Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
  Pytanie jest takie, co w razie, gdy ktoś zamieszkuje w więcej niż jednym miejscu i płaci 2, 3, czy 4 rachunki za prąd?
  Przewidziano taki przypadek w ustawie.

  Zamieszczone przez Rząd PiSu
  1. Zwalnia się odbiorcę końcowego od obowiązku zapłaty składki od dodatkowego punktu
  poboru, jeżeli z tego punktu poboru nie jest doprowadzana energia elektryczna do:
  1) domu mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego;
  2) miejsca wykorzystywanego do prowadzenia przez odbiorcę końcowego lub inną osobę
  działalności podlegającej opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych,
  podatkiem dochodowym od osób prawnych, zryczałtowanym podatkiem dochodowym od
  niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne albo podatkiem tonażowym.
  W kwestii prawa jestem laikiem, ale moja interpretacja tego zapisu jest taka, że taki delikwent buli wielokrotność tej stawki.
  Ostatnio edytowany przez eltoro; 10672.

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
   Abonament jest od posiadania radia i telewizora, a nie ich używania.
   Co jest, a właściwie już było, absurdem. Tyle, że przynajmniej nieoficjalnie można było nie płacić tego abonamentu i do więzienia za to nie wsadzali. Prądu też nie odcinali. A teraz będą. Dobra zmiana, nie ma co.

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Taki biedak w ostatnim, najradykalniejszym, przypadku pewnie by miesięcznie płacił podatek wyższy o 60 zł, przy czym po jednoczesnym skasowaniu aktualnego abonamentu - netto byłby uboższy o 37,3 zeta. Coś strasznego
    Tylko wg danych abonament płaci 7-8% obywateli. Iluś takich szczęśliwców, którzy zaoszczędzą będzie niewiele. Realnie, niezależnie od dotychczasowych absurdów prawnych, pozostałe ponad 90% Polaków będzie w plecy, po prostu.

    edit:
    Co do twojej kpiny z wysokości zubożenia "takiego biedaka". Każdy rząd podwyżkę podatku tłumaczy, że podwyżka jest tak mała, że nikt tego nie odczuje. Taka sama kpina była przy podwyżkach Vat-u za poprzednich rządów, że nikt nie odczuje tego 1-ego punkta procentowego. Efekt jest taki, że każdy kolejny rząd, przy poklasku swoich zwolenników doprowadza do coraz większych obciążeń fiskalnych Polaków.
    Ostatnio edytowany przez eltoro; 10672.

    Komentarz


    • O ile dobrze rozumiem PiS chce zapewnić hajs dla TV po to, żeby robić porządną propagandę. Jedni powiedzą, że to konieczność przeciwstawienia się niemieckim mediom w Polsce, inni, że to będzie wkładanie sieczki do głów tylko trochę innej niż do tej pory. Ja osobiście nie potrafie tylko zrozumieć, dlaczego zwolennicy tej pierwszej opcji (że należy ustanowić jakąś medialną przeciwwagę - z tym jestem w stanie się zgodzić) uważają za sprawiedliwe rozwiązanie pobieranie 15 zł od każdego kto płaci rachunek za energię do mieszkania. Dlaczego ludzie nie posiadający odbiorników mają być potraktowani w taki sposób? Propaganda niemiecka skądś te pieniądze bierze - na pewno nie zabiera moim rodzicom w jakiejś nienależnej opłacie.

     edit:
     I jeszcze mam pytanie do uznających że to sprawiedliwe. Czy równie sprawiedliwe byłoby zniesienie akcyzy w paliwie, a wprowadzenie rocznej opłaty doklejanej np do opłaty za zrobienie przeglądu równej ilorazowi obecnych wpływów z akcyzy przez liczbę zarejestrowanych w Polsce samochodów?
     Ostatnio edytowany przez bloniaq; 48555.
     Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
     -------------
     Jedynie prawda jest ciekawa

