcej głosu nie oddam.

Lista hańby poniżej.
                              http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/nazwa/27_27/$file/glos_27_27.pdf
                              Ostatnio edytowany przez R.; [ARG:4 UNDEFINED].
                              Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
                                No i PiS pod rękę z PO zagłosowali za CETA. Brawo, świetnie dbacie o interesy kraju. Ja na was więcej głosu nie oddam.

Lista hańby poniżej.
                                http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/nazwa/27_27/$file/glos_27_27.pdf
                                Właściwie to nie wiadomo czy CETA jest dobra czy zła. O tym że zła świadczy, że tak mało o niej wiemy. Ale tak naprawdę ciężko to ocenić. Zresztą z tego co mi wiadomo głos Polski w tym zakresie nie wiele znaczy.

Swoją drogą myślę, że jest to decyzja z kategorii przymusowych. Władcy świata zmuszają kraje i nie oszukujmy się jaki by nie był rząd w Polsce by nie był nie ma wyjścia. Jak ktoś myśli że można sobie pozwolić w dzisiejszym świecie na suweremność to chyba musi być bardzo naiwny. Światem rządzi grupką osób i nie ma w fundamentalnych sprawach dla świata miejsca na brak posłuszeństwa
                                Ostatnio edytowany przez Roar; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                                X