Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
  Somebody, nie musisz mi tłumaczyć. Sam dobrze wiem na czym opiera się dzisiejszy system ekonomiczny, w napędzenie gospodarki poprzez redystrybucję pieniądza. Wielokrotnie keynesizm został skompromitowany, a mimo wszystko państwa usilnie do niego wracają.

  Co do kwestii aborcji, to zaskoczę wszystkich, ale w tej sprawie nie potrzeba żadnej ustawy. Wystarczyło powołać się obecne prawo karne i zapis z konstytucji mówiący o tym, iż państwo polskie chroni życie swych obywateli od poczęcia po śmierć naturalną i egzekwować powyższe założenia. Pytanie dlaczego nikt dotąd tego prawa nie egzekwował? Co ciekawe obecny kompromis aborcyjny z '93 roku również narusza w/w prawo, jako że w hierarchii umocowany jest pod konstytucją i prawem karnym. Przecież wiadomo że w tym wszystkim chodzi o poprawę statystyk, a nie obnoszenie się na prawo i lewo o ustawie antyaborcyjnej. Dziś antypis nie dostałby w tej sprawie takiego wiatru w żagle, ale najwyraźniej w PiSie lubią sobie sami warzyć piwo.

  Nadal podtrzymuje swoją tezę iż Jarosław Kaczyński jest mistrzem taktyki jeśli chodzi wygrywanie małych bitew/dojście do władzy, lecz w długofalowym zarządzaniu/utrzymaniu się przy władzy, strategiem jest marnym.
  Nie ma takiej możliwości prawnej gdyż Lex specialis derogat legi generali i Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, jest bardziej szczegółowa niż KK. Zresztą w samym KK też masz kontratypy które wyłączają odpowiedzialność karną.
  Lieber tot als rot!!

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
   @piejo
   To zdecyduj się co doprowadzi do upadku PiS, a może i wcześniejszych wyborów: aborcja czy ekonomia.
   Zbuduj jakiś w miarę spójny przekaz proszę
   Brak kasy na 500+ za ktore zostali kupieni...

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Obiektywny81 Zobacz posta
    Brak kasy na 500+ za ktore zostali kupieni...
    Ewcia Kopacz powiedziała że jedyną szansą żeby utrzymać 500+ jest, a jakże, odsunięcie PiS od władzy, więc proponuję koledze żeby poszedł być obiektywny gdzie indziej
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

    Komentarz


    • Czy ktoś wie za co poleciał Szałamacha? Wydawał się kompetentnym realistą, który może zatrzymać karuzele vatowskie i próbować załatać budżet.

     Komentarz


     • Komentarz


      • Zamieszczone przez grodzisk1 Zobacz posta
       Czy ktoś wie za co poleciał Szałamacha? Wydawał się kompetentnym realistą, który może zatrzymać karuzele vatowskie i próbować załatać budżet.
       Szałamacha nie poleciał "za coś" tylko sam się chciał już dość dawno wymiksować z rządu(pierwszą rezygnację złożył już w marcu po słynnym liście do Rzeplińskiego), został nieco dłużej na osobistą prośbę Szydło
       Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

       Komentarz


       • miód na moje serce ten straszny ból lewactwa
        http://m.newsweek.pl/polska/rasizm-m...c=HP_Section_1

        Komentarz


        • Jak zwykle na miesiąc przed 11 listopada, 8 października dzień suwerenności Polski.

         Jak co roku maszerujemy ulicami Warszawy, by uczcić odzyskanie suwerenności po 123 latach zaborów. Marsz Wolności i Suwerenności odbywa się co roku w okolicach dnia 7 października. To właśnie w tym dniu w 1918 r. Rada Regencyjna ogłosiła niepodległość Polski.

         W tym roku maszerujemy pod hasłem „Obudź się Europo!”. Budzimy Europę, bo to ostatnia chwila, by narody Europy zachowały wolność i suwerenność. To ostania chwila, aby ocalić Europę przed upadkiem, do którego prowadzą rządzący Unią Europejską socjaliści.

