Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
  Google też tłumaczy strony:
  https://translate.google.com/transla...278&edit-text=

  Nie jest oczywiście doskonałe ale sens oddaje.

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Mistarz Zobacz posta
   Nie jest oczywiście doskonałe ale sens oddaje.
   Przez google i bing-a sobie przepuściłem. Pytam bo ciężko mi uwierzyć że polski(?) polityk powiedział "Jestem wielkim zwolennikiem sankcji Brukseli"

   Ale pan W. Szewko na TT wziął się za tłumaczenie i Petru chyba naprawdę tak powiedział
   Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Znasz rodziców Julii?
    Ja nie znam, ale trolle z interii czy fucktu znają
    #MuremZaBonusem

    Komentarz


    • Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
     Odnośnie Millera to on nigdy nie wierzył w tęczową propagandę tolerancji forsowaną przez Brukselę, nawet wtedy gdy głosił o in vitro, a właściwie szedł z nurtem przekonań większości członków swojej partii. To jest człowiek polityki, któremu chodzi jedynie by znależć dla siebie miejsce na scenie, grając na swój wierny elektorat, a przy okazji jeżeli istnieje możliwość powiększenia go o tęczowy, to czemu nie? Dlatego nie zdziwie się jeśli teraz postawi na prawy kierunek, bynajmniej w sferze światopoglądowej, bo gospodarczo jest nawet bardziej na prawo niż PiS, bądź co bądź zawsze wiedział gdzie wieje wiatr zmian. Wychodzi na to że w przeciwieństwie do Bolków, Kwachów, Ryżych... może być najmniej umoczonym politykiem III RP, także nie musi się obawiać ewentualnego odtajnienia aktów IPN, bo wie że nic tam na niego nie ma. Poza tym jak słusznie zauważył p.Braun odnośnie werbunku do CIA, teraz gra do tej samej bramki co PiS, a przeciwko niemieckim poplecznikom z PO, Nowoczesnej, PSLu. Do tego stopnia że nawet postawił się naprzeciw swemu partyjnemu środowisku optującemu za międzynarodowym socjalizmem M. Schulza, a któremu do niedawna przewodniczył, wedle słów "w polityce nie ma przyjaźni, są tylko interesy". Od teraz jest na cenzurowanym wybiórczych, tvnów, itp.

     Ktoś się spodziewał takiego obrotu sprawy?
     Nic nie ma na Millera ????? Naiwny jestes , szczegolnie , ze Miller i jego syn " robia w ropie " !!!. Za darmo im to z nieba nie spadlo .

     Miller zakulisowo mial za mocna pozycje zeby go moc zaczac przeswietlac , handlowal ropa , ropa rzadzila a teraz przestala i Miller musi sie byc moze przestawic na cos innego.
     Ostatnio edytowany przez Purdys; 100595.

     Komentarz


     • Polska i Wielka Brytania zapowiadają wspólne stanowisko na szczyt NATO

      Powstanie specjalna grupa pod przewodnictwem ministrów obrony Polski i Wielkiej Brytanii - zapowiedział minister Antoni Macierewicz wraz z ministrem Michaelem Fallonem. Celem grupy ma być przygotowanie wspólnego stanowiska na szczyt NATO w Warszawie. W stolicy Szkocji zakończyła się dzisiaj tzw. kwadryga - spotkanie szefów MON i MSZ Polski i Wielkiej Brytanii.
      http://wiadomosci.onet.pl/swiat/pols...yt-nato/dlsx89
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

      Komentarz


      • Polecam wywiad z prof. Legutko.

       Jak odebrano Pana wczorajsze przemówienie w Parlamencie Europejskim? Jakie były reakcje wśród politycznych przeciwników?
       Właśnie, gdy pan mówił do mnie te słowa, minął mnie Rumun od socjalistów i powiedział: "Gratuluję, świetnie się sprawiliście, to było doskonałe wystąpienie". Koledzy z innych, a nie naszej grupy politycznej, postępują inaczej niż ich szefowie, którzy nas krytykują. Oni prywatnie solidaryzują się z nami. Warto to pamiętać. Ci, którzy kierują Parlamentem Europejskim nie mają jednoznacznego poparcia. Nie jest też tak, że jesteśmy na cenzurowanym.

       W swoim przemówieniu kierował Pan pytania do przewodniczącego europarlamentu Martina Schulza. Czy odpowiedział Panu?
       Nie wymieniałem jego z nazwiska. Mówiłem o niszczeniu języka. Powiedziałem, że jeśli ktoś używa w stosunku do wyborów w Polsce określenia „zamach stanu”, to albo nie rozumie tego, co mówi, albo specjalnie chce wprowadzić fałsz do rozmowy. On się do tego nie odniósł. Nasz kolega z Niemiec Hans Olaf Henkel domagał się, aby Schulz przeprosił, ale on nigdy nie przeprasza. Sukcesem premier Beaty Szydło było to, że uspokoiła dyskusję, że tak niewybrednych ataków nie było. Nawet ktoś tak kompletnie niecywilizowany jak Guy Verhofstadt, szef frakcji liberałów, zachowywał się w miarę kulturalnie. To było ważne, że pani premier pozwoliła, aby ta energia nienawistna gdzieś się wytraciła.

