Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Czy mógłby ktoś polecić dobrą książkę o Układzie po 1989r. , okrągłym stole i jak to komuniści zachowali wpływy w Polsce?

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Tadek Zobacz posta
   Czy mógłby ktoś polecić dobrą książkę o Układzie po 1989r. , okrągłym stole i jak to komuniści zachowali wpływy w Polsce?

   Tu masz w pigułce:
   W najnowszym wydaniu miesięcznika „Historia Do Rzeczy” (nr 3, 2015 r.) Sławomir Cenckiewicz opisuje historię rozmów z Magdalence i przy Okrągłym Stole. Ze względu na obszerność tekstu redakcja opublikowała jedynie jego fragment. Już dziś pierwotna wersja artykułu! Zapr


   Współczesna Polska opiera się na kłamstwie. U źródła kłamstwa tkwi zdrada elit opozycji pod koniec lat 80-tych, zdrada która zaowocowała m....
   Nie przypominam sobie żadnej w 100% rzetelnej książki o tych wydarzeniach.

   Może tu coś znajdziesz. Spróbuj tej Leszka Pietrzaka. Nie czytałem, ale autor to wiarygodny człowiek.
   OSZUSTWO STULECIA ( pułapka peerelczyków z PZPR wspartych pomocą służb zza Bugu, ale i paczki Kuronia z Michnikiem w sojuszu z resortem SB i WRON-okracją) Tak nazwano okrągły stół, który okazał się pokerową zagrywką PZPR-u i rozdającego karty ministra SB gen.Kiszczaka. Ta gra przyniosła więcej plusów pozornie ustępującej władzy niż demokratycznej opozycji dopuszczonej do współrządzenia. Nazywano go też – nie bez racji - wewnętrznym rozbiorem Polski, co może szczególnie widać w 25-tą rocznicę rozpoczęcia tych historycznych, lecz katastroficznych w skutkach obrad.
   Ostatnio edytowany przez Jaco; 1067.
   "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
   Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
   Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
   Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
   "
   Janusz Waluś - czekaMY!

   Komentarz


   • 13 grudnia już po raz drugi w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego ulicami Warszawy przejdzie organizowany przez PiS Marsz Niepodległości i Solidarności.


    Myślę, że w tym roku warto się wybrać - jako antymerdialne wsparcie dla sejmu, Prezydenta i rządu.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

    WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Tadek Zobacz posta
     Czy mógłby ktoś polecić dobrą książkę o Układzie po 1989r. , okrągłym stole i jak to komuniści zachowali wpływy w Polsce?
     Michnikowszczyzna

     Komentarz


     • Gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości:

      - Nie, nie jestem zaskoczona, ponieważ rządząca w Polsce partia PiS zawsze tak się zachowywała - odpowiedziała Schwan na pytanie dziennikarza, czy jest zaskoczona "gnębieniem (przez nowy polski rząd) parlamentu, mediów i kultury, szorstkim traktowaniem Europy i agresywnym odrzucaniem uchodźców".

      - Należy teraz zaczekać, jak daleko (PiS) będzie mógł się posunąć. Ma przecież do czynienia ze społeczeństwem, które nie pozwoli sobie na wszystko. Jeżeli PiS i Jarosław Kaczyński będą próbować przeforsować swój program w brawurowym tempie, to natrafią na dłuższą metę na problemy - powiedziała Schwan.

      - W autorytarnych i prawicowo radykalnych nurtach, a takie siły istnieją w PiS, na konflikty reaguje się agresywnością i to nie tylko skierowaną na zewnątrz, lecz także do wewnątrz. Jestem właściwie całkowicie pewna, że oni sami rozłożą się na części - uważa niemiecka politolog.

      W odpowiedzi na sugestię, że "Polacy, Chorwaci, Słowacy i Węgrzy płyną obecnie prawicowo-nacjonalistycznym kursem", Schwan zwróciła uwagę, że chodzi o kraje mające "silne nacjonalistyczne i faszystowskie tradycje". W sytuacjach "uznanych za kryzysowe" dochodzi do "reaktywowania tych tradycji". - Nie wolno tego akceptować; trzeba się temu przeciwstawiać - podkreśliła 72-letnia socjaldemokratka.
      (...)
      Zdaniem Schwan "zarówno rządzący jak i zorganizowane społeczeństwo obywatelskie" powinni krytykować sytuację w Polsce. Należy ponadto zastosować "wszystkie możliwe unijne środki prawne" - postuluje. - Jeżeli ktoś - jak obecnie Polska w kryzysie z uchodźcami - z zasady odmawia solidarności, to trzeba ponadto ograniczyć pewne środki pomocowe - wyjaśniła niemiecka politolog.

      Schwan zastrzegła, że Polska ze względu na swoją historię "odczuwa nadal traumę". - Kto uważa, że to minęło, ten się myli - podkreśliła. Rola ofiary jest jej zdaniem tematem, do którego w każdej chwili można wrócić. - Na tym buduje PiS - zauważyła Schwan dodając, że podobnie dzieje się w Chorwacji i Serbii. - W tych krajach istnieją historyczne obrazy, które umacniają rolę ofiary i pozornie legitymizują egoizm - wyjaśniła.

