Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ciesz sie , ze w Polsce nie ma podatku katastralnego bo to jest dopiero tragedia.

Jesli jeszcze na to nalozy sie kryzys taki jaki mamy po peknieciu banki z cenami nieruchomosci to efektem jest np popularnosc Trumpa .

Co dziwi establiszment Partii Republikanskiej i intelektualistow z Manhattanu .

A w North Carolina widzialem takie dzieciaki , dziewczyny mlodsze od moich corek , w za duzych przynajmniej o numer butach wojskowych , ktore poszly do armii bo armia to tam jeden z najwiekszych i najlepszych pracodawcow .

Amerykanie nazywaja to - back door draft - rodziny nie sa w stanie sie utrzymac i placic kolosalnych podatkow plus wyksztalcic dzieci wiec jedynym rozsadnym wyjsciem wydaje sie armia . Armia kobiet .

Mit o Amazonkach powoli przestaje byc mitem . Musze powiedziec, ze bylo to dla mnie spore przezycie .
    Ostatnio edytowany przez Purdys; 100595.

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
      Aha czyli prościej "uszczuplać co miesiąc budżet domowy" niż podjechać do babci i wziąć ją do tego urzędu gminy i pomóc złożyć wniosek
      Nie ma takiej sily, ktora wyciagnie ja na wybory, do urzedu, czy do kosciola

Komentarz

• Niech kazdy napisze jak miewa sie jego babcia to watek nabierze charakteru .

Wracajac do mediow publicznych to istnieja dwa najbardziej znane wzory do ktorych mozna sie przymierzyc - albo tak jak w Anglii BBC , z tego co slyszalem calkowicie oplacany z podatkow albo wzor mieszany ze Stanow tak jak PBS - troche dotacji panstwowych, troche reklam- ale reklamy stateczne - plus fundacje plus zbieranie datkow dwa razy do roku .

Jak PBS troche zanadto odbija w lewo - to wtedy jest awantura i grozba , ze im sie cofnie dotacje panstwowe .

Ale jest to i tak gniazdo os , bogatych lewakow z pogladami czasami gorzej niz liberalnymi , ktorzy snobuja sie na brytyjska arystokracje .

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
          @TNTP
          1. Z punktu widzenia logiki nadałeś jednakową wagę temu że społeczeństwo finansuje w podatkach drogi czy służbę zdrowia i że finansować ma też media publiczne. Jako przeciągnięcie tego do granic absurdu wybrałem wcześniej dystrybutory darmowej owsianki, które też będzie finansować społeczeństwo - po to, żeby Ci uświadomić, że nie wszystko finansowane przez społeczeństwo ma taką samą wagę. Edytowałem posta, więc może Ci umknęło.

Moim zdaniem media publiczne nie są tak samo niezbędne ludziom do funkcjonowania jak utwardzona droga. Założenie, które powziąłeś Ty - że media publiczne są tak samo potrzebne jak utwardzona droga - to jest demagogia. Powtórzę - demagogią jest ZRÓWNANIE wagi tych infrastruktury i mediów. A nie fakty.

2. Być może pytanie jest demagogiczne. Po prostu wkurwia mnie że będę musiał dwa dni w roku pracować na coś z czego nie korzystam. Ciekawy jestem na ile hajsu oddawanego państwu bym się musiał zgodzić, żebyś łaskawie uznał, że nie olewam państwa polskiego.
          Kończę z mojej strony bo wychodzę na mecz. Teraz oprócz odmawiania sobie piwka żeby mieć na karnet, mecze, wyjazdy będę musiał sobie odmawiać piwka żeby mieć na TVP. Rocznie tyle samo co jeden wyjazd.
          1. Ale ja nie zrównuje wagi wydatków tylko daje przykład.
          2. Ale przy założeniu ze jesteś uczciwy i masz 1 nieruchomość to będziesz płacił mniej. Jeśli nie jesteś uczciwy to musisz być mocno oderwany od rzeczywistości, jeśli dziwi Cię ze państwo stara egzekwować wykonywanie prawa.

To wszystko co piszesz nie ma dużo wspólnego z po zmianami w opłacie audiowizualnej tylko bardziej szerzej - z sama idea tejże opłaty. Czy tam ogólnie tym na co wydawane są nasze podatki - ale o tym już sam pisałem.
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Jak ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski, pod koniec roku zamilknąć mogą wszystkie telefony z numerami prepaid, które nie zostały na czas zarejestrowane u operatorów.

