Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Tekst z 5.10.2015 z kulisy24:

  Porozumienie o powołaniu centrum szkolenia kontrwywiadowczego podpisał w Norfolk w Stanach Zjednoczonych wiceminister obrony Robert Kupiecki. Ciężar zorganizowania nowej instytucji leży głównie po stronie Polski i Słowacji. – Przy podpisaniu byli obecni także przedstawiciele Chorwacji, Czech, Litwy Niemiec, Rumunii, Słowenii, Węgier i Włoch jako krajów wspierających – poinformował nas Jacek Sońta z MON.


  Z wewnątrz SKW napływają sygnały, że akcja „Centrum NATO” to w rzeczywistości sprytny pomysł kierownictwa Służby na wypadek spodziewanej zmiany władzy. – Pochodzący z Krakowa Piotr Pytel, szef SKW, i jego zastępcy zamierzają objąć w Centrum wysokie etaty, by przetrwać nadchodzący czas. Szefem Centrum ma być zastępca szefa SKW, pułkownik Krzysztof Dusza, który w ten sposób wejdzie na generalski etat – opowiada informator z SKW. Ten sam rozmówca wskazuje, że są problemy z lokalem na centrum szkoleniowe w Krakowie i prace nad powołaniem organizacji trwają na pierwszym piętrze przy ulicy Oczki w Warszawie, gdzie swoje gabinety ma kierownictwo SKW.


  MON przyznaje, że pierwszym szefem nowej organizacji będzie oficer SKW, nie wskazuje jednak konkretnie na pułkownika Duszę. Problemy lokalowe? MON odpowiedziało nam, że w najbliższych miesiącach lokum będzie oddane i będzie też certyfikowana łączność. – Spodziewamy się, że do końca roku pojawią się pierwsi oficerowie z państw członkowskich NATO – czytamy w odpowiedziach z resortu obrony.


  Rozmówca z MON: – Akcja pod tytułem „Zróbmy Centrum, bo nowa władza zwolni nas z roboty w SKW”? No, ale to miałoby krótkie nogi. Przecież nowa władza, jeśli nadejdzie, może wpłynąć na zmianę obsady kierownictwa tego Centrum.

  Komentarz


  • (...) Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że obowiązująca od 2006 r. ustawa o SKW daje możliwość podejmowania przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego współpracy z zagranicznymi służbami. O takiej współpracy decyduje szef SKW, jednak jej podjęcie jest możliwe dopiero po uzyskaniu zgody prezesa Rady Ministrów, który przed wyrażeniem zgody zasięga opinii ministra obrony narodowej.

   Tymczasem umowa została podpisana w kwietniu 2010 r., a premier Donald Tusk zaakceptował ją dopiero w grudniu 2011 r. Generał Nosek o fakcie współpracy poinformował sejmową Komisję ds. Służb Specjalnych dopiero w sprawozdaniu z działalności Służby Kontrwywiadu Wojskowego w 2011 r.

   Jawne szpiegowanie

   Udało nam się ustalić, że współpraca z FSB trwała niemal do końca rządów koalicji PO–PSL, mimo agresji rosyjskiej na Ukrainie. W ramach umowy o współpracy na terenie Federacji Rosyjskiej odbyło się co najmniej jedno szkolenie, w którym brało udział minimum kilku funkcjonariuszy SKW. Nie wiadomo, kto płacił za te szkolenia i czego dokładnie one dotyczyły. Także w ramach tej umowy w Polsce byli przedstawiciele FSB – wjechali oni samochodem na parking znajdujący się na terenie SKW, bez wcześniejszego sprawdzenia.

   Rosjanom nie zostały wydane przepustki osobiste, a ich dane nie zostały wpisane do ewidencji osób wchodzących na teren SKW, po którym poruszali się praktycznie bez przeszkód. Do kontaktów przedstawicieli SKW i FSB dochodziło zarówno na terenie Polski, jak i Rosji – m.in. w Moskwie, gdzie w kwietniu 2010 r., po katastrofie smoleńskiej, rosyjskie służby specjalne poprzez specjalny program ściągnęły z komputerów i urządzeń używanych przez oficerów SKW całą zawartość i przesłały ją na nieznany serwer.

   Nie sprawdzono, czy do podobnego kopiowania nie doszło podczas wizyty FSB w siedzibie SKW, w której jest przecież tajna kancelaria. Wśród znajdujących się tam dokumentów jest m.in. kartoteka operacyjna WSI oraz kontrwywiadu wojskowego.

