Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Kawa
  Niestety, państwo z czegoś musi utrzymać swój aparat i robi to poprzez podatki.
  Niewątpliwie, jednakże rozbuchanie państwa prowadzi do vatu w horrendalnej wysokości. O ile VAT jest jednym z mniej szkodliwych podatków, o tyle vat w wysokości 23% jest ordynarnym dymaniem tzw. obywatela.

  Zamieszczone przez Kawa
  W USA nie masz vatu, masz natomiast dużo wyższy podatek od nieruchomości, wolałbyś takie rozwiązanie?
  Wolałbym likwidację podatku dochodowego (tak jest np. w Teksasie) - bo to on najbardziej zabija przedsiębiorczość i chęć do pracy, czyli klasę średnią (polski ZUS pomijam w rozważaniach).
  "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

  WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

  Komentarz


  • W imię ochrony środowiska Polacy jeszcze więcej zapłacą za dach nad głową. A dokładniej rzecz ujmując, pieniądze z ich kieszeni pójdą na


   Urzędnicy zaprojektowali nowe przepisy z myślą o największym biznesie: branżach energetycznej, paliwowej czy kolejowej. Problem w tym, że nie wyłączyli spod regulacji milionów Polaków, a także deweloperów sprzedających mieszkania.

   Koszt badania czystościziemi jednoarowej działki to około 10 tys. zł. Tego typu test powinno się powtarzać co 10 lat. Gorzej jeśli uzyskany wynik wskaże, że gleba wymaga oczyszczenia. To już wydatek nawet do 60 tys. zł. Jeśli efekt nie będzie zadowalający, będzie trzeba oczyszczać do skutku.
   Dla mnie to jakiś wyższy poziom abstrakcji. I chodzi mi tu o zwykłego Kowalskiego, a nie firmy deweloperskie.
   LEGIA&FC DEN HAAG

   Komentarz


   • Moim zdaniem kluczowy w tym tekście jest fragment

    (...) w zaciszu Ministerstwa Środowiska toczą się prace nad nowymi zasadami oceny zanieczyszczenia powierzchni ziemi.
    I to tyle na dzisiaj

    EDIT:

    Bardzo treściwa wypowiedź

    Ewa Ivanova: Obawia się pan prezesa PIS?

    Robert Gwiazdowski: A dlaczego miałbym?

    Bo grozi nam dyktaturą?

    Na razie widzę zaciekłą walkę polityczną. Ale może się mylę. Może jestem kiepskim psychologiem i nie potrafię dostrzec tego zła kryjącego się w Kaczyńskim, o które pani pyta. Pewnie to dziennikarska prowokacja, by ożywić rozmowę. Nie trzeba po nią sięgać. I tak wyjdę na pisiora.

    Ostatnio Kaczyński wywołał burzę, mówiąc, że „państwo prawa nie musi być państwem demokratycznym”. Było w tym coś obrazoburczego?

    To oczywista oczywistość dla każdego prawnika, który uważał na zajęciach z historii doktryn politycznych i prawnych.

    Ale po tych słowach Kaczyńskiego zaczął się jego wielki hejt. Oburzeni publicyści i opozycja sugerowali, że to pochwała dyktatury.

    Nic nie zrozumieli.

    Kaczyński zderzył ze sobą dwa pojęcia: demokratycznego państwa prawa i państwa prawa. W czym tkwi różnica?

    Musimy cofnąć się do 1997 r., kiedy uchwalono konstytucję. Już wtedy Centrum im. Adama Smitha przekonywało, by nie przyjmować tego prawniczego bełkotu. I żeby było śmieszniej, obecny prezes TK prof. Andrzej Rzepliński podpisał ten apel.

    Dlaczego to bełkot?

    Konstytucja uchwalona w imię Boga, który jest albo go nie ma, stanowi w nieszczęsnym art. 2, że nie jesteśmy „państwem prawa”, lecz „demokratycznym państwem prawa”. I to „urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej”. Ja nie wiem, co to jest. Znam doktrynę państwa prawa. Mówiliśmy o tym w 1997 r. twórcom konstytucji z SLD i UW. Ale nie chcieli słuchać. No to teraz mają. To właśnie na ten przepis powołuje się Jarosław Kaczyński. Zgodnie z konstytucją Polska nie jest państwem prawa, jest demokratycznym państwem prawnym urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

    A czym jest państwo prawa?