Z informacji RMF FM wynika, że należący do założeń ustawy antyterrorystycznej obowiązek rejestrowania kart SIM będzie dotyczył również już aktywnych numerów, a nie tylko nowych starterów. Jeśli posiadacz takiego numeru nie uda się do operatora w celu zarejestrowania, ustawa zobowiązuje operatorów do zaprzestania świadczenia usług telekomunikacyjnych.

Wyłączenie numerów nastąpi po 6 miesiącach od wejścia w życie ustawy antyterrorystycznej - obowiązywać ma ona od 1 czerwca. Póki co nie wiadomo co stanie się ze środkami zgromadzonymi na kontach oraz na kim spocznie obowiązek informowania klientów o nowym przepisie.

Według deklaracji operatorów, na polskim rynku aktywnych jest obecnie 29 mln kart SIM z usługami prepaid. Nie ulega wątpliwości, że nie wszystkie zostaną zarejestrowane do końca roku. Możliwość zarejestrowania numerów będą przy tym miały wyłącznie osoby pełnoletnie.

źródło: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/p...2,3,36013.html
            spr. dotyczącej pre-paidów c.d

Komentarz

• Zamieszczone przez eltoro Zobacz posta
              Ciekawe jaka byłaby reakcja, gdyby te same ustawy wprowadzał poprzedni rząd rok temu. Łatwo sobie wyobrazić.
              Teraz wystarczy wrzucić informację o nowych podatkach, a już jestem deweloperem, który się pluje o dwa złote
              Prawdziwość tego co tutaj napisałeś jest wprost adekwatna do Twojej wiarygodności. Oprócz "wrzucenia informacji" nie omieszkałeś jej skomentować, do czego masz absolutne prawo. Tak samo jak ja do wyrażenia opinii o Twoim poście.
              Albę te potencjalne 2pln podatku są dla Ciebie istotnym składnikiem domowego budżetu i wtedy rozumiem Twoje emocje, albo nie są i w wtedy cała ta Twoja złość wyglada karykaturalnie. O deweloperce to sam pisałeś w tym temacie (no chyba ze ten hektar to miałbyc pod pojedynczy dom, tylko ze wtedy tym bardziej nie rozumiem Twojego żalu o 2 pln).
              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
                spr. dotyczącej pre-paidów c.d
                Dobra zmiana

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                  Dobra zmiana
                  USTALIŁ reporter MOGĄ info z rmf jak zawsze godne zaufania
                  Babcia zostanie bez telefonu bo nie lubi tez chodzić do kiosku ?
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Nie wiem co masz do mojej babci, ale ona nie używa komórki.

Miała jeden od Rydzyka, ale udało się babci wyleczyć z tego uzależnia, po czym sama stwierdziła, że Rydzyk to złodziej i bandyta, bo najpierw zawinął cegiełki ze stoczni, a później babcine emerytury. Dobrze mieć mądrą babcię

Komentarz

• ZUS poinformował, że w kasie Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w 2015 roku zabrakło 45,9 miliarda złotych.

Jak donosi portal mambiznes.pl, z każdym rokiem obciążenia dla przedsiębiorców i pracowników są wyższe, a mimo to w kasie FUS brakuje środków do wypłaty emerytur.

Do budżetu Funduszu Ubezpieczeń Społecznych składki wpłaca ok. 14 milionów płatników. Jak widać, to nie wystarcza. Zgodnie ze sprawozdaniem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w ubiegłym roku deficyt wyniósł 45,9 miliarda złotych, tę kwotę dotacji musiał dopłacić budżet państwa, czyli wszyscy podatnicy.
                      A my tu o jakiś 15 zł na tv.

Komentarz

• Nie jest mowa o " jakis " 15 zlotych ale o sposobach finansowania mediow publicznych .

Jest to powazna sprawa , media to wielki biznes ale kwestia jest w jakim stopniu powinny byc niezalezne i od kogo .

Lub tez - od kogo zalezne .

Kto finansuje ten wymaga .

