Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Z innej beczki. Ciekawe głosy na dwóch głównych politycznych frontach:

  Verheugen o stanie UE: Od dawna zdradzamy nasze wartości

  Günter Verheugen w latach 1999-2010 był unijnym komisarzem odpowiedzialnym za poszerzenie UE. Dzisiaj niemiecki socjaldemokrata patrzy na to, jak Europejczycy przyczyniają się do rozpadu UE i bierze w obronę Polskę. Verheugen dziwi się, dlaczego Komisja Europejska tak gwałtownie zareagowała na wydarzenia w naszym kraju. (...)
  http://fakty.interia.pl/deutsche-wel...ci,nId,2022746

  Andrzej Rzepliński dla "Rzeczpospolitej": Pomysł Kaczyńskiego jest dobry

  Spór o Trybunał Konstytucyjny. Prezes Andrzej Rzepliński odnosi się do pomysłu Jarosława Kaczyńskiego.

  Profesor Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego, w rozmowie z Ewą Usowicz i Markiem Domagalskim z "Rzeczpospolitej" odnosi się do pomysłu Jarosława Kaczyńskiego dotyczącego składu organu.
  Prezes PiS zaproponował, by ośmiu sędziów TK rekomendowała opozycja, a siedmiu większość rządowa. Następnie wymieniani byliby jak w Niemczech, raz chadek, raz socjalista. W warunkach polskich kandydat PiS zamieniałby się z sędzią proponowanym np. przez Nowoczesną, jeśli wyprzedzi ona Platformę Obywatelską. (...)
  http://fakty.interia.pl/prasa/news-a...-j,nId,2022772
  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

  Komentarz


  • @bloniaq

   Tobie to wszystko trzeba łopatologicznie tłumaczyć jak małemu dziecku... Uważasz że on sobie sprawy nie zdawał że ktoś się prędzej czy później zorientuje? Pisał książkę wtedy, kiedy jeszcze miał aktualną sprawę sądową z urzędującym prezydentem i jego służbami. Podczas kampanii wyborczej, gdzie miał pewność że mnóstwo ludzi to przeczyta być może włącznie z sędziami i obrońcami. Mógł dokładnie to samo napisać bez tych wszystkich zapożyczeń? Mógł, ale zdecydował inaczej. Z jakiegoś powodu, bo chyba nie sądzisz że z niedowładu mocy twórczej? Pół jeśli nie całe jego życie to kontakty ze służbami - różnej maści. Może jedne chciały tak a inne inaczej?

   PS. Całą książkę napisał w oparciu o zeznania "informatorów" ze służb. Czy cytaty z powieści sensacyjnych też były częścią tych zeznań czy "pracą twórczą" pana Sumlińskiego? W przeszłości miał już udowodnione plagiaty, więc chyba sobie zdawał sprawę że może wpaść kolejny raz?
   Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.
   "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

   "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

   Komentarz


   • tak,a w przeszłości kradł cudze artykuły również po to, żeby w razie czego z afery się móc wykręcić

    Komentarz


    • Wolę żeby mi ktoś tłumaczył jak małemu dziecku, niż miałbym dopisywać sobie co rozmówca miał na myśli, jak zdarza się to robić Tobie. Ja jestem świadomy, że jestem w tym kiepski, więc domagam się względnej precyzji. Moim zdaniem jest po prostu marnym pisarzem - gdyby celem była dyskredytacja zarzutów wobec Komorowskiego to wystarczyłoby popełnić pare drobnych nadinterpretacji. Efekt byłby o niebo lepszy. Zakładając, że chciał skompromitować zarzuty, nie tracąc jednocześnie ani krzty wiarygodności - czyli zakładając celowość tego, że to wyjdzie na jaw - trzeba było bombę zdetonować kiedy ktoś się koło niej kręcił, a nie kiedy metro wjechało na zajezdnię i w środku zostały już tylko ostatnie dwie sprzątaczki. Cały potencjał tej książki już spożytkowano - komu teraz szkodzą te zarzuty? Nawet gdyby ktoś zamierzał postawić Komorowskiego przed sądem to raczej plagiat nie stoi na przeszkodzie. Moim zdaniem ta cała sytuacja szkodzi tylko i wyłącznie Sumlińskiemu. Dlatego uważam że to jest wynik tego, że chciał po prostu ubrać fakty w atrakcyjną formę, a zrobił to bardzo nieudolnie. Mnie też dziwi, dlaczego nie wpadł na to, że ludzie znają książki MacLeana. Ja przyjmuję zasadę, że jedna poszlaka (niespójność), to przypadek, dwie to zbieg okoliczności a dopiero trzy pozwalają zakładać celowość jakichś niejawnych działań. Może się mylę, ale jeśli tak uważasz, to spróbuj wyjaśnić PO CO odpalać to teraz, kiedy była ku temu masa świetnych okazji.
     Ostatnio edytowany przez bloniaq; 48555.
     Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
     -------------
     Jedynie prawda jest ciekawa

     Józef Mackiewicz

     Komentarz


     • Jestem zwolennikiem nałożenia unijnych sankcji na Polskę – przyznaje lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

      „Jestem wielkim zwolennikiem nałożenia przez Brukselę sankcji na Polskę np. gdy deficyt budżetowy przekroczy 3%. Ale to jest automatyczny mechanizm, który przewiduje takie same kary dla wszystkich” – powiedział polityk w wywiadzie dla holenderskiego portalu nrc.nl.

