Polityka

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • zie(L)ak
    Legionista
    • 08.2013
    • 1355

    Zamieszczone przez midzi
    Nie sieję defetyzmu tylko widzę, że chociażby w budownictwie jest zapaść z ponad 20% spadkiem PKB w III kwartale, a do tego kilka czołowych firm na skraju bankructwa. Jak walnie to będzie lecieć, a cykl między kryzysami ma zwykle 9-12 lat, więc w 2017 może się zacząć kryzys gospodarczy co przy fatalnie zrównoważonym budżecie może oznaczać w Polsce słaby scenariusz.
    Gdzie tu wina obecnych rządzących?

    Komentarz

    • bloniaq
      Administrator
      • 03.2011
      • 6180

      @Jaco
      Takem czuł.

      Generalnie szkoda, że Morawiecki nie wpadł na pomysł, żeby wszystkich zameldowanych w Warszawie powyżej trzydziestki na karku opodatkować podatkiem 90% od przychodu, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na stypendia socjalne w wysokości 5 tysięcy złotych dla wszystkich studentów zamiejscowych którzy studiują w trybie dziennym. Tak się akurat składa, że mam poniżej trzydziechy, nie jestem zameldowany w Warszawie i jestem studentem studiów dziennych, więc w związku z tym propozycja wydaje mi się sprawiedliwa.
      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
      -------------
      Jedynie prawda jest ciekawa

      Józef Mackiewicz

      Komentarz

      • Jaco
        Legionista
        • 10.2003
        • 19648

        Zamieszczone przez bloniaq
        Generalnie szkoda, że Morawiecki nie wpadł na pomysł, żeby wszystkich zameldowanych w Warszawie powyżej trzydziestki na karku opodatkować podatkiem 90% od przychodu, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na stypendia socjalne w wysokości 5 tysięcy złotych dla wszystkich studentów zamiejscowych którzy studiują w trybie dziennym. Tak się akurat składa, że mam poniżej trzydziechy, nie jestem zameldowany w Warszawie i jestem studentem studiów dziennych, więc w związku z tym propozycja wydaje mi się sprawiedliwa.
        Napisz list do Morawieckiego w tej sprawie. Może posłucha. Ja póki co nic mu nie podpowiadałem.
        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

        Komentarz

        • midzi
          Legionista
          • 07.2010
          • 9901

          Zamieszczone przez zie(L)ak
          Gdzie tu wina obecnych rządzących?
          Stabilność przemysłu zależy jak najbardziej o stabilności przepisów i gospodarki państwa, a w dobie socjalnych rozwiązań, a także opodatkowania wszystkiego włącznie z ubezpieczelniami, bankami, marketami, czy tymi co zarabiają za dobrze to trudno tutaj o optymizm.

          Zamieszczone przez bloniaq
          @Jaco
          Takem czuł.

          Generalnie szkoda, że Morawiecki nie wpadł na pomysł, żeby wszystkich zameldowanych w Warszawie powyżej trzydziestki na karku opodatkować podatkiem 90% od przychodu, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na stypendia socjalne w wysokości 5 tysięcy złotych dla wszystkich studentów zamiejscowych którzy studiują w trybie dziennym. Tak się akurat składa, że mam poniżej trzydziechy, nie jestem zameldowany w Warszawie i jestem studentem studiów dziennych, więc w związku z tym propozycja wydaje mi się sprawiedliwa.
          Nie podsuwaj już takich głupich pomysłów, bo musiałbym bykowe płacić
          Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

          Komentarz

          • BlackAdder
            Legionista
            • 07.2011
            • 3611

            Zamieszczone przez bloniaq
            @Jaco
            Takem czuł.

