Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Mieczysław Zobacz posta
    A gdzie mowa ojczysta i historia ? Każdemu nie dogodzi, chociaż przykład Malezjii jest bolesny (duża liczba wykształconych ludzi technicznie, za to 70% społeczeństwa posługuje się tylko językiem angielskim, a ojczysty Bahasa na siłę się do angielskiego upodabnia, by młodzież chciała go się uczyć). Jeśli nie masz nic przeciwko, to skończyłbym Twoje zdanie na edukacji.
    Jasna sprawa- wiedza historyczna czy tożsamość narodowa to oczywista oczywistość. Bardzo spodobał mi się pomysł lekcji patriotyzmu w szkołach. Nie wiem na czym to stanęło. Dzięki za przypomnienie o jaki kraj chodziło.

Komentarz

• Zamieszczone przez Bobicz Zobacz posta
      A dla mnie politycy powinni zarabiać o wiele, wiele więcej. Jak prezesi największych koncernów w Polsce. Dzięki temu chcieliby tam pracować najlepsi. Haczyk w tym, że za złamanie prawa lub niedotrzymanie obietnic byłaby kara. Tak jest chyba w jakimś kraju w Azji. Najsurowiej karane jest tam bodajże łapówkarstwo- konkretna odsiadka lub jakaś publiczna chłosta Do tego postawili na edukację - liczą się przedmioty jak matematyka, fizyka czy chemia. Kraj się dzięki temu szybko rozwija.
      Mogą zarabiać posłowie wiele więcej, ale niech ich będzie 100, a nie 460. Na takie coś się zgadzam.

Komentarz

• Na razie już nie musisz. Kolejna burza w szklance wody została okiełznana. I znowu tyle postów poszło się j,ebać.
        Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki poinformował w czwartek, że oba projekty klubu PiS dotyczące podwyżek wynagrodzeń dla m.in. premiera oraz ministrów zostały wycofane z Sejmu. Terlecki był w czwartek pytany przez dziennikarzy m.in. o przyczyny decyzji o wycofaniu w środę pierwszego, złożonego na początku tygodnia w Sejmie, projektu PiS zmian w ustawie dotyczącej wynagrodzeń osób sprawujących kierownicze funkcje w państwie.
        - Uważamy, że nie był wystarczająco przygotowany na sytuację, w której jesteśmy - powiedział szef klubu PiS. Dopytywany przyznał, że wycofany został także drugi - złożony w środę wieczorem - projekt PiS w tej sprawie. - Oba zostały wycofane - powiedział szef klubu PiS.
        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Nie zmienia to faktu, że jakiś geniusz wpadł na ten debilny pomysł i pewnie gdyby nie ta burza to projektu by nie wycofali
          349meczów*
          71 goli*
          58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
            Nie zmienia to faktu, że jakiś geniusz wpadł na ten debilny pomysł i pewnie gdyby nie ta burza to projektu by nie wycofali
            Ja też uważam, że wiceminister gospodarki powinien zarabiać 1/3 tego co wiceprezes w miejskich wodociągach.
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
              Ja też uważam, że wiceminister gospodarki powinien zarabiać 1/3 tego co wiceprezes w miejskich wodociągach.
              Jeżeli na stanowisku viceministra gospodarki zasiada specjalista w tej dziedzinie to i ja jestem na tak.
              349meczów*
              71 goli*
              58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Na politycznych stanowiskach i tak będą zasiadać w większości Ci sami ludzie z partyjnego nadania. Jakie są niby wymagania, żeby być takim ministrem czy podsekretarzem? Chyba żadne. A żeby już być zwykłym specjalistą w ministerstwie, to trzeba mieć określone wykształcenie, znać język etc. - i właśnie tutaj jest poważny problem z wynagrodzeniami.