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                          Prawdziwość tego co tutaj napisałeś jest wprost adekwatna do Twojej wiarygodności. Oprócz "wrzucenia informacji" nie omieszkałeś jej skomentować, do czego masz absolutne prawo. Tak samo jak ja do wyrażenia opinii o Twoim poście.
                          Albę te potencjalne 2pln podatku są dla Ciebie istotnym składnikiem domowego budżetu i wtedy rozumiem Twoje emocje, albo nie są i w wtedy cała ta Twoja złość wyglada karykaturalnie. O deweloperce to sam pisałeś w tym temacie (no chyba ze ten hektar to miałbyc pod pojedynczy dom, tylko ze wtedy tym bardziej nie rozumiem Twojego żalu o 2 pln).
                          Wskaż proszę mój komentarz na temat ustawy wodnej. Zaznaczam, że nie ja powiedziałem, że rachunki za prąd będą droższe tylko autor tej ustawy w uzasadnieniu. I nie ja nazwałem pisowskie ustawy dobrą zmianą tylko premier Szydło. Ja tylko przytoczyłem te informacje, co ty raczyłeś nazwać pluciem się o 2 złote.
                          Nie pisałem o żadnej deweloperce, z tym hektarem coś ci się pokiełbasiło, bo mówiłem o działce dla siebie. Dzięki Bogu w ostatniej chwili senat dopuścił handel małymi działkami do 30 arów. Nie zmienia to faktu, że uważam tę ustawę za najbardziej komunistyczną jaką pamiętam i ręce mi opadają, że niektórzy kibice Legii wymieniają ją po stronie plusów, jednocześnie na stadionie krzycząc "precz z komuną".

Komentarz

• Dzieki Bogu, dzieki Bogu .

Ale widmo komunizmu wciaz wisi nad nami jak miecz Damoklesa .

Przy zyciu podtrzymuje mnie tylko alkohol , glodujacy Andrzej M. ( nazwiska nie pamietam ) i Mateusz Kijowski, ktory wrocil ze Stanow po odbyciu wielu waznych rozmow .

Komentarz

• Zamieszczone przez eltoro Zobacz posta
                              Nie zmienia to faktu, że uważam tę ustawę za najbardziej komunistyczną jaką pamiętam i ręce mi opadają, że niektórzy kibice Legii wymieniają ją po stronie plusów, jednocześnie na stadionie krzycząc "precz z komuną".
                              He he. Jako że ustawa jest głupia i służy tylko i wyłącznie pompowaniu pieniędzy do budżetu państwa to się powstrzymam z szerszym cynizmem, ale pamięć masz chyba krótką.

PS. A przepraszam, chodziło mi o podatek od wody deszczowej. Ustawa o hektarach jak wcześniej napisałem powstała po to żeby obcokrajowcy metodą na "słupa" nie mogli skupować ziemi w tempie podobnym do tempa w jakim skupowali państwowe przedsiębiorstwa w latach 90. W okolicach rzeki Odry miały podobno już powstać całe "przedsiębiorstwa" się tym trudniące.
                              Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.
                              "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Odnośnie ustawy o obrocie ziemią:

W przyszłości kiedy powstanie nowela pomyślałbym o odgórnym podziale ziemii skarbu państwa na działki od 0,3 do 2 ha i tak sprzedawał. Oczywiście obcokrajowcom można w ogóle nie sprzedawać albo dzierżawić na okres 10 lat, natomiast powszechnie wiadomo że dobra wyczerpalne muszą drożeć, chyba że nie ma chętnych, wówczas ceny rynkowe idą w dół. Zakładając że wszystkie warstwy społeczne bogacą się w różnym tempie, jak to było 150 lat temu, ziemie należy sprzedawać w sposób kontrolowany. Ceny rynkowe gruntów za hektar nie powinny wzrastać szybciej niż średnia płaca Polaków.

Odnośnie ustawy medialnej:

Ludziom trudno jest zrozumieć iż sprywatyzowane media publiczne również są w stanie realizować interes narodowy i nie chodzi tu o żaden etatyzm. Przedsiębiorstwa sektora strategicznego prywatyzuje się wraz z umowami, w której może być zawarte dosłownie wszystko. W ten sposób odciąża się państwo a zarazem naród od utrzymywania spółek skarbu państwa. W przypadku złamania umowy, państwo zawsze może wypowiedzieć wojne korporacji i wysłać tam swoich żołnierzy, choć nawet nie musi wypowiadać, bo owa korporacja nie znajduje się na terytorium obcego państwa. Światowa finansjera gówno mi zrobi, bo z pocałowaniem ręki w miejsce "giganta" zainwestuje 10 innych kapitalistów, a kto, to już wybiorę sobie sam.

Tak samo nie wiem dlaczego PiSmeni przestraszyli się nowojorskich spekulantów, niepotrzebnie "pompując" kase w obligacje.

Komentarz

Pracuję...
                                X