Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Polecam uważną lekturę, zwłaszcza tym oburzonym:
    https://www.nik.gov.pl/plik/id,7297,vp,9192.pdf

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
      Możesz wskazać mi którykolwiek kraj w którym tak się stało?
      Nie rozumiem, wszędzie na świecie są wielomiliardowe inwestycje realizowane przy udziale kapitału prywatnego. Nawet w Polsce i to związane z transportem, np. autostrada AmberOne (co najmniej 3 mld zł). Z inwestycji korzysta "społeczność" i inwestor (ponad 100 milionów rocznie). Beneficjentem Luxtorpedy 2.0 raczej nie będzie ani inwestor (Budżet Państwa, bo ta inwestycja raczej się nie zwróci), ani jak to ująłeś "szeroko rozumiana społeczność danego obszaru". Inwestycja z dupy, czytałeś co piszą o tym na tym portalu kolejowym? Już teraz czas przejazdu na trasie Warszawa - Łódź jest przyzwoity, już teraz łodzianie jeżdżą dzień w dzień do nas do pracy czy na studia. Widzę Luxtorpedę jako kolejny państwowy, niewydolny, przepłacony moloch. Ludziska pojadą "zwykłym pociągiem" bo taniej. Po za tym oceniam tą inwestycję z punktu widzenia osoby mieszkającej w Warszawie, a nie w Gdańsku i nie lubiącej "kolaborantów" politycznych.

Rynek-Kolejowy.pl:
      "To tym bardziej zaskakujące, że propozycja MR niemal zbiegła się w czasie z otwarciem po trwającej w sumie 11 lat modernizacji ciągu linii Łódź – Koluszki – Skierniewice – Warszawa. Po dekadzie bardzo ograniczonej przepustowości i zmniejszonej prędkości kolej odzyskała techniczną możliwość konkurowania z transportem drogowym czasem przejazdu, a dogodne położenie dworców Centralnego i Fabrycznego sprzyja transportowi szynowemu dzięki bezpośredniemu połączeniu centrów miast.

Zapowiedź dużych zmian w takich okolicznościach wymaga silnego ich uargumentowania. Stan komunikacji szynowej pomiędzy Łodzią a Warszawą już teraz odbiega od polskiej przeciętnej na plus, a poprawi się znacznie po spóźnionym, ale mimo wszystko zbliżającym się otwarciu podziemnej Łodzi Fabrycznej. Niedostatki kolei na tej trasie nie tkwią dziś więc w wielkim niedoinwestowaniu, a w ofercie pasażerskiej, i to w tym obszarze wciąż najbardziej potrzeba intensywnych działań."

Wydaje mi się że nasza wymiana zdań na wyżej wymieniony temat jest relatywnie bezproduktywna i raczej mało interesująca. Z uwagi na ten fakt proponuję koniec dyskusji.
      Ostatnio edytowany przez Tyler_Durden; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Raz jeszcze grzecznie poproszę o wskazanie dowolnego kraju w którym zrealizowano linię superszybkiej kolei pieniędzmi prywatnymi. Dodatkowo poproszę o wskazanie dowolnego kraju w którym superszybka kolej nie przyczyniła się do wzrostu gospodarczego(wzrostu gospodarczego liczonego średnią zamożnością populacji) danego regionu

Jeśli zaś za przykład dobrego rozwiązania dajesz model partnerstwa PP jaki zastosowano przy budowie Amber One to idealnie pokazuje jak bardzo mocno się nie rozumiemy

"Inwestycja z dupy, czytałeś co piszą o tym na tym portalu kolejowym?"
        Owszem czytałem, dyskutują z projektem którego jeszcze nie ma - jak na "portal" przystało
        Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].
        Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Co zaś do poruszanego tu wątku stadnin, Gmyz w dzisiejszym "DoRzeczy" opisuje przesłanki kierujące PiSem. Zbiór najważniejszych:

