Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • A jak tam Wasze zdanie na temat przemilczenia przez PIS żądań uhonorowania ofiar zbrodni Wołyńskiej? USA zabroniła konfliktowania się z UPAdlińcami, bo są im obecnie potrzebni?

  Kolejna ciekawa sprawa ze stołkiem v-ce prezesa w PKO BP za 166 tys. miesięcznie dla posła Kraczkowskiego - gościa, który uczciwą pracą w życiu się nie skalał - polityk z zawodu, wierny partyjniak, bez kompetencji do objęcia stanowiska w banku.

  Komentarz


  • PiS w sprawie Wołynia zachowuje się dokładnie jak PO, tak sama klika. Zresztą pokazali to chociażby dzisiaj w sejmie.
   Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

   Komentarz


   • To znaczy co pokazali ?

    Komentarz


    • Zamieszczone przez krajes Zobacz posta
     A jak tam Wasze zdanie na temat przemilczenia przez PIS żądań uhonorowania ofiar zbrodni Wołyńskiej? USA zabroniła konfliktowania się z UPAdlińcami, bo są im obecnie potrzebni?

     Kolejna ciekawa sprawa ze stołkiem v-ce prezesa w PKO BP za 166 tys. miesięcznie dla posła Kraczkowskiego - gościa, który uczciwą pracą w życiu się nie skalał - polityk z zawodu, wierny partyjniak, bez kompetencji do objęcia stanowiska w banku.
     Marek Tadeusz Kuchciński, IV Rozbiór Polski - 17 wrzesień 1939r. Biografie postaci historycznych, opis organizacji niemieckich i rosyjskich, polska obrona


     Komentarz


     • Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
      PiS w sprawie Wołynia zachowuje się dokładnie jak PO, tak sama klika. Zresztą pokazali to chociażby dzisiaj w sejmie.
      Jedna banda ***** w tej sprawie
      Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

      Komentarz


      • Razem z PO odrzucili wniosek o przerwę w obradach w celu wyjścia do pikietujących pod sejmem kresowian, odnośnie braku godnego uczczenia ofiar ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.
       Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

       Komentarz


       • No, jeżeli ktoś mi zacytuje podobne motywy w wykonaniu PO, będę wdzęczny

        PiS odpowiada Ukraińcom w sprawie Wołynia
        publikacja: 20.06.2016 aktualizacja: 20.06.2016, 16:25

        „Problemem jest dzisiejszy ukraiński stosunek do sprawców ludobójstwa dokonanego na Polakach w latach II wojny światowej” – pisze w specjalnym liście ponad dwustu parlamentarzystów PiS. To odpowiedź na apel, który na początku czerwca ogłosiło dwunastu ukraińskich polityków, duchownych i intelektualistów, w tym dwaj byli prezydenci. (...)

        Niedawno zapadła decyzja o nazwaniu głównych ulic w Kijowie imionami Stepana Bandery i Romana Szuchewycza.

        Na ten problem zwracają uwagę parlamentarzyści PiS w odpowiedzi, do której dotarł portal rp.pl. Dziś w Kijowie zaprezentuje ją Michał Dworczyk, współautor listu i przewodniczący Polsko-Ukraińskiej Grupy Parlamentarnej.

        – Jeśli wyrośnie nam pokolenie młodych Ukraińców, którzy będą uważali zbrodniarzy za bohaterów, powstaną między naszymi narodami mury, które uniemożliwią porozumienie i zrozumienie między Polakami i Ukraińcami – mówi rp.pl Michał Dworczyk. – Oczywiście uznajemy, że Ukraina ma prawo do wewnętrznej polityki, jednak jako politycy, którym zależy na dobrych relacjach z Ukrainą, czujemy się zobowiązani do wypowiedzenia naszych obaw – dodaje.

