Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
  Ta to w ogóle powinna oddać mandat!
  Nie chcielibyśmy tego. Za nią wejdzie pewnie następny z listy Kukiz'15 z jej okręgu, a tym był ulubieniec niektórych ... Tanajno.
  Od tego byłego członka PO i ruchu palikota wolę już kobietę co ma "cztery ręce".


  Co do samej akcji to politycznie ciekawa i byłoby wesoło gdyby nie rozłam i gdyby nie było kworum.
  Ale skoro sam Kukiz mówi, że nie są partią to chyba nie powinien mieć do nikogo pretensji przecież nie-partie tak działają, nie narzucają kto jak ma głosować.


  A w kwesti stołków to bawi mnie to kwiczenie niektórych. Powinno być jasne, że partia dochodząca do władzy wymienia te 10 tysięcy stołków i nie to powinno być problemem. Ważniejsze jest to jakie decyzje na tych stołkach ci ludzie podejmują.
  Ale jak widać u nas wszystko stoi na głowie i media milczały jak się działy przez 8 lat cuda, a teraz kwik.
  Ostatnio edytowany przez tuzintuzinow; 121897.

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
   Prawda, prawda. Wcześniej natomiast zasiadali tam sami kompetentni intelektualiści. Na przykład w Elewarrze:
   http://www.pb.pl/2638863,58697,poznaj-kadre-elewarru

   czy w innych spółkach:
   http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/636633,ponad-8-tysiecy-stolkow-dla-ludzi-po-i-psl.html


   Mialkosc i monotematycznosc postow niezmiennie na tym samym nizinnym poziomie.

   Komentarz


   • Zamieszczone przez tuzintuzinow Zobacz posta
    Co do samej akcji to politycznie ciekawa i byłoby wesoło gdyby nie rozłam i gdyby nie było kworum.
    Ale skoro sam Kukiz mówi, że nie są partią to chyba nie powinien mieć do nikogo pretensji przecież nie-partie tak działają, nie narzucają kto jak ma głosować.
    O tym że kukizowcy się rozpadną było już wiadomo po głosowaniu w sprawie 500+. Nie można mieć w jednym klubie?/ruchu? prawicowców, lewicowców, konserwatystów, liberałów, bo później wychodzi z tego taki burdel. Nie pojmuję idei Sejmu Społecznego w którym zapadają ważne sprawy związane z prawem/systemem podatkowym, wydatkowym, stricte ideologicznym. Taką rolę "społeczną" może przecież pełnić Senat, sejmiki wojewódzkie, samorządy, gdzie ważą się kwestie rozdysponowania budżetu dla poszczególnych regionów/na poszczególne inwestycje, bo rozumiem że o to głównie kukizowcom chodzi?

    Po prostu kukizowcy wpadli we własne sidła.

    Komentarz


    • Światopoglądowej lewicy to tam nie ma w tym klubie. Niech istnieją, ale problemem jest lider czyli zwykły polityczny pajac.

     Komentarz


     • Rusza największy projekt geopolityczny III RP: Niemcy z Rosją budują rurę przez Bałtyk, my zbudujemy swoją - ze Skandynawią. Projekt ma na celu dywersyfikację energetyczną Polski oraz całej Grupy Wyszehradzkiej.
      W rozmowie z Energetyka24.com Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG ds. Handlowych, informuje o rozpoczęciu prac, które pozwolą Polsce zaspokoić całkowite zapotrzebowanie na gaz ziemny, a nawet wysyłać go do Grupy Wyszehradzkiej. Chodzi nie tylko o planowany gazociąg Baltic Pipe, ale także potencjalną budowę drugiego terminala LNG.
      Maciej Woźniak w rozmowie z Energetyka24.com precyzuje w jaki sposób gaz z norweskiego szelfu trafi do Polski. Głośny projekt gazociągu Baltic Pipe to jedynie element niezbędnej do tego celu infrastruktury łączący Polskę z Danią. Równie istotne jest połączenie duńskiego i norweskiego systemu przesyłowego.
      „Jeśli chodzi o „Korytarz Norweski”, składający się zarówno z Baltic Pipe, przejścia przez Danię i połączenia norwesko-duńskiego, to ze względu na przepisy unijne podzieliliśmy się współpracą tak, że Gaz System pracuje nad częścią europejską tego korytarza, a my nad częścią nad Morzem Północnym”. Maciej Woźniak
      Wiceprezes PGNiG podkreśla, że największy projekt geopolityczny realizowany przez III RP, który realnie może zdywersyfikować nie tylko polski rynek, ale także rynki wyszehradzkie jest już wdrażany. Inicjatywa wkracza na poziom oficjalny i uzyskuje nową dynamikę, co znajduje odzwierciedlenie w zaktualizowanej strategii gazowego potentata na lata 2014-2022. Dokument stawia nacisk na poszukiwanie nowych rozwiązań w zakresie dostaw gazu po wygaśnięciu kontraktu z Gazpromem (2022). Akcentuje również rozwój połączeń transgranicznych i potrzeby akwizycyjne oraz konieczność mocniejszego uplasowania na światowych rynkach LNG.
      Maciej Woźniak podkreśla, że PGNiG jest zainteresowany akwizycjami w Norwegii. W zamyśle władz spółki część gazu płynąca Baltic Pipe ma być przez nią wydobywana. Obecnie potentat wydobywa 0,7 mln m3 surowca rocznie na szelfie arktycznym.
      „Na szelfie norweskim mamy obecnie osiemnaście koncesji - część z nich produkcyjnych, a część poszukiwawczych. Będziemy się starali utrzymać stabilną produkcję z tych złóż. Niewątpliwie też będziemy zastanawiali się nad dodatkowymi zakupami na szelfie norweskim”. Maciej Woźniak
      Menadżer podkreśla, że 7 mld m3 potencjalnej przepustowości Baltic Pipe to jedynie zarys koncepcyjny przedstawiony w Sejmie na wczesnym etapie analiz. W połowie roku będą znane konkrety i może się okazać, że rura będzie charakteryzować się innymi parametrami. Można przypuszczać, że docelowo jeżeli zainteresowanie importowe po stronie Wyszehradu będzie duże projekt i tak będzie czekała –już po jego zrealizowaniu- rozbudowa.
      http://energetyka.defence24.pl/34859...nergetyka24-tv
      349meczów*
      71 goli*
      58 asyst*