Tu nieco szerzej opisany artykuł http://www.se.pl/wiadomosci/polityka...ly_785680.html
          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
            Raz jeszcze grzecznie poproszę o wskazanie dowolnego kraju w którym zrealizowano linię superszybkiej kolei pieniędzmi prywatnymi. Dodatkowo poproszę o wskazanie dowolnego kraju w którym superszybka kolej nie przyczyniła się do wzrostu gospodarczego(wzrostu gospodarczego liczonego średnią zamożnością populacji) danego regionu

Jeśli zaś za przykład dobrego rozwiązania dajesz model partnerstwa PP jaki zastosowano przy budowie Amber One to idealnie pokazuje jak bardzo mocno się nie rozumiemy

"Inwestycja z dupy, czytałeś co piszą o tym na tym portalu kolejowym?"
            Owszem czytałem, dyskutują z projektem którego jeszcze nie ma - jak na "portal" przystało

Sam sobie znajdź, albo poproś kogoś innego. Nie mam ochoty być Twoim tutorem. Jeżeli nie znajdziesz, to może oznaczać iż tego typu inwestycje są nieopłacalne. Jeżeli znajdziesz to znaczy, że gdzieś się opłacało takie coś budować bądź nie a i tak powstało. Jeżeli zaś uważasz że budowa superszybkiej kolei w każdym kraju na świecie, nawet bez uzasadnienia bezwarunkowo skutkuje wzrostem gospodarczym to gratuluję pomyślunku. Na pewno znasz się lepiej na kolei niż jakiś tam portal o tym temacie traktujący jak na Buziek_LG przystało... więc co Ci ja tam będę tłumaczył. A gdzie w tym rządowa socjalistyczna polityka równego kraju? Dlaczego Lukstorpeda ma być tam gdzie i tak już poszła spora kasa i połączenie jest dobre? Jeżeli to tak dobrze wpływa na rozwój gospodarczy niech walną torpedę w Polsce wschodniej, np. pomiędzy Kielcami a Rzeszowem. Albo tam gdzie największa stopa bezrobocia czyli w Warmińsko-Mazurskim.

Coś czuję że jesteś też zwolennikiem rozbudowy lotniska w Radomiu.

PS
            Amber One było w ramach partnerstw PP? No nie wiem. Prywaciarz wyłożył kasę (kilku prywaciarzy, kilku takich twoich Kulczyków), a teraz jest profitentem. Może w tym przypadku masz rację, nie chce mi się wnikać. Nie pasuje Ci ten przykład, poszukaj a znajdziesz na pewno inny. Nie napisałem że rzekomy model partnerstwa PP jaki rzekomo zastosowano przy budowie Amber One jest dobrym rozwiązaniem. Powątpiewałeś w możliwość zainwestowania prywatnego kapitału w wysokości 3mld zł w działanie poprawiające komfort życia mieszkańców, więc dałem Ci przykład. Na pewno znajdziesz lepszy jak się skupisz, taki który Cię zadowoli. Wierzę w Ciebie i Twoje możliwości.
            Ostatnio edytowany przez Tyler_Durden; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Fotka, która jest kwintesencją tego, kto stoi po stronie ZOMO:

Dla nieświadomych: Mieczysław Wachowski i Radomir Szumełda:
              http://www.dziennikbaltycki.pl/artyk...jsze,id,t.html
              Ostatnio edytowany przez Jaco; [ARG:4 UNDEFINED].
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Marszałek patrzy na nich z tego obrazu i ma ochotę jebnąć im szablą po tych pustych łbach...
                #MuremZaBonusem

Komentarz

• Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
                  Marszałek patrzy na nich z tego obrazu i ma ochotę jebnąć im szablą po tych pustych łbach...

