Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Sławomir Cenckiewicz @Cenckiewicz 3 min3 minuty temu

TW ps. €žMieczysław€/ TW ps. Przemek szefem PKP z ramienia PiS, szok!
    Żesz k..wa, już naprawdę nie ma fachowców bez "przeszłości" ?
    ------------------------------------------------
    Hey man, you know I'm really OK
    The gun in my hand will tell you the same

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
      http://www.rp.pl/Opinie/312099994-Sp...lubowania.html

Polecam przeczytać i samemu dokonać analizy przywoływanych aktów prawnych
      Nie wszystko w tej analizie jest słuszne.
      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
        Nie wszystko w tej analizie jest słuszne.
        Z czym polemizujesz?
        Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• W gruncie rzeczy to przede wszystkim z wykładnią tego przepisu ustawy o TK:

Art.*19.*1.*Prawo zgłaszania kandydata na sędziego Trybunału przysługuje Prezydium Sejmu oraz grupie co najmniej 50 posłów.

Według mnie użycie w nim spójnika "oraz" (niechlujne) w żaden sposób nie uprawnia do twierdzenia, że samodzielnie PS bądź 50 posłów nie może zgłosić kandydata na sędziego. Oczywiście może.
          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

Według mnie użycie w nim spójnika "oraz" (niechlujne) w żaden sposób nie uprawnia do twierdzenia, że samodzielnie PS bądź 50 posłów nie może zgłosić kandydata na sędziego.
            Jest to oparte wprost na rozporzędzu PRM o Zasadach Techniki Prawodawczej. Dodatkową przesłanką jest zmiana która nastąpiła w czerwcowej nowelizacji ustawy o TK: tam znajdował się zapis PS lub 50 posłów, tutaj ustawodawca celowo* użył spójnika łącznego

*mniemam że po to by wzmocnić legitymację kandydatów na sędziego TK

Podstawa prawna
            http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU20021000908
            Omówienie tego co wyżej
            http://prawobudowlane.bloog.pl/id,60...tticaid=616198
            Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Buziek widzę, że mądry z Ciebie chłop więc weź zerknij jeszcze raz na ten link co umieściłem i odp proszę na moje pytanie
              349meczów*
              71 goli*
              58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
                Buziek widzę, że mądry z Ciebie chłop więc weź zerknij jeszcze raz na ten link co umieściłem i odp proszę na moje pytanie
                Dzięki za miłe słowa ale nie chce mi się

Jeśli Cię to interesuje to sprawdź sobie poszczególne ustawy na stronie sejmu, tam jest data publikacji jeśli jest wcześniejsza niż orzeczenie TK to znaczy że wciąż obowiązuje pomimo stwierdzonej niekonstytucyjności(chyba że coś plącze - co jak zawsze jest dość prawdopodobne)

Komentarz

Dzięki za miłe słowa ale nie chce mi się
                  Tak myślałem
                  349meczów*
                  71 goli*
                  58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

Jest to oparte wprost na rozporzędzu PRM o Zasadach Techniki Prawodawczej. Dodatkową przesłanką jest zmiana która nastąpiła w czerwcowej nowelizacji ustawy o TK: tam znajdował się zapis PS lub 50 posłów, tutaj ustawodawca celowo* użył spójnika łącznego

*mniemam że po to by wzmocnić legitymację kandydatów na sędziego TK
                    To przykre, ale rozporządzenie jest raczej olewane, dość często można się spotkać z niechlujstwem ustawodawczym, tak więc sam fakt jego istnienia nie znaczy jeszcze, że każda wykładnia wyprowadzona m.in. na podstawie treści tego rozporządzenia jest prawidłowa (co najwyżej powinna być ). Gdyby stosować ją w każdej sytuacji dochodziłoby do niezłych pasztetów.

