Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Coraz gorzej się robi w tym temacie. PiS odbiera nam kolejną część wolności a głosujący na nich ludzie stają się lemingami drugiej strony barykady. Co raz bardziej to smutne. Wypisujecie o Brukseli i innych krajach oraz, że to nie nowość to napiszcie to też o homozwiązkach i innych kretynizmach. Człowiek kupując kartę sim ma nadzieję, że choć w jakimś stopniu ochroni swoją prywatność a teraz i to chcą nam odebrać zapewne w imię bezpieczeństwa. Kiedy w końcu część kibiców sie obudzi ze snu pod nazwą PiS? Poza konserwatyzmem jaki może sie podobać i rozliczeniem swoich wrogów nic innego nie prezentują. Tutaj dadzą 500 zl tam podniosą podatek, tego jednak nie zmniejszają i wszystko się wyrówna i nie będzie lepiej. Widocznie zapomnieliście już jak za rządów PiS cale trybuny śpiewały" ch** w d*** temu, co oddal głos Kaczyńskiemu.
  "Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyna, dla której chcemy żyć i pracować" - R. Dmowski

  Komentarz


  • Zamieszczone przez R.Piaski Zobacz posta
   Coraz gorzej się robi w tym temacie. PiS odbiera nam kolejną część wolności a głosujący na nich ludzie stają się lemingami drugiej strony barykady. Co raz bardziej to smutne. Wypisujecie o Brukseli i innych krajach oraz, że to nie nowość to napiszcie to też o homozwiązkach i innych kretynizmach. Człowiek kupując kartę sim ma nadzieję, że choć w jakimś stopniu ochroni swoją prywatność a teraz i to chcą nam odebrać zapewne w imię bezpieczeństwa. Kiedy w końcu część kibiców sie obudzi ze snu pod nazwą PiS? Poza konserwatyzmem jaki może sie podobać i rozliczeniem swoich wrogów nic innego nie prezentują. Tutaj dadzą 500 zl tam podniosą podatek, tego jednak nie zmniejszają i wszystko się wyrówna i nie będzie lepiej. Widocznie zapomnieliście już jak za rządów PiS cale trybuny śpiewały" ch** w d*** temu, co oddal głos Kaczyńskiemu.

   Tak z ciekawości: kolega aktualnie jest zwolennikiem RN, czy Mariana Kowalskiego, którego nota bene bardzo cenię i szanuję?
   "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
   Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
   Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
   Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
   "
   Janusz Waluś - czekaMY!

   Komentarz


   • Kontynuacja wątku inwigilacji w telekomunikacji.

    W 2015 roku skierowanych zostało niecałe 2 mln zapytań o bilingi i inne dane telekomunikacyjne.

    Sprawdź: Wyprzedaż telefonów.


    1 981 727 razy upoważnione do tego służby sięgały po dane telekomunikacyjne obywateli w 2015 roku. Choć liczba ta wydaje się duża , to i tak jest to mniej niż w 2014 roku, kiedy po takie informacje służby sięgały 2 351 014 razy. Duża w tym zasługa Policji, która skierowała w ubiegłym roku 400 tys. zapytań mniej niż rok wcześniej.

    Najmniejszą "popularnością" cieszą się dane dotyczące aktywności w Internecie, choć ta liczba rośnie z roku na rok. W 2014 roku było to mniej niż 50 tys. zapytań, a w 2015 roku było ich już 241 tys. Najwięcej zapytań dotyczy oczywiście bilingów, które stanowią ponad 50% wszystkich zapytań. Z kolei 1/3 informacji dotyczyła danych użytkowników numerów telefonów.

    Jak bardzo na liczbę zapytań wpłynie tzw. "ustawa inwigilacyjna" dowiemy się, miejmy nadzieję, już za rok. Wg fundacji Panoptykon powinniśmy zaobserwować znaczny wzrost zapytań o aktywność użytkowników Internetu.


    źródło: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/i...2,3,35812.html
    a tu raport z 2014 r

    W 2014 roku służby, sądy i prokuratury złożyły łącznie 2 177 916 zapytań o dane telekomunikacyjne - czytamy w informacji przygotowanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej dla Fundacji Panoptykon.

    Statystyki dotyczące liczby zapytań służb o dane telekomunikacyjne co roku sprawiają niespodziankę. Od 2009 roku rosły od miliona do ponad dwóch, gdy nagle w 2012 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej odnotował 5% spadek. Tej informacji nie potwierdziły jednak dane pozyskane przez Fundację Panoptykon bezpośrednio od służb, według których liczba zapytań wzrosła aż o 10%. W 2014 roku nastąpił powrót do poprzedniego trendu i - zarówno według UKE, jak i według służb - liczba zapytań wzrosła.

