Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez kresowiak1993 Zobacz posta
    Widziałem, szczególnie to pozytywne:

    Prezydent Kaczyński podszedł tam do Sarkozy’ego i powiedział: „powinniśmy porozmawiać”, a ten stwierdził, że można rozmawiać, ale „bez tych małych: Estonii i innych”. Wówczas prezydent Kaczyński odpowiedział: „To w ogóle się nie spotkamy”.
    ...wierzę w to, że Duda ma podobne jaja...inaczej nie będą nas traktować poważnie....jak zawsze plebs do bicia i szkalowania...
    [...] Polak, co nie chciał zostać Kainem,
    Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
    Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
    A że śmiał mówić o tym zuchwale,
    Że nie chciał, by go więziono, bito,
    Był reakcyjnym polskim bandytą. [...]

    Komentarz


    • A tutaj kolejny przykład, jak gazietka bezczelnie kłamie oraz jakimi metodami "urabia" nieświadomych i lemingów a także zagraniczną opinię publiczną:
      https://pbs.twimg.com/media/CWv9J7JWoAA9uqN.jpg:large


      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

      Komentarz


      • To, co się dzieje w Polsce jest zadziwiające i przerażające. Atak na niezależność wymiaru sprawiedliwości oraz na media, a przede wszystkim stosowane przy tym metody, to jest deptanie podstawowych zasad Unii Europejskiej. Można odnieść wrażenie, że cofnęliśmy się do czasów Związku Radzieckiego - takie skandaliczne słowa wypowiedział Jean Asselborn, minister spraw zagranicznych Luksemburga. Jego wypowiedź cytuje portal wyborcza.pl.

        Dziś rano minister mówił w niemieckim radiu SWR o sytuacji w Europie.

        - W Polsce naród stawia władzy czoła. Unia Europejska musi jak najszybciej i w niezostawiający wątpliwości sposób powiedzieć polskiemu rządowi, że tak robić nie wolno - mówił minister. Padło pytanie o nałożenie kar na Polskę i odebranie prawa głosu w UE. Według Asselborna może do tego dojść, „gdy polska prasa przestanie być wolna, a wymiar sprawiedliwości straci niezależność”.

        Dodał on, że w przeciwieństwie do Węgier, ludność w Polsce przeciwstawia się obecnemu rządowi.

        Zaczyna się

        Prawdziwe zwyciestwo musieli odnieść komunisci ,nie tak jak wielu zakłada pomiędzy rokiem 1956 a 1970,ale w roku 1989,kiedy pod uniesionym w góre kloszem,wystrzelił produkt ich chowu.
        Rafał Gan-Ganowicz – Kondotierzy

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
          A tutaj kolejny przykład, jak gazietka bezczelnie kłamie oraz jakimi metodami "urabia" nieświadomych i lemingów a także zagraniczną opinię publiczną:
          https://pbs.twimg.com/media/CWv9J7JWoAA9uqN.jpg:large          A najlepszy jest i tak ciąg dalszy
          Zamieszczone przez Wroński
          Oryginalný tekst. Panie Magierowski. Nie życzę sobie, by urzędnik opłacany z moich podatków nazywał mnie kłamcą.
          Zwróćcie uwagę na nagłówek
          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

          Komentarz


          • Już nawet "wolna-polska" o tym napisała:

            Wszystko na temat teorii spiskowych, globalnej władzy, NWO, masonerii i innych interesujących zagadnień.


            PS. @Buziek_LG

            Autor artykułu - Paweł Wroński, ten sam co był delegowany przez wyborczą na etat do niemieckiego Zeit relacjonować na temat rządów PiS, ten sam który próbował zakłócić wizytę Dudy na Ukrainie. Rok temu inczej śpiewał:

            [...] Jestem przekonany, że to, co się dzieje obecnie, czyli wykorzystanie wolności słowa do destabilizacji władzy, w oczywisty sposób nie jest dla Polski dobre. Dziennikarstwo ma sens, gdy działa w interesie społeczeństwa. [...]


            Zeit.de:

            Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.
            "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

            "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

            Komentarz


            • Dzisiejsza konferencja to jedna strona medalu, druga jest taka, że trudno obdarzyć pełnym zaufaniem rząd w dwóch bardzo ważnych kwestiach

              "Dziś minister Szymański, omawiając szczyt Rady Europejskiej w ubiegłym tygodniu, potwierdził, że Polska nie prowadzi ofensywy politycznej na rzecz zmiany decyzji UE w sprawie umieszczania w naszym kraju imigrantów. Co więcej, zapowiedział poparcie Polski dla powołania kolejnej, centralnej instytucji unijnej - Straży Granicznej. Oczywiste jest, że każda taka nowa instytucja jest kolejnym krokiem do budowy unijnego superpaństwa, a bieżących problemów, związanych z inwazją imigrantów, nie rozwiąże."