    Ta idea wywodzi się z koncepcji niemieckiej Rechtsstaat czy angielskiej Rule of Law. W prawie niemieckim opiera się na naukach Kanta i von Humboldta, w tradycji anglosaskiej – Rutherforda. Wywodzi się z XVII w., z czasów, w których nie było mowy o demokracji. Państwo prawa opiera się na przeświadczeniu, że są pewne prawa podmiotowe, które człowiekowi przysługują z samego faktu, że się urodził. Żadną wolą prawodawcy nie możemy mu tych praw odebrać.

    Rutherford tworzył doktrynę w opozycji do absolutyzmu.

    W opozycji do przeświadczenia, że władza pochodzi od Boga i że król odpowiada tylko przed nim. Dla Rutherforda władza króla może pochodzić od Boga, ale to nie oznacza, że monarcha może robić wszystko.

    Ale zmienił się suweren. Władza nie pochodzi już od Boga – jak w monarchii konstytucyjnej – ale od ludu.

    Vox populi, vox Dei. Głos ludu jest głosem Boga. Demokratyczne państwo prawa to takie państwo, w którym większość – lud, może zrobić wszystko. Nawet to, co jest sprzeczne z doktryną państwa prawa.
    Formalnie Kaczyński ma rację. Trybunał broni dziś idei państwa prawa, której nie ma w konstytucji. Tam jest demokratyczne państwo prawa.
    Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

    Komentarz
    • https://kierunki.info.pl/2016/06/war...opropagandzie/

     Warszawa przeciwko homopropagandzie!

     Jutro ulicami Warszawy przejdzie kolejna parada zboczeńców. Jak co roku, dewianci organizują pochód nosicieli jednostek chorobowych, szczycących się swoimi problemami z seksualnością. Dołączają do tego hasła polityczne, mające na celu promowanie i zrównywanie patologicznych zachowań z prawdziwą rodziną i prawdziwą miłością.

     Normalna Warszawa musi się temu przeciwstawić! Obóz Narodowo-Radykalny zaprasza wszystkich, którym bliskie są tradycyjne wartości, rodzina, miłość oraz zdrowie i moralność naszych dzieci do protestu przeciwko paradzie sodomitów. LEGALNA kontrmanifestacja odbędzie się o 15:20 pod pomnikiem Kopernika przy Krakowskim Przedmieściu.

     Brońmy razem moralności!

     __________________
     Jeśli administracja lub ktoś odpowiedni uzna za słuszne stworzyć nowy temat będę wdzięczny.

     Komentarz


     • "Jeśli zagranica – Moskwa, Berlin czy Bruksela – krytykuje ten rząd, oznacza to, że on stara się bronić polskiego interesu narodowego. Podatek bankowy, czy ten od korporacji, hipermarketów, uderza w interesy tych, którzy w Polsce do tej pory czuli się bardzo dobrze. Myślę, że nie należy zwracać uwagi na wrogą propagandę, tylko robić swoje, bo jeśli nas chwalą za granicą tzn.,że popełniamy same błędy - to taka żelazna zasada – mówił na antenie TV Republika Marian Kowalski, lider Narodowców RP."

      Niby oczywistość, ale jednak wstawiam na wypadek, gdyby zajrzał tu ktoś przejmujący się "jak nas widzą w Europie".
      "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

      WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

      Komentarz


      • Helikoptery Caracal, na które zdecydowało się Ministerstwo Obrony Narodowej za rządów Ewy Kopacz, są jak pendolino albo Stadion Narodowy – ich możliwości techniczne będą mniejsze, niż oczekiwano, za to koszty dużo większe, niż przewidywał preliminarz – informowaliśmy rok temu. Okazuje się, że za 3,5 mld dolarów (równowartość 13,4 mld zł) Turcja kupiła 109 Blackhawków. A Polska za taką właśnie kwotę (13,3 mld zł) wynegocjowała 50 sztuk Caracali. To ponad połowę mniej! Co ciekawsze śmigłowce dla Turcji składane są w tym kraju…

       „Rząd podjął decyzję o dopuszczeniu do testowania w Polsce śmigłowca produkowanego przez [francuską] firmę Airbus” – ogłosił w kwietniu 2015 r. ówczesny prezydent Bronisław Komorowski. Decyzja dotycząca przetargu na zakup śmigłowców dla Sił Zbrojnych RP wywołała bardzo dużo kontrowersji.