    Na tym jednak kończy się zgodność. Dane UKE uzyskane od operatorów telekomunikacyjnych mówią o łącznie 2,18 mln zapytań. Same służby i organy ścigania - z wyłączeniem sądów i prokuratur, a także Służby Kontrwywiadu Wojskowego, która konsekwentnie unika odpowiedzi na pytania w tym zakresie, i Służby Celnej, która nie dosłała danych za 2014 roku - przyznają się do wysłania łącznie ponad 2,35 mln zapytań. Z samych liczb można więc wnioskować jedynie, że zapytań jest dużo, a sposób ich liczenia i raportowania jest daleki od doskonałości. Z uzyskanych danych wyłania się jednak ciekawy obraz proporcji rodzajów zapytań, które policja i inne służby kierowały do operatorów. Konkretnie chodzi o dane abonenckie, billingi i geolokalizację. W kategorii inne kryją się przede wszystkim zapytania o numer IP.

    W kwietniu 2014 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał za niezgodną z unijnym prawem obowiązującą od 2006 roku tzw. dyrektywę retencyjną, na mocy której w Polsce nałożono na operatorów telekomunikacyjnych obowiązek gromadzenia danych i udostępniania ich na żądanie policji i innych służb. Ten wyrok nie wpływa na obowiązywanie polskich przepisów, ale wskazuje kierunki, w jakich należy je zmienić. W szczególności, potrzebny jest niezależny mechanizm nadzoru nad działaniami służb.

    Szerokie uprawnienia przy jednoczesnym braku kontroli nad działaniami służb powodują, że dochodzi do wielu nadużyć. Dane telekomunikacyjne są wykorzystywane nie tylko do zwalczania poważnej przestępczości, ale także w celach prewencyjnych. To się może zmienić dzięki wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego z lipca 2014 roku, który dał ustawodawcy 18 miesięcy na zmianę przepisów. Propozycji nowych przepisów jeszcze nie ma.

    źródło: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/p...2,3,32895.html

    Komentarz


    • My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

     Komentarz


     • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      Nie znam źródła, ale wszystko to wyjaśnia. Następny tema dla liderów KODu, żeby podgrzać atmosferę wśród gawiedzi.
      [...] Polak, co nie chciał zostać Kainem,
      Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
      Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
      A że śmiał mówić o tym zuchwale,
      Że nie chciał, by go więziono, bito,
      Był reakcyjnym polskim bandytą. [...]

      Komentarz


      • Kompletnie marginalna kwestia. Ile ludzi kupuje miesięcznie karty pre-paid? 0.01%?

       Bardziej ważną sprawą jest to:

       Projekt wprowadza też możliwość zatrzymania podejrzewanego o terroryzm nawet na 14 dni - za zgodą sądu. Dziś zatrzymać można na 48 godzin, a na rozpoznanie wniosku o areszt sąd ma dodatkowe 24 godziny; jeśli nie uda się zmieścić w tym terminie, zatrzymany musi być zwolniony. Ustawa antyterrorystyczna pozwoliłaby na to, aby służby miały do 14 dni na postawienie takiej osobie zarzutu.

       Przecież to kuriozum.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez mkr Zobacz posta
        Kompletnie marginalna kwestia. Ile ludzi kupuje miesięcznie karty pre-paid? 0.01%?

        Bardziej ważną sprawą jest to:

        Przecież to kuriozum.
        No to już kompletnie dmuchany problem, w tej chwili przybijają areszty jak chcą i żadne dodatkowe terminy nie są im potrzebne.
        "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"


        Bynajmniej to nie przynajmniej!

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
         No to już kompletnie dmuchany problem, w tej chwili przybijają areszty jak chcą i żadne dodatkowe terminy nie są im potrzebne.
         Jednak areszt to co innego, niż zatrzymanie. Łącznie ze wszystkimi tego konsekwencjami. 14 dni bez zarzutów.
         Po cholerę coś takiego, jak i tak przyklepują wszystkim areszt?

         Edit: Poszukałem i widzę, że wzorowali się na UK (28 dni bez postawienia zarzutów ws. dot. terrotyzmu):
         https://www.loc.gov/law/help/uk-pre-...-detention.php

         Edit2: Jak to wyglądało w UK, łącznie z głosem krytycznym:
         https://www.hrw.org/legacy/backgroun...a/uk1007/3.htm

         I ciekawe zdanie:

         According to Home Office statistics, 669 out of 1,228 individuals arrested as part of terrorism investigations between September 11, 2001, and March 31, 2007, were released without charge

         Akurat w Polsce to nie grozi, tutaj nie mają problemów ze stawianiem zarzutów.
         Ostatnio edytowany przez mkr; 1854.