      Petru stwierdził również, iż Bruksela nie powinna zbyt mocno naciskać na Polskę ze względu na historyczną niechęć Polaków do nacisków z zagranicy.

      „Jeśli Bruksela będzie mówić „nie rób tego”, to jej plany spalą na panewce. Polacy są ze względu na swoją historię bardzo wrażliwi na naciski z zagranicy. Polska została w XVIII wieku rozebrana przez trzy mocarstwa, a część szlachty zwróciła się o pomoc do Rosji, co doprowadziło do upadku państwa.”
      Zdaniem lidera opozycji celem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego jest zemsta. „Niektórzy mówią, że Kaczyński ma wizję katolickiej i tradycjonalistycznej Polski., ale ja w to nie wierzę. On chce zemsty i będzie kuł żelazo póki gorące” – tłumaczył.

      Petru wypomniał również Platformie oszukanie wyborców i ośmiorniczki.

      „Ich retoryka (PO – red.) skupiała się na wolnym rynku, lecz z czasem zaczęła dryfować w kierunku socjalistycznych obietnic. Ich hasłem było, to nie żart, ‚Ciepła woda z kranu’. W międzyczasoe wyborcy dowiedzieli się, że ministrowie raczą się na ich koszt winami za 300 euro za butelkę.”
      Źródło: Polskie Piekiełko

      zawód wyuczony - lichwiarz i kłamca, zawód wykonywany: sprzedawczyk

      @ edyta:
      hobby: historia starożytnego Rzymu:
      Ostatnio edytowany przez wLd; 58280.
      Prawdziwe zwyciestwo musieli odnieść komunisci ,nie tak jak wielu zakłada pomiędzy rokiem 1956 a 1970,ale w roku 1989,kiedy pod uniesionym w góre kloszem,wystrzelił produkt ich chowu.
      Rafał Gan-Ganowicz – Kondotierzy

      Komentarz


      • Ja nie napisałem o założeniach tylko o faktach takich jakie widać. Sumliński miał przeciwko sobie cały "Salon". A że spora część "Salonu" to literaci czerskiej maści to jednak w pewnym stopniu można zakładać że są oczytani. Gdyby mieli odrobinę więcej rozumu to by się zorientowali i by mogli to nagłośnić w czasie trwania kampanii wyborczej. Już ich problem że tego prezentu nie wykorzystali.

       PS. Jeszcze zauważ co by się działo jak by bronco jednak wybory wygrało. Wtedy jedną publikacją można było by położyć nie tylko pana Sumlińskiego ale i całą "aferę marszałkową". Już by się o to odpowiednie media postarały.
       Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.
       "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

       "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

       Komentarz


       • Przyznam szczerze, że to bardzo ciekawa koncepcja. Napisał książkę z myślą o tym, że na Czerskiej to zauważą i go zdemaskują, ale nie wpadł na to, żeby np wysłać im anonimowego maila, kiedy tego nie zauważyli, przed pierwszą turą, przed drugą turą, czy przed 25.10. Wygląda na prawdopodobne
        Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
        -------------
        Jedynie prawda jest ciekawa

        Józef Mackiewicz

        Komentarz


        • Wysłał, nie wysłał - on czy ktoś inny. Nie o to mi chodziło tylko o to jak bardzo ryzykownie pan Sumliński sobie pogrywa. Przecież to była kampania wyborcza!
         "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

         "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

         Komentarz


         • Ryzykownie - tu się zgodzę. Ale jeśli miał cel w kompromitacji zarzutów to bardziej tego spierdolić nie mógł.

          @wLd
          to o Rubikoniu to fejk - tak dla jasności.
          Ostatnio edytowany przez bloniaq; 48555.
          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
          -------------
          Jedynie prawda jest ciekawa

          Józef Mackiewicz

          Komentarz


          • pan Sumliński - mógł nie mógł. Jest uzasadnienie wyroku sądu, zeznania świadków to jest w samo w sobie istotne. A Sumliński - trybik robi jak umie.

