Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez casual Zobacz posta
    Lewacka prowokacja w Kościele św. Anny jest przejawem kompletnego zdziczenia i absolutnego schamienia autorów tej akcji.
    Ot, taki tam zwykły cwel z cyckami

Jesteście smutni, polowanie nie wyszło, zające przed wami pouciekały!

Komentarz

• Zamieszczone przez Yanks Zobacz posta
      Ot, taki tam zwykły cwel z cyckami
      (...)
      1:57
      Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Tego rzeczy łatwo rozpoznać generelanie polecił bym np folie przezroczyste do tego typu biznesu. dużo lepiej się sprawdzają a tym bardziej możesz spokojnie oklejać szyby ile się da.
        Ostatnio edytowany przez Dzadosz; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Wziąłem kredyt we frankach po 2,35 zł, bo uwierzyłem Tuskowi, że będziemy wchodzili do strefy euro. W 2008 r. przewalutowałem go na złotówki, bo straciłem na tym. Nie mogłem powiedzieć ludziom zróbcie to samo, bo to byłaby rekomendacja.
          "Kto tak pięknie (i szczerze) brzmi?"
          "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
          "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
          Up the Anchor!

Komentarz

• Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
            "Kto tak pięknie (i szczerze) brzmi?"
            Ten który po przewalutowaniu(dokładnie 6 miesięcy po) pisał duży komentarz o tym że kredyty frankowe jeszcze długo będą bezpieczne
            Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• No czy ten człowiek mógłby skłamać?

http://www.tvp.info/20779530/petru-w...doradzic-innym
              "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
              "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
              Up the Anchor!

Komentarz

• Zamieszczone przez Ucho Zobacz posta
                Podałeś Radka prekursora rozmów z rebeliantami jako kontrargument dla stwierdzenia że może on być statysta/figurantem zamiast decydentem w międzynarodowej polityce. I to jest do przeczytania poniżej więc już nie łap za słówka, odkręcając kota ogonem.

Polska powinna się dorzucić finansowo do relokacji ? tak czy nie plus mała argumentacja Twojego zdania. Bez rozmywania w stylu lepsza dżuma niż cholera.
                Kolejna dawka dyrdymał. Zapytanie dotyczyło tego na co szły pieniądze za platformy. Zamiast odpowiedzieć zacząłeś się wykręcać, zmieniać temat i zadawać własne pytania.
                "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Przecież dalej są bezpieczne. Osoby, które zaciągnęły taki kredyt 10 lat temu, spłaciły za to samo mieszkanie przeciętnie ok. 30% mniejszą kwotę niż przy kredycie "złotówkowym".

Komentarz

• Proponuję obadać kontrolowane przecieki z niemieckiego sujducze zejtung(które dało wybiórczej wyłączność na przedruki - pewnie też się umówili czego nie będą publikować żeby nie zaszkodzić michtrixowi i "polskim" służbom w służbie niemiec i innych państw):

Jurgen Mossack w latach osiemdziesiątych reprezentował interesy spółki SAS, która handlowała bronią między PRL a organizacjami terrorystycznymi. Teraz z jego kancelarii prawnej w Panamie wyciekły miliony dokumentów, które pokazują jak politycy i biznesmeni prali brudne pieniądze, omijali międzynarodowe sankcje, czy dokonywali oszustw podatkowych. W aferze pojawiają się także polskie nazwiska.

Dokumenty wyciekły z kancelarii Mossack Fonseca zarejestrowanej w Panamie. Jednym z założycieli kancelarii jest Jurgen Mossack. To prawnik, niemieckiego pochodzenia. Ramon Fonseca, drugi z założycieli kancelarii stwierdził w wywiadzie, że jego firma padła ofiarą "ograniczonego ataku hakerskiego".

Światło na działalność Jurgena Mossacka ukazuje publikacja w piśmie IPN "Pamięć i Sprawiedliwość", z 2014 roku. W tekście "Biznes z terrorystami. Brudne interesy wywiadu wojskowego PRL z bliskowschodnimi organizacjami terrorystycznymi" Przemysław Gasztold-Seń opisuje sprawę handlu bronią.

Bliskowschodni terroryści prowadzili w Warszawie od początku lat osiemdziesiątych przedsięwzięcia biznesowe z Cenzinem; zajmowali się głównie pośrednictwem w sprzedaży peerelowskiego uzbrojenia. Spółka należąca do terrorystycznej grupy Abu Nidala nazywała się SAS Investments Trading Company i mieściła na dwudziestym piątym piętrze wieżowca Intraco w Warszawie. Przedstawicielem firmy był Samir Hassan Najmeddin, legitymujący się obywatelstwem irackim i syryjskim.

Nazwa spółki pochodziła od trzech pierwszych liter imion członków komórki finansowej ANO: Samir Najmeddin, Adnan Al-Kaylani, Szakir Farhan. Ostatni z wymienionych to prawdopodobnie sam Abu Nidal, który korzystał z wielu fałszywych tożsamości. Spółka matka SAS została zarejestrowana 29 stycznia 1982 r. w Panamie, z kapitałem założycielskim 10 tys. dolarów, a agentem reprezentującym jej interesy w Panamie został Jurgen Mossack, współwłaściciel firmy Mossack Fonseca & Co. Oddziały spółki rozsiane były na całym świecie. Biuro w Londynie zostało wpisane do rejestru spółek działających w Wielkiej Brytanii w listopadzie 1982 r., kierował nim Adnan Ibrahim Abdulhamid Banna.