            Generalnie szkoda, że Morawiecki nie wpadł na pomysł, żeby wszystkich zameldowanych w Warszawie powyżej trzydziestki na karku opodatkować podatkiem 90% od przychodu, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na stypendia socjalne w wysokości 5 tysięcy złotych dla wszystkich studentów zamiejscowych którzy studiują w trybie dziennym. Tak się akurat składa, że mam poniżej trzydziechy, nie jestem zameldowany w Warszawie i jestem studentem studiów dziennych, więc w związku z tym propozycja wydaje mi się sprawiedliwa.
            To wcale nie jest śmieszne. Jak nie zrobią czegoś dla średniozarabiających (w sensie obniżenia i uproszczenia podatków, a nie jakiejś formy socjalu), to w najbliższych wyborach polegną jak młoda ugotowana norka.

            A wtedy czeka nas to, co np. teraz dzieje się we Francji. Nie dość, że socjalu w ch... i to w dużej mierze dla emigrantów, to jeszcze staje przed kamerą jakaś wstrętna baba i mówi, że będą zamykać strony pro-life i karać ich właścicieli, bo kobiety muszą mieć pełną wolność w podjęciu decyzji o aborcji.
            Czyli bolszewizm par excellence: knebel na wolność słowa uzasadniany potrzebą wolności, z całkowitą pogardą dla życia.
            "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

            WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

            Komentarz

            • Foxx
              Legionista
              • 08.2003
              • 12018

              Zamieszczone przez BlackAdder
              Zamieszczone przez b.
              Ja jednak wolę poczekać na efekty niż brać za pewnik prognozy agencji ratingowych i siać defetyzm. Z mojej strony tyle.
              Też tak uważam. Jeśli mielibyśmy wierzyć agencjom ratingowym, to Węgry już nie powinny istnieć


              Zamieszczone przez midzi
              Nie sieję defetyzmu tylko widzę, że chociażby w budownictwie jest zapaść z ponad 20% spadkiem PKB w III kwartale, a do tego kilka czołowych firm na skraju bankructwa. Jak walnie to będzie lecieć, a cykl między kryzysami ma zwykle 9-12 lat, więc w 2017 może się zacząć kryzys gospodarczy co przy fatalnie zrównoważonym budżecie może oznaczać w Polsce słaby scenariusz.
              Pisząc na takim stopniu ogółu bym jednak odróżnił spadek PKB od spadku wzrostu PKB... również prognozowanego wzrostu.

              MFW: wzrost PKB Polski w 2017 r. może być bliski 4 proc.
              2016-05-16 14:30:00 A A+ A+

              Wzrost PKB Polski w 2017 roku może wzrosnąć w okolice 4 proc., dzięki silnej konsumpcji prywatnej - podano w komunikacie na zamknięcie misji Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Polsce.
              Wzrost PKB Polski w 2017 roku może wzrosnąć w okolice 4 proc., dzięki silnej konsumpcji prywatnej - podano w komunikacie na zamknięcie misji Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Polsce.Polska korzysta na dynamicznym wzroście gospodarczym,...


              O "prognozach" i "ratingach" przed "kryzysem Lehman-Brothers" chyba pamiętamy . I wiemy dzisiaj, że tzw. "rynki" nie wyciągnęły z tego wszystkiego żadnych wniosków, bo jak banksterka zarobi to OK, a jak straci to państwa dorzucą, a jak one stracą - to padną. A jak padną, to któraś ze stron - we własnym interesie - zacznie pompować kasę. I tak w kółko.

              Jeżeli chodzi o równowagę budżetu i wydatki w ramach zaplanowanego deficytu, 40 mld (w 2015 było to 49,98 mld przy zaplanowanym przez PO-PSL 46,08 i latach "kreatywnej księgowości" Rostowskiego oraz skokowi na OFE i przeżarciu tej kasy).

              Bardzo mnie irytuje chaos (dez)informacyjny rządu ze wskazaniem na gospodarkę oraz, o czym już pisałem, Waszczykowski jako całokształt. Poczekamy - zobaczymy. Myślę, że już wiosną 2017.