     Józef Mackiewicz

     Komentarz


     • Tłumaczenia Foxx-a dosyć infantylne, ale potrafię zrozumieć, że broni rządu na który zagłosował. Każdy ma takie prawo

      Z drugiej strony patrząc na to, że płacę regularnie podatek audiowizualny (za jedno gospodarstwo domowe) od 1990 roku, zdaje się bez ani jednego miesiąca przerwy to kolejna podwyższa podatku po obstrukcji związanej z ustawą o gruntach rolnych pokazuje, że ta obecnie rządząca ekipa wyciąga łapy po nie swoje pieniądze do ludzi z klasy średniej i wyższej.

      Zasadności podniesienia tego podatku nie widzę.
      Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
       O ile dobrze rozumiem PiS chce zapewnić hajs dla TV po to, żeby robić porządną propagandę. Jedni powiedzą, że to konieczność przeciwstawienia się niemieckim mediom w Polsce, inni, że to będzie wkładanie sieczki do głów tylko trochę innej niż do tej pory. Ja osobiście nie potrafie tylko zrozumieć, dlaczego zwolennicy tej pierwszej opcji (że należy ustanowić jakąś medialną przeciwwagę - z tym jestem w stanie się zgodzić) uważają za sprawiedliwe rozwiązanie pobieranie 15 zł od każdego kto płaci rachunek za energię do mieszkania. Dlaczego ludzie nie posiadający odbiorników mają być potraktowani w taki sposób? Propaganda niemiecka skądś te pieniądze bierze - na pewno nie zabiera moim rodzicom w jakiejś nienależnej opłacie.
       Następna metoda dojenia obywateli i nic więcej. Zamiast obniżać podatki i daniny, napędzać gospodarkę to tworzą kolejne... Zamiast dać wędkę w postaci kwot wolnych od podatku lub jego całkowitego zniesienia dla rodzin z dziećmi to daje się rybę w postaci 500zł. Lewacki socjal. Polityka socjalna PIS jest po prostu głupia. A na TVP niech zrobią reklamy i jeszcze więcej reklam i na tym niech zarabiają, bo za taki gówniany kontent to żal płacić. TVP do szczęścia mi nie potrzebne, niech zakodują i jak ktoś chce oglądać to niech wykupi sobie ich kanały jak Canal+.

       Komentarz


       • Niczego specjalnie nie bronię. Jak coś mi się nie podoba, zawsze o tym piszę. W tym przypadku należę do tych, którzy uważają, że media publiczne powinny realizować interes Polski, również w sferze propagandy, bo taka też jest rola mediów we współczesnym świecie. Oglądam np. materiały nowo utworzonej zagranicznej redakcji zagranicznej TVP (w necie ) i z mojej perspektywy zdecydowanie jest to Dobra Zmiana. Konkurencja należy do dużych koncernów.

        W związku ze wspomnianą słabą ściągalnością abonamentu nie ma dobrego pomysłu. Natomiast ta słaba ściągalność raczej nie jest specjalnym argumentem przeciwko wrzuconej propozycji.
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz


        • Niech ujmą z funduszu finansowania partii na konto TVP i szafa gra. Ewentualnie mogą zredukować 150 dyrektorów w TVP do 50 - też się kasa znajdzie.

         Komentarz


         • Wychodzi mi, że rocznie dołożę się do ponad jednego dziecka z 500+. Przyznać się do kogo?
          http://di.com.pl/skladka-audiowizual...w-sejmie-54823

          Komentarz


          • Niczego specjalnie nie bronię. Jak coś mi się nie podoba, zawsze o tym piszę. W tym przypadku należę do tych, którzy uważają, że media publiczne powinny realizować interes Polski, również w sferze propagandy, bo taka też jest rola mediów we współczesnym świecie.
           i niech realizują - kasę z reklam mają, niech za to działają.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Tyler_Durden Zobacz posta


            Takie tam ciekawostki dla niekumatych...
            taka ciekawostka, że gościu ******** głupoty
            Lieber tot als rot!!

