Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Równonoc jesienna w tym roku wyraźnie odbija się na polskiej polityce, która staje na głowie jak w średniowiecznym karnawale: 1. Michał Kamiński i Stefan Niesiołowski wyłamali się z PO niezadowoleni ze „skrętu na prawo"..


  1. Michał Kamiński i Stefan Niesiołowski wyłamali się z PO niezadowoleni ze „skrętu na prawo", powołali czteroposłową frakcję Europejscy Demokraci, która wśród swoich naczelnych haseł kładzie postulat „walki o świeckie państwo". ZChN w awangardzie walki o świeckie państwo!
  2. Lider Nowoczesnej, celującej dotąd w liberalnych postulatach światopoglądowych, zaapelował do środowisk homoseksualnych, by się „nie obnosili" z orientacją, co wywołało gorącą polemikę w kwestii obnoszenia.
  3. Leszek Miller w sprawie imigracji i rzezi wołyńskiej pokazuje swe konserwatywno-narodowe oblicze. Były rzecznik SLD Tomasz Kalita ogłasza swe nawrócenie pod wpływem Radia Maryja.
  4. Duet singli PiSu, Pawłowicz i Kaczyński, staje w awangardzie liberalizacji marihuany.
  5. Marian Kowalski odchodzi z Narodowców i jednoczy się z pastorem protestanckim, stając w awangardzie polemiki antyklerykalnej, krytykując Watykan za współpracę z gejami i imigrantami.
  6. Biskup Andrzej Czaja gromi PiS i PO za politykę niekorzystną dla mniejszości niemieckiej.
  7. W środowisku obrońców demokracji przygasł zapał wobec Trybunału, trwają natomiast zawody na najlepszą krytykę KOD.
  8. Po 10 miesiącach rządów PiSu na głównego rozliczającego poprzednią ekipę wyrasta GW, która kończy dorzynanie „układu warszawskiego". PiS nie zdążył jeszcze ani zamknąć ani nawet oskarżyć nikogo z PO. CBA i prokuratura wzięły natomiast na celownik Dawida Jackiewicza i Adama Hoffmana.
  9. Partia Razem ogłasza akcję Zero Tolerancji dla ruchów narodowych. W odpowiedzi Rafał Ziemkiewicz postuluje delegalizację ruchów marksistowskich. PO domaga się delegalizacji ONR. ONR domaga się delegalizacji PO. Gdyby tak wszyscy się nawzajem zdelegalizowali, to państwo z pewnością ruszyłoby z kopyta, bo w podziemiu najlepiej nam wychodzi.
  10. Podczas kiedy Watykan wraca do korzeni chrześcijańskich — tych, które stały się po wiekach fundamentem wszystkich ruchów lewicowych w Europie („W tym odnowieniu nie masz poganina ani Żyda, obrzezanego czy nie obrzezanego, barbarzyńcy i Scyty, wolnego i niewolnika, ale wszystko i we wszystkim Chrystus"), w polskim katolicyzmie mamy do czynienia z renesansem narodowym i słowiańskim, w efekcie rodzi się sytuacja podobna do czasów Złotego Wieku, kiedy polscy katolicy byli krytyczni wobec papiestwa i postulowali utworzenie kościoła narodowego. Jednocześnie głównymi obrońcami i popularyzatorami nauk papieskich stają się środowiska lewicowe.
  Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

  Komentarz


  • Taki kwiatek zgotowali sobie sędziowie na twiterku?   Tu cały temat- http://www.tvp.info/27056914/stowarz...raz-przeprasza

   Potem się dziwią że na ich temat są takie komentarze jak pana wiceministra-(Jaki: sędziowie to kasta nadludzi, musimy zrobić z tym porządek.)
   Ostatnio edytowany przez pijak z Wo(L)i; 71305.
   Pijacy i złodzieje są...
   https://youtu.be/SLFOunyoMFs

   Komentarz
   • Mam nadzieję, że zmobilizuje to nas na rekordową liczbę na MN

    Komentarz


    • Niedawno pisałem na portalu, że Andrzej Rozenek, niegdyś poseł od Palikota a przedtem i teraz dziennikarz „NIE”, napisał jakoby polscy komandosi wypełniali jakąś tajną misję gdzieś w Donbasie po ukraińskiej stronie.

     Co gdyby było prawdą, narażałoby ich życie. A gdyby prawdą nie było, i tak stanowiłoby oczywiste działanie, mające dopomóc Rosji w jej propagandowej wojnie z Ukrainą i Zachodem. Dziś informacja nieco podobna, tylko kogoś innego dotycząca.
     Mianowicie Janusza Korwin-Mikkego, który swoje filorosyjskie skłonności manifestował dotąd głównie wewnątrz polskich granic. No, pojechał, owszem, do czeczeńskiego satrapy Kadyrowa (który zresztą nawet nie przyjął ani jego, ani jego towarzyszy podróży z niezarejestrowanej putinowskiej partii Zmiana), ale to tyle.

     I nagle okazało się, że JKM stworzył sobie… konto na rosyjskim portalu „WKontaktie” (odpowiednik Facebooka). A tam publikuje, po rosyjsku, posty np. o tym, że na Majdanie strzelali polscy snajperzy (tak właśnie), o tym że biedna Rosja stanowi obiekt agresji NATO, że Stalin skutecznie dekomunizował ZSRR poprzez czystki. No i jest też oczywiście informacja o tym, że rzekomo Macierewicz wysłał komandosów na Ukrainę, choć zabezpieczona formułką „jeśli prawdą jest, że…”.