SAS działała również w Berlinie Wschodnim pod nazwą Zibado Co. For Trade and Consulting Ltd. i zajmowała się handlem uzbrojeniem. Charakter działalności spółki na gruncie wschodnioniemieckim był bardzo podobny do scenariusza zastosowanego w PRL. Firma blisko współpracowała z NRDowską służbą Stasi, której oficerowie byli oficjalnie zatrudnieni w biurze Zibado.

Kontakty między arabskimi terrorystami Abu Nidala a polskimi służbami wojskowymi były znane cywilnemu kierownictwu MSW. Dyrektor Departamentu I MSW Zdzisław Sarewicz pisał do dyrektora Departamentu II Janusza Seredy, że Abu Nidal ma w Polsce główną bazę na obszarze krajów socjalistycznych. W 1979 r. miał prawdopodobnie operację serca w Szwecji i z powodu warunków klimatycznych zalecono mu spędzenie okresu letniego w jednym z krajów Europy Północnej, a on wybrał właśnie PRL. Organizacja Abu Nidala - informował Sarewicz - działa w Polsce pod przykryciem firmy Zibado Corporation z siedzibą w Warszawie; jej szefem jest Abu Nabil (pseudonim Najmeddina), który jednocześnie pełni funkcję zastępcy Abu Nidala do spraw finansowych. Spółka zajmuje się "eksportem polskiego uzbrojenia do krajów arabskich i afrykańskich".
                    Kolejnym Polakiem wymienionym jest Mariusz Walter, współwłaściciel Grupy ITI, założyciel telewizji TVN.

W sprawozdaniach finansowych Grupy ITI, która jest zarejestrowana w Luksemburgu "roi się od firm znajdujących się na egzotycznych wyspach" - pisze "Gazeta Wyborcza".

Nazwisko założyciela TVN ma pojawiać się w "Panama Papers" w spisie udziałowców firm Dimension Communications i Global Director Services, które były zarejestrowane na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Spółki te zostały wykreślone z rejestru w październiku 2015 roku.

Walter twierdzi, że nie miał udziału w spółkach, więc nie zgłosił ich fiskusowi.

Udziałowcami Global Director Services byli również Bruno Valsangiacomo oraz Fundacja Nasturtium z Liechtensteinu.

Bruno Valsangiacomo to szwajcarski biznesmen działający w wielu państwach Europy. Od 1 stycznia 2011 r. pełni funkcję prezydenta Grupy ITI, założonej przez Jana Wejcherta i Mariusza Waltera.

Czym zajmuje się Fundacja Nasturtium? Jak wyjaśnił sam Walter, "Nasturtium Fundation została założona zgodnie z prawem Liechtensteinu. Jej celem jest zapewnienie środków utrzymania dla mnie oraz mojej rodziny".

Założyciel TVN w rozmowie z "GW" twierdzi, że od zawsze był i jest "polskim rezydentem podatkowym płacącym podatki dochodowe od osób fizycznych w Polsce".
                    http://niezalezna.pl/78536-panama-pa...stom-zalatwial

http://niezalezna.pl/78530-polskie-a...-i-jego-spolka

Żeby było jasne to gazetka "Süddeutsche Zeitung"(obok "Die Zeit") to 'strategiczny partner' michtrixa i jeden z promotorów "Komitetu Obrony Demokracji" w Niemczech.
                    Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; [ARG:4 UNDEFINED].

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Ważny wpis Spottera. Ku przemyśleniom "wiedzącym wszystko" o polityce i nie tylko.

O Profusie zapewne nic się nie znajdzie w necie. O Herominie Rucie tym bardziej.

I taki tam drobiazg w kontekście ostatniej sieczki w mediach:
                      http://fakty.interia.pl/polska/news-...-i,nId,2173661
                      Ostatnio edytowany przez Jaco; [ARG:4 UNDEFINED].
                      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                      "
                      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Wiedziałem że nie odpowiesz na zadane Ci pytanie Dyrdymale Dyrdymałow
                        kończę z Tobą tą jałową gadkę a Ty swoją tajemna wiedzę o mocodawcach, skutkach i ilości przekazów za platformy zachowaj dla siebie, napawając się jej ogromem aż spuchniesz

Komentarz

• Widzisz, bo ja nie jestem od odpowiadania na pytania. Odpowiadam co najwyżej wtedy kiedy ktoś faktycznie jest zainteresowany tematem a nie wymądrzaniem się i budowaniem internetowego "ego".

