Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Ucho Zobacz posta
  Pytania do znawców tematu: czy nasz rząd musi podpisać CETA i TTIP ? (pomińmy opinie publiczną, ostracyzm na arenie międzynarodowej, skutki polityczne itp.) i czy w Budapeszcie podpiszą/podpisali ?
  Nie nie musi, ale z tego co się orientuje to chce(przy czym chce CETA, TTIP umarło śmiercią naturalną)
  Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
  Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

  Komentarz


  • Też nie dowiemy się nigdy kto za tymi wszystkimi decyzjami tak na prawdę stoi....

   Komentarz


   • Pawłowicz w sejmie ładnie sie zaprezentowała w sprawie CETA. To nic dobrego nie przyniesie poza tańszym towarem dla naszej gospodarki
    "Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyna, dla której chcemy żyć i pracować" - R. Dmowski

    Komentarz


    • Przy całej sympatii i szacunku do Jurasa nie wiem co myśleć o jego wywodach na temat czarnego protestu? Co wy na to?
     http://laczynaspasja.pl/juras-blog-czarnyprotest/

     Komentarz


     • Zamieszczone przez LWPS Zobacz posta
      Przy całej sympatii i szacunku do Jurasa nie wiem co myśleć o jego wywodach na temat czarnego protestu? Co wy na to?
      http://laczynaspasja.pl/juras-blog-czarnyprotest/
      Wg mnie dobrze gada "polać mu" jak mawiają. Głos rozsądku w tym całym burdelu z jednej jak i z drugiej strony barykady.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Stoga
       zawsze ludzie będą mieli rzeczy które ich łączą i niestety również które dzielą...
       W gąszczu tysięcy gównianych forumowych postów wreszcie jakaś głęboka myśl
       Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
       - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
       Zapamiętał.

       Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

       Komentarz


       • Zamieszczone przez LWPS Zobacz posta
        Przy całej sympatii i szacunku do Jurasa nie wiem co myśleć o jego wywodach na temat czarnego protestu? Co wy na to?
        http://laczynaspasja.pl/juras-blog-czarnyprotest/

        Mógłbym napisać własnymi słowami i skomentować takie podejście, ale ze względu na postać posłużę się tekstem jednego z opublikowanych dzisiaj felietonów:

        Czarny protest. Kamila Baranowska: fakty mają najmniejsze znaczenie

        Gdybym uwierzyła we wszystko, co mówią organizatorzy "czarnych protestów", a za nimi powtarzają media i komentatorzy, pewnie sama miałabym strach w oczach i stałabym w pierwszym rzędzie antyrządowej manifestacji - pisze Kamila Baranowska dla WP Opinii
        .

        W sprawie obywatelskiego projektu o całkowitym zakazie aborcji narosło tyle mitów i półprawd, że trudno się dziwić protestującym kobietom. Zakaz badań prenatalnych, wsadzanie kobiet do więzienia za poronienie, nie wspominając już o perspektywie lekarzy, którzy w obawie przed pójściem za kratki nie będą chcieli leczyć kobiety w ciąży - trudno się nie oburzyć, prawda?

        Tyle tylko, że takich zapisów w obywatelskim projekcie ustawy nie ma. Dostęp do badań prenatalnych gwarantuje w Polsce ustawa o dostępie do świadczeń medycznych i odpowiednie rozporządzenia Ministra Zdrowia, więc to, że nie ma jej w ustawie o zakazie aborcji, niczego nie zmienia. W sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka (poronienie) projekt ustawy mówi wprost, że matka nie podlega żadnej karze. Podobnie jest z rzekomym karaniem lekarzy - zapisy projektu mówią, że nie popełnia przestępstwa lekarz, który naraża dziecko na śmierć lub utratę zdrowia w sytuacji, gdy ratuje życie lub zdrowie matki.

        Tak, owszem projekt zakłada karanie matki za celową i świadomą aborcję, choć jest w nim zapis mówiący o możliwości nadzwyczajnego złagodzenia kary, czy od jej odstąpienia. I to jest zasadnicza zmiana w stosunku do obecnej ustawy, która kary dla matki nie przewiduje. O tym właśnie rozwiązaniu powinniśmy na spokojnie rozmawiać. Zwłaszcza, że w tej sprawie do końca zgodne nie są także środowiska pro-life. Część z nich zdaje sobie sprawę, że jest to zapis nie do zaakceptowania dla większej części społeczeństwa. Niestety zamiast rozmowy o tym, co jest w projekcie, mamy rozmowę sprowadzającą się do straszenia tym, czego w nim nie ma. I błędne koło się zamyka.

        Niestety, kobiety, które wyszły w sobotę i poniedziałek na ulice dużych miast w „czarnym proteście”, pytane przez dziennikarzy, dlaczego biorą w nim udział, najczęściej podkreślały, że protestują za prawem kobiet do badań prenatalnych i za tym, by nie były karane gdy np. poronią. A także, a może przede wszystkim, za tym, by zostawić w spokoju obecny kompromis aborcyjny
        .