   Według naszych informacji o szczegółowych kontaktach z FSB nie zostali poinformowani przedstawiciele NATO
   , nigdy też nie było wszczęte żadne postępowanie – ani prokuratorskie, ani służbowe – które odpowiedziałoby na pytanie, co było powodem zawarcia umowy z FSB i jak wyglądała wzajemna współpraca.

   Sprawdzone kadry

   Jednym z funkcjonariuszy, który z ABW trafił do SKW, jest płk Krzysztof Dusza. W przeszłości był on wartownikiem w cywilnych służbach specjalnych. Większość nominacji na kierownicze stanowiska w służbach za czasów rządów Platformy Obywatelskiej to byli ludzie z niewielkimi osiągnięciami, ale wierni lewicowej władzy. Nie zostali zwolnieni w czasie, gdy rządził SLD, ale gorliwie współpracowali z szefami z lewicy
   – mówi nam gen. Zbigniew Nowek, były szef Urzędu Ochrony Państwa, a w czasach prezydentury prof. Lecha Kaczyńskiego – zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

   WSI w NATO

   Kilka dni temu decyzją ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza do dyspozycji szefa MON zostali przeniesieni płk Krzysztof Dusza i gen. Piotr Pytel. Obaj pracowali w Centrum Eksperckim ds. Kontrwywiadu NATO. Memorandum w sprawie jego powołania podpisano 29 września 2015 r. w siedzibie Sojuszniczego Dowództwa ds. Transformacji NATO w Norfolk. Pomysłodawcami powstania Centrum były Polska i Słowacja, a przystąpienie do niego zadeklarowały m.in. Litwa, Czechy, Słowenia, Węgry, Rumunia, Chorwacja.

   Na czele Centrum stanął dyrektor płk Krzysztof Dusza. Trafił tam również gen. Piotr Pytel. Czym dokładnie będzie się zajmowało Centrum – nie wiadomo, wiadomo natomiast, że część kierownictwa miała mieć podpisane wieloletnie kontrakty opiewające na około 20 tys. zł miesięcznie. Okazało się również, że część kadry mają stanowić byli żołnierze Wojskowych Służb Informacyjnych.
   http://niezalezna.pl/74060-zobacz-za...-gazeta-polska
   My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

   Komentarz


   • Bratniej pomocy dla towarzyszy z Czerskiej chyba nie będzie:

    NATO: działania w Centrum Eksperckim Kontrwywiadu NATO to sprawa polskich władz
    Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
    Pada decyzja: Wracamy!
    Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

    Komentarz


    • Zmiany, zmiany...

     Dodano: 18.12.2015 [12:34]
     Koniec z ochroną Konsalnetu na Okęciu. Kontrolerzy wnieśli broń na lotnisko - niezalezna.pl

     Firma Konsalnet założona przez byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa już nie ochrania lotniska im. F. Chopina w Warszawie. Polskie Porty Lotnicze wypowiedziały umowę firmie. Kontrolerom działającym na zlecenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego udało się m.in. wnieść i wwieźć atrapy materiałów wybuchowych, broń i niebezpieczne narzędzia. Żeby tego było mało, do strefy zastrzeżonej wjechała ciężarówka, która miała podrobione dokumenty.
     http://niezalezna.pl/74062-koniec-z-...on-na-lotnisko
     My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

     Komentarz


     • Komentarz


      • Zamieszczone przez klamot1916 Zobacz posta
       Oj oj, aua, aua... I jeszcze ten Orlen wypowiedział już umowę reklamową(podobno 12 mln zł/rocznie), a to samo ma ponoć zrobić Lotos, PGE i PGNiG...


       Co do wydarzeń nocno-porannych to wypowiedź byłego ministra obrony narodowej, który głosem objawionym o "ataku na placówkę" NATO jest idealnym przykładem samozaorania i objawienia braku kompetencji
       Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

       Komentarz


       • Prezydent Duda na Ukrainie... przywitany flagami OUN-UPA (http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swi...lagami-oun-upa) zapomniał o ofiarach (http://polskiepiekielko.pl/duda-zapo...ych-przez-upa/) i udzielił bratniej pomocy (http://forsal.pl/artykuly/913159,dud...-mld-euro.html), co może nie jest nawet złym ruchem jeśli jest to pożyczka "w stylu niemieckim".

        Jak się zapatrujcie na Pana Wojciecha Jasińskiego? Czy ktoś mógłby się odnieść do tego artykułu: http://nikander.neon24.pl/post/12797...-z-banksterami ?