Za znacznie mocniejszy uważam drugi argument, tj. zmianę przepisów. Skoro ustawodawca zmienił ustawę w ten sposób to miał jakiś cel. Najprościej byłoby dotrzeć do projektu i jego uzasadnienia. Trzeba jednak mieć świadomość, że np. w Konstytucji również spójnik "oraz" jest używany w "moim" rozumieniu, a nie "Twoim", np. art. 100 stanowiący, że*kandydatów na posłów i senatorów mogą zgłaszać partie polityczne oraz wyborcy. Jak wiemy kandydatów można zgłaszać bez udziału partii politycznych.

Jeżeli chodzi o wzmocnienie kandydatów na sędziów to..... wcale nie jestem pewien. Twoja interpretacja powoduje, że kandydatów nie mogłaby w zasadzie zgłaszać opozycja (blok w PS).
                    Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Trzeba jednak mieć świadomość, że np. w Konstytucji również spójnik "oraz" jest używany w "moim" rozumieniu, a nie "Twoim", np. art. 100 stanowiący, że*kandydatów na posłów i senatorów mogą zgłaszać partie polityczne oraz wyborcy. Jak wiemy kandydatów można zgłaszać bez udziału partii politycznych.
                      Ustawa Kodeks Wyborczy inaczej określa podmioty(a w zasadzie ich katalog jest szerszy i użyty tam spójnik służy dalszemu wymienianiu) uprawnione do tworzenia komitetów wyborczych i bezpośrednio z tej ustawy(zgodnie z domniemaniem konstytucyjności) wynika możliwość zakładania komitetów wyborczych bez udziału partii.

No i co do wyboldowanych obowiązuje nas słownik języka polskiego.
                      Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                      To przykre, ale rozporządzenie jest raczej olewane, dość często można się spotkać z niechlujstwem ustawodawczym, tak więc sam fakt jego istnienia nie znaczy jeszcze, że każda wykładnia wyprowadzona m.in. na podstawie treści tego rozporządzenia. Gdyby stosować ją w każdej sytuacji dochodziłoby do niezłych pasztetów.

Za znacznie mocniejszy uważam drugi argument, tj. zmianę przepisów. Skoro ustawodawca zmienił ustawę w ten sposób to miał jakiś cel. Najprościej byłoby dotrzeć do projektu i jego uzasadnienia.
                      To że rozporządzenie to jest często ignorowane nie oznacza że ono nie obowiązuje, a skoro obowiązuje to analiza którą przedstawiłem nie ma luk prawnych.

Co do drugiego argumentu to w projekcie nie ma uzasadnienia(sprawdzałem) dla zmiany tego słowa, a skoro nie ma uzasadnienia musimy domniemywać i jest to kwestia subiektywna.

e: A i by było jasne: ja mam świadomość że to zwykły wybieg prawny mający na celu "ogranie" drugiej strony, ale wybieg na tyle udany(w przeciwieństwie do ustawy którą PiS przepchnęło kolanem) że jest praktycznie nie do obalenia - na gruncie prawa rzecz jasna

I jeszcze coś takiego jako zaczątek innej dyskusji
                      https://pbs.twimg.com/media/CV9TqIbWIAEjIyP.jpg:large
                      Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Kto może niech jutro o godz.11 stawi się pod Trybunałem Konstytucyjnym przy aleji Jana Chrystiana Szucha 12A. Pikieta antyKOD/GW itd., którą poprowadzi Marian Kowalski.

A na niedzielę polecam to :

Komentarz

• Czy Ruch Narodowy lub jakaś inna organizacja zgłosiła udział w jutrzejszej kontrdemonstracji Mariana Kowalskiego? Czy też jest to wyłącznie jego prywatna inicjatywa? Czy ktoś z forumowiczów wybiera się jutro na tą demonstrację?
                          Ostatnio edytowany przez BlackAdder; [ARG:4 UNDEFINED].
                          "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Sondaże, sondaże... Wszystko z jednego dnia

Komentarz

• Zamieszczone przez stary wyga Zobacz posta
                              jak ktoś chce zmarnować 40 min życia to polecam .

Wrzucam próbkę na zachętę dla tych, którzy znajdą jednak chwilkę czasu:
                              https://www.facebook.com/milosz.lodo...04766/?theater
                              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                              "
                              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Pracuję...
                              X