       Finalnie zarządzany przez Tomasza Siemoniaka MON podpisał kontrakt na zakup 50 Caracali za kwotę 13,3 mld zł. Początkowo miało być to 70 maszyn za 11,8 mld zł…

       Do przetargu stanęły trzy firmy; wykluczono dwie oferty na zakup:

       - amerykańskich śmigłowców Blackhawk – miałyby być produkowane w Polsce przez PZL Mielec (należy do grupy Sikorsky);
       - brytyjsko-włoskich śmigłowców AW149 – miałyby być produkowane w Polsce przez PZL Świdnik (należy do grupy AgustaWestland).

       Ciekawą informację podał poseł PiS Artur Soboń.

       "Polska za 13,3 mld PLN wynegocjowała 50 Caracali. Turcja za 13,4 mld PLN wynegocjowała 109 Blackhawków. Brawo @TomaszSiemoniak i Cz.Mroczek."
       Helikoptery Caracal, na które zdecydowało się Ministerstwo Obrony Narodowej za rządów Ewy Kopacz, są jak pendolino albo Stadion Narodowy – ich możliwości techniczne będą mniejsze, niż oczekiwa


       Tymczasem Mielec w ofensywie       W trakcie targów ILA 2016 w Berlinie prezes Polskich Zakładów Lotniczych Mielec Janusz Zakręcki oraz wiceprezes Lockheed Martin Mission Systems and Training (MST) Steve O’Bryan zapowiedzieli, że podczas ćwiczeń Anakonda 16 będzie zaprezentowany uzbrojony, polski Black Hawk. Maszyna ta zostanie zaproponowana zarówno Siłom Zbrojnym RP, jak i użytkownikom zagranicznym. Potencjalnym uzbrojeniem Black Hawka może być sprzęt produkowany w Stanach Zjednoczonych lub w Polsce.

       Po pokazie na Anakondzie maszyna zostanie zademonstrowana na targach Farnborough w Wielkiej Brytanii, jako oferta eksportowa.

       Pokaz uzbrojonego Black Hawka z Polski może być odpowiedzią na odrzucenie oferty maszyn Black Hawk przez poprzednie kierownictwo resortu obrony z tego powodu, że konsorcjum PZL/SAC miało zaproponować w przetargu właśnie śmigłowiec nieuzbrojony. Z ówczesnych deklaracji przedstawicieli koncernu wynika, że było to spowodowane wewnętrznymi regulacjami właściciela Sikorsky - spółki UTC zabraniającymi sprzedaży uzbrojenia. Broń miała być pozyskiwana osobno i integrowana ze śmigłowcem już po jego zakupie, podobnie jak dzieje się w innych przypadkach, tak jeśli chodzi o eksport maszyn, jak i zakupy przez siły zbrojne USA.

       Obecnie jednak właścicielem Sikorsky i PZL Mielec jest Lockheed Martin, największy światowy koncern branży obronnej, którego podstawowym obszarem działalności jest właśnie sprzedaż broni. Oznacza to, że obecnie Black Hawki mogą zostać zaoferowane od razu z pełnym uzbrojeniem. Potwierdzili to podczas wizyt w Warszawie wysocy rangą przedstawiciele zbrojeniowego potentata, włącznie z prezes LM Maryllin Hewson.

       Na razie nie ujawniono, jaki zestaw zostanie zademonstrowany na Anakondzie. Black Hawk mógłby być uzbrojony zarówno w sprzęt produkcji amerykańskiej, jak i produkowany w polskich zakładach zbrojeniowych.

       Dokładny zakres uzbrojenia produkcji amerykańskiej, jaki ma zostać zaoferowany przez PZL Mielec nie jest znany. Wiadomo natomiast, że oferowane przez koncern Sikorsky Black Hawki mogą być wyposażone w wyrzutnie rakiet kalibru 70 mm rodziny Hydra (mieszczące 7 lub 19 pocisków) czy zasobniki z uzbrojeniem strzeleckim, w tym wielolufowymi karabinami maszynowymi GAU-19 (kal. 12,7 mm, montowane pod skrzydłami) czy karabiny maszynowe M134 (kalibru 7,62 mm), instalowane w kabinie transportowej.