         To właśnie tacy politycy jak Merkel, Schulz sprowadzili do Europy miliony nielegalnych imigrantów, bo wierzą w chorą ideę multi-kulturowej Unii Europejskiej. To oni ponoszą odpowiedzialność za zamachy w całej Europie, za to że nas Europejczyków rozrywają bomby, rozjeżdżają ciężarówki i za to, że podrzynają nam gardła.

         Na szczęście zamachy ominęły Polskę, ale niestety nie ominęły nas, Polaków. Wszyscy pamiętamy Polki, które zginęły pod kołami TIR-a we Francji. Pamiętamy również o Polce brutalnie zamordowanej w Niemczech oraz o Polce, która zginęła w zamachu w Belgii.

         W całej Europie zwykli obywatele są zastraszani, szykanowani, surowo karani za mówienie tego, co wykrzyczymy 8 październik na Marszu Wolności i Suwerenności. Dzisiaj Europa potrzebuje przebudzenia i wolności, która może przyjść do zniewolonych polityczną poprawnością zachodnich państwa Europy właśnie od nas, z kraju gdzie jeszcze wolno nazywać rzeczy po imieniu.

         Przyjdź 8 października na Marsz Wolności i Suwerenności by razem z nami obudzić Europę! Weź ze sobą budzik i ustaw go za pięć dwunasta.

         Marsz Wolności i Suwerenności
         8 października 2016, ul. Nowy Świat, Warszawa

         11:00 - zbiórka wzdłuż ulicy Nowy Świat
         11:30 - przemówienia
         11:55 - budzimy Europę, weź ze sobą budzik
         12:00 - wymarsz w kierunku placu Zamkowego
         12:45 - przemówienia

         Przyjdź z rodziną i przyjaciółmi.

         https://www.facebook.com/events/1722907571259919/

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Kusza Zobacz posta
          Ewcia Kopacz powiedziała że jedyną szansą żeby utrzymać 500+ jest, a jakże, odsunięcie PiS od władzy, więc proponuję koledze żeby poszedł być obiektywny gdzie indziej
          A Beata Szydlo powiedziala....
          Kusza nie obawiaj sie.I tak sie tu malo udzielam a moglbym napisac przeciez o "misiewiczach" dobrej zmiany,o nadchodzacych podwyzkach itd
          A poki cos ciesz sie z 500 + poki nie masz jeszcze ukonczone 18 lat

          Komentarz


          • Przecież już napisałeś . Minęły cztery dni od publikacji, myślałem że tu wrzucisz. Skoro jednak nie - to pomogę

           Politycy PO grzmią: PiS obsadza tysiące stołków w państwowych spółkach swoimi! Ale krzyk Platformy to hipokryzja. Fakt przypomina, dlaczego.

           Choć politycy lubią mawiać, że wyborcy mają krótką pamięć, to ich tezie przeczy najnowszy sondaż dla Faktu. Polacy wciąż pamiętają Platformie obsadzanie tysięcy stołków krewnymi i "znajomymi królika". A działacze partii Donalda Tuska po benefity władzy szli wyjątkowo szeroką ławą
           .

           Ponad połowa Polaków uważa, że PiS nie przebiło jeszcze Platformy w dokonywaniu czystek w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. A tylko 28,8 proc. uważa, że jest inaczej.

           Jeśli PO myślała, że najazd na państwowe spółki i rządowe agencje ludzi związanych z PiS spowoduje, że wyborcy zapomną o zawłaszczaniu państwa przez Platformę przez osiem lat jej rządów, to dziś działacze PO mogą się zdziwić. Dla nich nasz sondaż to bardzo zła wiadomość - ponad połowa Polaków uważa, że PiS nie przebiło Platformy w obsadzaniu spółek Skarbu Państwa. Polacy płacili za drogie wina w "Sowie i Przyjaciołach", drogie limuzyny kupowane do ministerstw, gigantyczne pensje dla krewnych i znajomych w spółkach Skarbu Państwa. Jaskrawym symbolem zamachu na państwowe instytucje za rządów PO była postać Aleksandra Grada.

