Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Adams_
    Trybunał Konstytucyjny uznał, że powołanie bankowej komisji śledczej było nielegalne.
    Czym określił się politycznie tak, że jaśniej nie można
    From flood into the fire
    One thousand voices sing
    We're in this together
    For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul
      Zamieszczone przez Adams_
      Trybunał Konstytucyjny uznał, że powołanie bankowej komisji śledczej było nielegalne.
      Prosze Cie ...

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx
        A ja się bardzo cieszę. Zgadzam się z opiniami, że komisja z Zawiszą na czele kompromitowała PiS i dawała pretekst do wmawiania ludziom, że wszelkie zastrzeżenia dotyczące Balcerka wynikają wyłącznie z chamskiego ataku ignorantów. Tymczasem, ponieważ fundacja CASE to niezły case (pomijając już takie "kwiatki" jak sprawa BIG Banku), spokojnie będzie można powołać nową komisję.
        Może w sumie masz rację. Oglądając wyczyny Zawiszy w niektórych momentach czułem zażenowanie, więc chyba rzeczywiście lepiej zburzyć klocki i zbudowac coś od nowa. Mam nadzieję też, że nowa komisja zajmie się także SKOKami. Jeśli nie znowu będzie niepotrzebna medialna jatka i insynuacje.
        Legia Varsovia - semper invicta...

Urodzić się białym to duma i zaszczyt...

Komentarz

Zamieszczone przez Nazgul
          Zamieszczone przez Adams_
          Prosze Cie ...
          Spełniam prośbę:

http://www.trybunal.gov.pl/akty/UstawaTK/tk97_0.htm#01

Art 2 pkt. 1 Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym głosi:

Trybunał orzeka w sprawach:

1) zgodności ustaw i umów międzynarodowych z Konstytucją,
          2) zgodności ustaw z ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi, których ratyfikacja wymagała uprzedniej zgody wyrażonej w ustawie,
          3) zgodności przepisów prawa, wydawanych przez centralne organy państwowe, z Konstytucją, ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi i ustawami,
          4) skargi konstytucyjnej,
          5) sporów kompetencyjnych pomiędzy centralnymi konstytucyjnymi organami państwa,
          6) zgodności z Konstytucją celów lub działalności partii politycznych.
          Nie ma ANI SŁOWA o komisjach śledczych ani jakichkolwiek uchwałach. O czym pisałem wczesniej.
          From flood into the fire
          One thousand voices sing
          We're in this together

Komentarz

• Zamieszczone przez Sharn
            Zamieszczone przez Foxx
            A ja się bardzo cieszę. Zgadzam się z opiniami, że komisja z Zawiszą na czele kompromitowała PiS i dawała pretekst do wmawiania ludziom, że wszelkie zastrzeżenia dotyczące Balcerka wynikają wyłącznie z chamskiego ataku ignorantów. Tymczasem, ponieważ fundacja CASE to niezły case (pomijając już takie "kwiatki" jak sprawa BIG Banku), spokojnie będzie można powołać nową komisję.
            Może w sumie masz rację. Oglądając wyczyny Zawiszy w niektórych momentach czułem zażenowanie, więc chyba rzeczywiście lepiej zburzyć klocki i zbudowac coś od nowa. Mam nadzieję też, że nowa komisja zajmie się także SKOKami. Jeśli nie znowu będzie niepotrzebna medialna jatka i insynuacje.
            Na ten temat ciekawostka z przedwczorajszego "Dziennika":

PS Nazgul ma oczywiście rację, że uchwały Sejmu nie leżą w kompetencjach TK. Jak widać jednak, raz na jakiś czas i łże-elity potrafią zrobić coś pożytecznego
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul
              Nie ma ANI SŁOWA o komisjach śledczych ani jakichkolwiek uchwałach. O czym pisałem wczesniej.
              No to jakim cudem sprawa wogole sie tam znalazla? Przeciez to bylo z miejsca do oddalenia. Zreszta nie wazne. Przeczytam sobie co pisales bo mam zaleglosci

Komentarz

Zamieszczone przez Nazgul
                No to jakim cudem sprawa wogole sie tam znalazla? Przeciez to bylo z miejsca do oddalenia. Zreszta nie wazne. Przeczytam sobie co pisales bo mam zaleglosci
                A o to mnie nie pytaj Ale jestem przekonany że ktokolwiek o to publicznie zapyta zostanie zjechany przez Tuska z Michnikiem od faszystów i antydemokratycznych wyrodków...
                From flood into the fire
                One thousand voices sing
                We're in this together

Komentarz

• Rokita dał głos

Zamieszczone przez WP
                  Rokita: manifestacja antyrządowa w Warszawie
                  - dodane 38 minut temu

Lider PO Jan Rokita zapowiedział, że 7 października odbędzie się w Warszawie przygotowana przez Platformę pokojowa manifestacja, której uczestnicy mają się domagać zakończenia rządów braci Kaczyńskich w Polsce.

Kiedy przygotowywaliśmy tę manifestację i zgłaszaliśmy do prezydenta Warszawy wniosek o zgodę na nią, nawet nie spodziewaliśmy się, że jej hasła będą aż tak aktualne - powiedział Rokita dziennikarzom w Sejmie.

Pytany, czy jego zdaniem, Polskę czekają na pewno przyspieszone wybory, Rokita odparł: Jestem człowiekiem, który głęboko wierzy w to, że pośród tego wszechogarniającego szaleństwa istnieje pewien zdrowy rozsądek i ukryta racjonalność polityki - powiedział Rokita.

Jego zdaniem, zgodnie z tą racjonalnością wszyscy muszą dzisiaj dążyć do wcześniejszych wyborów, bo każde inne rozwiązanie byłoby "kontynuowaniem absurdu".