              Zmiennych jest jednak tak wiele i tak wiele zależy od "przełożenia wajchy" przez któregoś, lub kilku, tzw. "poważnych graczy", że moim zdaniem na dzisiaj na wszelkie takie prognozy można odpowiedzieć to samo, co "prognozującym" w temacie ukraińskim że biorąc pod uwagę fasadowość i zgniliznę tamtego państwa oraz pasywność "Zachodu" po lipcowym "kotle iłowajskim" 2014, przed zimą Putin zatrzyma się na linii Dniepru. I to tylko dlatego, że nie będzie sensu iść dalej, bo Zagłębie Donieckie z całą infrastrukturą oraz prorosyjską populacją i lądowa droga z kontynentalnej Rosji na Krym oraz "nowa granica" w postaci naturalnej przeszkody wodnej tej wielkości to w aktualnych wtedy realiach wariant przekraczający wszelkie "sny Katarzyny"...
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

              Komentarz

              • Grabo
                Legionista
                • 08.2003
                • 1270

                Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przychyliło się do interpelacji posła Piotra Liroya-Marca dotyczącej możliwości czasowego wycofania pojazdu z ruchu. Deklarację zmiany w przepisach złożył sam wiceszef MIB Jerzy Szmit.

                Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przychyliło się do interpelacji posła Piotra Liroya-Marca dotyczącej możliwości czasowego wycofania pojazdu z ruchu. Deklarację zmiany w przepisach złożył sam wiceszef MIB Jerzy Szmit.

                Teraz do jego interpelacji odniosły się dwa resorty. Wiceszef MIB Jerzy Szmit w sprawie OC za wycofane czasowo pojazdy o wsparcie poprosił ministra finansów. A ten stwierdził, że o ruchu pojazdu nie przesądza fakt poruszania się w znaczeniu fizycznym.
                - Umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych obejmuje bowiem nie tylko szkody, które mogą być wyrządzone przez ruch pojazdu. Pozostawienie, czy też unieruchomienie pojazdu, np. w garażu, na działce rekreacyjnej czy też na parkingu, nie wyklucza sytuacji, w których mogłoby dojść do wystąpienia szkody - stwierdził wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
                Jego zdaniem wynika to m.in. z faktu, iż do wypadków ubezpieczeniowych dochodzi również podczas zatrzymania lub postoju pojazdu (podczas napraw, remontów, itp.).

                Jednak Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zamierza poprzeć propozycję posła Liroya-Marca.
                Oby weszło to w życie.
                Może nie każdy to odczuwał, ale ten kto wyjechał na długo za granicę albo jest hobbystą remontującym/trzymającym pod kocem stary pojazd na pewno. Wg tego co twierdzi Morawiecki można by było również nakazać ubezpieczanie suszarek do włosów.

                Komentarz

                • denske
                  Legionista
                  • 12.2016
                  • 3

                  Zamieszczone przez Grabo
                  http://auto.dziennik.pl/prawo-na-dro...ojazdu-oc.html

                  Oby weszło to w życie.
                  Może nie każdy to odczuwał, ale ten kto wyjechał na długo za granicę albo jest hobbystą remontującym/trzymającym pod kocem stary pojazd na pewno. Wg tego co twierdzi Morawiecki można by było również nakazać ubezpieczanie suszarek do włosów.
                  Dobry pomysł z tym czasowym wyrejestrowaniem. Niekiedy jednak Ci politycy myślą
                  Pozdrawiam!!!!

                  Komentarz

                  • grodzisk1
                    Legionista
                    • 12.2011
                    • 1187

                    Myślałem, że ten komunistyczny wymysł, już dawno zlikwidowany:
                    "Myślę, że do tygodnia-dwóch powinniśmy mieć rozstrzygnięcie, czy będzie zgoda strony społecznej na to, abyśmy mogli jednorazowo wypłacić na przełomie roku tę kwotę (mowa o ok. 8-9 tys. zł na osobę - PAP) dla niespełna 400 tys. osób, które są uprawnione do tego deputatu. Jeśli takowej zgody nie uzyskamy, to raczej pójdziemy przed świętami tym wariantem, który został przygotowany w Ministerstwie Energii" - powiedział w czwartek wiceminister, odpowiadając w Sejmie na pytanie posłów Platformy Obywatelskiej.
                    Tobiszowski nie podał łącznej kwoty, jaka wiązałaby się z jednorazową wypłatą deputatu. Gdyby 400 tys. osób miało otrzymać po ok. 8 tys. zł, mogłoby to oznaczać wydatek rzędu 3,2 mld zł.

