Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Z racji braku efektywnej lustracji po roku 1989 aby obecna lustracja miała sens taki jak w założeniu to musiała by obejmować również to co się działo po tymże 1989. To co mamy na chwilę obecną to już drugie(!) pokolenie post-ubeków przejmujące pałeczkę po swoich poprzednikach. Taka dziedziczna ubecja, dziedzicząca wpływy i kapitał jest rakiem społecznym, a jak wiadomo raka się nie leczy tylko usuwa.
  "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

  "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

  Komentarz


  • Zamieszczone przez klamot1916 Zobacz posta
   Jak dla mnie bardzo po amatorsku rozegrane, 2 miesiące przed ujawnieniem rozpowiadać o tym, a to daje czas sporej liczbie wpływowych osób III RP na przygotowanie czegoś, rozkręcenie itd.
   Skąd wiesz że tego nie było w zamyśle, skoro nawet Lichocka w ostatnim zdaniu przyznała, że chcą zagarnięte media publiczne oddać partyjnym nominatom PO-PSL-SLD.
   Tak apropos wspólnotowej armii:

   Zamieszczone przez Witold Waszczykowski
   - Europejska polityka obronna jest wielce wskazana. Problem w tym, że nie ma w Unii wspólnej definicji zagrożeń. (…) PiS wiosną tego roku pozytywnie odpowiedział na apel Jeana-Claude’a Junckera w sprawie budowy europejskiej armii – stwierdził polityk partii określającej się mianem patriotycznej dodając, że w jego ocenie USA należy traktować jako mocarstwo europejskie, a Unia powinna jasno określić swój stosunek do NATO.
   Najśmieszniejsze że PiS to robi w przekonaniu że największym zagrożeniem obecnie dla Polski jest Rosja, a nie właśnie ta unia. Oszuści czy głupcy? Ponoć nazywają się "eurorealistami", lecz czy to znaczy że chcą jednocześnie zjeść cukierka i mieć cukierka?

   Komentarz


   • Zamieszczone przez kresowiak1993 Zobacz posta
    A na Ukrainie bez zmian...

    "Na Ukrainie tradycyjnie odbyły się obchody rocznicy urodzin przywódcy UPA Stepana Bandery. Oczywiście jak co roku wiele osób wyszło na ulice oraz pod pomniki mordercy Polaków, aby uczcić jego „dzielne” walki."

    http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swi...lismy-4-mld-zl
    I jak co roku siłą przewodnią była Swoboda, czego autorzy artykułu celowo nie odnotowali.
    "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

    "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

    Komentarz


    • Jest w artykule przecież:

     "Lider partii Swoboda Ołeh Tiahnybok powiedział w czasie swojego odwołującego się do EuroMajdanu przemówienia:
     – W czas wojny wszyscy wspominają o słowach i ideach Stepana Bandery.
     W manifestacji uczestniczyli wspierani przez Polskę sprzętem defensywnym żołnierze walczący w Donbasie, a całość zabezpieczała milicja."

     Komentarz


     • Tu chodzi o to że Swoboda licytując się na radykalizm próbuje budować swoją utraconą pozycję polityczną.


      PS. Filmik a na nim flagi: https://www.youtube.com/watch?v=fD9av3iOwTQ

      PPS. Trzy tysiące to dwa razy tyle co zebrał dzisiaj Riczard Petru na placu w Poznaniu.
      Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.
      "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

      "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

      Komentarz


      • Nie chciałbym robić ukraińskiego OT, skoro jest gdzie o tym pisać, ale ostatnie ruchy ludzi z RN i sympatyzujących z nimi portali to lekki dramat. Zacznę jednak od innego wątku.

       Winnicki do rządu PiS-u: jak zamierzacie pomóc Pogoni Lwów i Polonii Wilno?
       Dodane przez Lipinski
       Opublikowano: Sobota, 02 stycznia 2016 o godz. 15:03:40

       Prezes Ruchu Narodowego podjął w Sejmie interwencję w sprawie polskich klubów sportowych na Kresach Wschodnich. Stosowna interpelacja poselska została złożona u ministra spraw zagranicznych oraz ministra skarbu państwa.


       Mały komentarz. 23.11.2015, gdy się okazało, że istnienie Pogoni jest po raz kolejny zagrożone, jej prezes rozesłał po zaprzyjaźnionych z lwowskim klubem środowiskach list, który natychmiast znalazł się i na tej forumce:       My zrobiliśmy swoje (i robimy, na Pielgrzymce Kibiców jak zwykle zbiórka do puchy), a tradycyjnie wspierająca Polaków na Kresach fundacja Wolność i Demokracja będąca elementem społecznego zaplecza PiS podjęła intensywne ruchy z MSZ (gdzie trafił jeden z jej wcześniejszych liderów) oraz otoczeniem prezydenta, gdzie trafił inny. Swoją drogą, ci sami ludzie ogarnęli sprowadzenie w końcu Polaków z Mariupola oraz przekazanie im "1 ojro na uchodźców" z meczu z Napoli. Ludzie z Fundacji nie pchają się "na afisz" odwalając masę ciężkiej roboty.

       Każdy zaangażowany w temat wsparcia Pogoni zna szczegóły, bo nie jest to tłum ludzi. Mija ponad miesiąc od publikacji listu i w rocznicę... urodzin Bandery Winnicki publicznie zadaje takie pytanie. Musi wiedzieć, że wyświetlanie szeregu polskich działań na rzecz lwowskiego klubu może mu tylko zaszkodzić. Zwłaszcza, że tamtejszy samorząd jest pod kontrolą wspomnianych antypolskich banderowców ze "Swobody". A teraz "wisienka na torcie": prezes Stowarzyszenia Sympatyków Pogoni Lwów startował z list Ruchu Narodowego. Ciekawy obieg informacji. A może tu chodzi o klakę, a nie o Pogoń?