           A p. Sulimski będzie w Warszawie.:
           26 stycznia
           w godzinach 19:30 - 21:30
           W przyszłym tygodniu ·
           Warszawa, ul. Wspólna 51 - wejście od podwórka
           za
           https://www.facebook.com/Centrum-Edu...0034076180321/
           Ostatnio edytowany przez mojeimieLEGION; 83954.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
            Cały potencjał tej książki już spożytkowano - komu teraz szkodzą te zarzuty? Nawet gdyby ktoś zamierzał postawić Komorowskiego przed sądem to raczej plagiat nie stoi na przeszkodzie. Moim zdaniem ta cała sytuacja szkodzi tylko i wyłącznie Sumlińskiemu. Dlatego uważam że to jest wynik tego, że chciał po prostu ubrać fakty w atrakcyjną formę, a zrobił to bardzo nieudolnie.
            Tu co innego się dzieje - jeśli (!!) dojdzie do rozprawy Komora, to wszyscy bez wyjątku będą podnosić zarzut, że to bajdurzenie wielokrotnego plagiatora.
            I teraz - znając dotychczasową narrację mediów to właśnie plagiat stanie się tematem nr jeden, a nie "afera marszałkowa", o której nawet namiętni wyborcy PiS niewiele wiedzą.
            Publiczna Sumlińskiego, na moje, bronić nie będzie, gdyż nikt nie chce stawać po stronie perfidnego złodzieja, nawet jeśli to nasz złodziej.
            Wobec powyższego Sumliński jest teraz sam - z etykietką wariata, który naskakiwał na Fajnego Bronka (bo i tak nikt nie pokazał szeroko ogłoszenia wyroku po uniewinnieniu), do tego ma też przypinkę złodzieja właśnie - jakakolwiek jego publikacja sprzeda się wśród członków rodziny i ludzi prowadzących blogi typu kompromitacje.blogspot.com.
            Co z tego, że on po naszej stronie barykady, jak smród robi taki, iż z chęcią wcześniej czy później ktoś go wystawi przed zasieki.
            A wtedy ciężarówka z żużlem (to jego autorskie czy też zapożyczone?) może się popsuć w nieprzypadkowo niebezpiecznej bliskości auta Sumlińskiego.
            Rzekłem
            ------------------------------------------------
            Hey man, you know I'm really OK
            The gun in my hand will tell you the same

            Komentarz


            • Tak czy owak każdy powinien przeczytać tą książkę, mając jednocześnie świadomość, że część opisowa składa się z fragmentów zacnej literatury a fakty, dotyczące Bronisława tam podane można sobie obejrzeć w materiale red. Rachonia na youtube. Wnioski każdy może sobie wyciągnąć po swojemu.
             "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
             Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
             Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
             Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
             "
             Janusz Waluś - czekaMY!

             Komentarz


             • O to to, najbezpieczniej. Z drugiej strony - niektóre fakty to wypowiedzi.
              Skąd wiemy czy wtedy też nie bajdurzy ordynarnie ?
              Książkę łyknąłem w dzień, dosłownie.
              Teraz mam lekki niesmak po tej całej akcji.
              Niemniej na plus to, że Żyrandolowy w pałacach już nie mieszka
              ------------------------------------------------
              Hey man, you know I'm really OK
              The gun in my hand will tell you the same

              Komentarz


              • no dobrze, ale gdzie w tym wszystkim ten mityczny interes Sumlińskiego, o którym spotter_spotterow wspomniał? No chyba, że jakiś niby informator mu w trakcie rozmowy czytał MacLean'a w ramach wystawki, a ten wiernie to przepisał do książki.

               Tak czy owak każdy powinien przeczytać tą książkę, mając jednocześnie świadomość, że część opisowa składa się z fragmentów zacnej literatury a fakty, dotyczące Bronisława tam podane można sobie obejrzeć w materiale red. Rachonia na youtube. Wnioski każdy może sobie wyciągnąć po swojemu.
               część da się zweryfikować, jednakże niektórych faktów (podanych w formie wypowiedzi) - już nie bardzo. I jak teraz podejść do tego ze świadomością, że ten "fakt" to może być przepisany fragment z akurat mniej popularnego kryminału?
               Ostatnio edytowany przez beka; 51085.

               Komentarz


               • Zamieszczone przez beka Zobacz posta
                no dobrze, ale gdzie w tym wszystkim ten mityczny interes Sumlińskiego, o którym spotter_spotterow wspomniał? No chyba, że jakiś niby informator mu w trakcie rozmowy czytał MacLean'a w ramach wystawki, a ten wiernie to przepisał do książki.
                Pisałem o tym wcześniej - może on wcale nie taki prawilny ? Może to sabotażysta ? Teraz, de facto, nic poważniejszego na Bronka nie wyskoczy, bo ktokolwiek odbije to tym, że już była taka jedna publikacja i okazała się plagiatem. W doniesieniach medialnych nikt nie bawi się w detale, a uproszczony przekaz.
                Słowem - nie wykluczam faktu, iż może pełnić rolę Piątej Kolumny.
                ------------------------------------------------
                Hey man, you know I'm really OK
                The gun in my hand will tell you the same

                Komentarz

                Pracuję...
                X