                    400 tys. dostanie deputat, a górników mamy 171 tys.
                    Mało, że kopalnie są ciągle dotowane, albo bezpośrednio z podatków, albo poprzez państwowe spółki energetyczne to jeszcze te pieniądze idą na "przeżarcie". A węgiel mamy chyba najdroższy na świecie.

                    Komentarz

                    • Mieczysław
                      Legionista
                      • 10.2013
                      • 696

                      Dla hobbystów jest metoda, aby płacić bardzo niskie OC, z wyjeżdżającymi na dłużej chyba nie ma.
                      „Na gruzach starego świata powstał nowy, znacznie gorszy, skażony anglosaskim cynizmem, zakłamaniem i podłością. Bez porównania więcej zła wyrządzili na świecie anglosascy mężowie stanu niż Hitler i Stalin razem wzięci. Tamci zabili ciała, ci zabili dusze milionów.” Zbigniew Blichewicz "Szczerba".

                      Komentarz

                      • Buziek_LG
                        Lechista
                        • 07.2009
                        • 5445

                        Zamieszczone przez Foxx
                        Myślę, że już wiosną 2017.
                        Najwcześniej po wyborach niestałego członka RB ONZ - chyba że wydarzy się coś nieprzewidzianego - podobno
                        Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

                        Komentarz

                        • Z.
                          Legionista
                          • 08.2006
                          • 7771

                          Prośba o podzielenie się materią w jakiej ma nastąpić przełom.
                          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

                          Komentarz

                          • Jaco
                            Legionista
                            • 10.2003
                            • 19648

                            Nokaut:


                            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                            "
                            Janusz Waluś - czekaMY!

                            Komentarz

                            • Buziek_LG
                              Lechista
                              • 07.2009
                              • 5445

                              Zamieszczone przez midzi
                              Nie sieję defetyzmu tylko widzę, że chociażby w budownictwie jest zapaść z ponad 20% spadkiem PKB w III kwartale, a do tego kilka czołowych firm na skraju bankructwa. Jak walnie to będzie lecieć, a cykl między kryzysami ma zwykle 9-12 lat, więc w 2017 może się zacząć kryzys gospodarczy co przy fatalnie zrównoważonym budżecie może oznaczać w Polsce słaby scenariusz.
                              e: Nie chce mi się, zapytam tylko: ktróre to firmy budowlane wpadły na "skraj bankructwa" w ostatnim roku? Więcej które to firmy są na tym skraju?

                              Nie ma zasady 9-12 lat, cykle koniunkturalne trwają tak długo jak długo pompowana jest któraś z baniek spekulacyjnych - nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy ona pęknie(gdyby był nie byłoby kryzysów)
                              Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
                              Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

                              Komentarz

                              • b.
                                Legionista
                                • 03.2009
                                • 6840

                                Co najśmieszniejsze ten Morawiecki ze swoimi czerwonym pomysłami na miarę Gierka został odznaczony nagrodą Kisiela, toż to śp. Kisielewski musi się mocno w grobie przewracać, widząc komu kapituła w jego imieniu przyznaje nagrody.
                                Przecież Kisiel żyje



                                A na poważnie:

                                Prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z Prezydentem Ukrainy.Rozmowa przewidziana na 40 min.trwała prawie 2 godz. Omówiono wzajemne stosunki Polski i Ukrainy.Prezes PiS podkreślił, że niepodległość Ukrainy i wspieranie jej dążeń do Unii Europejskiej jest polska racją stanu. Równocześnie bardzo mocno postawił wątek historyczny,a stanowcze odcięcie się Ukrainy od zbrodni UPA uznał za warunek zarówno zbliżenia z Polską jak i Europą.

                                Komentarz

                                Pracuję...