        To kolejna manipulacja, bo organizatorzy protestów nie kryją tego, że nie chodzi im wcale o utrzymanie kompromisowych rozwiązań z 1993 roku, lecz o ich znaczącą liberalizację. Między innymi za słowa o kompromisie jako rzeczy ważnej dla kobiet została wygwizdana posłanka PO Joanna Mucha. "Kompromitacja to nie kompromis" - usłyszała.

        Zresztą to nic nowego. Wbrew obiegowej opinii, to nie prawica wyrwała się przed szereg, by negować kompromis, na który nikt wcześniej ręki nie podniósł. W 1996 roku to SLD wprowadziło aborcję z powodów społecznych, naruszając kompromis aborcyjny. Takie rozwiązanie obowiązywało przez rok, zostało zniesione przez Trybunał Konstytucyjny.

        Patrząc na zamieszanie wokół tematu aborcji, trudno oprzeć się wrażeniu, że wywoływanie społecznego strachu i umiejętna kanalizacja emocji opartych na nie zawsze prawdziwej informacji służą konkretnemu celowi politycznemu. Szeroko rozumiana opozycja potrzebuje tematu, który mógłby stać się paliwem na miarę Trybunału Konstytucyjnego i na nowo wywołałby antyrządowe nastroje. Stąd usilna próba przyklejenia projektu obywatelskiego do PiS, który jako partia nie ma z nim nic wspólnego. Więcej nawet, nieoficjalnie wiemy, że przedstawiciele partii rządzącej próbowali przekonywać środowiska pro-life, by wstrzymały się ze swoim projektem na długo zanim trafił on do Sejmu. Z punktu widzenia rządzących, wojna ideologiczna to ostatnia rzecz, jakiej dziś potrzebują.

        PiS wydaje się dziś zaskoczony skalą protestów i emocjami, jakie im towarzyszą. Z perspektywy czasu widać, że błędem było nieskierowanie obu projektów obywatelskich (zakazującego aborcji i liberalizującego obecne przepisy) do prac w komisjach. Oddać trzeba jednak, że kierownictwo klubu PiS zachęcało posłów do takiego właśnie głosowania. Dyscypliny jednak nie było, więc posłowie zagłosowali, jak chcieli. Warto jednak uświadomić kobietom, krzyczącym na proteście "Jarosław, kobiety zostaw", że sam Kaczyński głosował ZA skierowaniem projektu liberalizującego przepisy aborcyjne do dalszych prac...

        Kto zatem na wywoływaniu emocji związanych z aborcją może zyskać? W sposób oczywisty próbuje się na tym zbudować pozaparlamentarna lewica (SLD, Partia Razem, Barbara Nowacka), o której istnieniu niektórzy zdążyli już zapomnieć. Dla niej taki temat to prezent, o jakim mogła pomarzyć. Pod emocje chętnie podczepił się Komitet Obrony Demokracji (choć Mateusz Kijowski, znany z niepłacenia alimentów w roli obrońcy praw kobiet razi jako mało kto), Nowoczesna, a także Platforma Obywatelska, która za wszelką cenę nie chce dawać pretekstu do oskarżeń, że nie walczy z PiS na każdym możliwym odcinku.

        PiS może na sporze aborcyjnym sporo stracić, jeśli szybko nie znajdzie sposobu, by odpowiedzieć na te emocje proponując sensowne rozwiązanie sprawy. Sensowne, czyli takie co do którego panowałaby względna społeczna zgoda - może zakaz tylko aborcji eugenicznej, a może pozostawienie obecnych rozwiązań prawnych bez zmian?

        Nam wszystkim życzę zaś, byśmy w rozmowie o projektach ustaw dotyczących aborcji operowali tym, co w nich jest, a nie tym, co wydaje nam się, że jest. Z dotychczasowej debaty publicznej płynie bowiem smutny wniosek, że na wojnie, zwłaszcza ideologicznej, fakty mają najmniejsze znaczenie.
        http://opinie.wp.pl/czarny-protest-k...3999735305345a

        Tyle
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
         A ja czytałem pare lat temu że polskie rolnictwo nie będzie mieć szans w starciu z holenderskim i francuskim(a oba te kraje mają zdecydowanie silniejszy przemysł rolno-spożywczy od kanadyjskiego)
         Wszystko zależy od tego czy nasi rolnicy będą mogli swobodnie konkurować z zagranicznymi, a do tego potrzebne jest obniżenie podatków dla producentów zarejestrowanych na polskim "podwórku". To wszystko leży w gestii rządu. Z pewnością konsumenci na tym skorzystają, lecz największym problemem wydaje się tu być tania żywność GMO, którą za oceanem masowo się zażerają, a każdy raczej woli mieć wybór w tym jak się odżywia.

         Ogólnie takie umowy handlowe winny być zawierane pomiędzy dwoma suwerennymi podmiotami (państwami), a nie organizacją ponadpaństwową a supermocarstwem. Dlatego właśnie unia musi zostać zniszczona.

         Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
         Nie nie musi, ale z tego co się orientuje to chce(przy czym chce CETA, TTIP umarło śmiercią naturalną)
         Może chodzi o to że rząd polski chce w ten sposób "wynagrodzić" władzom amerykańskim/kanadyjskim, z tego powodu iż w ostatnich miesiącach Obama był obrażony na polskie władze w związku ze sprawą TK, ale to by nie miało sensu, zwłaszcza że za miesiąc w Białym Domu prawdopodobnie zagości Trump. Pojawia się jeszcze wątek antyrosyjski, a mianowicie sprowadzenia biznesu amerykańskiego do Polski, w ramach tzw. "amerykańskiego arsenału gospodarczego". W rozumowaniu polskich władz chodzi o to iż sprowadzając koncerny do Polski, władze amerykańskie poniekąd zmuszone są do zabezpieczania swoich interesów, co jednocześnie miałoby się przekładać na obronę państwa polskiego. Bynajmniej tak mi się wydaje.

         Komentarz


         • na prawdę myślisz, że rolnicy mieliby szansę na obniżenie podatków? Polecam trochę lepiej się rozerwać w sklepie medycznym gdzie kupisz między innymi detektory niż wierzyć w takie teorie. W tym kraju na obniżenie podatków mogą liczyć co najwyżej grupy społeczne które zrobią solidne zamieszanie w mediach i na ulicach.
          Ostatnio edytowany przez Garada; 129844.

          Komentarz


          • Sok z Buraka poszedł o krok za daleko. Trafiły już pozwy do prokuratury, czas powiedzieć "sprawdzam"           https://www.facebook.com/pitupitupl/...78342925532219

           Komentarz


           • Wiadomo że przemysł rolno-spożywczy notuje procentowo największe wpływy środków do budżetu państwa. Ja osobiście wyznaję zasadę że im mniej środków w budżecie, tym więcej w naszych portfelach, lecz żeby zrozumieć powyższą zasadę należy porzucić socjalizm, dlatego po PiSie nie spodziewam się niczego w tej sprawie.

            Jeszcze sondaż sprzed dwóch dni i sprzed miesiąca (obok)

            PiS 29% 36%
            .N 25% 16%
            PO 13% 17%
            Kukiz 10% 6%
            SLD 5% 3%
            Razem 5% 2%

            PSL 3% 3%
            Korwin 3% 2%

            Wyraźnie widać iż centrowi wyborcy PiSu zasilili tu szerzej rozumianą lewicę socjalną (młodsi wyborcy Razem, w przeważaniu starsi - SLD) i Kukiza. Z kolei .N podebrała elektorat PO. N i Razem pozyskały również tych wyborców, którzy dotąd nie mieli zdania na tematy polityczne.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez LWPS Zobacz posta
             Przy całej sympatii i szacunku do Jurasa nie wiem co myśleć o jego wywodach na temat czarnego protestu? Co wy na to?
             http://laczynaspasja.pl/juras-blog-czarnyprotest/
             Już pomijając jego niewiedzę,to ja nie jestem zdziwiony.Od czasu zeszłorocznych wyborów zauważyłem,że niektórym osobom z legijnego środowiska,bliżej do "obrońców demokracji".
             Jedna jest siła w tym mieście ...LEGIA to potęga - a wy kim jesteście ?

             Komentarz


             • Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
              Jeszcze sondaż sprzed dwóch dni i sprzed miesiąca (obok)

              PiS 29% 36%
              .N 25% 16%
              PO 13% 17%
              Kukiz 10% 6%
              SLD 5% 3%
              Razem 5% 2%

              PSL 3% 3%
              Korwin 3% 2%

              Wyraźnie widać iż centrowi wyborcy PiSu zasilili tu szerzej rozumianą lewicę socjalną (młodsi wyborcy Razem, w przeważaniu starsi - SLD) i Kukiza. Z kolei .N podebrała elektorat PO. N i Razem pozyskały również tych wyborców, którzy dotąd nie mieli zdania na tematy polityczne.


              Nie ma to jak wziąć sondaż Irbis (w których zawsze PiS ma o kilka % mniej niż w innych sondażowniach), porównać go do sondażu TNS i na tej podstawie robić jakieś analizy

              To się nazywa interpretowanie rzeczywistości do własnych przemyśleń.

              Weź już się nie kompromituj.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
               Nie nie musi, ale z tego co się orientuje to chce(przy czym chce CETA, TTIP umarło śmiercią naturalną)
               TTIP nie jest konieczne, żeby USA zalały nas swoim zbożem, kukurydzą i innymi towarami. Oni mają z Kanadą i Meksykiem podpisane umowy o wolnym handlu (NAFTA) i wjadą do Europy dzięki swoim spółkom-córkom w Kanadzie. Wystarczy, że zgodzimy się na CETA.

               Komentarz


               • Ja wam powiem, że tak czy siak wejdą ze swoimi towarami do nas, bo nasze rządy się zawsze na wszystko godzą, oby tylko chwilowo jakoś polepszyć swoją sytuację, a potem długoterminowo leżymy... Trzeba stawiać na swoich, dlatego ja np
                Schody spiralne z Warszawy https://creoarti.pl/schody-spiralne-warszawa/ będę kupować u nas od polskich przedsiębiorców.
                Ostatnio edytowany przez Garowka; 129839.

                Komentarz

                Pracuję...
                X