Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Ku pamięci:  i ku przemyśleniom:


  Ostatnio edytowany przez Jaco; 1067.
  "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
  Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
  Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
  Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
  "
  Janusz Waluś - czekaMY!

  Komentarz


  • Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
   @piejo

   Czy Janusz już się zdecydował jak będzie wprowadzał kapitalizm? Zbrojną rewolucją czy też samodzielną większością konstytucyjną?
   Kiedyś JKM gadał że jak przewrót to tylko z wojskiem, a właściwie wedle jego słów kontrewolucja bo rewolucja dokonała się przeszło 100 lat temu.
   Problem w tym że w armii panuje straszna korupcja i części generalicji po prostu zależy na utrzymaniu obecnego status quo, także musiałoby tu dojść do jakiejś wcześniejszej selekcji.

   Z drugiej strony jest nadzieja w postaci potężnego kryzysu za parę lat w strefie euro, jak upadku samej unii, bo ileż można sztucznie podtrzymywać ten niewydolny system, dotować w gospodarkę, dodrukowywać gówno warte ojro. Także to przewartościowanie przyjdzie samo z siebie, a wtedy państwa europejskie wejdą na zupełnie inny poziom rozwoju, m.in. opłacalne zaczną się stawać loty na Marsa.

   Komentarz


   • Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

    Komentarz


    • Początkowo myślałem, że chodzi o Dudę, a w połowie już miałem dosyć tego bełkotu. Dopiero gdy przewinąłem na sam dół do fragmentu o prawdziwości wydarzeń to dokończyłem lekturę. Dobry tekst, a jeszcze lepszy kabaret w nim przedstawiony.

     Komentarz


     • W styczniu Sąd Najwyższy będzie rozstrzygał o ważności wyborów parlamentarnych. Czy to możliwe, że je zakwestionuje?
      Niech mnie ktoś uszczypnie!!!

      Komentarz


      • del.
       Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

       Komentarz


       • Manipulacja, hipokryzja i obłuda są w mediach wszechobecne. Czas zacząć się przed tym bronić... Wyłącz tv - włącz myślenie. WSPARCIE dla PodziemnaTV - http:/...
        "Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyna, dla której chcemy żyć i pracować" - R. Dmowski

        Komentarz


        • Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
         Pada decyzja: Wracamy!
         Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

         Komentarz


         • Ostre stanowisko ONR.

          Witold Stefanowicz: PiS-owska polityka zagraniczna marnego sortu

          Komentarz


          • Cóż, wypada powtórzyć:

           Na wspólnej z polskim prezydentem konferencji w Kijowie Poroszenko powiedział, że „Polska jest oddanym i strategicznym partnerem Ukrainy”, a „dzisiaj są stworzone wszelkie warunki dla uruchomienia na pełną moc naszych wzajemnych relacji”.

           Prezydent Andrzej Duda wskazał natomiast, że ich układanie musi się opierać na prawdzie historycznej, nawet jeżeli ta prawda jest bolesna. Według prezydenta RP krzywdy z XX wieku nie powinny kłaść się cieniem na wzajemnych relacjach.

           Rozmawialiśmy o znaczącej intensyfikacji działania prezydenckiego komitetu konsultacyjnego. Chcielibyśmy, żeby spotkanie tego komitetu odbyło się zaraz po Nowym Roku. Bardzo istotnym elementem będzie powołanie instytucji dialogu, która będzie forum dyskusji i ustalaniu wzajemnych relacji, jeżeli chodzi o kwestie naukowe, kulturalne, ale przede wszystkim, jeżeli chodzi o kwestie historyczne
           — powiedział prezydent Duda.


           Oraz dorzucić z tematu o Ukrainie

           My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

           Komentarz


           • Ok, ale chciałbym więcej usłyszeć o stanowisku Poroszenki i jego pomysłach na korektę pewnych działań dotyczących polityki historycznej na Ukrainie, ale również edukacji szkolnej. Jakie jest jego zdanie nt. temat i czy ma świadomość, że obecna polityka historyczna Ukrainy to było jawne plucie w twarz Polakom. Czy można wierzyć w jego zapewnienia ? Próbkę ich możliwości mieliśmy już jak przyjechał Komorowski...