Komentarz

• Coś cisza w temacie:
                  Zgodnie z nowymi regulacjami, niższa stawka podatku CIT obejmie tzw. małych podatników, u których wartość przychodu ze sprzedaży (wraz z kwotą należnego podatku od towarów i usług) nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym równowartości w złotych 1,2 mln euro. Rozwiązanie to będzie również dotyczyć podatników rozpoczynających działalność. Preferencyjną stawką podatku nie zostaną objęte podatkowe grupy kapitałowe.
                  Centrum Informacyjne Rządu (CIR) podało wówczas, że szacuje się, iż z obniżonej 15-procentowej stawki podatku dochodowego od osób prawnych będzie mogło skorzystać ok. 90% podatników CIT, czyli blisko 400 tys. firm. Założono, że ubytek dochodów budżetowych w pierwszym roku obowiązywania regulacji, spowodowany stosowaniem 15% stawki CIT, w wysokości ok. 270 mln zł rocznie, zostanie skompensowany dodatkowymi dochodami wynikającymi z uszczelnienia systemu podatkowego.
                  "
                  Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
                    Kolejna sprawa, ustawa ws. Wołynia. Miała być 19 lipca(co jest śmiechem), teraz znowu może będzie 22 lipca. Skandalu ciąg dalszy...
                    Uchwała, która ustanawia 11 lipca Dniem Pamięci o Polakach - ofiarach LUDOBÓJSTWA dokonanengo przez oun-upa - przyjęta.

Dr Jarosław Szarek złożył ślubowanie i oficjalnie został prezesem IPN

ps. warto zapamiętać nazwiska tych, którzy wstrzymali się od głosu w sprawie Wołynia: Zembala, Święcicki i Cichoń z PO i Lieder, Lubnauer, Meysztowicz, Mieszkowski, Rosa, Schierung-WIelgus i Szłapka z .N. Reszta z obecnych na sali posłow głosowała "za".
                    Ostatnio edytowany przez b.; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Informacyjnie:

Wstrzymali się:
                      PO: Marcin Święcicki, Janusz Cichoń, MarianZembala.
                      Nowoczesna: Ewa Lieder, Krzysztof Mieszkowski, Adam Szłapka, Katarzyna Lubnauer, Monika Rosa, Jerzy Meysztowicz, Joanna Scheuring-wielgus.
                      Wszyscy z pierwszej linii KOD.

edit:
                      b. mnie wyprzedził, zbyt długo robił się post
                      Ostatnio edytowany przez Raczej; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Dobra zmiana.
                        "
                        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
                          Informacyjnie:

Wstrzymali się:
                          PO: Marcin Święcicki, Janusz Cichoń, MarianZembala.
                          Nowoczesna: Ewa Lieder, Krzysztof Mieszkowski, Adam Szłapka, Katarzyna Lubnauer, Monika Rosa, Jerzy Meysztowicz, Joanna Scheuring-wielgus.
                          Wszyscy z pierwszej linii KOD.

edit:
                          b. mnie wyprzedził, zbyt długo robił się post
                          Są pewne granice i ich przekraczanie nie dziwi mnie, nie szokuje po prostu nie mieści się w moim wyobrażeniu jak można nie być na tak w takiej sprawie.

Natomiast ktoś od Kukiza wczoraj tłumaczył, że ponoć ta uchwała jako jednorazowa tyczy się tylko roku 2016 (i to dnia który już był) i oni chcieli ustawy, która już by była na "zawsze", ale oczywiście zagłosują na tak, bo chociaż jednorazowo oddać hołd jest dobrze.
                          Pytanie tylko dlaczego PIS tak z tym czekał i dlaczego nie chcą przyjąć odpowiedniej ustawy?

Mam nadzieję, że tym Shierung, Rosa, Lubnauer itd. będą to wypominać do końca ich bytu w sejmie czyli do roku 2019, a potem polska polityka o nich zapomnie.
                          Ostatnio edytowany przez tuzintuzinow; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Przecież treść uchwały sam cytujesz i wyraźnie jest napisane, że ustanawia dzień 11 lipca (bez roku) Dniem Pamięci... Kukiz chciał ustawy, by wprowadzić przepis (w trybie uchwały się nie da) o ściganiu przez państwo propagowania OUN-UPA z automatu.
                            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Ja tylko mówię jak wczoraj to tłumaczył gość od Kukiza.
                              Czyli rozumiem, że ta uchwała obowiązuje i co roku 11 lipca jest "Dniem Pamięci o Polakach - Ofiarach Ludobójstwa ..."? Jeśli tak to jest OK.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                                Przecież treść uchwały sam cytujesz i wyraźnie jest napisane, że ustanawia dzień 11 lipca (bez roku) Dniem Pamięci... Kukiz chciał ustawy, by wprowadzić przepis (w trybie uchwały się nie da) o ściganiu przez państwo propagowania OUN-UPA z automatu.
                                Kukiz to chciał, ale chyba tylko na antenie TV.
                                Co do Dnia Pamięci to zobaczymy co z tym dalej będzie bo są dwie koncepcje w PiS. Ale dziś jest tak jak jest i jest dobrze
                                Lieber tot als rot!!

Komentarz

Pracuję...
                                X