            Komentarz


            • Jeszcze takie w miarę proste obliczenia:
             http://www.wirtualnemedia.pl/artykul...st-3-13-mld-zl

             Takie małe porównanie:
             Obecna składka - 245,15 zł
             Obecna liczba płacących gospodarstw domowych - 1 mln
             Obecne wpływy ze składki audiowizualnej - 743 mln zł

             Przyszła składka - 180 zł od jednego domu/mieszkania (360 zł dla 2, 540 zł dla 3, 720 zł dla 4, itd...)
             Przyszła liczba płacących gospodarstw domowych - 13 mln (wiadomo odejdą emeryci etc. ale to nie będą moim zdaniem duże liczby)
             Przyszłe wpływy ze składki audiowizualnej - max ok. 2,5 mld zł (po ulgach i ucieczkach od płacenia wyjdzie pewnie w granicach 2 mld zł)

             Jeśli to nie jest łatanie budżetu dodatkowym miliardem od Kowalskich na 500+ to jaki jest inny cel wprowadzenia tego podatku? Może jeszcze mocniejsza agitka i propaganda medialna?

             Komentarz


             • Midzi, te wyliczenia są już chyba nieaktualne.

              Kolejny etap dobrej zmiany w wykonaniu rządu PiS.

              Wygląda na to, że te 15zł do każdego rachunku za prąd to nie wszystko.

              Zamieszczone przez money.pl

              Prawie 4 mld zł mają dać dodatkowe opłaty za wodę - wynika z wyliczeń Ministerstwa Środowiska. Skończyć ma się era korzystania z wody za darmo. Zapłacić za nią mają m.in. elektrownie i rolnicy. A to oznacza, że w konsekwencji wzrosną ceny. Wprowadzona zostanie też opłata za... deszczówkę i topniejący śnieg. Rząd przyznaje, że każdy Polak zapłaci przez to ok. 30 zł rocznie.

              Wszystko to efekt nowej ustawy Prawo wodne. Rząd planuje w niej powołanie specjalnej spółki - Państwowe Gospodarstwo Wodne "Wody Polskie". Jak wynika z projektu ustawy, ma ona dysponować budżetem na poziomie 4,7 mld zł rocznie. Byłaby więc znacznie większa niż Agencja Nieruchomości Rolnych czy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
              (...)

              Skąd pieniądze na utrzymanie PGW "Wody Polskie"? Przede wszystkim zmienić mają się stawki za korzystanie z wody - oznaczać ma to głównie podwyżki. Więcej płacić mają jednak nie Kowalski czy Nowak. Rząd chce pieniędzy od firm. Na przykład za czerpanie 1 metra sześciennych wód podziemnych trzeba będzie zapłacić 2 zł i 5 groszy. Wody powierzchniowe mają być o złotówkę tańsze.

              "Potencjalne obciążenie obywateli/gospodarstw domowych nie powinno przekroczyć 29,5 zł rocznie na mieszkańca" - czytamy w projekcie ustawy.

              Jak tłumaczy w rozmowie z money.pl Grzegorz Kubalski ze Związku Powiatów Polskich, wyższe ceny energii przełożą się na podwyżki innych towarów.

              Poza tym rząd chce też, by nowa spółka pobierała pieniądze za deszczówkę czy śnieg, który stopnieje na dachach."Jednocześnie zakłada się, że opłatą zostanie objęty także odpływ wód opadowych i roztopowych" - czytamy.
              (...)