Rokita uważa, że jesienne wybory parlamentarne stwarzają "bardzo dużą szansę" na zwycięstwo opozycji, a zatem na zmianę sytuacji w kraju.

Uważam, że jeśliby doprowadzić dzisiaj do spokojnych wyborów parlamentarnych, jest wielka szansa na to, że nastąpi zmiana zwycięzcy w stosunku do poprzedniego roku. A jeśli nastąpi zmiana zwycięzcy, to jest potem możliwy każdy rząd - powiedział Rokita.

Ze zwycięską Platformą będzie chciał współpracować PiS, będzie chciała, ku naszemu zdziwieniu współpracować Samoobrona, zawsze chce współpracować SLD. Pole możliwości będzie, moim zdaniem, nieograniczone - ocenił lider PO.

A przy zwycięstwie PiS, nawet niewielkim? - padło pytanie dziennikarzy. To już się nie zdarzy - odparł Rokita. (aka)
                  Kiedy blokady?
                  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• tak ad hoc nazywanie kogokolwiek warchołem cos niecos mi przypomina...

"..W faktach, na Wiertniczej wyleciał majk pułapka"

http://www.youtube.com/watch?v=NpVmTkVk1Ow

Komentarz

• Zamieszczone przez Porter
                      tak ad hoc nazywanie kogokolwiek warchołem cos niecos mi przypomina...
                      Z powodu uzycia go przez Gomułke proponuję usunąć je ze słownika i wprowadzić 10 lat odsiadki za uzycie
                      From flood into the fire
                      One thousand voices sing
                      We're in this together

Komentarz

• przez Gomułke?

"..W faktach, na Wiertniczej wyleciał majk pułapka"

http://www.youtube.com/watch?v=NpVmTkVk1Ow

Komentarz

• przez Gierka , w odniesieniu do Radomia i Ursusa w 1976
                          bana mu , temu pestu

Komentarz

• Zamieszczone przez Pesto
                            przez Gierka , w odniesieniu do Radomia i Ursusa w 1976
                            Oj, w 68 roku też coś było.
                            From flood into the fire
                            One thousand voices sing
                            We're in this together

Komentarz

• syjonisci i wichrzyciele
                              bana mu , temu pestu

Komentarz

• Oj, "wykształciuszki"

Zamieszczone przez Wikipedia
                                Dydek - pomniejszy demon z wierzeń prasłowiańskich. Dydków było wiele, ale każdy pełnił inną funkcję i miał swoje imię. Dydki pomagały Peklencowi, były jego rycerstwem, wojennym zastępem. A oto kolejne ich postacie:

* Bies (Bis) powodował u ludzi złych szaleństwo i w ten sposób nie pozwalał czynić krzywdy innym lub popełnić zbrodni.
                                * Czart kazał się buntować przeciwko ciemięzcom i panom tego świata.
                                * Darmopych czynił niegodziwców pyszałkami i skazywał ich na ośmieszenie.
                                * Kaduk karał złośników poważną chorobą, a pojawił się chyba w czasach chrześcijańskich, bo zdradza to jego brzmiące z łacińska imię.
                                * Kat tropił grzeszników na tym i tamtym świecie, a posługiwał się sumieniem, dręcząc je niemiłosiernie.
                                * Matołek powodował u złych ludzi nietrafne wyobrażenia i przewidzenia, wiodąc ich do samounicestwienia.
                                * Paskuda przeszkadzał w zbytkach i uciechach.
                                * Pokusa był jedynym Dydkiem kuszącym do złego. Czynił to jednak tylko ludziom niegodnym, by się zatracili w złu niczym komary w ogniu.
                                * Przechera zarażał zarozumialców chorobą mędrkowania, czyniąc z nich głupio-mądrych.
                                * Rogalec podsycał i wzmacniał wiarę w niepoważne zabobony, przesądy i gusła u tych, którzy nie chcieli wierzyć w słowiańskie bogi.
                                * Rzędzicha budził tęsknotę rządzenia u ludzi tego niegodnych, co ostatecznie kończyło się totalnym ośmieszeniem. Jak za Trentowskim powtórzy Szyc: " Dotykał on także niewiasty, mężowskiej władzy w domu chciwe, które z tego powodu nazywano Rzędzichami.
                                * Smółka rozkochiwał rozpustnych młodzieńców w starych kobietach, więc lubiły go panny w podeszłym wieku.
                                * Sobierad rozwijał najpierw w duszy niegodziwego człowieka samouwielbienie i sobkowstwo, a potem pokazywał mu własne zadufanie.
                                * Szumrak wzmagał pychę i warcholstwo.
                                * Warchoł namawiał do kłótni, które kończyły się bójką.
                                * Wróg kazał widzieć złym ludziom w przyjacielu wroga i w ten sposób pozbawiał ich przyjaźni i życzliwości.
                                * Jędzon posługiwał się jako karą wyrzutami sumienia.
                                * Złydzień (Kauk) to chytry i złośliwy karzeł mający postać starego dziecka. We dnie kusił on ludzi do lubieżności, a straszył ich w nocy. Nieposłusznych wrzucał do studni, wprowadzał na błota i chrapy, i topił w rzekach, wieszał po drzewach. Gdzie się rozgościł, tam ludzie odchodzili od rozumu i kończyli samobójstwem. Najzłośliwsza w zastępach Peklenca to była istota.

Zobacz też: Mitologia Słowian
                                http://pl.wikipedia.org/wiki/Warcho%C5%82

PS Porter, w jakim sensie uyzyłes sformułowania "ad hoc"?

Komentarz

Pracuję...
                                X