       Wiropłaty Black Hawk zostały też wcześniej zintegrowane z przeciwpancernymi pociskami kierowanymi laserowo AGM-114K/R Hellfire II, które dają możliwość zwalczania celów opancerzonych bądź umocnionych na odległościach nawet do 8 km, uzbrojeniem wersji R jest wielozadaniowa, tandemowa głowica kumulacyjna. Rakiety tego typu znajdują się na uzbrojeniu śmigłowców szturmowych – w tym maszyn Apache US Army, śmigłowców Viper US Marine Corps czy Tiger wykorzystywanych przez francuskie lotnictwo wojsk lądowych.

       Black Hawk mógłby jednak również zostać zintegrowany z uzbrojeniem produkcji polskiej. W grę wchodzą tutaj chociażby karabiny maszynowe UKM-2000 i WKM-B produkowane przez ZM Tarnów mieszczące 15 rakiet wyrzutnie pocisków 70 mm typu WW-15, opracowane przez Mesko pierwotnie z myślą o wiropłatach typu Głuszec. Potencjalnie istnieje również możliwość wyposażenia Black Hawka w zdalnie sterowane stanowiska z karabinami WKM-B, jakie są używane na maszynach W-3PL oraz podwieszane zasobniki z karabinami maszynowymi LZS-12,7 i LZS-12,7 WLKM (te ostatnie są przeznaczone do przenoszenia karabinów wielolufowych).

       Śmigłowce rodziny Black Hawk były też integrowane z pociskami przeciwpancernymi Spike, które w Polsce są produkowane w zakładach Mesko. W Izraelu kilka lat temu zakończono próby odpowiednio zmodyfikowanej maszyny nazwanej Battlehawk”, zintegrowanej z pociskami Spike-ER. Prowadzono już strzelania próbne. Z kolei władze Kolumbii zdecydowały się na uzbrojenie śmigłowców AH-60L Black Hawk w pociski Spike NLOS (o zasięgu do 25 km), Spike-ER oraz Spike-LR o zasięgu do 4 km (te ostatnie są właśnie produkowane w zakładach Mesko). Przedstawiciele Rafael deklarowali wcześniej, że w wypadku podjęcia decyzji o zakupie przez władze RP, również kolejne odmiany tych rakiet mogłyby zostać spolonizowane.

       Ofertę polskiego przemysłu mogłyby uzupełnić rakiety Grom/Piorun w wariancie powietrze-powietrze. Na razie pociski tego typu nie zostały certyfikowane do przenoszenia przez śmigłowce, ale stosowne prace są już realizowane. W Wojsku Polskim wcześniej wdrożono system Gad z rakietami Strzała-2M dla maszyn W-3 i Mi-2, do chwili obecnej nie wprowadzono następcy.

       W celu wykorzystania uzbrojenia kierowanego przez śmigłowce Black Hawk konieczne byłoby też wdrożenie odpowiedniego systemu celowniczego, wraz z głowicą elektrooptyczną. Kolumbijskie maszyny korzystają z systemów Rafael Toplite III, montowanych w przedniej części maszyny. Również śmigłowce przystosowane do przenoszenia rakiet Hellfire otrzymały wielosensorową głowicę (z kamerami tele- i termowizyjną oraz dalmierzem laserowym), a także nahełmowy system celowniczy dla pilotów.

       Uzbrojony Black Hawk może, w zależności od zakresu zadań, wykonywać misje wsparcia pola walki, bądź nawet – w wypadku zintegrowana z bronią kierowaną – przejąć część zadań klasycznych śmigłowców szturmowych. Jednocześnie uzbrojenie może być wymontowane ze śmigłowca, co umożliwi mu wykonywanie pełniejszego zakresu misji transportowych.