        W swojej odpowiedzi politycy PiS zwracają uwagę m.in. na fakt, że „w Polsce na poziomie państwowym i samorządowym nie upamiętniamy ludzi, którzy mają na rękach krew niewinnej ludności cywilnej". Dodają, że „Ukraina potrzebuje swojej historii i swoich bohaterów, ale dla przyszłości nie jest obojętne, jaką przeszłość wybieracie". Politycy PiS zapowiadają też, że w najbliższych dniach Sejm upamiętni ofiary ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i na byłych terenach południowowschodnich województw II RP.
        Pod linkiem całość: http://www.rp.pl/wolyn_listy#ap-2

        19 lipca Sejm uchwałą odda cześć ofiarom rzezi wołyńskiej. Zbrodnia dokonana przez ukraińskich nacjonalistów "nie została upamiętniona w należyty sposób" (...)

        W czerwcu PiS złożyło projekt uchwały Sejmu „w sprawie oddania hołdu ofiarom ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na obywatelach II RP w latach 1939-1945” oraz ustanowienia 11 lipca „Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na mieszkańcach II RP”.
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz


        • Kolejna ciekawa sprawa ze stołkiem v-ce prezesa w PKO BP za 166 tys. miesięcznie dla posła Kraczkowskiego - gościa, który uczciwą pracą w życiu się nie skalał - polityk z zawodu, wierny partyjniak, bez kompetencji do objęcia stanowiska w banku.
         na forum juz wyjaśniono to w przeszłości - ma podpisywać papiery zgodnie z wolą rządzących, to na czym on się ma znać? Ważne, żeby dołków nie kopał


         Razem z PO odrzucili wniosek o przerwę w obradach w celu wyjścia do pikietujących pod sejmem kresowian, odnośnie braku godnego uczczenia ofiar ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.
         przecież to wina sowietów

         Komentarz


         • do decyzji podjętej przez radę miejską Kijowa, która zdecydowała o zmianie nazwy głównej ulicy na Prospekt Stepana Bandery.
          To też sowiecki pomysł.
          "Lubię sobie jebnąć piwo"

          Komentarz


          • Nie, to akurat "przyjaciele zza Odry" maja wielki geopolityczny interes w promowaniu Stepana i antagonizowaniu społeczeństw Europy Wschodniej przeciwko sobie nawzajem.
           Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.
           "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

           "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

           Komentarz


           • Tymczasem inicjatorzy uchwały walczą. Zupełnie jak PO

            Senat RP postuluje, aby Sejm ustanowił dzień 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP - głosi uchwała upamiętniająca ofiary rzezi wołyńskiej, którą w czwartek wieczorem przyjął Senat.

            Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 60 senatorów, 23 było przeciw, 1 wstrzymał się od głosu.

            Senatorowie podjęli uchwałę w związku z przypadającą 11 lipca 73. rocznicą kulminacji rzezi wołyńskiej.

            Uchwała w sprawie oddania hołdu ofiarom ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na obywatelach II Rzeczypospolitej w latach 1939 – 1945

            Izba podjęła wniesioną przez grupę senatorów uchwałę. Głosi ona: „W lipcu 2016 roku przypada 73. rocznica apogeum fali zbrodni, której na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej dopuściły się Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i Ukraińska Powstańcza Armia (UPA) oraz SS „Galizien” i ukraińskie formacje kolaboranckie. W wyniku ludobójstwa w latach 1939 – 1945 zamordowanych zostało sto kilkadziesiąt tysięcy obywateli II RP. Ich dokładna liczba do dziś nie jest znana, a wielu z nich wciąż nie doczekało się godnego pochówku i upamiętnienia. W rzeziach oprócz Polaków ginęli także Żydzi, Ormianie, Czesi, przedstawiciele innych mniejszości narodowych, a także Ukraińcy starający się pomóc ofiarom. To tragiczne doświadczenie powinno być przywrócone pamięci historycznej współczesnych pokoleń”. W uchwale czytamy m.in.: „Senat Rzeczypospolitej Polskiej oddaje hołd obywatelom II RP bestialsko pomordowanym przez ukraińskich nacjonalistów”. Jednocześnie Izba wyraża najwyższe uznanie samoobronom kresowym, żołnierzom Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich i innych formacji niepodległościowych, którzy podjęli heroiczną walkę w obronie ofiar. Senatorzy wyrażają szacunek i wdzięczność tym Ukraińcom, którzy narażając własne życie, ratowali Polaków, a jednocześnie apeluje do Prezydenta RP o uhonorowanie wszystkich zasłużonych odznaczeniami państwowymi. „Ofiary zbrodni popełnionych w latach 40. przez ukraińskich nacjonalistów do tej pory nie zostały w sposób należyty upamiętnione, a masowe mordy nie zostały nazwane, zgodnie z prawdą historyczną, ludobójstwem” - napisali senatorowie. Senat postuluje, aby Sejm ustanowił dzień 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. Izba wyraża także szacunek dla Kresowian i ich potomków oraz ludzi dobrej woli, „którzy od dziesiątków lat domagają się prawdy o ludobójstwie i troszczą się o pamięć o ofiarach, kierując się mottem +Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary+”.

