Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez rey Zobacz posta
  Ale nie wydaje Ci się, że właśnie tak robiąc wyrządziliby sobie więcej szkody, bo pokazali by faka środowiskom, które ich popierały i teraz złożyły projekt ustawy? I to w imię czego? Tego, że nie zagłosuje na nich 99% środowiska protestującego, czyli tego, które i tak by na nich nie zagłosowało?
  Ale w jaki sposób pokazaliby rzeczonego faka? Kierując dalej oba projekty PiS po prostu dotrzymałby danego słowa. Ta partia jako jedyna ma tak siny stały elektorat, w związku z czym w ich interesie jest to, żeby frekwencja na wyborach nie była jakoś szczególnie wysoka.

  Ludzie, którzy wczoraj protestowali to oczywiście nie wyborcy PiSu, ale było trochę osób młodych, które pierwszy raz w życiu zagłosują w następnych wyborach, a także sporo osób, które generalnie na politykę mają mniej lub bardziej wywalone. Oczywiście większość demonstrujących i tak ma na temat PiSu wyrobione zdanie, ale pytanie czy partii rządzącej opłaca się aktywizować ludzi, którzy dotychczas od polityki trzymali się z daleka. Moim zdaniem nie

  Komentarz


  • Pokazali by faka wprowadzając dyscyplinę, czyli de facto każąc głosować za projektem dopuszczającym aborcję na życzenie.
   ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

   Komentarz


   • Dwa tematy:

    1. Chciałem zasięgnąć Waszej aktualnej opinii na temat CEFTY

    2. Na ile wydaje się Wam to wiarygodne? --> http://www.wykop.pl/ramka/3385021/mi...ach-atomowych/

    Komentarz


    • Idealnie w punkt a propos wczorajszych wydarzeń:

     Tomasz Pułról
     19 godz. ·
     Nie chciało mi się wypowiadać na temat awantury o aborcję, bo nie mam czasu na kolejne niekończące się dyskusje, których schemat wygląda z grubsza tak samo, ale poziome absurdu wzrósł do takiego poziomu, że nie mogę się powstrzymać :P Post kieruję szczególnie do tych, którzy nie są przekonani co do tego, co na temat tego całego zamieszania myśleć. Osoby niezdolne do logicznego myślenia uprasza się o nie tracenie swojego i mojego czasu na jałowe dyskusje

     To fascynujące (z punktu widzenia psychologii i socjologii) i przerażające (z punktu widzenia etyki) jak wiele osób wyszło dziś na ulice pomimo deszczu po to, by protestować przeciwko.. no właśnie przeciwko czemu?

     Pokuszę się o uproszczoną analizę protestujących:

     1) Cyniczni działacze społeczno-polityczni, dla których aborcja to jeden z tych tematów, na których można zbijać kapitał polityczny.
     2) Naiwni idioci, którzy protestują, bo ktoś im powiedział/usłyszeli w telewizji/przeczytali gdzieś w internecie, że rząd chce im zabrać jakieś prawa, nie bardzo rozumieją o co w tym wszystkim chodzi, ale w tle przewijają się konteksty religijne, pisowskie i tak dalej, więc trzeba protestować!
     3) Wtórni analfabeci, którzy mniej więcej rozumieją przeciwko czemu protestują, ale to coś, z czym chcą walczyć nie istnieje. Protestują bowiem przeciwko np. rządowi który z projektem nie ma nic wspólnego, albo np. przeciwko zakazowi badań prenatalnych, którego nikt nie chce wprowadzać, czy też przeciwko obowiązkowi poświęcania życia matek w sytuacji ich zagrożenia, czego też nikt nie proponuje. itd.
     4) Nieco bardziej ogarnięci, tacy, którzy potrafią czytać ze zrozumieniem ale nie posiadają wiedzy do tego, by zrozumieć akty prawne. Nie znają takich pojęć jak choćby "superfluum", czy "stan wyższej konieczności", nigdy nie słyszeli o czymś takim jak np. "wykładnia systemowa", nie znają też obecnych regulacji np. kodeksu karnego. I w efekcie podobnie jak grupa nr 3 protestują przeciwko czemuś, co nie istnieje.
     5) Ci, którzy protestują, bo nie zgadzają się na rozszerzenie prawa do życia dla wszystkich ludzi, niezaleznie od ich stanu zdrowia, czy też tego, że mieli pecha począc się w wyniku gwałtu. Tu można podzielić na tych, którzy:
     a) protestują bo nie potrafią/nie chcą podjąć bardziej abstrakcyjnej refleksji filozoficznej, po to by oprzeć swój pogląd na racjonalnej etyce, poprzestają zatem na poziomie dziecinnych argumentów z emocji. (typu mój ulubiony, kandydat do tytułu najbardziej debilnych sentencji wszechczasów: "Gdyby mężczyźni mogli zachodzić ciążę, aborcja byłaby sakramentem" albo "jeśli jesteś za zakazem aborcji dla chorych dzieci, to czekam aż adoptujesz któreś" - rozumiem, że każdy kto jest np. za zakazem zabijania bezdomnych meneli, powinien jednego przyjąc pod swój dach? )
     b) protestują bo brakuje im wiedzy biologicznej/filozoficznej tudzież zdolności logicznego myślenia na pewnym poziomie niezbędnym by zrozumieć coś nieco bardziej abstrakcyjnego od emocjonalnych wrzutek.
     c) bo podejmują refleksję filozoficzną, ale wykazują się niekonsekwncją w swoich poglądach etycznych (najpowszechniejszy chyba przykład: człowiek jest tylko wtedy, gdy ma świadomość)
     d) bo podejmują refleksję etyczną i z ich teorii faktycznie wynika, że nie wszyscy ludzie zasługują na ochronę ich życia. Ale to zdecydowana mniejszość, osobiście nikogo takiego nie znam.