Ucz się Młody i zawsze idź słuszną drogą, nie zważając na fałszywych mentorów.
                  "
                  Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez klamot1916 Zobacz posta
                    Obsesja Lisa po raz kolejny dała o sobie znać

Mimo, że Kaczyński niezawistnie milczał od dnia ujawnienia szafy Kiszczaka, tym dwu znacznym tytułem Lis uderza myślą w ŚP jego brata...
                    Może trochę nie na temat (choć bezpośrednią przyczyną jest włączenie się nadawcy w strukturę mediów politycznych):

Około tygodnia temu słuchając ulubionej rozgłośni radiowej (powodem ulubienia jest emitowana tam muzyka filmowa w dużej dawce, oraz muzyka niekoniecznie rozrywkowa, audycje oraz prezenterzy są dla mnie anonimowi i bez znaczenia) dowiedziałem się, że na antenie tejże stacji jest emitowany (nie podam w jaki dzień i o której godzinie) autorski program naczelnego budrysa IIIRP - Lisa Tomasza. W związku z tym faktem postanowiłem zaprzestać słuchania tejże rozgłośni z powodu jej zaangażowania w kwestie polityczne. Pozwoliłem sobie parafrazować przyśpiewkę: trzyliterowa, krakowska ku...a radiowa !!!
                    „Na gruzach starego świata powstał nowy, znacznie gorszy, skażony anglosaskim cynizmem, zakłamaniem i podłością. Bez porównania więcej zła wyrządzili na świecie anglosascy mężowie stanu niż Hitler i Stalin razem wzięci. Tamci zabili ciała, ci zabili dusze milionów.” Zbigniew Blichewicz "Szczerba".

Komentarz

• Zamieszczone przez Tyler_Durden Zobacz posta
                      Na pewno znasz się lepiej na kolei niż jakiś tam portal o tym temacie traktujący jak na Buziek_LG przystało... więc co Ci ja tam będę tłumaczył.
                      Ja się wcale nie znam, opieram się na analizie popełnionej jeszcze dla rządu Tuska w tej sprawie. Ale doceniam że masz o mnie tak wysoką opinię

EOT

IPN wreszcie ruszył "w teren" w domu Jaruzelskich 17 pakietów(łącznie 92kg) akt, jutro lub pojutrze kolejne rewizje. I korzystając z okazji polecam jutrzejsze "Chłodnym Okiem" w TV Republika

Komentarz

• Kusza, łap:
                        https://twitter.com/gajewska_kinga

Całość wraz z komentarzami oczywiście.

Ten wpis:
                        Zazdrośni o obalenie komunizmu mogli więcej pracować, mniej pić po kątach. Mogli mieć mniej kobiet, a więcej odwagi...
                        I bonus dla kumatych:
                        Ostatnio edytowany przez Jaco; [ARG:4 UNDEFINED].
                        "
                        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Kolejny kwiatek:

http://www.unia-wolnosci.pl/

"
                          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Jeśli komuś się nudzi, może sobie poczytać o stadninach koni:
                            http://telewizjarepublika.pl/kulisy-odwolania-dyrektorow-stadnin-protokol-z-kontroli-cba-dokumenty,30186.html

"
                            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                              Kusza, łap:
                              https://twitter.com/gajewska_kinga
                              Całość wraz z komentarzami oczywiście.
                              Piękna sprawa

Jako ciekawostka, byłem ostatnio w sejmie na uroczystościach poświęconym Żołnierzom Wyklętym i widziałem jak obok sali obrad panna Gajewska właziła do męskiego kibla z jakimś gachem więc chyba w temacie jej hobby to nawet po ukończeniu liceum nic się nie zmieniło
                              ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
                              Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
                              O dziecko polskie, za Twojego dziada,
                              Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
                              O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
                              I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
                              Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
                              Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Komentarz

• Skoro wrzucamy, to i ja zapodam dla kumatych:

Złotousty Patryk Jaki też zaczynał w PO, Beatka Szydło chciała do PO (wypełniła nawet deklarację członkowską podobno) i zdaniem Migalskiego nie została przyjęta (pewnie z tego samego powodu co Macierewicz do Krzywego Koła ). Z resztą gdyby pogrzebać to więcej takich się znajdzie. Petru był doradcą Tuska, Morawiecki Junior też był.

Komentarz

Pracuję...
                                X