       To była klęska Platformy Obywatelskiej?
       Tak jest to odbierane. Platforma znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Ona całą sprawę rozpoczęła i na początku przyjechał tu Schetyna i rozmawiał z Schulzem. Sam Schetyna też mówił, że będą używać instytucji europejskich do walki z polskim rządem. Gdy okazało się, że takie działanie nie podoba się Polakom, to zrezygnowali z tego i zaczęli mówić, że to nie oni, że nie chcieli tej debaty. Z jednej strony nie mogli nas atakować, a z drugiej nie mogli nas bronić, bo mieli działać przeciw nam. W związku z tym przegrali. Mieli bardzo niespokojną noc. Posypały się razy. Dziś rano zrobili więc konferencję prasową, gdzie całą odpowiedzialność zrzucili na nas, że już teraz nie będą się liczyć z żadnymi ograniczeniami i będą nas atakować.

       Ale atakowali już wcześniej…
       Tak, cały czas to robili. Gdyby tak naprawdę nie chcieli tej debaty, to by do niej nie dopuścili. Mogli po prostu dać dyspozycję szefowi swojej grupy politycznej Europejskiej Partii Ludowej Manfredowi Weberowi. On na konferencji przewodniczących mógł zagłosować więc przeciw. Gdyby powiedział „nie” - nie byłoby tej debaty. Tego nie było, więc oni tej debaty chcieli. Teraz są sfrustrowani. Instytucje Parlamentu Europejskiego są jednak bardzo mocno przesunięte na lewo i każdy rząd konserwatywny jest traktowany nieufnie, a nawet wrogo, więc Platforma ma tutaj sojuszników. Platforma zawsze znajdowała ich, aby nas atakować i uderzać w nasze działania. Jednak nie znajdowała ich, gdy chodziło o działania na rzecz polskich interesów, które my też popieraliśmy. To były sprawy dotyczące energii czy bezpieczeństwa. Wtedy ci, którzy tak potępiali populistów, walczyli z ksenofobią, nacjonalizmem - nagle brakło ich poparcia. Niczego nie zrobią tutaj porządnego, nawet jeśli by chcieli, jeśli się to kłóci z interesami innych. Ale w waleniu w polski rząd łatwo o wsparcie innych.

       Po debacie i przemówieniu premier Beaty Szydło w europarlamencie wyszliście dużo silniejsi?
       Tej pary zostało dużo wypuszczonej. Gdy Viktor Orban przyjechał po dwóch latach do Parlamentu Europejskiego, to bardzo w niego „strzelali”. Teraz było spokojniej, ale ja nie mam złudzeń, że to będzie trwało, że ambicje Komisji Europejskiej są ogromne. To pokazały wypowiedzi Timmermansa i Oettingera, które zmroziły mi krew w żyłach.

       Dlaczego?
       Oettinger powiedział w ostatnim swoim wystąpieniu odnośnie nowej ustawy medialnej, że rząd polski powinien ten projekt konsultować z Komisją Europejską i dopiero później przedłożyć parlamentowi w Polsce. Przecież unijny urzędnik, nie wybierany w Polsce, z mianowania politycznego stawiał się we władzy ustawodawczej innego kraju nad ciałem wybieralnym z woli obywateli. On to powiedział jako rzecz oczywistą, jako coś normalnego. To jakieś horrendum.

       Jest tutaj jakieś drugie dno tego działania KE wobec Polski?
       Należy to traktować szerzej. Tutaj nie chodzi o ustawę medialną, ani o to w jakim składzie Trybunał Konstytucyjny może orzekać. Chodzi o to, aby uwiarygodnić i legitymizować nowe kompetencje Komisji Europejskiej, które jej nie przysługują. Procedura, która powstała 11 miesięcy temu, w oparciu o którą wszczęto to postępowanie przeciw Polsce – to wewnętrzny dokument Komisji, który nie ma żadnej mocy prawnej. On został zmiażdżony przez służby prawne Rady Europejskiej. On rozszerza prerogatywy KE. Jeżeli ten polski precedens stanie się podstawą, że uznamy tę procedurę za przysługującą Komisji Europejskiej, to dajemy jej rolę pozaprawną, ale i absurdalną, że Komisja Europejska ma decydować, czy Trybunał Konstytucyjny może orzekać większością zwykłą czy kwalifikowaną. To jest nie do pomyślenia. Jeśli udałoby im się z Polską, to wtedy wkładają nogę między drzwi i wchodzą na terytorium, które nie jest jej.