       Oferowany Polsce Black Hawk mógłby więc zostać przystosowany do przenoszenia uzbrojenia pochodzącego z USA, bądź też z polskich zakładów. To pierwsze rozwiązanie przyspieszyłoby zapewne czas dostaw maszyn w pełni gotowych do wykonywania zadań. Jednakże, w wypadku wyboru krajowego sprzętu poszczególne przedsiębiorstwa, w tym Mesko i Zakłady Mechaniczne Tarnów, otrzymałyby nowe możliwości rozwojowe, w tym związane z integracją uzbrojenia na platformach bojowych.
       My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

       Komentarz


       • Na razie nie są prowadzone żadne prace, które pozwoliłyby, aby część pieniędzy z Programu 500+ mogła być wypłacana w formie obligacji - poinformował w piątek w Gdańsku wiceminister rodziny Stanisław Szwed. Jak dodał, ewentualne zmiany mogą być ,,po wrześniu 2017 roku".

        Świetna wiadomość dla każdego z gotówką. Będzie można skupować od ręki obligacje po niższej cenie i dodatkowo w przyszłości zarobić na gwarantowanym oprocentowaniu.
        Oczywiście będzie to dramatem dla przyszłych rządów, ale jak widać liczy się tylko tu i teraz.

        Komentarz


        • Być może odkryję Amerykę, ale dziś dowiedziałem się, że żony Balcerowicza i Święcickiego są siostrami i córkami Eugeniusza Szyra ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Eugeniusz_Szyr ), i niech niektórzy mówią, że teorie spiskowe nie maja podstaw.
         "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"


         Bynajmniej to nie przynajmniej!

         Komentarz


         • Jęsli uważasz że komunizm to teoria spiskowa to lewactwo nasrało ci do mózgu.
          "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

          "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

          Komentarz


          • Przeciętne świadczenie to 4-6 tys. zł miesięcznie, generałowie dostają zaś 8,5 tys. zł., najwyższe emerytury sięgają nawet 22 tys. zł. Średnie wynagrodzenie emerytalne dla byłych funkcjonariuszy bezpieki to 3200 zł. Rząd zapowiada cięcia tych wynagrodzeń. Mają one nie odbiegać od emerytur w systemie powszechnym. Informację przekazało radio RMF FM.


           Czekam z utęsknieniem
           "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

           WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

           Komentarz


           • Zamieszczone przez BlackAdder
            Niby oczywistość, ale jednak wstawiam na wypadek, gdyby zajrzał tu ktoś przejmujący się "jak nas widzą w Europie".
            Jestem zwolennikiem tego że najpierw rząd winien zacząć od odchudzenia siebie (administracji, etatyzmu), a potem dopiero "brać" się za kogokolwiek, bo mam wrażenie że ten cały podatek od sklepów wielkopowierzchniowych, wprowadzany jest po to by pozyskać środki na zapowiadane obietnice (500+), a obłożenie inflacją konsumenta to już temat przemilczany. Ogólnie wszelkie podatki winny być warunkowane jedynie utrzymaniem aparatu państwowego+10% nadwyżki w rezerwie, a nie dodatkowymi wpływami do skarbca (kieszeni polityka) czy na jakieś socjale. Na sam wpierw zacznijmy od uporządkowania tego co państwo musi utrzymać a co nie.

            PS: Sojusz Kowalskiego z Braunem i JKM to już raczej przeszłość. Ostatnio sporo poróżniło tych panów, Kowalski poszedł w pełne poparcie dla PiSu, w przeciwieństwie do dwóch pozostałych.

            Komentarz


            • Komentarz


             • Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
              -------------
              Jedynie prawda jest ciekawa

              Józef Mackiewicz

              Komentarz


              • A słyszeliście o tym pomyśle mega tanich mieszkań? Ktoś wie coś więcej? W jaki sposób będą budowane te bloki? Z jakichś tańszych materiałów? Jakim cudem to się będzie komuś opłacać budować?

               Komentarz


               • Zamieszczone przez wielki.kibic
                A słyszeliście o tym pomyśle mega tanich mieszkań? Ktoś wie coś więcej? W jaki sposób będą budowane te bloki? Z jakichś tańszych materiałów? Jakim cudem to się będzie komuś opłacać budować?
                Znajdź datę ogłoszenia przez rząd programu mieszkanie+, a potem poszukaj w tym wątku postów z tego okresu. Była ożywiona dyskusja
                "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

                WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