           Atomowe zasilanie kieszeni Grada

           Aleksander Grad był pierwszym ministrem skarbu w historii, który przetrwał na stanowisku pełną kadencję. Choć słowo "przetrwał" to w jego przypadku złe określenie. Bo Grad dzielił i rządził. Rozdawał intratne fuchy swoim, krewnych i znajomych wsadzał na stołki w państwowych gigantach. Zanim odszedł z resortu, sam zapewnił sobie bezpieczne lądowanie. Został prezesem dwóch spółek SP z pensją ponad 50 tys. zł. Powierzono mu misję: miał zbudować elektrownię atomową. Ale ta oczywiście... nigdy nie powstała.

           Grad pomagał swoim jak mógł, stał się uosobieniem nepotyzmu za rządów PO. Przykład? Udziałowcem Małopolskiej Grupy Geodezyjno-Projektowej została pod protekcją byłego ministra skarbu jego małżonka. Spółka dostawała od państwa kontrakty opiewające na ogromne sumy. Zlecenia zamawiali tam giganci: Lasy Państwowe, GDDKiA, PKP czy agencje rolne.

           Historia z tymi ostatnimi jest ciekawa: jedna z agencji zajmująca się dopłatami rolnymi zamówiła u żony Grada kontrakty na wykonywanie map lotniczych. Niestety, mapy zostały wykonane źle - przez co Bruksela nałożyła na polski rząd 400 mln zł kary. Co zabawne, spółka żony Grada i tak zarobiła swoje 11 mln zł, a w 2010 r. dostała - bez przetargu! - kontrakt na 7,5 mln zł
           na projekt autostrady.

           Tzw. afera Misiewicza wydaje się być przy tym drobnostką. Jeśli asystent Antoniego Macierewicza nazywany jest "złotym dzieckiem PiS", to były minister skarbu był udzielnym księciem Platformy. Aleksander Grad wsadzał do spółek kolegów z doświadczeniem podobnym do swojego - czyli żadnym. Do dzisiaj kilkadziesiąt osób pracujących w PGE EJ1 to ludzie, którym Grad dał robotę. Nowe władze PGE wciąż jeszcze utrzymują spółkę, która żadnej elektrowni nigdy nie zbuduje! Za to kosztuje nas ogromne pieniądze. Dyrektorzy zarabiają tam po ok. 30 tys. zł!

           Tak Grad rozdawał swoim stołki – lista

           - szef gabinetu Grada Jerzy Marciniak - został prezesem Azoty Tarnów;

           - rzecznik Grada Adam Leszkiewicz - został prezesem Azoty Kędzierzyn;

           - koleżanka Grada z małopolskiego samorządu Marzena Piszczek - została szefową rad nadzorczych PZU, PKO BP, Azoty Tarnów a w końcu zastępcą Grada w PGE EJ1;

           - kuzynka Grada Monika Ziółkowska - została szefową działu marketingu w Polskim Cukrze;

           - członek gabinetu politycznego Grada Franciszek Adamczyk - został szefem rady nadzorczej Bumaru i członkiem rady nadzorczej KGHM;

           - były radny i członek gabinetu Grada Maciej Bogucki - został zastępcą dyrektora biura zarządu w Krajowej Spółce Cukrowej, członkiem rad nadzorczych spółek z grup Bumar-Waryński i PGNiG;

           - bliski współpracownik i członek gabinetu Grada Michał Dzięba - został członkiem rad nadzorczych: PGE GiEK, Naftoport i KGHM Metraco;

           - kolega Grada Jacek Goszczyński - został wiceprezesem Agencji Rozwoju Przemysłu, Agro-Mana (grupa PHN), Towarowej Giełdy Energii, członkiem rad nadzorczych EW Turów i Ciechu;

