Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Jak informuje środowa "Gazeta Wyborcza" Krajowa Rada Sądownictwa złożyła kilka miesięcy temu wnioski o nominacje dla 13 osób. Aż 10 z nich prezydent Andrzej Duda odmówił. Dziewięć z nich starało się o awans. Jeden o urząd sędziego sądu rejonowego. Odmowa nie została uzasadniona. Rzecznik KRS, Waldemar Żurek uważa, że: - Władza wykonawcza chce podporządkować sobie władzę sądowniczą. Jak się jednak okazuje, niektóre z nominacji były dość kontrowersyjne...


  Jest to drugi przypadek w historii, gdy prezydent odmawia nominacji sędziowskiej. Wcześniej zdarzyło się to za czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego, który w 2007 roku nie podpisał nominacji 9 osobom. Również nie podano wtedy powodów odmowy. Tymczasem zgodnie z konstytucją sędziowie są wybierani właśnie przez prezydenta na wniosek KRS. Gazeta sprawdziła, jakich konkretnie sędziów Duda zdecydował się nie awansować. Wśród nich jest sędzia, którego Zbigniew Stonoga oskarżał o łapówkarstwo, sędzia prowadzący sprawę przeciwko Januszowi Palikotowi (wytoczonej przez Jarosława Kaczyńskiego), czy też sędzia, który oddalił zbiorowy pozew przeciwko Amber Gold (ze względów formalnych). Ponadto zablokowany został awans sędziego, który zdecydował w głośnej sprawie o odebraniu dzieci państwu Bajkowskim oraz sędzia, który przedłużał przez ponad 3 lata areszt dla kibica Legii, Macieja Dobrowolskiego.
  Zasłużone oklaski dla Pana prezydenta Dudy.
  "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
  Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
  Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
  Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
  "
  Janusz Waluś - czekaMY!

  Komentarz


  • Zamieszczone przez BlackAdder
   P.S. Mógłby mi ktoś przybliżyć tezę postawioną niżej przez Gadowskiego? Bo w ciągu najbliższych dni nie będę miał internetu pozwalającego oglądanie plików video.
   W kontekście ostatniej propozycji ministrów SZ Niemiec i Francji dot. stworzenia "superpaństwa" przypomina postać, której nazwisko widnieje nad wejściem do Parlamentu Europejskiego:   - współtwórcę "Manifestu z Ventotene". Fragmenty:

   (...) This attitude makes the Communists, during revolutionary crises, more efficient than the democrats. But their maintaining the workers separate as much as they can from the other revolutionary forces — by preaching to them that their “real” revolution is yet to come — turns them into a sectarian element which, in decisive moments, weakens the sum of the progressive forces. Besides this, their absolute dependence upon the Russian State, which has repeatedly used them in pursuing its national policies, impedes this Party from undertaking political activity with continuity. They always need to hide behind a Karoly, a Blum, a Negrin, and then to go along towards ruination with the democratic puppets that had been used. Power is attained and is maintained, not simply through cunning, but with the capacity of responding to the needs of modern society in an organic and vital manner.(...)

   A free and united Europe is the necessary premise to the strengthening of modern civilization, for which the totalitarian era represented a standstill. The end of this era will immediately revive in full the historical process of the struggle against social inequalities and privileges. All the old conservative structures which hindered this process will have collapsed or will be in a state of collapse. This crisis must be exploited with decision and courage.

   In order to respond to our needs, the European revolution must be socialist, that is it must have as its goal the emancipation of the working classes and the realization for them of more humane living conditions.(...)

   (...) It must be taken into account that these dynasties, in considering the various countries as their own traditional perquisites, together with the powerful interests backing them, represented a serious obstacle to the rational organization of the United States of Europe, which can only be based on the republican constitution of the federated countries. And, once the horizon of the Old Continent is passed beyond, and all the peoples who make up humanity embrace in a grand vision of their common participation, it will have to be recognized that the European Federation is the single conceivable guarantee that relationships with American and Asiatic peoples can exist on the basis of peace cooperation; this while awaiting a more distant future, when the political unity of the entire globe becomes a possibility. (...)