            Uchwała dotycząca rzezi wołyńskiej wywołała długą i burzliwą dyskusję w Senacie. Uchwały nie chcieli senatorowie opozycji; argumentowali, że przyjmowanie jej teraz może mieć bardzo poważne konsekwencje międzynarodowe.

            „Z całym szacunkiem dla tych, którzy pamiętają te wydarzenia, uważam, że w chwili obecnej następuje proces normalizacji stosunków Polska-Ukraina, temu służyło Euro2012, wizyty prezydentów, w tym wizyta prezydenta Andrzeja Dudy na Ukrainie. W piątek ma miejsce szczyt NATO, a wraz z tym szczytem spotkanie NATO-Ukraina. To sygnał, że w Polsce ma miejsce obrona suwerenności Ukrainy”

            — podkreślił Jan Rulewski (PO).

            Jego zdaniem, uchwała zawiera „akcenty, które mógłby pisać Władimir Żyrynowski” i szkodzi stosunkom Polska-Ukraina.

            „Proszę państwa, którzy głęboko rozumieją polską rację stanu o wstrzymanie się do czasu uzgodnienia tekstu z opozycją i nastania lepszych warunków”

            — apelował Rulewski do senatorów PiS. Jak przekonywał, „nie wypada zmuszać prezydenta do nadawania odznaczeń”, co - jego zdaniem - sugeruje uchwała.

            Bogdan Klich (PO) apelował, by wtrzymać się z uchwałą do czasu, aż zaopiniuje ją MSZ i oceni, czy nie przyniesie ona szkód naszej polityce międzynarodowej. Apelował też, by myśleć nie tylko o polityce historycznej Polski, ale też o jej przyszłości. Według Klicha Rosja czeka aż „ponownie między Polską i Ukrainą pojawi się szczelina, by wejść w to miejsce”.

            „Nie ma bezpiecznej Polski bez niezależnej Ukrainy”

            — podkreślał.

            Wicemarszałek Bogdan Borusewicz (PO) zauważył, że „Sejm i Senat nie tworzą jedności”.

            „Ta uchwała zwraca się do Sejmu o jakieś określone zachowanie. Ja uważam, że to niedopuszczalne i niezgodne z konstytucją”

            — ocenił. Ponadto - jak dodał - „uchwała prowadzi do odezwania się różnych szaleństw i głębi nacjonalizmu”. „Nie powinniśmy jej przyjmować” - oświadczył.

            Marek Borowski (niezależ.) ocenił, że uchwała jest wynikiem „ambicji posła Dworczyka, któremu nie udało się przeprowadzić analogicznej uchwały przez Sejm”. Zdaniem senatora w interesie Polski nie jest przyjmowanie nieuzgodnionych z opozycją uchwał, które jątrzą Ukraińców w bardzo trudnej dla nich sytuacji militarnej i politycznej. Podkreślił, że obu krajom bardziej służyłoby powołanie wspólnej grupy ds. trudnych, która rozważnie i bez pośpiechu zajęłaby się sprawą trudnej polsko-ukraińskiej historii.