           - kolega i członek gabinetu Grada Witold Grzybowski - został wiceprezesem Energo-Utechu, członkiem rad nadzorczych 6 spółek z udziałem państwa;

           - kolega Grada z Tarnowa Krzysztof Jagiełło - prezes dwóch spółek z grupy Bumar: ZM Tarnów i OBR Sprzętu Mechanicznego;

           - współpracownik Grada Krzysztof Kosiński - został prezesem EW Turów i członkiem rady nadzorczej PGE Elektrownia Turów;

           - dyrektor w MSP za czasów Grada Paweł Lisiewicz - został członkiem rad nadzorczych siedmiu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa, a potem także dyrektorem gabinetu prezydenta Bronisława Komorowskiego;

           - kolega Grada Dariusz Lubera - został prezesem Tauronu i członkiem rad nadzorczych czterech spółek zależnych;

           - członek gabinetu Grada Ewelina Niedźwiecka-Tomczyk - została członkiem rad nadzorczych CBF Nowy Świat i Polfy Warszawa;

           - była wiceminister skarbu a wcześniej członek gabinetu Grada Joanna Schmid - została wiceprezesem Tauronu, członkiem rad nadzorczych Elektrowni Stalowa Wola i Tauron Ciepło;

           - kolega Grada z rady Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego Gwidon Wójcik - został wiceprezesem Elbestu z grupy PGE.

           Jak fryzjer ministry Muchy został dyrektorem

           2012 r. Minister sportu Joanna Mucha ściąga z Lublina Pawła Wieczorka. Robi z niego wiceszefa Centralnego Ośrodka Sportu. Zapewne nikt by nie zauważył tego faktu, gdyby nie to, że Wieczorek był wówczas... właścicielem zakładu fryzjerskiego, w którym strzyże się "ministra"! Wybuchł skandal. Wieczorek nie miał pojęcia czym zajmuje się COS. Do czasu zakupienia przez Muchę za kilka milionów złotych biletów na koncert Madonny na Stadion Narodowy (po to, by impreza nie przyniosła strat!), to była jej największa wpadka.

           Córka Rostowskiego u kolegi od Sowy

           O Mai, córce wicepremiera Jacka Rostowskiego, głośno zrobiło się w 2010 r. "Dziennik Gazeta Prawna“ ujawnił, iż 23-letnia dziewczyna bez żadnego zawodowego doświadczenia jest doradcą... szefa MSZ Radosława Sikorskiego! Furorę w mediach zrobiło wówczas zdjęcie, na którym Maja pozuje na tle tablicy z napisem „Fuck me like the whore I am“.
           http://www.fakt.pl/wydarzenia/polity...swoimi/1v0rv4j

           Wystarczy, że tego wszystkiego nie ma i już mamy trochę kasy na 500+... A przecież to tylko przykłady
           My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

           Komentarz


           • Tak coś czułem, że Kaczafi postara się o fatalną, deszczową pogodę akurat w dniu czarnych protestów i manifestacji
            Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
            - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
            Zapamiętał.

            Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

            Komentarz


            • Jechałem przez Gdańsk, obok tego "protestu" protestujących ~80, policjantów ~100, a dookoła tłumy zapierdalają do pracy. Temat ma wzięcie
             Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

             Komentarz


             • Na dodatek sądząc po urodzie uczestniczek ciąża im nie grozi raczej....

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Roar Zobacz posta
               Na dodatek sądząc po urodzie uczestniczek ciąża im nie grozi raczej....

               Hadacz jak zawsze na pierwszej linii:
               "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
               Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
               Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
               Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
               "
               Janusz Waluś - czekaMY!

               Komentarz


               • CzarnyProtest ujawnił kto ma jakie poglądy nawet wśród dziennikarzy sportowych , najbardizej jasne stanowiska zajęli Ci z C+, no ale oni już wcześniej się pokazywali na marszach KODu....
                https://twitter.com/TwaroTwaro/statu...36458718052352
                https://twitter.com/TSmokowski/statu...28121465040896

                Komentarz

                Pracuję...
                X