       Wracając do Ukrainy i tamtejszych demonstracji. "Relacja" jest żenująca. Skoro marsz odbył się właśnie w rocznicę urodzin Bandery i z tej okazji był zorganizowany przez największą partię banderowską, trudno więc, by nie "wylądował" pod wiadomym pomnikiem.

       Następny kwiatek

       W manifestacji uczestniczyli wspierani przez Polskę sprzętem defensywnym żołnierze walczący w Donbasie
       Polskie państwo wysyłało sprzęt ukraińskiemu MON, które go później rozdzielało, a raczej rozkradało. Ochotnicze formacje, wśród których było/jest kilka banderowskich wspierali polscy wolontariusze. O ile wiem, jedyne takie wsparcie z Polski dla banderowców trafiło do Prawego Sektora walczącego na lotnisku w Doniecku.

       Na koniec. Bawi trochę nachalność wrzucania wszystkiego do jednego wora, by narracja się zgadzała. W temacie ukraińskim piszę w miarę na bieżąco. Odbywa się bardzo ostra walka między nacjonalizmem etnicznym a tożsamościowym.

       Po prezentacji trzech nurtów ukraińskiego nacjonalizmu tworzących w chwili jego powstania Prawy Sekto r , by pójść na front - każdy swoją d...


       (długie, ale co robić? )

       Nic nie napisali o równie licznym marszu ku czci jednego z założycieli Rusi Kijowskiej z 20.12.2015, Światosława I, do której odnoszą się "tożsamościowi", bo było morze żółto–niebieskich barw, a jedyny czerwono–czarny zestaw należy do młodej pary spoza klimatu? Nikt nie zwrócił uwagi, że na cokole po obalonym Leninie pojawił się rzeczony kniaź, a nie np. Bandera? I to gdzie – w Mariupolu.

       Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


       A ile było głosów, że w miejsce spadających Leninów pojawią się kolejne kopie Bandery... Cóż za zaskoczenie.
       My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

       Komentarz
       • Heheszki?
        Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

        Komentarz


        • Tylko że jak oni wyprowadzą faktycznie 50 tyś to w tvn pomnożą przez pięć. A szwaby w europarlamencie jak to zobaczą w tvn to powiedzą że jest ich milion.
         "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

         "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

         Komentarz


         • Ja zastanawiam co się stanie jeśli SN unieważni wybory parlamentarne... Co raz większy jest nacisk ze strony mediów na właśnie taki scenariusz... Mam nadzieje że wtedy jakieś masowe protesty ale już na gigantyczną skale.

          Komentarz


          • Ale na jakiej podstawie miałby unieważnić?

           Komentarz


           • Nie warto ślepo ufać wpolityce.pl, ani kresy.pl czy prostozmostu.pl ale warto przedstawiać różne punkty widzenia.            "Wypowiedź Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego, który bagatelizował kwestię zwrotu przez Ukrainę 4 miliardów złotych, padła w toku dyskusji na portalu społecznościowym Facebook. Na profilu członka Gabinetu Politycznego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego (PiS) wywiązała się dyskusja na temat udzielonego Ukrainie kredytu:
            "Powstrzymywanie Rosji musi kosztować. Odda, nie odda - warto zainwestować" - pisze Żurawski vel Grajewski."

            Komentarz


            • Zamieszczone przez b. Zobacz posta
             Ale na jakiej podstawie miałby unieważnić?
             Niepotrzebne podgrzewanie i tak gorącej atmosfery politycznej czy realne zagrożenie? Już 19 stycznia Sąd Najwyższy może stwierdzić, że październikowe wybory parlamentarne były nieważne. Dlaczego? B...

             Wiem że fakt, ale to pierwszy link który na szybko wpadł mi w wyszukiwarce, w każdym razie temat dużo przewija się w mediach lisa, michnika itp. wszystko zależy jak niezależny jest ten sąd - choć ostatnio prezes sądu włączyła się w ten spór w sprawie TK, opowiadając się po jednej ze stron :/

             Komentarz


             • Przecież to kompletne bzdury. Celem takiego faktu jest wywołujący sensację tytuł, który zwiększy klikalność.

              Wszystkie protesty zostały rozpatrzone i wyrok z 19 stycznia to formalność.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Osek Zobacz posta
               http://www.fakt.pl/politycy/19-stycz...ly,599191.html
               Wiem że fakt, ale to pierwszy link który na szybko wpadł mi w wyszukiwarce, w każdym razie temat dużo przewija się w mediach lisa, michnika itp. wszystko zależy jak niezależny jest ten sąd - choć ostatnio prezes sądu włączyła się w ten spór w sprawie TK, opowiadając się po jednej ze stron :/
               Osobiście mam nadzieje że obie strony nieświadome zagrożenia ze strony trzeciej pozagryzają się między sobą, a wtedy na fali do gry wkroczy realna prawica, a nie żadne tam narodowo-socjalistyczne wydmuszki. Do tego potrzeba trochę czasu, dajmy pismenom zrobić porządki po swojemu, kodowcy sami się skompromitują, a na końcu nie będzie innego wyjścia dla społeczeństwa jak zaprowadzić wolny rynek. Prawica ostateczną ostatecznością dla tego schorowanego kraju, kiedyś to ludzie zrozumieją że socjaliści to jedna wielka pomyłka.

               Co do wyborów to winny zostać powtórzone te samorządowe.

               Komentarz


               • Jeszcze trochę o krzywonoskiej:

                "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

                "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

                Komentarz

                Pracuję...
                X