            Uchwały bronili senatorowie PiS, m.in. Jan Żaryn i Robert Gaweł. Przekonywali, że jest ona potrzebna, bo „nie da się zbudować historii na kłamstwie”. Podkreślali, że przygotowali ją dla Polaków. Jan Maria Jackowski zapowiedział, że PiS nie ulegnie „szantażowi” opozycji i będzie przypominał o krzywdzie, której doznali Polacy.
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

            Komentarz


            • Nie do końca rozkminiam co rozumiesz przez słowa "walczą" uchwała będzie i tyle w tym temacie.
             Lieber tot als rot!!

             Komentarz


             • Sam napisałem trochę wyżej, że będzie i kiedy. Nie będzie jej jednak na kończącym się posiedzeniu Sejmu, nie zaplanowano też specjalnego posiedzenia na 11.07. Sprawdź w swoich źródłach dlaczego. I tyle w tym temacie.
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
               Sam napisałem trochę wyżej, że będzie i kiedy. Nie będzie jej jednak na kończącym się posiedzeniu Sejmu, nie zaplanowano też specjalnego posiedzenia na 11.07. Sprawdź w swoich źródłach dlaczego. I tyle w tym temacie.
               Ja nie muszę nic sprawdzać bo mniej więcej wiem jak to wyglądało (jakby co to prv) i liczy się dla mnie efekt finalny. Dlatego mocno mnie śmiesza "kumaci" którzy pierdola trzy po trzy o wpływie usraela, merkel, czy pogrobowców upa.
               A o tym kto gdzie stoi to chyba najlepiej świadczą wypowiedzi z Senatu.
               Lieber tot als rot!!

               Komentarz


               • Na Czerskiej testują już nowe psychotropy:

                Dziękujemy za Wasz list i prosimy o wybaczenie krzywd zadanych naszym braciom Ukraińcom polskimi rękoma.


                Bracia Ukraińcy,

                w 1894 roku, na zjeździe polskich i ukraińskich literatów oraz dziennikarzy we Lwowie, Iwan Franko, poeta, pisarz i myśliciel, powiedział: „W całej Słowiańszczyźnie nie ma dwóch takich narodów, które by pod względem życia politycznego i duchowego tak ściśle zrosły się ze sobą, tak licznymi były powiązane więzami, a mimo to tak ciągle stroniły jeden od drugiego, jak Polacy i Ukraińcy”. Z czasem, na nasze wspólne nieszczęście, stronienie zastąpiła nienawiść i nacjonalizm oraz ich nieodrodna córa – zbrodnia – której doświadczyli pospołu Polacy i Ukraińcy na Wołyniu i w Galicji Wschodniej, na Chełmszczyźnie, w Bieszczadach i na Ziemi Przemyskiej. Tym bardziej raduje nas Wasz list, ze znamiennymi słowami „prosimy o wybaczenie”, w którym nie uchylacie się od odpowiedzialności za polskie krzywdy lat czterdziestych ubiegłego stulecia. My również składamy hołd ofiarom bratobójczych konfliktów polsko-ukraińskich.

                Dziękujemy za Wasz list i prosimy o wybaczenie krzywd zadanych naszym braciom Ukraińcom polskimi rękoma. Przed nami podobne słowa wypowiedzieli przedstawiciele polskiego Kościoła katolickiego, do wzajemnego przebaczenia gorąco zachęcał nasze narody papież Jan Paweł II. Na rzecz pojednania niestrudzenie działali Jerzy Giedroyc i Jacek Kuroń, a także prezydenci naszych państw. Apelujemy do społeczeństw i parlamentów obu krajów, by nie zapominano o ich naukach.

                Wina wymaga zadośćuczynienia, którym w relacjach między naszymi narodami jest wykuwanie prawdziwego braterstwa. Na przekór polskiej i ukraińskiej małoduszności, w dobrych, ale też w złych czasach, które, być może, nadchodzą na naszą wspólną Europę, zagrożoną nacjonalizmami i rosyjskim imperializmem.

                Zagrożenia łatwiej przetrwać razem.