     Mogłem kogoś pominąć, bo to uproszczona i na kolanie pisana analiza. Aha: poszczególne osoby mogą należeć do więcej niż jednej grupy.

     PS Już kiedyś to pisałem, ale raz jeszcze polecam poczytać Bernarda Nathansona. Człowiek, który był czołowym działaczem pro-choice po tym jak sie opamietal opisal jakich manipulacji i ordynarnych kłamstw dopuszczają się aborcjoniści, by promować swoje postulaty (głównyą strategią zawze było i jest przedstawianie sporu o aborcję w kontekście sporów religijno-obyczajowych, co jest bzdurą, bo nie ma to nic wspólnego z religią). Nie wierzycie? Pierwszy przykład z brzegu: morze kłamstw na temat ustawy Stop Aborcji, która jest bardzo dobrze napisana (oczywiście o pewnych niuansach mozna dyskutowac, ale naprawdę legislacyjnie to świetna robota Ordo Iuris), jak choćby ten słynny już rzekomy "zakaz badań prenatalnych".

     Przykład drugi: kolportowanie bredni o tym, że w odległym Salwadorze jakieś kobiety odbywają wyrok 50lat więzienia za poronienia. Jeśli dałeś/dałaś się na to złapać, to sam/sama odpowiedz sobie na pytanie, czy tu aby na pewno wszystko co Ci mówią i w co każą wierzyć jest w porządku

     I na koniec: obawiam się, że projekt nie przejdzie, że padnie ofiarą gier politycznych, ale mimo to trzymam kciuki żeby jednak sie udało. Bądźmy awangardą postępu w zakresie podstawowych praw człowieka, skończmy z tym aborcyjnym ciemnogrodem, dajmy przykład innym.

     Jestem niemalże pewien, że za x lat o aborcji będzie się mówić podobnie jak dziś o niewolnictwie. I tak jak dziś pisząc biografię poszczególnych ludzi, którzy popierali niewolnictwo, wstydliwie się o tych ich poglądach wspomina, tak kiedyś przyjdzie taki dzień, że zawstydzającym będzie, że popierało się prawo do tak rażącej dyskryminacji ludzi ze względu na wiek/zdrowie i inne okoliczności.

     I w tym kontekście hasło "czarny protest" brzmi niczym donośny chichot historii
     349meczów*
     71 goli*
     58 asyst*

     jest tylko jeden King!!!!

     *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

     Komentarz


     • Wszędzie tylko aborcja, a za jej plecami po cichu decydują się inne sprawy, niezwykle ważne.
      http://telewizjarepublika.pl/rzad-ni...bro,38748.html
      Tu mi Ziobro zaimponował, mam nadzieję, że wbrew jego opinii nie uda się przepchnąć tej złej umowy realizującej interes korporacji, a nie narodów, choć szanse na to są zapewne niewielkie...

      Komentarz


      • Ziobro kontra premier II -Morawiecki Jakoś nie widzę większych szans...
       349meczów*
       71 goli*
       58 asyst*

       jest tylko jeden King!!!!