              Komentarz


              • Zamieszczone przez kresowiak1993 Zobacz posta
                (...)trudno obdarzyć pełnym zaufaniem rząd w dwóch bardzo ważnych kwestiach
                Pełnym zaufaniem to można obdarzyć żonę czy matkę - rządowi patrzeć na ręce i uczciwie rozliczać z poczynań. Nie wyolbrzymiać sukcesów. ale i ich nie deprecjonować. Podobnie z porażkami
                Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

                Komentarz


                • Zasadne jest obawiać się?
                  Szybkie przejęcie władzy w Polsce przez rząd PiS nie oznacza, że wynik wyborów parlamentarnych i tym samym rząd jest prawomocny. Wiemy, jest rząd, jest parlament, są zmiany, jest wojna o Trybunał Konstytucyjny ale kluczowy jest Sąd Najwyższy, który ma 90 dni od dnia wyborów na podjęcie uchwały o ich ważności. Do Sądu Najwyższego wpłynęło 77 protestów wyborczych. W dniu 18 grudnia Sąd Najwyższy uznał za niezasadne 76 z nich.Pozostał do rozpatrzenia ostatni protest.
                  Sąd Najwyższy w dniu 19 stycznia 2016 roku może uznać wybory parlamentarne z dnia 25 października 2015 roku za nieważne. Tak, wszystko może zostać odwrócone. Społeczeństwo będzie decydowało jeszcze raz.
                  Niemożliwe?
                  Sąd Najwyższy będzie rozpatrywał sytuację w której PiS, Polska Razem i Solidarna Polska startowały jako komitet wyborczy choć w rzeczywistości była to koalicja wyborcza trzech partii. Państwowa Komisja Wyborcza już przy rejestracji komitetów zwracała na ten fakt uwagę ale jej zadaniem nie jest rozstrzyganie wewnętrznych porozumień pomiędzy partiami. Robi to Sąd Najwyższy. PKW jako pierwsza zwróciła uwagę, że o miejscu polityków z partii Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina na listach PiS nie decydowała przynależność do PiS ale udział w koalicji na podstawie aneksu do umowy koalicyjnej. Tym samym nie był to komitet ale koalicja wyborcza - na takim stanowisku stanęło PKW ale dopiero Sąd Najwyższy decyduje czy miało to wpływ na wynik wyborczy. Co to znaczy? Że sąd zdecyduje według własnej interpretacji czy ludzie głosujący na komitet wyborczy PiS wiedzieli, że w jego skład wchodzą też inne partie i kandydują osoby należące do innych niż PiS ugrupowań.
                  Sąd Najwyższy w pełnym składzie nie musi kierować się poprzednimi decyzjami jakie zapadły w składach trójkowych dotyczących pozostałych 76 protestów. To znaczy, że w tych sprawach też może zdecydować według własnego uznania.
                  Istotne jest, że Zjednoczona Lewica startująca jako koalicja zdobyła 7,55 proc głosów i nie znalazła się w Sejmie. Gdyby Zjednoczona Lewica jak PiS wystartowała jako komitet jej posłowie zasiadali by dziś w sejmowych ławach. Jeśli demokracja to równość wobec prawa to Sąd Najwyższy może nie poprzestać na natarciu uszu.
                  Warto zwrócić uwagę, że Teresa Flemming-Kulesza, Prezes Sądu Najwyższego kierująca Izbą Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych, który będzie orzekał o ważności wyborów, została na to stanowisko powołana w 1990 roku, przez prezydenta Wojciecha Jaruzelskiego.
                  Roman Giertych w dniu 8 grudnia napisał, że tylko Sąd Najwyższy może obronić demokrację orzekając nieważność wyborów.
                  Można się już dzisiaj domyślać co będzie się działo 19 stycznia na Placu Krasińskich w Warszawie. Pytanie czy sądy ulegną salonowi czy ulicy i kto tą ulicą będzie rządził 19 stycznia
                  "Lubię sobie jebnąć piwo"

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
                    Zasadne jest obawiać się?
                    Nie
                    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

                    Komentarz


                    • Jakieś rozwinięcie,bo krótkie "nie" nie będzie żadnym argumentem w dyskusji.?
                      "Lubię sobie jebnąć piwo"

                      Komentarz


                      • Tu jest fajne foto:


                        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                        "
                        Janusz Waluś - czekaMY!

                        Komentarz


                        • Ja tu nie widzę powodu do dyskusji, ten protest się nie obroni i tyle
                          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
                            Ja tu nie widzę powodu do dyskusji, ten protest się nie obroni i tyle
                            Identycznie to widzę.

                            Tak, jak Janecki zresztą, tylko mnie się nie chce tyle pisać:
                            Zasada organizująca manifestacje obrońców „demokracji” i „konstytucji” jest prosta jak konstrukcja cepa: wszystko, co nie służy interesom władców III RP jest złe i trzeba to zniszczyć.
                            Ostatnio edytowany przez Jaco; 1067.
                            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                            "
                            Janusz Waluś - czekaMY!

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
                              Ja tu nie widzę powodu do dyskusji, ten protest się nie obroni i tyle
                              Źle mnie zrozumiałeś.Temat przewinął się u mnie w pracy,więc wolałbym mieć jakieś bardziej merytoryczne argumenty,niż jedno "nie".Niestety,mam otoczenie w pracy bardzo lemingowate,więc jak już chce mi się z nimi dyskutować na "te tematy",to dobrze jest robić to konkretnie.

                              Ad rem.Dlaczego wg Ciebie,ten protest się nie obroni?
                              "Lubię sobie jebnąć piwo"

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
                                Źle mnie zrozumiałeś.Temat przewinął się u mnie w pracy,więc wolałbym mieć jakieś bardziej merytoryczne argumenty,niż jedno "nie".Niestety,mam otoczenie w pracy bardzo lemingowate,więc jak już chce mi się z nimi dyskutować na "te tematy",to dobrze jest robić to konkretnie.

                                Ad rem.Dlaczego wg Ciebie,ten protest się nie obroni?
                                Na stronie SN jest napisane, że protest ten został wniesiony po terminie. A protest wniesiony po terminie SN musi pozostawić bez dalszego biegu.
                                "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

                                WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X