Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Były od 2015 roku w fazie testów razem z programem Tytan - w styczniu decyzją ministra Macierewicza rozdzielono testy kwalifikacyjne MSBS-a od programu Tytan ze względu na opóźnienie tego ostatniego(blisko 10 miesięcy). Testy mają się zakończyć w sierpniu lub wrześniu(dotyczy wersji MSBS 5.56 mm, projektowany 7.62 ma być prezentowany jesienią, a do MON trafi w styczniu/lutym przyszłego roku)
  Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
  Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

  Komentarz


  • Mhm, dzięki za odpowiedź.
   Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

   Komentarz


   • Coś chyba słabo idą te "dobre zmiany", można by wyliczać:    Rząd Beaty Szydło przekazał na ręce wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa stanowisko w sprawie kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Do dokumentu dotarł portal wpolityce.pl.


    [...]
    "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

    "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

    Komentarz


    • – Nie ma żadnego powodu, by znany reżyser, który dopuścił się w Stanach Zjednoczonych gwałtu na nieletniej, miał być traktowany inaczej, niż każdy inny obywatel – powiedział w     349meczów*
     71 goli*
     58 asyst*

     jest tylko jeden King!!!!

     *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

     Komentarz


     • Rządowa propozycja zmiany stawki podatku dochodowego od osób prawnych dla małych firm:

      "Aktualnie na etapie uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych znajduje się rządowy projekt autorstwa Ministra Finansów projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku od osób fizycznych oraz ustawy o podatku od osób prawnych (projekt z 22.02.2016 r., druk nr U15).

      Celem projektu jest realizacja zapowiedzi wyrażonej w expose Pani Premier Beaty Szydło. Wskazano w nim postulat obniżenia podatku dochodowego od osób prawnych dla małych firm do 15%, w celu wsparcia rozwoju tej grupy przedsiębiorstw. Podkreślono przy tym, iż „działania te mają na celu przyspieszenie tempa wzrostu rozwoju i stworzenie sprzyjających warunków do zwiększenia przedsiębiorczości Polaków, w tym przede wszystkim przedsiębiorczości ludzi młodych, dobrze wykształconych ”.

      Projekt przewiduje obniżenie stawki podatku dochodowego od osób prawnych z 19% do 15% dla małych podatników tj. podatników, u których wartość przychodu ze sprzedaży (wraz z kwotą należnego podatku od towarów i usług) nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym wyrażonej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 1.200.000 euro; przy czym przeliczenia kwot wyrażonych w euro dokonuje się według średniego kursu euro ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski na pierwszy dzień roboczy października poprzedniego roku podatkowego, w zaokrągleniu do 1.000 zł, oraz dla podatników rozpoczynających działalność w pierwszym roku podatkowym..."
      Ostatnio edytowany przez sarinosoman; 60016.
      "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
      "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
      Up the Anchor!

      Komentarz


      • Spółki z o.o. i inne spółki prawa handlowego to mają inne metody żeby płacić mniejsze podatki. To powinno się tyczyć podatku od osób fizycznych prowadzących własną działalność a tego rodzaju działalności nie widzę w tej wypowiedzi. Czy źle odczytałem?
       Ostatnio edytowany przez brunak; 113271.
       [...] Polak, co nie chciał zostać Kainem,
       Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
       Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
       A że śmiał mówić o tym zuchwale,
       Że nie chciał, by go więziono, bito,
       Był reakcyjnym polskim bandytą. [...]

       Komentarz


       • Pewnie chcą w to włączyć przedsiębiorców i spółki prawa handlowego które maja przychody poniżej 1,2 mln euro (biorąc pod uwagę info w pierwszym akapicie).
        "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"


        Bynajmniej to nie przynajmniej!

        Komentarz


        • Zagadka. Kto jest autorem tych wzruszających słów?

         W życiu ważny jest honor, a w dziennikarstwie niezależność.
         "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
         "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
         Up the Anchor!

         Komentarz


         • Max Kolonko ?

          Komentarz


          • Zdecydowanie nie ten wektor.
           "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
           "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
           Up the Anchor!

           Komentarz


           • Zamieszczone przez sarinosoman
            Zagadka. Kto jest autorem tych wzruszających słów?
            Strzelam , że Olejnik bądź Lis

            Komentarz


            • Bingo.

             W życiu ważny jest honor, a w dziennikarstwie niezależność. Odchodzę z Radia Zet. Dziękuję za tysiące pozdrowień, które otrzymuję w ostatnim czasie. Nie zgadzam się z argumentami, które radio prezentuje w treści komunikatu wysyłanego do mediów na temat powodów mojego odejścia. Prawdziwych powodów decyzji programowych mogę się jedynie domyślać.
             "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
             "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
             Up the Anchor!

             Komentarz


             • Znaczy kaczor zwolnił ją z radia zet? Grubo się dzieje.
              "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"


              Bynajmniej to nie przynajmniej!

              Komentarz


              • Słyszał ktoś coś o tym, że od 2018r. rząd chce wprowadzić coś w rodzaju podatku pogłównego? Że zamiast ubezpieczenia społecznego, zdrowotnego i podatku dochodowego będzie się płacić jeden podatek i nie będzie kwoty wolnej? Znacie może jakieś szczegóły?
               "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

               WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

               Komentarz


               • Co do kwestii relacji z KE, sądzę że ludziki z PiSu za nadto wierzą w dobre intencje Timmermansa&Co, a później pozostaje jedynie płacz i emocje. Przecież do niedawna PiSmeni serwowali pobożny przekaz na użytek wewnętrzny. Ponoć wszystko miało być już "dogadane" a góvno jest, choć mnie to specjalnie nie smuci, wręcz przeciwnie. Jak widać na dygnitarzach unijnych specjalnego wrażenia nie zrobi ewentualne wyjście W.Brytanii z UE, bo owi dygnitarze już z tym faktem pogodzili, natomiast to PiS ma problem bo jest zakładnikiem wykreowanej własnej wizji świata. Z jednej strony chcieliby pozostać w unii bo... "potrzebne 1/3 funduszu na plan Morawieckiego, bo Rosja ostrzy kły, bo nie chcemy być postrzegani jako rozłamowcy działający na rzecz Putina...", z drugiej wierzą w "duchową" przemianę KE w obecnym kryzysie, a zasada jest prosta: albo wychodzimy z UE i wtedy jesteśmy suwerennym krajem, albo pozostajemy w UE i dalej podlegamy dyktatowi brukselskiemu. Innej drogi NIE MA!!!

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