Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Rozumiem że teraz wystarczy żeby każdy bank stwierdził w oświadczeniu że to nie zapowiedz podatku ich skłoniła do podwyżki i wszystko będzie w porządku - banki nie będą kurewskie, PiS zapewni zastrzyk gotówki do budżetu. To ja proponuję żeby stawkę od aktywów w przyszłym podatku zwiększyć dwu- albo i trzykrotnie w stosunku do zapowiadanej - toż to maszynka do latania dziury budżetowej.
    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
    -------------
    Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem. Nawet klikać nie trzeba bo przekleiłem najistotniejszy akapit.
      "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Wyjaśnij mi to jak dziecku
        -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• W oficjalnym komunikacie przesłanym do redakcji czytamy, że podwyżki są rutynowe i nie mają związku z podatkiem od aktywów wprowadzonym ustawą z 15 stycznia, tak jak zmiany w latach poprzednich nie były podyktowane regulacjami podatkowymi.

- Uchwała dotycząca wprowadzenia podwyżek została podjęta jeszcze w grudniu 2015 roku. Ponadto PKO Bank Polski nie planuje wprowadzania kolejnych zmian opłat dla klientów w tym roku. W 2016 roku zmiany w Taryfie wejdą w życie 1 maja. Jak szacuje bank podwyżki dotkną jedynie ok. 20 proc. klientów indywidualnych - informuje PKO BP i podaje przykłady podobnych zmian w taryfie np.: w listopadzie 2011 roku, w 2012 - we wrześniu, w 2013 - w sierpniu, w 2014 - w październiku, a w 2015 - w maju.
          Chcesz prościej? Wysil się, skombinuj sobie tabelki opłat i prowizji z tamtych lat i porównaj.

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Nie jak nastolatkowi tylko jak dziecku. 😊 Ja wierzę że akurat ta pogrubiona część jest zgodna z prawdą. Tylko czy Ty mi chcesz powiedzieć że jeśli te 5 podwyżek nie było spowodowane zapowiedzią podatku to ta którą ogłosili wczoraj też nie jest? Tak mam rozumieć Twojego posta? Pewnie się mylę, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy. 😃 A wysilać się nie zamierzam. Skoro wystarczy że napiszesz 4-5 zdań w których opiszesz swój tok myślenia, to ja sobie podaruje szperanie w tabelkach przy pomocy mojego smartfona. Nie wiem po co miałbym się domyślać o co Ci chodzi, skoro Tobie się nie chce tego wprost napisać.
            Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
            -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Problem polega na tym że generalnie nie znasz "rynku" usług bankowych i choć poprawnie zakładasz że zapowiedzi podatków będą miały negatywny wpływ na relacje banków z klientami to nie wiesz że od paru ładnych lat rok w rok banki tylko i wyłącznie wprowadzają coraz to nowsze opłaty a wynika to generalnie ze spadkowej koniunktury. Pomimo jednak negatywnych wyników rynkowych banki i tak odnotwują rekordowe zyski - a dzieje się tak właśnie z powodu tego że za wszystko płacą klienci.

Prościej - jeśli na wsi jest susza z powodu której nie ma żyta na chleb i trzeba żyto importować z sąsiedniej wioski to pomimo tego że piekarz więcej płaci i tak może się dorabiać jeśli ludzie taki droższy chleb kupują.

Dodam kilka linków z poprzednich lat żebyś zobaczył że banki praktycznie tylko podwyższały koszta(jeśli nie wystarczy krótki cytat KE z 2014 gdzie napisano że w bogatej Holandii koszta bankowe są trzykrotnie niższe):

http://www.polskatimes.pl/artykul/96...-ror,id,t.html

http://www.fakt.pl/gigantyczne-podwy...,421454,1.html

http://www.bankier.pl/wiadomosc/PKO-...i-7216532.html

http://prnews.pl/hydepark/pko-bank-p...y-6550345.html

I taka mała ciekawostka, podobno mniejsze banki nie będą objęte podatkiem. Jestem tu jednak pewien że większość z nich i tak podniesie opłaty.

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                Nie jak nastolatkowi tylko jak dziecku. 😊 Ja wierzę że akurat ta pogrubiona część jest zgodna z prawdą. Tylko czy Ty mi chcesz powiedzieć że jeśli te 5 podwyżek nie było spowodowane zapowiedzią podatku to ta którą ogłosili wczoraj też nie jest? Tak mam rozumieć Twojego posta? Pewnie się mylę, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy. 😃 A wysilać się nie zamierzam. Skoro wystarczy że napiszesz 4-5 zdań w których opiszesz swój tok myślenia, to ja sobie podaruje szperanie w tabelkach przy pomocy mojego smartfona. Nie wiem po co miałbym się domyślać o co Ci chodzi, skoro Tobie się nie chce tego wprost napisać.
                Dobra, jako jeden z dotknietych podwyżką mogę opisac bo dziś rano sprawdzałem co oni mi tam zrobią.