       *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

       Komentarz


       • Skoro o Morawieckim. Jest w stanie ktoś potwierdzić poniższe?
        http://www.rp.pl/VAT/310039900-Fisku...estricted#ap-2

        Komentarz


        • Zamieszczone przez beka Zobacz posta
         Skoro o Morawieckim. Jest w stanie ktoś potwierdzić poniższe?
         http://www.rp.pl/VAT/310039900-Fisku...estricted#ap-2
         Zobacz to:
         http://www.pb.pl/4635833,21104,tylko...gn=socialwykop


         Czy oni myślą, że karuzele vatowskie kręcą się na jednoosobowych działalnościach?

         Komentarz


         • Tymczasem stanowisko w MSZ dostał Amerykanin Robert Grey i ma odpowiadać za... kierunek amerykański i ekonomię.
          http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci...em_stanu_w_msz

          Czyli tak dbamy o interes narodowy. Wygląda to na podwaliny pod TTIP ltp. pomysły.
          Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
           Tymczasem stanowisko w MSZ dostał Amerykanin Robert Grey i ma odpowiadać za... kierunek amerykański i ekonomię.
           http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci...em_stanu_w_msz

           Czyli tak dbamy o interes narodowy. Wygląda to na podwaliny pod TTIP ltp. pomysły.
           Zaczyna się jawne wypinanie pupy do mocodawcy.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
            Zaczyna się jawne wypinanie pupy do mocodawcy.
            Czy w kwestii TTIP , CETA szykowana jest ogólnopolska manifestacja? Znalazłem coś na pejsie, ale nie znam organizatorów.
            "Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyna, dla której chcemy żyć i pracować" - R. Dmowski

            Komentarz


            • Zamieszczone przez rey Zobacz posta
             Pokazali by faka wprowadzając dyscyplinę, czyli de facto każąc głosować za projektem dopuszczającym aborcję na życzenie.
             Ale jeśli zapowiedzieli, że projekty obywatelskie będą kierowane do dalszych prac, to blokując jeden, a przepuszczając drugi pokazali faka obywatelom. I nieistotne, że ten konkretny środkowy palec najbardziej odczuła grupa stojąca po drugiej stronie barykady. Ważne jest to, że dali im do ręki kolejny argument do krytykowania rządu, co na pewno w niczym nie pomoże.


             W mojej ocenie PiS się wygłupił i tłumaczenie tego dyscypliną nie ma sensu, bo tamten projekt spokojnie można było uwalić na późniejszym etapie i na pewno nikt z wyborców PiSu nie miałby pretensji o wybranie takiego rozwiązania. Na tym wolałbym zakończyć, żeby nie poświęcać temu tematowi aż tyle czasu, bo po najbliższych sondażach będzie można więcej powiedzieć o tym jak to zamieszanie wpłynęło na poparcie dla PiSu. Być może nie mam racji i słupki nawet nie drgną

             Komentarz


             • Czarny protest sfilmowany przez prolajfersów.

              Coś Wam to przypomina? Miejsce kilkaset metrów dalej, sześć lat temu, ta sama pogarda, nienawiść, agresja pod sztandarami miłości i tolerancji. Ta sama promocja przez największe media. Często nawet dokładnie ci sami ludzie.
              Czy tym razem znowu pozwolimy takim osobnikom zdominować debatę w Polsce?

              Komentarz


              • Plantacja konopi indyjskich na posesji męża Hanny Gronkiewicz-Waltz

               Ponad pół tysiąca krzewów konopi indyjskich odkryli policjanci na posesji pod Sochaczewem. To jedna z największych plantacji tych roślin zlikwidowanych na Mazowszu. Znajdowała się na posesji należącej do… męża Hanny Gronkiewicz-Waltz.

               http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/w...z-waltz/v9hx3j

               Jakiś dziwny zbieg okoliczności

               Komentarz


               • Zamieszczone przez głos z trybun Zobacz posta
                Czarny protest sfilmowany przez prolajfersów.

                Coś Wam to przypomina? Miejsce kilkaset metrów dalej, sześć lat temu, ta sama pogarda, nienawiść, agresja pod sztandarami miłości i tolerancji. Ta sama promocja przez największe media. Często nawet dokładnie ci sami ludzie.
                Czy tym razem znowu pozwolimy takim osobnikom zdominować debatę w Polsce?
                Jeśli już wrzucasz żywcem zerżniętego posta z Żelaznej Logiki, zaznacz to. Czy cytatem, czy odpowiednią adnotacją.

                Chyba że jesteś jednym z prowadzących fp.

                Komentarz

                Pracuję...
                X