   (...) the foundation must be built now for a movement that knows how to mobilise all forces for the birth of the new organism which will be the grandest creation, and the newest, that has occurred in Europe for centuries; in order to constitute a steady federal state, that will have at its disposal a European armed service instead of national armies; to break decisively economic autarchies, the backbone of totalitarian regimes (...)
   Całość: http://www.cvce.eu/content/publicati...ishable_en.pdf

   Gadowski przypomniał jeszcze jedną postać, upamiętnioną dużą tablicą w Krakowie:

   My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

   Komentarz
   • Oni są tak oderwani od rzeczywistości, że chyba koniecznie chcą coś rozkręcić na ulicy, ale chyba nie wiedzą jak to się dla nich skończy.

    I relacja KODu z wydarzeń w Poznaniu :

    Wystąpienie Wałęsy zostało jednakże ze szczętem zakrzyczane. Z okrzykami ”Wieczna chwała bohaterom” wdarła się w pewnym momencie na lewą stronę placu grupa kiboli. W czarne koszulki odziane osiłki wygrażały starszym kobietom i siały postrach wśród zebranych. Doszło w pewnym momencie do wymiany ciosów pomiędzy panami z różnych stron placu
    http://koduj24.pl/poznan-festiwal-nienawisci-i-agresji/
    Ostatnio edytowany przez klamot1916; 76038.

    Komentarz


    • Prezydent Duda wstrzymał nominację 10 sędziom. Wśród nich jest podobno typ który decydował o tak długim areszcie dla Maćka. Lewaki oczywiście oburzone.

     Komentarz


     • zie(L)ak, 3 posty wsześniej...
      Lubię sobie jebnąć posta.

      „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
      St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

      Komentarz


      • Świeże informacje o stanie sprawy Janusza Walusia:

       Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
       - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
       Zapamiętał.

       Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

       Komentarz


       • Zamieszczone przez piejo kury piejo
        Wszelkiej maści "eksperci" głoszą że po wyjściu z eurokołchozu Wielka Brytania sobie nie poradzi i za jakiś czas z podkulonym ogonem wróci do struktur unijnych. Ciekawe tylko że jakoś nikt nie zwraca uwagi iż takiej Szwajcarii czy Norwegii nie opyla się przynależyć do UE, poza wyłącznym stowarzyszeniem.:
        Istnieje faktycznie niewielka szansa (chyba tylko przy dalszym rozwoju nastrojów w Szkocji), że UK podkuli ogon, ale wypowiedzi kandydatów na premiera wydają się odwrotne i pewnie będą robić wszystko - przeciągać, blokować, spowalniać - żeby wymóc na UE nowy status, korzystniejszy (prawo) od aktualnych stosunków UE z europejskimi partnerami (Szwajcaria, Norwegia).

        Status, którego nie otrzymają. Propozycje takie przedstawił Boris Johnson i zostały właściwie wyśmiane przez anonimowych eurokratów. Jest jasne, że UE musi pokazać innym krajom, że taka akcja się nie opłaca. Inaczej wszystko jeb... jak domek z kart.

        Brexit dla eurokratów jest w sumie dość pomocny, ponieważ usuwa z "paczki" jedynego silnego "eurosceptyka" i daje możliwość rozpoczęcia tematu ściślejszej integracji w gronie zainteresowanych państw. Łakomym kąskiem jest też pozycja finansowa miasta Londynu, a wszystko dodatkowo pomoże pewnie w wyborach w Austrii. Nasi zachodni sąsiedzi na pewno nie wyjdą więc z tego z pustymi rękami.

        Brytyjczycy mogą z kolei pójść na noże bo wiedzą, że UK to zbyt silne państwo żeby nie poradzić sobie bez UE, nawet bez specjalnych umów z Brukselą. Jedynym minusem może umowa UE z USA, która na pewno przyniesie korzyści wszystkim zaangażowanym już bez UK.

        Dla Polski w każdym razie dużym minusem sytuacji jest to, że stosunkowo silnym atutem UK w ewentualnych przepychankach UE/UK jest duża liczba imigrantów zarobkowych z UE, który to temat dodatkowo "leży na sercu" wielu zwolennikom Brexitu. Jakoś nie widzę żeby nawet te wspominane 300 tys. Polaków (niektórzy z rodzinami) którzy przyjechali ostatnio do UK miałoby wrócić do kraju... Ogólnie my możemy więc na tym tylko stracić, zarówno gospodarczo jak i politycznie, a powrót do sytuacji podobnej do przed Brexitem to maks co "ugramy".