      jest tylko jeden King!!!!

      *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

      Komentarz


      • Warto też zauważyć że Kukiz dogadał się z Petru w sprawie tego głosowania. Co wyraźnie widać jak sobie wzajemnie gratulują. A taki z niego był anty Petru...

       Komentarz


       • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
        Mialkosc i monotematycznosc postow niezmiennie na tym samym nizinnym poziomie.
        Oczekiwanie na to, że jakakolwiek ekipa u steru nie będzie obsadzać wszystkich możliwych stanowisk to dopiero wyżyny intelektualne.
        Ora et labora

        Komentarz


        • Tak na wysokim poziomie abstrakcji to po co wogóle wprowadzili tę ustawę o obrocie ziemią?

         Komentarz


         • Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
          Tak na wysokim poziomie abstrakcji to po co wogóle wprowadzili tę ustawę o obrocie ziemią?
          Pod tym linkiem znajdziesz trochę informacji na ten temat: http://marcinjurczyk.pl/grunty-rolne-w-europie-c-d/

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Osek Zobacz posta
           Warto też zauważyć że Kukiz dogadał się z Petru w sprawie tego głosowania. Co wyraźnie widać jak sobie wzajemnie gratulują. A taki z niego był anty Petru...
           Paweł U stokrotki twierdzi, że to spontanicznie wyszło już na sali. Chcieli wyjść, a że było mało czasu, to postanowili wyjąć karty. A reszta to podchwyciła od nich. .....
           "Lubię sobie jebnąć piwo"

           Komentarz


           • Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
            Tak na wysokim poziomie abstrakcji to po co wogóle wprowadzili tę ustawę o obrocie ziemią?
            Po to żeby obcokrajowcy "na słupa" nie mogli ziemi masowo skupować. Nie można po prostu zabronić albo wprowadzić limitów bo to sprzeczne z dyrektywami UE, więc PiS takimi metodami próbuje to obchodzić. Dłuższy temat, także na przystawkę(za jakąś gadzinówką):

            1 maja kończy się 12-letnie moratorium na zakup polskiej ziemi przez cudzoziemców. Wstępując do UE, Polska wynegocjowała okres przejściowy dla zagranicznych nabywców ziemi rolnej. Zobowiązała się też, że po tym okresie obywatele Unii "w żadnym przypadku" nie będą traktowani w sposób mniej korzystny niż byli w dniu podpisania traktatu o przystąpieniu. Tymczasem rządowa ustawa o sprzedaży państwowej ziemi rolnej łamie te ustalenia.

            W zeszłym tygodniu, po uchwaleniu ustawy przez Sejm, Dorota Niedziela z PO mówiła, że ustawa jest "zła", broni tylko i wyłącznie interesów ANR; rolnicy będą mieli utrudniony dostęp do ziemi, a ustawa jest niezgodna z konstytucją, prawem unijnym i zapisami Traktatu Europejskiego. [...]
            Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.
            "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

            "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

            Komentarz


            • Co prawda to na razie tylko projekt, ale skoro inni wrzucają tutaj nieraz nawet nie projekty, tylko rewelacje z różnych gazietek i innych natematów czy tvnów, to ja też sobie pozwolę:
             Ministerstwo Skarbu Państwa skierowało pod obrady Rady Ministrów projekt ustawy o zasadach kształtowania wynagrodzeń kierujących niektórymi spółkami osób. Dziś zaakceptował go Komitet Stały Rady Ministrów - podało ministerstwo Skarbu Państwa.