            Komentarz


            • Poroszenko jest koniukturalnym s..rwielem. Komorowski był inicjatorem budowy pomnika uczestników Bitwy 1920 w Ossowie. Uczestników po stronie sowieckiej. Duda ma podejście nieco inne i trochę inaczej z nim gadają. Lwy z Łyczakowa - jeden z nich na tarczy ma orła - przez dziesięciolecia były blokowane m.in. przez rządzącą Lwowem "Swobodę". Paradoksalnie - to, co środowisku PiS zarzucają kresy.pl & co. jest jego największą siłą w rozmowach na Ukrainie. To ludzie przez dziesięciolecia pomagający Polakom z Kresów organizowali pomoc humanitarną m.in. dla ochotniczych batalionów, czy przyfrontowych wiosek. Przy braku jakiegokolwiek wsparcia przez Kijów - szczególnie Poroszenkę. No i jakoś tak się się złożyło, że po ponad roku motania się PO dokładnie ci sami ludzie po ponad miesiącu starań doprowadzili do sprowadzenia do Polski Polaków z Mariupola.

             Swoją drogą polecam końcówkę tekstu - od grafiki podpisanej "DRZEWO KORZENIAMI MOCNE":

             Wycofanie pułku "Azow" z linii frontu powoduje, że wątek opisywany przeze mnie w sierii "Sinn Féin... na Ukrainie" ( część 1 , część 2 ) "n...


             Kresy.pl - identycznie jak "Wyborcza" - z Warszawy tego wszystkiego nie widzą. Co nie znaczy, że się nie dzieje.

             EDIT:

             Nawet w tej chwili

             "Polityka zagraniczna Lecha Kaczyńskiego". Wśród gości Ilves, Adamkus, Klaus, Saakaszwili, Bãsescu

             O godzinie 11.00 w Pałacu Prezydenckim rozpoczęła się konferencja poświęcona polityce zagranicznej prowadzonej przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Spotkanie rozpoczął prezydent Andrzej Duda. - Polityka Lecha Kaczyńskiego oparta była na najlepszych wartościach. Jej hasła są aktualne - powiedział prezydent.

             - Lecha Kaczyńskiego nazywamy często człowiekiem solidarności. Rozumiał solidarność szerzej niż tylko jako ruch. Wspólnotę opartą na solidarności Lech Kaczyński starał się budować w naszej ojczyźnie. Polityka Lecha Kaczyńskiego oparta była na najlepszych wartościach. Jej hasła są aktualne - powiedział prezydent Andrzej Duda.
             W Pałacu Prezydenckim zakończyła się konferencja poświęcona polityce zagranicznej prowadzonej przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Spotkanie rozpoczął prezydent Andrzej Duda.


             (...) przemówienie prezydenta Estonii Ilvesa podczas konferencji poświęconej prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.

             Najważniejszą rzeczą jest to, że Lech Kaczyński był prawdziwym przyjacielem. Podzielaliśmy te same wartości - był człowiekiem zasad. Mając takiego kolegę w Europie, jest czymś inspirującym.
             Kiedy patrzymy na to, co się wydarzyło, najbardziej trwałe z punktu widzenia Polski i Estonii jest to, że relacje między naszymi krajami stały się bardzo bliskie. Jako Minister spraw zagranicznych starałem się zacieśniać relacje z Polską, ale nie było to odzwierciedlane - Polska miała inne priorytety, wchodziła do UE. Kiedy zostałem prezydentem, powtórzyłem swój cel. (…) Staliśmy się bardzo bliskimi przyjaciółmi. Razem podzielaliśmy poglądy.