Co do zasady nic bo podwyższą za kody jednorazowe (jakieś dwa zeta miesięcznie-dokonuje około 10 przelewów) i obsługę konta (jakieś 3 zeta).

Ale teraz clue dlaczego mi to zrobią - otóż od paru lat mojego konta nie maja w ofercie i chętnie by mnie zmigrowali na nowe, darmowe zresztą podobnie jak chętnie zmigrowaliby moje korzystanie ze zdrapki na smsy (także darmowe)

Co do zasady to w ch...u to mam bo jestem zwyczajnie leniem ale w koncu chyba to zrobię po tej zmianie

Czy to obciążanie klienta? W moim wypadku koniecznościa podejścia do oddziału PKO BP bo jeżeli chodzi o finanse to najzwyczajniej na świecie będę kilkanaście złotych do przodu

Oczekuję od obecnego rządu jak również od banku PKO BP wyłącznie takich zmian i to może być nawet kilka w tygodniu
                ...ta ziemia do Polski należy
                choć Polska daleko jest stąd,
                bo wolność krzyżami się mierzy
                historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Obiektywny25 Zobacz posta
                  Typowe PISowskie gadanie ale skoro wam wygodniej tak pisac to piszcie dalej i zyjcie w tym swoim PISowskim swiecie...
                  kolego,jeżeli nadal wierzysz w mit "postępowej" i "rozwijającej się" Europy oraz polskiego "ciemnogrodu i zacofania" to radze ci posłuchać tych 10 minut brutalnej prawdy:

Komentarz

• I takiej odpowiedzi oczekiwałem. Skoro tak to kiepski wybrali moment na ogłoszenie podwyżki. A może to było celowe spotter? 😃
                    -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• A kogo to obchodzi? Możesz do nich zadzwonić na infolinię i się spytać ale wątpię żeby odpowiedzieli. Z mojej strony to koniec tematu o bankach.

Komentarz

• "Mer Lwowa Andrij Sadowy zajmie się legalnością polskich lwów, które w grudniu ubiegłego roku powróciły na Cmentarz Orląt. Deputowani z partii Swoboda twierdzą, że mogą one obrażać uczucia narodowe Ukraińców i symbolizować okupację ziem ukraińskich."

http://telewizjarepublika.pl/ukrains...uot,28890.html

Komentarz

• Zamieszczone przez kresowiak1993 Zobacz posta
                          "Mer Lwowa Andrij Sadowy zajmie się legalnością polskich lwów, które w grudniu ubiegłego roku powróciły na Cmentarz Orląt. Deputowani z partii Swoboda twierdzą, że mogą one obrażać uczucia narodowe Ukraińców i symbolizować okupację ziem ukraińskich."
                          W sylwestra Lwy nie stały już na widoku były schowane a koleś, który sie opiekuje się tym Cmentarzem powiedział mi, że zostały na razie schowane żeby nie drażnić Ukraińców i ma nadzieje, że do wiosny uda im się załatwić żeby wszystko było legalne.
                          Tak naprawdę te Lwy na dzień dzisiejszy nie stoją tam gdzie stać powinny!!

Komentarz

• Zmieniając nieco temat: ktoś się orientuje w jakim celu Bolek chce debaty nt. TW Bolek? To, że był Bolkiem i sprzedawał jest pewne, a chyba nie jest politycznym samobójcą i nie pcha się pod gilotynę. Ciekawe co chce tym ugrać i jakie manipulacje szykuje? Chyba, że się wydyga w ostatniej chwili

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                              Zmieniając nieco temat: ktoś się orientuje w jakim celu Bolek chce debaty nt. TW Bolek? To, że był Bolkiem i sprzedawał jest pewne, a chyba nie jest politycznym samobójcą i nie pcha się pod gilotynę. Ciekawe co chce tym ugrać i jakie manipulacje szykuje? Chyba, że się wydyga w ostatniej chwili

Ma zamiar przyprowadzić swoich "ekspertów", niewykluczone, że powiązanych ze służbami PRL i wczesnej RP. Proponuję Ci śledzić twiitera Krzysztofa Wyszkowskiego i S. Cenckiewicza.

http://telewizjarepublika.pl/cenckie...zie,28893.html
                              Ostatnio edytowany przez Jaco; [ARG:4 UNDEFINED].
                              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                              "
                              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Dzięki Jaco

W takim razie trzeba czekać na tę debatę. Myślę, że Bolek może na niej grubo się przejechać.

ps. mam nadzieję, że będzie transmisja live w publicznej. Na tym przykładzie widać jak ważna była ustawa medialna. Gdyby tvp dalej była tubą PO&Systemu, to ta debata zostałaby przemilczana albo przedstawiona jako zwycięstwo Bolka.

Czekamy
                                Ostatnio edytowany przez b.; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                                X