        Komentarz


        • Fajna fotka podczas ostatnich obchodów Czerwca 56 w Poznaniu

         Komentarz


         • USA ma tak ścisłe powiązania historyczne i polityczne ( szczególnie od 2 wojny ) z UK , że żaden Brexit temu nie zaszkodzi .

          Niech nikt tak sie nie cieszy na finansowy spadek po Londynie bo Anglia nadal odcina kupony od swojej kolonialnej przeszłości i robić będzie to jeszcze długo i z powodzeniem a poza tym ma korzystne położenie geo polityczne .

          Jeśli chodzi o Polaków tam mieszkajacych to jakoś sie dogadaja bo nie sądzę, że zaczną sie masowe deportacje .

          Czy Unia rzeczywiście tak na tym zyska i będzie chcial przykrecić śrubę ?

          Niekoniecznie, bo mówi się juz o referendum we Francji i Włoszech.

          Polska musi tkwić w Unii bo za plecami słychać całkiem wyrażnie coraz głośniejszy kaszel Rosji.

          Byłoby niepolityczniw wyjść z Unii, będąc jednocześnie w NATO, w momencie gdy w każdej chwili coś może sie wydarzyć i Polska potrzebuje wsparcia jakie tylko jest możliwe .
          Ostatnio edytowany przez Purdys; 100595.

          Komentarz


          • Unia (i UK też) nie tylko nic nie zyska, ale nawet dużo straci. To jednak konieczne jeśli chcą utrzymać ten burdel w kupie.

           Jeżeli UK wyszłaby z Unii, nie ponosząc żadnych konsekwencji, w nagrodę dostając jeszcze jakiś super status (status norweski nie odpowiada oczekiwaniom brytyjskich zwolenników Brexitu) to czemu np. Holandia czy Francja nie miałyby zrobić tego samego?
           Przykładne ukaranie UK to jedyne wyjście dla eurokratów.

           Wszystkich Polaków pewnie nie wyrzucą (nawet jeśli pójdzie na noże), ale świeża emigracja (<5 lat - 150-300 tys.) będzie na pewno kartą przetargową. Pytanie tylko jak bardzo Niemcy i reszta "decyzyjnych" będą nas bronić...

           Komentarz


           • Tako rzecze wyrocznia:


            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

            Komentarz


            • Jeszcze będziecie zadowoleni z dudy Unia się rozsypie tak jak wspominał korwin tylko szkoda że 4% polaków na niego głosowało Zobacz super wino http://winotokaj.pl/wina-wytrawne/59...hardonnay.html w nowej smacznej butelce. Takim winem oblewają się najlepsi!
             Ostatnio edytowany przez morsk; 119162.

             Komentarz


             • Anglicy mają tę życiową mądrość, że wiedzą kiedy zejść z tonącego okrętu. Bardzo zresztą wątpliwe żeby sobie pozwolili na jakieś wspólne służby, agencje czy frontexy. Zauważmy że Wielka Brytania celowo nigdy nie przystąpiła do Schengen.

              Według Komisji Europejskiej Agencja UE ds. Europejskiej Straży Granicznej i Przybrzeżnej, powstająca na bazie istniejącej agencji Frontex z siedzibą w Warszawie, zacznie działać jeszcze tego lata. Porozumienie w tej sprawie wypracowano w ciągu zaledwie pół roku od czasu przedstawienia propozycji przez Komisję Europejską. "To pokazuje, że UE jest w stanie działać szybko i zdecydowanie, by stawić czoła wspólnym wyzwaniom" - oświadczył w środę szef KE Jean-Claude Juncker.
              Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.
              "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

              "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

              Komentarz


              • Bardzo celny tytuł artykułu:
               http://www.tygodniksolidarnosc.com/pl/17695/60/c/skad-pis-wezmie-pieniadze-na-reformy--wojciech-biedron--wystarczy-nie-krasc.html


               "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
               Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
               Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
               Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
               "
               Janusz Waluś - czekaMY!

               Komentarz


               • Podobno Jaro udzielajac wywiadu dzis w koszalińskim radiu mówił, że ostatecznie Anglia może nie opuścic Unii a to by znaczyło, że mimo pogróżek Unia będzie musiała przyznac Anglii specjalny status .... czyli i tak Unia będzie musiała zrobić to co Stany jej podyktują.

                Jaro jest z reguły dość dobrze poinformowany czyli są tam jakieś zakulisowe podchody .

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