     Czytelnicy to oczywiście rozumieją, ale dopowiedzmy. Kiedy JKM snuje takie brednie w Polsce i po polsku, ma to skutek ograniczony. Ale kiedy tłumaczy swoje internetowe popisy w czasie rzeczywistym na rosyjski (dobry tłumacz zawsze gotów do natychmiastowej pracy skądinąd musi go sporo kosztować, no chyba że ktoś mu tego tłumacza zapewnia bezpłatnie…) i wrzuca w najpopularniejszą rosyjską sieć społecznościową, to cel i efekt są oczywiste. Oto najbardziej absurdalne elementy tej otwartej i tej skrywanej (to ostatnie dotyczy przywołanej wyżej specyficznej interpretacji stalinizmu jako pozytywnego i „narodowego” czynnika w historii Rosji) narracji kremlowskiej propagandy wracają do Moskwy zwielokrotnione. Bo oto to mówi nie jakiś tam najemny dziennikarz na federalnym telekanale, tylko niezależny, zachodni polityk. I to Polak, a oskarża Polskę… czy trzeba lepszego dowodu, że mówi prawdę…?

     Myślę, że fakt iż Korwin zadbał, aby tego rodzaju jego produkcje znalazły stały dostęp do rosyjskich internautów (przecież to u licha polski polityk; Rosjanie na niego nie zagłosują, choćby chcieli, więc jaką kierował się motywacją…?), bardzo uprawdopodobnia najdalej idące interpretacje roli, którą ten gentelman odgrywa
     .
     JKM stworzył sobie… konto na rosyjskim portalu „WKontaktie” (odpowiednik Facebooka). A tam publikuje, po rosyjsku, posty np. o tym, że na Majdanie strzelali polscy snajperzy...
     My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

     Komentarz


     • Jest już "decyzja polityczna", że jednolita danina połączy PIT oraz składki na ZUS i NFZ - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. To realizacja planów, o których mówiła w DGP premier Beata Szydło.
      Jest już "decyzja polityczna", że jednolita danina połączy PIT oraz składki na ZUS i NFZ - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. To realizacja planów, o których mówiła w DGP premier Beata Szydło.
      "Lubię sobie jebnąć piwo"

      Komentarz


      • CETA to umowa handlowa dotycząca wzajemnych relacji między Kanadą a krajami Unii Europejskiej negocjowana przez Komisję Europejską przez kilka ostatnich lat na życzenie Rady Komisji Europejskiej.

       Jakoś cicho o tym CETA...

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Grabo Zobacz posta
        Popieramy CETA łącznie z tymczasowym wprowadzeniem, tak w skrócie wygląda stanowisko rządu pod naciskiem opinii publicznej ogłoszone dziś


        PIS popiera TTIP i CETA. Ciekawe za co nas sprzedają? Za gwarancje bezpieczeństwa? Jakiekolwiek gwarancje ze strony USA i tak będą gucio warte jeśli USA wejdą w otwarty konflikt z Chinami. Nie zdziwię się jak nas amerykańce sprzedadzą ruskim za sojusz przeciwko chińczykom.

        Komentarz


        • Jak na obrazku
         Ostatnio edytowany przez Wyncior; 125587.

         Komentarz


         • Fajnie się salonik i lemingoza wkurwiają na "rekonstrukcję" rządu. Jarek mistrz!
          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

          Komentarz


          • Zamieszczone przez rey Zobacz posta
           Wracając jeszcze do sprawy ks. Międlara - z przymrużeniem oka

           Wracając nawet bez mrużenia oka... Międlar zdecydowanie odpływa na coraz bardziej mętne wody

           Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

           Komentarz


           • Od samego rana "blyszczy" na Twitterze.
            Słabo to wygląda.
            "Lubię sobie jebnąć piwo"

            Komentarz


            • No, bez dwóch zdań i bez mrużenia oka, ale chyba sodóweczka odbiła. Szkoda.
             ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

             Komentarz


             • Wiadomo co się dzieje z aneksem do raportu dot. rozwiązania WSI? PAD jest prezydentem już 14. miesiąc, rząd Beaty Szydło niedługo skończy roczek, a kompletna cisza w temacie, przynajmniej od kilku miesięcy.

              Przypominam wypowiedź Macierewicza sprzed niespełna roku:

              Antoni Macierewicz walczy o głosy wyborców za oceanem – wytykając błędy rządzącym. Wiceprezes PiS nie szczędzi ostrego języka. Porównuje polski rząd do okupanta i insynuuje, że Polska jest ograbiana. – To jest zejście na poziom okupantów Polski z obozu komunistycznego z poprzednich lat – ocenił Macierewicz, który zapowiedział również, że po wyborach parlamentarnych opublikowany zostanie aneks do raportu z likwidacji WSI.

              Komentarz


              • "Jednak będzie debata kolejna o Polsce w PE. Na temat ustawy, której nie ma i w kwestii, w kt. instytucje unijne nie mają nic do powiedzeni"

               To się nazywają zasady według ue.

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Roar Zobacz posta
                "Jednak będzie debata kolejna o Polsce w PE. Na temat ustawy, której nie ma i w kwestii, w kt. instytucje unijne nie mają nic do powiedzeni"

                To się nazywają zasady według ue.
                Swoją drogą ciekawi mnie w jakim stopniu PE rzeczywiście interesuje się sprawami polskimi, a na ile jest to zwyczajne rozdmuchiwanie sprawy przez "nasze" media w celach politycznych. Bo nie wierzę, że PE ma tak mało problemów, że się k* tematem aborcji u nas zajmują.

                Komentarz

                Pracuję...
                X