             Zanim Estonia stała się niezależna, mieszkałem w Monachium i to pomagało naszym relacjom, ponieważ obaj znaliśmy z doświadczenia, że w latach 80. wiele osób na Zachodzie mówiło, by nie trząść łódką, by nie robić niczego niebezpiecznego, bo „mamy relacje z ZSRR”. Pamiętam artykuły, że Solidarność to coś złego… To samo zaczęło się pojawiać, gdy Estonia zmierzała do niepodległości - ważniejsze dla Zachodu było to, by mieć relacje z Rosją, a wolność i prawa człowieka były spychane na drugi plan. Na szczęście mieliśmy takiego lidera jak Lech Kaczyński. (…)

             Dzień po zamieszkach w Estonii związanych z Rosją, Lech Kaczyński zadzwonił i powiedział: „Wyślę Ci kilka tysięcy funkcjonariuszy policji, by pomóc”. Powiedziałem, że nie trzeba, ale prezydent wysłał nam sprzęt, armatki wodne. (…) Prezydent Kaczyński okazał nam solidarność - było to coś, co z biegiem lat docenialiśmy coraz bardziej.

             Po inwazji na Gruzję, prezydent Kaczyński zadzwonił do mnie i powiedział, by tam pojechać. Prezydent zorganizował samolot, zabrał mnie na pokład - jak również premiera Łotwy. (…) Co ciekawe, prezydent Kaczyński nie uzyskał od Rosjan takiego potwierdzenia ws. bezpieczeństwa lotu jak Nicolas Sarkozy.

             Prezydent Kaczyński podszedł tam do Sarkozy’ego i powiedział: „powinniśmy porozmawiać”, a ten stwierdził, że można rozmawiać, ale „bez tych małych: Estonii i innych”. Wówczas prezydent Kaczyński odpowiedział: „To w ogóle się nie spotkamy”. On trzymał się zasad.
             Dzięki tym zasadom można osiągnąć więcej niż liderzy, którzy patrzą tylko na wyniki słupków poparcia w dzisiejszym świecie. Jeśli ktoś zapyta mnie, jaki był najbardziej wyjątkowy moment mojego życia, to właśnie ta wyprawa do Gruzji i to niesamowite przywództwo Lecha Kaczyńskiego. Byliśmy pogubieni, a on był jedyną osobą, która zrobiła tę rzecz. To ważne i dzisiaj - gdy stoją przed nami kryzysy i widzimy niezdolność do rozwiązania problemu na Ukrainie.
             Jeżeli mielibyśmy takie przywództwo jak Lecha Kaczyńskiego, to nie zajęłoby nam rok, by uznać, że rosyjskie wojska są w Donbasie. (…) Mógłbym mówić bardzo długo
             .
             Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
             My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

             Komentarz


             • Dzięki za link, po prostu nie chcę, żeby skończyło się na okrągłym gadaniu, tylko, żeby słowa zostały przekute w czyn. Obyśmy w przyszłości uniknęli takich sytuacji:              Widziałem, szczególnie to pozytywne:

              Prezydent Kaczyński podszedł tam do Sarkozy’ego i powiedział: „powinniśmy porozmawiać”, a ten stwierdził, że można rozmawiać, ale „bez tych małych: Estonii i innych”. Wówczas prezydent Kaczyński odpowiedział: „To w ogóle się nie spotkamy”.
              Ostatnio edytowany przez kresowiak1993; 58096.

              Komentarz


              • My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

               Komentarz


               • @Foxx

                W żadnych mediach o tym ani słowa, tak jak cicho było o wizycie Dudy w Chinach.

                Zamiast tego ciąg dalszy niezwykłej historii Brunona K. Chociaż w sumie 13 lat za zorganizowanie "grupy terrorystycznej" złożonej z kilku agentów ABW to całkiem niezłe dokonanie. Co ciekawe paru świadków sprawy zostało podobno zamordowanych.

                PS. "W toku śledztwa nie odnaleziono broni, o której posiadanie jest oskarżony (35 sztuk), transportera opancerzonego oraz materiałów wybuchowych, które miały być użyte w zamachu."

                PS2. Sprawa tak dziwna że aż się zastanawiam czy Brunon K. sam nie był agentem ABW albo innej służby.
                Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.
                "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

                "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

                Komentarz

                Pracuję...
                X