             Ich pensje będą niższe i uzależnione od nakładu pracy, ale wciąż rynkowe, a objęte regulacją spółki w ten sposób zaoszczędzą blisko 60 mln rocznie. Projekt zakłada uzależnienie wysokości zasadniczego wynagrodzenia od bieżącej sytuacji spółki, jej wielkości oraz skali prowadzonej działalności.
             - Widzimy potrzebę systemowych zmian, które zagwarantują sprawiedliwe i jednolite zasady wynagradzania. Proponowane przez nas przepisy zakładają całkowitą zmianę filozofii w kształtowaniu wysokości wynagrodzeń, opartą na czterech filarach: powszechność, jawność, sprawiedliwość i rynkowość. Likwidujemy patologie w postaci amoralnie wysokich odpraw, premii oraz wynagrodzeń oderwanych od rzeczywistych nakładów pracy – mówi Dawid Jackiewicz, minister Skarbu Państwa .
             Obecna ustawa kominowa nie obejmuje większości największych spółek z udziałem Skarbu Państwa (np. PZU, Orlen, KGHM) z racji ograniczenia obowiązywania do podmiotów, w których państwo ma większość udziałów.
             Proponowany przez MSP projekt ustawy odnosi się do wszystkich podmiotów, które wykonują prawa z akcji w spółkach Skarbu Państwa (jak ministerstwa). Wynagrodzenia mają być ustalane przez walne zgromadzenia, na których przedstawiciele Skarbu Państwa będą zobligowani do głosowania zgodnie z ustawą.
             Dzięki temu przepisami zostaną objęte spółki, w których udział Skarbu Państwa wynosi poniżej 50%.
             - Z przepisów jasno wynika, na jakie wynagrodzenie może liczyć prezes. Pensja będzie uzależniona od skali działalności, wartości majątku, przychodów oraz wielkość zatrudnienia. Natomiast premie nie będą zależały od widzimisię członków rady nadzorczej, jak dotychczas, ale od rzeczywistych efektów pracy, określonych w ustawie. Po raz pierwszy w przepisach znalazły się konkretne kryteria, które należy spełnić, by otrzymać premię – wyjaśnia minister Jackiewicz.
             - Nowy system wynagradzania pozwoli na poprawę jakości zarządzania spółek, co poprawi ich wyniki z zyskiem dla Skarbu Państwa i innych akcjonariuszy. Stawiamy na jawność. Każde odstępstwo od ustawy będzie musiało być do publicznej wiadomości z uzasadnieniem. Prezesi największych spółek mają prawo zarabiać adekwatnie do wykonywanej pracy, a Polacy mają prawo o tym wiedzieć. Nie ma mowy o ustalaniu zarobków w zaciszach gabinetów – dodaje minister Jackiewicz.
             "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
             Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
             Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
             Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
             "
             Janusz Waluś - czekaMY!

             Komentarz


             • Najśmieszniejsze że do medialnej dyskusji odnośnie tej ustawy przebija się jedynie wzmianka z Kościołem, a tu przecież nie o to chodzi. Ja nie mam nic przeciwko temu aby Kościół mógł skupować ziemię (mają prawo), tym bardziej że jest to pewna rekompensata za dekret Bieruta, gdzie wówczas majątek kościelny stracił najwięcej na hektarach. Poza tym już w średniowieczu księża słynęli z uprawy zdrowej żywności.


              Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
              Po to żeby obcokrajowcy "na słupa" nie mogli ziemi masowo skupować. Nie można po prostu zabronić albo wprowadzić limitów bo to sprzeczne z dyrektywami UE, więc PiS takimi metodami próbuje to obchodzić. Dłuższy temat, także na przystawkę(za jakąś gadzinówką):
              Jeżeli dyrektywy unijne nakazują by wszystkich traktować mniej więcej po równo, to ja bym zrobił tak:

              1) 10 lat dzierżawy dla obcokrajowca

              2) 5 lat dzierżawy dla Polaka

              3) działki skarbu państwa dzielone po równo na 1-2 ha i w ten sposób dzierżawione/sprzedawane po aktualnych cenach rynkowych

              4) trzeba jak najszybciej spierd.alać z UE

              5) może ktoś rzuci lepszy pomysł?

              Komentarz


              • Zamieszczone przez zinger Zobacz posta
               Oczekiwanie na to, że jakakolwiek ekipa u steru nie będzie obsadzać wszystkich możliwych stanowisk to dopiero wyżyny intelektualne.
               Nie wiem kto miałby oczekiwać takiej sytuacji, gdyż ani słówka nie pisnąłem na temat takiej hipotetycznej sytuacji.

               Dałem natomiast jasno do zrozumienia, że dezerterzy od Kukiza rzucili się na łakome kąski (możliwe, że z korzyścią dla nich), co z jednej strony zachwiało kukizową ferajną, a z drugiej pokazało, że szybko nadszedł moment kiedy trzeba było wezwać posiłki.

               Komentarz


               • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                Dałem natomiast jasno do zrozumienia, że dezerterzy od Kukiza rzucili się na łakome kąski (możliwe, że z korzyścią dla nich), co z jednej strony zachwiało kukizową ferajną, a z drugiej pokazało, że szybko nadszedł moment kiedy trzeba było wezwać posiłki.
                Ale w czasie głosowania kilku posłów PiSu nie było na sali. Jakby byli to pewnie nie było by konieczności wspierać się kukizowcami.

                Komentarz

                Pracuję...
                X