Komentarz

• Schetyna "czyści" Dolny Śląsk, a poza tym coś pomiędzy schetynowcami a petrowcami się nie klei. Z początku mieli działać do jednej bramki, była mowa o rozwiązaniu masy upadłościowej PO z korzyścią dla .N, lecz później coś pękło. Najwidoczniej panowie nie są w stanie się porozumieć, albo sam Petru poczuł na tyle siłę że rozważa odstawienie Schetyny na boczny tor. Możliwe że przełomowym momentem ostatecznego rozrachunku było spotkanie szefów partii z Kaczyńskim, gdzie Schetyna wraz z przedstawicielką partii Razem zajęli niezmniennie skrajne stanowisko, w przeciwieństwie do szefów pozostałych ugrupowań. Ponadto chodzą pogłoski o wspólnym froncie nowoczesnych z KODem, na co ponoć odpowiedzią PO jest forsowanie alternatywnego KODPP z "głodującym" Andrzejem.

Czy „totalna opozycja” zaczyna zjadać własne dzieci? Jeszcze nie umilkły echa ostatniej publikacji wp.pl, która wskazywała, że w Platformie politycy mają już dość Grzegorza Schetyny, a już pojawiają się kolejne doniesieniach o problemach w PO. Mówi się wręcz o buncie i wyjściu z PO kilku posłów.Dziennikarze „SE” oraz Radia Zet informują, że w Platformie narasta but wobec polityki Schetyny. Chodzi o działania na Dolnym Śląsku, gdzie na konflikt z przewodniczącym zdecydowali się lokalni działacze. Kłótnia doprowadziła do rozwiązania tamtejszych struktur partyjnych. Media donoszą, że odejście z Platformy mają rozważać między innymi posłowie Jacek Protasiewicz, Stefan Niesiołowski czy Agnieszka Pomaska. Ponoć już rozmawiali o swojej współpracy z partią Ryszarda Petru.
                            Do medialnych doniesień odnosił się w Radiu Zet Stefan Niesiołowski. Co ciekawe, dość ostro komentował politykę Grzegorza Schetyny i zapewniał, że „na razie” z PO nie odchodzi. Na razie!
                            Nie wiadomo, co będzie w przyszłości, ale w tej chwili jestem w Platformie, nie planuję wystąpienia
                            — mówił Niesiołowski na uwagę Moniki Olejnik, że nie wiadomo, w jakiej partii będzie w przyszłość.
                            Choć Niesiołowski zapewnia, że nie planuje wystąpienia z partii, jednak za chwilę dodaje.
                            W tej chwili tego nie planujemy
                            — mówi w imieniu posłów, o których donoszą media.
                            Ja nie mam takich planów, zależy trochę, co będzie robił pan Schetyna. Na razie rozwiązuje regiony i przeprowadza czystki różnego rodzaju, mniej lub bardziej sympatyczne, więc to trochę sytuacja jest dynamiczna. W tej chwili nie planuję wyjścia z Platformy, ja nie wiem, co zrobię w maju, ale też nie sądzę
                            — tłumaczył Niesiołowski.
                            I zwraca uwagę na to, co dzieje się w PO.
                            W regionie nastąpiło rozwiązanie regionu, pan Schetyna wprowadził komisarza. Ten komisarz się nie spodobał części, te działania się nie spodobały części kolegom z Platformy i zawiązali własny klub. To oznacza rozbicie regionu i Platforma straciła władzę. Podobne działania pan Schetyna podjął w stosunku do regionu lubuskiego, to są te regiony, w których znaczna część, władze tych regionów nie popierały pana Schetyny, no ale to jest normalne w demokracji, no nie można robić tak, że się robi wybory, a potem tych, którzy nie głosowali na jednego z kandydatów się w jakiś tam sposób prześladuje. Takie działania prowadzą do zamieszania w Platformie i efektem tych działań jest to, co się stało na Dolnym Śląsku
                            — zaznacza poseł PO.
                            Pytany, czy w PO jest bunt, zaznacza, że „bunt to za mocne słowo”. Pytany, czy Protasiewicz, Nitras, Kopacz, Niesiołowski mają dość tego, co robi Schetyna, odpowiada:
                            Ja nie chcę mówić za kogoś. Mi się te działania bardzo nie podobają, ale od tego, że mi się nie podobają działania do wystąpienia z partii jest daleka droga, mówię za siebie. Proszę jednak pytać każdą z tych osób indywidualnie.
                            Na pytanie, co musi się stać, żeby Niesiołowski odszedł z PO poseł wskazuje:
                            Ale naprawdę, no proszę wybaczyć, na pewno jeżeli taką, jeżeli coś takiego, co moim zdaniem będzie przekroczeniem tej granicy, pan Schetyna zrobi, to na pewno opinię publiczną poinformuję. Na razie takich planów nie mam.
                            Stefan Niesiołowski zaczyna okładać Schetynę i zapowiada, że do maja z PO nie odchodzi. Zdaje się, że sytuacja w PO coraz poważniejsza. Czyżby „totalność” Schetyny doprowadziła PO do ostatecznego upadku.
                            http://wpolityce.pl/polityka/287181-...ie-jestem-w-po

Komentarz

• http://www.wprost.pl/ar/535231/Posel...brych-Polakow/

04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

• Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...
                                ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

Pracuję...
                                X