        Komentarz


        • A i jeszcze jeden "njus" któy mógł umknąć:
         http://www.se.pl/wiadomosci/polityka...mw_749108.html
         Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
          A i jeszcze jeden "njus" któy mógł umknąć:
          http://www.se.pl/wiadomosci/polityka...mw_749108.html
          Zapewne podobne zwolnienia w Służbie Cywilnej się szykują jak tylko nowa ustawa wejdzie w życie
          349meczów*
          71 goli*
          58 asyst*

          jest tylko jeden King!!!!

          *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

          Komentarz


          • Jeszcze tak zamienić Petersburg na Brukselę i mamy jota w jotę:
           Ostatnio edytowany przez Raczej; 12076.

           Komentarz


           • Zmiany na stołkach...

            Odwołany szef @PGENarodowy Tomasz Półgrabski. W jego miejsce Jakub Marcin Opara, b. dyrektor gab. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
            349meczów*
            71 goli*
            58 asyst*

            jest tylko jeden King!!!!

            *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Tyler_Durden Zobacz posta
             Prezydent Duda na Ukrainie... przywitany flagami OUN-UPA (http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swi...lagami-oun-upa) zapomniał o ofiarach (http://polskiepiekielko.pl/duda-zapo...ych-przez-upa/) i udzielił bratniej pomocy (http://forsal.pl/artykuly/913159,dud...-mld-euro.html), co może nie jest nawet złym ruchem jeśli jest to pożyczka "w stylu niemieckim".
             Pisałem o tym wczoraj, a tu w podobnym duchu odniósł się kol. Robert Winnicki

             "Bardzo rozczarowująca pierwsza wizyta prezydenta Dudy na Ukrainie. Pełne poparcie dla kijowskiego rządu za nic - rzecz niespotykana w relacjach międzynarodowych. Po raz kolejny zupełny brak symetrii w relacjach między naszymi państwami, kiedy my ich traktujemy jako "strategicznego partnera" a oni nas - jak pożytecznych, przepraszam za kolokwializm, frajerów. Ostatnie 1.5 roku wzajemnych relacji ukazało to z całą mocą. Co szczególnie haniebne - żadnego odniesienia do rozwijającego się nad Dnieprem kultu ludobójców z OUN-UPA. Tak jakby temat nie istniał. Obóz PiS-u kontynuuje w tym względzie krótkowzroczną i uwłaczającą naszej pamięci historycznej politykę poprzedników. Krótkowzroczną, bo rozkwit tego kultu, na który nasze państwo nie tylko nie reaguje, ale wręcz aprobuje, doprowadzi wcześniej czy później do poważnego rozdźwięku między Polską a Ukrainą.
             Za naiwność i głupotę w polityce międzynarodowej płaci się bardzo wysokie ceny."

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
              Ojojoj! Pan Jerzy będzie niepocieszony. Zapewne wycofa dopiero co zakontraktowane reklamy "W sieci".

              A w temacie centrum NATO:

              http://bezdekretu.blogspot.com/2015/...ato-czyli.html
              Ostatnio edytowany przez Jaco; 1067.
              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

              Komentarz
              • A tu o tym, co dzisiaj ważne, a "nie istnieje"               Jeżeli zaś chodzi o Dudę na Ukrainie

               Na wspólnej z polskim prezydentem konferencji w Kijowie Poroszenko powiedział, że „Polska jest oddanym i strategicznym partnerem Ukrainy”, a „dzisiaj są stworzone wszelkie warunki dla uruchomienia na pełną moc naszych wzajemnych relacji”.

               Prezydent Andrzej Duda wskazał natomiast, że ich układanie musi się opierać na prawdzie historycznej, nawet jeżeli ta prawda jest bolesna. Według prezydenta RP krzywdy z XX wieku nie powinny kłaść się cieniem na wzajemnych relacjach.

               Rozmawialiśmy o znaczącej intensyfikacji działania prezydenckiego komitetu konsultacyjnego. Chcielibyśmy, żeby spotkanie tego komitetu odbyło się zaraz po Nowym Roku. Bardzo istotnym elementem będzie powołanie instytucji dialogu, która będzie forum dyskusji i ustalaniu wzajemnych relacji, jeżeli chodzi o kwestie naukowe, kulturalne, ale przede wszystkim, jeżeli chodzi o kwestie historyczne
               — powiedział prezydent Duda.
               http://wpolityce.pl/polityka/275165-...l+-+Najnowsze)

               I takie coś

               https://www.youtube.com/watch?v=Wyhz4bZJZRQ

               Polska
               Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
               My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

               Komentarz


               • Po tej akcji z CEK może NATO zacznie traktować nas nieco poważniej. Bo do tej pory traktowali nas podobno jak ruską przybudówkę - i trudno im się dziwić.
                "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

                WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

                Komentarz

                Pracuję...
                X