                Zachowujemy dla was podziw i solidarność w walce z agresorem, który od ponad dwóch lat okupuje część ukraińskiej ziemi, nie chcąc dopuścić do spełnienia się waszego marzenia o życiu w zjednoczonej Europie.


                Lech Wałęsa, przewodniczący pierwszej Solidarności, laureat pokojowej nagrody Nobla, były prezydent
                Aleksander Kwaśniewski, były prezydent
                Bronisław Komorowski, były prezydent
                Włodzimierz Cimoszewicz, były premier
                Andrzej Olechowski, były minister spraw zagranicznych
                Adam Rotfeld, były minister spraw zagranicznych
                Radosław Sikorski, były minister spraw zagranicznych
                Paweł Kowal, były wiceminister spraw zagranicznych
                Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej
                Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu
                Róża Thun, deputowana Parlamentu Europejskiego
                Adam Szłapka, poseł, polityk partii Nowoczesna
                Katarzyna Lubnauer, posłanka, polityk partii Nowoczesna
                Mateusz Kijowski, lider Komitetu Obrony Demokracji
                Władysław Frasyniuk, przywódca pierwszej Solidarności, były więzień polityczny, poseł
                Zbigniew Bujak, przywódca pierwszej Solidarności, były więzień polityczny, poseł
                Zbigniew Janas, przywódca pierwszej Solidarności, były poseł
                Bogdan Lis, przywódca pierwszej Solidarności, były więzień polityczny, poseł
                Janusz Onyszkiewicz, rzecznik pierwszej „Solidarności”, były minister obrony narodowej
                Henryk Wujec, członek kierownictwa pierwszej „Solidarności”, były więzień polityczny, były poseł
                Grażyna Staniszewska, przywódczyni pierwszej Solidarności, więziona w stanie wojennym, była posłanka
                Andrzej Wielowieyski, były poseł, senator, deputowany Parlamentu Europejskiego, działacz katolicki
                Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”
                Jerzy Baczyński, redaktor naczelny tygodnika „Polityka”
                Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita”
                Tomasz Lis, redaktor naczelny tygodnika „Newsweek Polska”
                Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny magazynu „Liberte!”
                Jarosław Kuisz, redaktor naczelny tygodnika internetowego „Kultura Liberalna”
                Karolina Wigura, socjolożka, „Kultura Liberalna”, Uniwersytet Warszawski
                Sławomir Sierakowski, redaktor naczelny czasopisma „Krytyka Polityczna”
                Seweryn Blumsztajn, prezes Towarzystwa Dziennikarskiego
                Andrzej Seweryn, aktor, reżyser, dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie
                Grzegorz Gauden, były dyrektor Instytutu Książki
                ks. Kazimierz Sowa, duchowny rzymskokatolicki, publicysta
                o. Tomasz Dostatni, dominikanin, publicysta
                o. Ludwik Wiśniewski, dominikanin, duszpasterz akademicki, były działacz antykomunistycznej opozycji demokratycznej
                o. Stanisław Opiela, jezuita, były prowincjał prowincji mazowiecko-wielkopolskiej Towarzystawa Jezusowego, były przełożony niezależnej prowincji rosyjskiej
                Andrzej Stasiuk, pisarz, wydawca
                Monika Sznajderman, wydawczyni
                Paweł Smoleński, reporter, laureat nagrody pojednania polsko-ukraińskiego
                Marek Beylin, publicysta „Gazety Wyborczej”
                Wojciech Maziarski, publicysta „Gazety Wyborczej”
                Danuta Kuroń, działaczka społeczna
                Krzysztof Stanowski, działacz społeczny, współzałożyciel Komitetu Obywatelskiego Solidarności z Ukrainą
                Iza Chruślińska, publicystka, uczestniczka polsko-ukraińskich inicjatyw społecznych
                Nie klikać, link zarażony wirusem HIV: http://www.krytykapolityczna.pl/arty...t-do-ukraincow
                Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.
                "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

                "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

                Komentarz

                Pracuję...
                X