              - Nowe stawki za pozwolenia wodnoprawne są dwa razy wyższe, a czasem nawet kilkukrotnie droższe. Na przykład za wydanie pozwolenia opłata wynosi 140 zł, przy czym jest to dochód gminy. Teraz ma ona wynosić 250 zł i trafiać do spółki. Jednocześnie ustawa nie zakłada, co się stanie z pracownikami samorządowymi odpowiedzialnymi za kwestie wodne. Nie ma zapisu o przejściu tych urzędników do "Wód Polskich" - mówi money.pl Grzegorz Kubalski ze Związku Powiatów Polskich.
              http://www.money.pl/gospodarka/wiado...0,2064008.html

              Komentarz


              • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
               Jeszcze takie w miarę proste obliczenia:
               http://www.wirtualnemedia.pl/artykul...st-3-13-mld-zl

               Takie małe porównanie:
               Obecna składka - 245,15 zł
               Obecna liczba płacących gospodarstw domowych - 1 mln
               Obecne wpływy ze składki audiowizualnej - 743 mln zł

               Przyszła składka - 180 zł od jednego domu/mieszkania (360 zł dla 2, 540 zł dla 3, 720 zł dla 4, itd...)
               Przyszła liczba płacących gospodarstw domowych - 13 mln (wiadomo odejdą emeryci etc. ale to nie będą moim zdaniem duże liczby)
               Przyszłe wpływy ze składki audiowizualnej - max ok. 2,5 mld zł (po ulgach i ucieczkach od płacenia wyjdzie pewnie w granicach 2 mld zł)

               Jeśli to nie jest łatanie budżetu dodatkowym miliardem od Kowalskich na 500+ to jaki jest inny cel wprowadzenia tego podatku? Może jeszcze mocniejsza agitka i propaganda medialna?
               ale u Ciebie wszystko ok jest ?? od 26 lat jesteś ****** na siano przez ponad 90 % społeczeństwa, a na dodatek ten zły PiS obniża Ci opłatę, ale powód do krytyki zawsze się znajdzie.
               a ty eltoro czy jak tam się zwiesz to po **** ty się chcesz bawić w jakąś deweloperkę jak się plujesz o 2 pln miesięcznie
               Lieber tot als rot!!

               Komentarz


               • Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                ale u Ciebie wszystko ok jest ?? od 26 lat jesteś ****** na siano przez ponad 90 % społeczeństwa, a na dodatek ten zły PiS obniża Ci opłatę, ale powód do krytyki zawsze się znajdzie.
                a ty eltoro czy jak tam się zwiesz to po **** ty się chcesz bawić w jakąś deweloperkę jak się plujesz o 2 pln miesięcznie
                Dokładnie. Ten abonament w takiej postaci to była po prostu fikcja. Więc albo tv publiczna ma być publiczna, ale wtedy trzeba było coś zrobić z tym pseudoabonamentem, którego praktycznie nikt nie płacił, albo sprywatyzować.
                Natomiast patrząc szerzej i zakladając, że np. za kilka lat lewactwo dojdzie do władzy i za te 15 zł od każdego domostwa będzie propagowało np. przyjmowanie imigrantów to ja chyba dziękuję i proponuję tv olać. Obecna władza tego nie robi, bo też chce mieć tubę propagandową. Ok można się na to zgodzić, ale wtedy trzeba powiedzieć sobie jasno - te 15 zł to jest kolejny podatek.


                Jeśli chodzi o wodę to już dzisiaj to jest jakieś przegięcie, gdzie rolnikom sie nieopłaca studni kopać, bo muszą płacić za tę wodę z ich ziemi nie wadomo ile hajsu, a oni jeszcze chcą nakłądać kolejne podatki? To może kolejny podatek za powietrze?
                Początkowe działania rządu były dobre, ale ostatnio coś zaczynają źle działać. Najpierw beznadziejna ustawa o obrocie ziemią (3000 m to może jest dużo jak na działkę budowlaną pod dużym miastem, ale mało jak na niektóre działki "siedliskowe" na zabitych wiochach; nie mówiac o niemożliwości kupna ziemi przez rolnika w gminie obok itd.), a może niedługo podatek katastralny w imię sprawiedliwości społecznej?
                Ostatnio edytowany przez tuzintuzinow; 121897.

                Komentarz

                Pracuję...
                X