       W Warszawie mówi się, że "PO tak nie lubi Polski, że pogrzeb wyprawiła sobie w Strasbourgu"...
       Paraliż Platformy nigdy nie nastąpi za przyczyną jednego czynnika. Mam nadzieję, że formuła, na której była oparta Platforma, wyczerpuje się, choć partia Nowoczesna idzie w podobnym kierunku.

       http://niezalezna.pl/75225-co-za-pom...z-niezaleznapl

       Komentarz


       • Pekla kolejna banka - tym razem z ropa .

        Wydaje sie, ze obecnie ekonomia to kreowanie kolejnych baniek i ze ma to efekt kompletnie drenujacy spoleczenstwa - szczegolnie te biedniejsze . I wali obuchem w klase srednia .

        Poniewaz historia nigdy nikogo niczego nie nauczyla ale dala nam przyklady , mozna przypuszczac , ze przerwie ten proces radykalnie jakas wojna , niestety .

        Szczegolnie, ze nastepuje kumulacja kapitalu w bardzo waskiej grupie - jak przed 1 wojna swiatowa i wspaniala rewolucja pazdziernikowa w Rosji .

        Dane gospodarki z Polski przez 8 lat rzadow PO i Donalda Tuska czyli opcji niemieckiej byly tak samo wiarygodne jak te z Chin - wzrost roczny 12% , w rzeczywistosci - 2 %

        Ale ktos na tym zarobil .

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Purdys Zobacz posta
         Dane gospodarki z Polski przez 8 lat rzadow PO i Donalda Tuska czyli opcji niemieckiej byly tak samo wiarygodne jak te z Chin - wzrost roczny 12% , w rzeczywistosci - 2 %
         Ile razy jeszcze to powtórzysz? Dziesięć? Wydaje mi się, że chyba wszyscy już zapamiętali.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Lolek Zobacz posta
          Ile razy jeszcze to powtórzysz? Dziesięć? Wydaje mi się, że chyba wszyscy już zapamiętali.
          Orkę się blokuje, a nie cytuje
          Ostatnio edytowany przez mkr; 1854.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Purdys Zobacz posta
           Nic nie ma na Millera ????? Naiwny jestes , szczegolnie , ze Miller i jego syn " robia w ropie " !!!. Za darmo im to z nieba nie spadlo .
           Ogólnie informacje wolę opierać na faktach pewnych niż dywagacjach. O jego byznesach na ropie nic mi nie wiadomo, może zapodasz jakieś merytoryczne artykuły?


           Zamieszczone przez Purdys Zobacz posta
           Szczegolnie, ze nastepuje kumulacja kapitalu w bardzo waskiej grupie - jak przed 1 wojna swiatowa i wspaniala rewolucja pazdziernikowa w Rosji .
           I wojna światowa była wynikiem skutku rywalizacji poszczególnych państw, a nie wyimaginowanego buntu proletariatu. Być może w carskiej Rosji tak było, ale nie można przekładać tego co się działo w carskiej Rosji na resztę Europy. Owszem, w wyniku wojny w państwach europejskich do władzy doszli socjaldemokraci, lecz w tym przypadku mamy do czynienia z wykorzystaniem chaosu po upadku monarchii, aniżeli wyniesieniem na piedestał furiatów. Ta "wspaniała" rewolucja październikowa była przyczynkiem bezprawia, przekształcenia tyranii większości w tyranię mniejszości, dającą legitymizacje partii do decydowania za lud. Każdy miał mieć po równo i ani grosza więcej.

           Komentarz


           • Ale Ziemkiewicz to dziś na TVP 1 Wielowieyską ładnie podsumował

            Komentarz


            • Mniej znana twarz Przemysława Babiarza:
             https://www.youtube.com/watch?v=abjE64m1LII&app=desktop


             "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
             Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
             Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
             Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
             "
             Janusz Waluś - czekaMY!

             Komentarz


             • szczegóły jakieś?
              Zamieszczone przez Ciuniek Zobacz posta
              Ale Ziemkiewicz to dziś na TVP 1 Wielowieyską ładnie podsumował

              Komentarz


              • Szkoda że aktor którego dosyć cenię zupełnie bez namysłu dał się wplątać w ten cyrk

               Komentarz


               • Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
                Szkoda że aktor którego dosyć cenię zupełnie bez namysłu dał się wplątać w ten cyrk
                A skąd ten wniosek, że zupełnie bez namysłu?
                I taka rada - przestań oglądać filmy, bo z takim podejściem będzie cię czekało jeszcze mnóstwo rozczarowań.
                Ora et labora

                Komentarz

                Pracuję...
                X