Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez SpideyPL Zobacz posta
    Szkoda tylko, że kurs złotego się przejmuje i przy okazji obsługa długu zagranicznego (czytaj: kilka miliardów złotych pooooszło pizdu do pieca)
    A kiedy to kurs złotego miał czas zareagować na ten rating?

Jesteśmy dziennikarzami finansowymi, nie ponosimy odpowiedzialności za nasze opinie
    Całość raportu
    Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

Szkoda tylko, że kurs złotego się przejmuje i przy okazji obsługa długu zagranicznego (czytaj: kilka miliardów złotych pooooszło pizdu do pieca)
      Niestety, jeszcze wiele noży w plecy czeka Polskę ze strony wrogów politycznych.
      Ale ja wierzę, że Polska da radę. Oczywiście zaciskając zęby i walcząc a nie kwękać. Tak, jak na przykład szczypiorniści.

http://www.wprost.pl/ar/529519/Minis...miala-decyzja/
      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Dzisiaj ta sama firma S&P podbiła wiarygodność Islandii do 'BBB+' a korona islandzka twardo ani rusz.
        Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.
        "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• 1,5 minutowy research dzisiejszej prasy, to jest po prostu skurwysyństwo.

https://www.youtube.com/watch?v=J6Q5Uq0z8Jg

Komentarz

• Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
            Dzisiaj ta sama firma S&P podbiła wiarygodność Islandii do 'BBB+' a korona islandzka twardo ani rusz.
            Tego typu reakcje agencyj ratingowych są zazwyczaj wyprzedzającym posunięciem podyktowanym obawą przed uderzeniem w poszczególne interesy, niż odzwierciedleniem faktycznego stanu PKB czy kursu walut, choć mnie to ani grzeje ani ziębi gdyż wyznaje nieco inną filozofie z zakresu geoekonomii. Może to być trudne do zrozumienia dla osób nie wyznających zasad wolnorynkowych, ale postaram się to wytłumaczyć. Filozofia pisowska zakłada że każdy kapitał ma narodowość, więc aby państwo wybiło się na suwerenność musi uderzać podatkami w grupy interesów poszczególnych państw, czy korporacyj trzymających piecze na kapitale. Filozofia PO zakłada że pomiędzy państwem a kapitałem (nie ważne zagranicznym czy krajowym) istnieje wzajemna więź egzystencji - raz władza pomoże biznesowi (wzmacnianie monopolu, dotacje), raz biznes władzy (finansowanie kampanii wyborczej). Oczywiście jest to zasada złodziejska podyktowana chęcią wzbogacenia własnego JA, stąd w owym systemie sprawowania rządów władzę można sobie kupić do realizacji swych biznesowych celi. Filozofia klasycznego kapitalizmu którą ja wyznaje jest zupełnie inna od dwóch powyższych. Zakłada oddzielenia państwa od gospodarki, przez co niwelujemy rolę rządu wpływania na kapitał jak kapitału na rząd, a co za tym idzie, za jednym zamachem likwidujemy korupcje, bo nikt nie ma interesu. Państwo z góry przyjmuje zasadę że kapitał nie ma narodowości (nawet jeśli ma), a jedyne czym się zajmuje to ustalaniem wysokości podatku, który z reguły jest już uproszczony. Każdy kapitał zagraniczny posiadający narodowość czy też nie jak w przypadku korporacyj, jest poddany procesowi konkurencji z mniejszymi graczami na wolnym rynku, co jest oczywiście korzystne dla konsumenta, gdyż przedsiębiorstwa zarejestrowane w państwie wolnorynkowym nie płaca podatków w ogóle.W rezultacie klient otrzymuje produkt wysokiej klasy w niskiej cenie. To samo tyczy się Temidy. Zmieniać konstytucje można dowoli, tylko przedtem należy wprowadzić kontrrewolucje, tzn. państwo prawa.

Osobiście nie żywię sympatii do agencyj ratingowych i co wręcz uważam, coś takiego w mojej filozofii kapitalizmu w ogóle nie powinno funkcjonować. Wolny rynek winien sam weryfikować, a wszelkie tego typu poboczne instytucje są jak rak roszczące sobie prawo wpływania na rządy poszczególnych państw, ale przede wszystkim mają z tego kokosy. Spekulacja=złodziejstwo.

Komentarz

• Komentarz

• Putin ustawia niezla bateria wyrzutni rakietowych na swojej zachodniej granicy - takze te ratingi , sretingi wkrotce straca juz kompletnie jakiekolwiek znaczenie jesli sie jakos nie pospieszymy bo Niemcy zajeci sa uchodzcami .

Mam sie bac bo jakas agencja cos tam obnizyla - moze niech sie zaczna zajmowac sytuacja gospodarcza w Chinach ktore maja wzrostu 2% rocznie a nie 12 %.

A rating Chiny mialy AA+ albo AAA++++ jesli nie AAAAAAAA++++++++++++

A teraz bedzie wielkie BEEEEEEEEEE minus a moze po prostu

BZZZZZZdEEEEEETTTTTTTT plus minus minus plus .
                Ostatnio edytowany przez Purdys; 100595.

Komentarz

• Orka , wziąłeś rano proszki ?

Komentarz

• Podaje za CNN - zadna tajemnica .

Martwi mnie bardzo rating Niemiec .....kiepskie dane zza zachodniej granicy mnie dochodza .

BMW zwalnia ludzi , Audi, Porche i Volksvagen na torze kolizyjnym z administracja Waszyngtonu ze wzgledu na oszustwa dotyczace zanieczyszczen powietrza.

Obniza im rating i dopiero bedzie bal . Strach sie bac. Ledwie zyje ze strachu, jestem sparalizowany strachem.

Komentarz

Spoko, czyli klasycznie to nie nasza wina, tylko niesprzyjających sił. [emoji38]
                      Kupuj polskie produkty to nie oczujesz zmiany kursu waluty.

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
                      "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
                        Kupuj polskie produkty to nie oczujesz zmiany kursu waluty.
                        Gdzie w Warszawie mogę kupić benzynę, której cena nie zależy od zmiany kursu waluty?

Komentarz

• Zamieszczone przez eltoro Zobacz posta
                          Gdzie w Warszawie mogę kupić benzynę, której cena nie zależy od zmiany kursu waluty?
                          Jeździj polskimi tramwajami i autobusami na podstawie polskich biletów, tak, jak ja robię.
                          "
                          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Jaco, ale hajs z polsko-warszawskich autobusów i tramwajów i tak przytula Hanka
                            #MuremZaBonusem

Komentarz

• Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
                              Jaco, ale hajs z polsko-warszawskich autobusów i tramwajów i tak przytula Hanka

Ale już niedługo.
                              "
                              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez eltoro Zobacz posta
                                Nie wiem jak u Ciebie, ale ja wczoraj tankowalem po 3,76 i co ciekawe ostatnio takie ceny tez byly za czasow PiS.

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
                                "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

Pracuję...
                                X