         Komentarz


         • @Foxx

          Jak widać za mapą nie ma to żadnego wpływu na działalność terroristów.
          "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

          "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

          Komentarz


          • Rejestracja pre-paidów - absurd w żadnym wypadku nie ograniczający ewentualnych terrorystów

           Usankcjonowanie strzału ratującego życie - duży plus

           Możliwość zatrzymania na 14 dni - zrozumiałe

           Możliwość natychmiastowej deportacji - zrozumiałe

           Możliwość zawieszania prawa do zgromadzeń - absurd

           Skupienie większości uprawnień w rękach ABW - zrozumiałe

           Kontrola operacyjna cudzoziemców - zrozumiała

           Prowadzenie zatrzymań i poszukiwań również w nocy - zrozumiałe


           To tak na szybko
           Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

           Komentarz


           • Skupienie większości uprawnień w rękach ABW - zrozumiałe
            Nie wiem co jest zrozumiałe, w swoich latach ABW było ulubioną służbą Tuska a teraz jak widać bezstratnie zbliżyli się do PiS. Za co niby dostali amnestię? A o ich profesjonaliźmie dobrze wiadomo chociażby na przykładzie działalności w redakcji "wprost".
            "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

            "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

            Komentarz


            • Rejestracja pre-paidów - absurd w żadnym wypadku nie ograniczający ewentualnych terrorystów
             i dokładnie na to samo wskazuje artykuł New York Times o zamachach w Paryżu.
             The attackers seized cellphones from the hostages and tried to use them to get onto the Internet, but data reception was not functioning, Mr. Goeppinger told the police. Their use of hostages’ phones is one of the many details, revealed in the police investigation, pointing to how the Islamic State had refined its tradecraft. Court records and public accounts have detailed how earlier operatives sent to Europe in 2014 and early 2015 made phone calls or sent unencrypted messages that were intercepted, allowing the police to track and disrupt their plots. But the three teams in Paris were comparatively disciplined. They used only new phones that they would then discard, including several activated minutes before the attacks, or phones seized from their victims.
             w skrócie - zapas świezych pre-paidów (a zawsze można uzywać kart z zagranicznych sieci) w połączeniu z użyciem telefonów zakładników. Nie wspominając już o możliwości cały czas używania komunikatorów szyfrujących dane.

             Ale przecież w tym zapisie nie chodzi o przeciwdziałanie terrorystom (a przynajmniej nie to jest głównym celem) - po prostu trafiły się korzystne okoliczności do przepchnięcia tego

             Komentarz


             • Zamieszczone przez beka Zobacz posta

              Ale przecież w tym zapisie nie chodzi o przeciwdziałanie terrorystom (a przynajmniej nie to jest głównym celem) - po prostu trafiły się korzystne okoliczności do przepchnięcia tego
              Myślisz, że kolejna akcja Widelec się szykuje? Aktywność w tym temacie ludków, którzy przez ostatnie 8 lat siedzieli wyłącznie w innych tematach praktycznie jest doprawdy zastanawiająca.
              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

              Komentarz


              • Cóż, PiS reaguje na zmieniające się okoliczności, myślę że robi to dla dobra Polski...POprzednicy w zasadzie myśleli, że samo straszenie PiSem (poniekąd skuteczne) wystarczy by rządzić wiecznie zaś ich europejscy przełożeni myślą że problemy z "integracją" rozwiąże jeszcze większa integracja...
               Dużo osób twierdzi, że mamy w Europie konflikt 2 cywilizacji - ja uważam, że mamy konflikt 3 cywilizacji: tradycyjnej (tzw zaścianek), postępowej (tzw lewactwo) i przybyłej (tzw islamskiej). Co do samych zamachów to myślę że powody są czysto polityczne a nie religijne...niemniej samo-wysadzenia są badzo skuteczne, trudne do przewidzenia i...budzą strach

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                Myślisz, że kolejna akcja Widelec się szykuje? Aktywność w tym temacie ludków, którzy przez ostatnie 8 lat siedzieli wyłącznie w innych tematach praktycznie jest doprawdy zastanawiająca.
                niepotrzebnie szydzisz. Większość rządów dąży do zbierania jak największej ilości informacji - stąd konieczność rejestracji prepaidów, rozbudowa monitoringu w miastach, tworzenie backdoorów lub trojanów na życzenie służb czy mokry sen rządzących i banksterów - kompletne odejście od gotówki na rzecz pieniądza elektronicznego.

                Oczywiście można uznawać, że wszystko co wychodzi od PiS jest najwspanialsze na świecie, ale fakty są takie - konieczność rejestracji pre-paidów jest nieskuteczna.

                Jaco, najwidoczniej uważasz, że się czepiam. Powiedz proszę - w jaki sposób miałoby to być skuteczne? W sytuacji gdy można go obejść chociazby w następujący sposób:
                - kupno prepaidów na słupa
                - używanie komunikatorów szyfrujących dane (m.in. BB Messenger i zamieszki w Londynie w 2011)
                - uzywanie prepaidów z krajow, gdzie takiej konieczności nie było (m.in. ataki w Paryzu - prepaidy z Belgii czy atak na WTC - prepaidy ze Szwajcarii)
                - używanie kradzionych kart sim (w przypadku abonamentów ludzie blokują dotychczasowe karty i wyrabiają duplikat. W przypadku prepaidów często biorą po prostu nowy numer).

                Komentarz

                Pracuję...
                X