      Schwan opowiedziała się za tym, aby wspierać w Polsce te siły polityczne, która mają inne zdanie niż PiS. Obecny rząd "musi się liczyć z krnąbrnością" obywateli tak jak w czasach, gdy rządzili komuniści - komentowała.
      "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
      "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
      Up the Anchor!

      Komentarz


      • Wstydu kur.y nie mają
       W niedzielę 13 grudnia pod domem Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu pojawią się protestujący przeciwko łamaniu konstytucji przez nowo wybrane władze. Udział w wydarzeniu zadeklarowało już ponad 1,3 tys. osób.

       Data nie jest przypadkowa. Przez wiele lat w nocy z 12 na 13 grudnia pod domem gen. Jaruzelskiego przy ul. Ikara na warszawskim Mokotowie gromadzili się ludzie, którzy chcieli uczcić w ten sposób pamięć ofiar stanu wojennego. Akcja była również wyrazem protestu przeciwko nierozliczeniu byłego prezydenta za jego w okresie PRL-u oraz wielokrotnemu łamaniu konstytucji przez komunistyczne władze.

       "Tam jest jądro ciemności"

       Tym razem ludzie zgromadzą się pod domem Jarosława Kaczyńskiego. - To tam jest teraz źródło zła. Jądro ciemności - mówi WawaLove.pl Marcin Biardzki, organizator wydarzenia. Dodaje, że jest zaskoczony liczbą osób, deklarujących chęć uczestnictwa. - Poszlibyśmy nawet w pięciu. Gdy utworzyłem wydarzenie, zaprosiłem tylko najbliższych przyjaciół - mówi. - Nie spodziewałem się, że akcja zdobędzie taki rozgłos - dodaje.

       Pytany o powody protestu Biardzki podkreśla, że chodzi o ostatnie, skandaliczne zdaniem wielu działania władzy, w tym łamanie Konstytucji RP i próbę zawłaszczanie państwa przez jedną partię. - Skoro nawet najwyższe autorytety prawne nie mają wątpliwości, że wszystko co się działo ostatnio, działo się z pogwałceniem konstytucji, to dostrzec to muszą również ludzie, którzy głosowali na PiS - podkreśla Biardzki. I dodaje, że na milczący protest zaprasza wszystkich, z każdej opcji politycznej, również tych, którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość, a czują się teraz oszukani. - Daliśmy się omamić, że istnieje tylko jedna wersja patriotyzmu - brunatna. A tak nie jest - mówi.

       W ostatnich dniach odbyło się wiele protestów w Warszawie. Wczoraj przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w al. Szucha protestowano przeciwko działaniom prezydenta Andrzeja Dudy. "Chcemy konstytucji, nie rewolucji" - skandowali m.in. przeciwnicy. Niedzielny protest pod domem Jarosława Kaczyńskiego rozpocznie się 13 grudnia o godz. 19.00 i potrwa do 22.00. Został już oficjalnie zgłoszony w stołecznym Ratuszu.

       Komentarz


       • Dlaczego mam dziwne wrażenie że grają na to by któryś z "obrońców demokracji" został wreszcie przekopany?

        Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
        Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

        Komentarz


        • Marian Kowalski:

         Mamy wszelkie powody by uważać Pana Petru za reprezentanta interesów G. Sorosa w Polsce.
         Wiele dotychczasowych posunięć Prezydenta i rządu świadczy, że nowa ekipa może tym interesom zagrozić. Dlatego, niezależnie od tego jak oceniamy Prawo i Sprawiedliwość oświadczamy, że niedopuścimy do zainstalowania Majdanu w Warszawie. Jeżeli nieformalna koalicja od PO przez Nowoczesną, PSL i lewicę zamierza w imię obcych interesów wyprowadzać swoich zwolenników na ulice celem destabilizacji państwa to aktywiści organizacji skupionych pod sztandarem Narodowcy RP i Narodowego Świtu staną w obronie suwerenności Ojczyzny.
         O ile wynik tegorocznych wyborów nie jest dla nas powodem do satysfakcji to zmiana Prezydenta i rządu odbyła się legalnie i interesy zagranicznej finansiery i jej ambasadorów są dla nas bez znaczenia.
         Wzywamy Prezydenta i rząd do zdecydowanej rozprawy z siłami zdrady i anarchii. Na pewno nie pozostaniemy bierni.
         Lublin, 5.12.2015 M.Kowalski
         Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
         Pada decyzja: Wracamy!
         Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

         Komentarz


         • Nie chce mi się czasu tracić na te idiotyzmy ale gołym okiem widać że całe to kurestwo jest fizycznie (współ)organizowane przez niemiecką i brukselską antypolską agenturę wpływu. Przypomina to trochę Balcerowiczowski FOR i "koalicję 21 października" z roku 2007. Przykładowo:

          "Czytanie konstytucji z Tadeuszem Mazowieckim"

          Na Wszechnicy można już obejrzeć dyskusję, która odbyła się w niedzielę w warszawskim Dom Literatury na temat Konstytucji RP z udziałem prof. Andrzeja Zolla, Jerzego Stępnia i Włodzimierza Cimoszewicza. O konkretnych zapisach polskiej ustawy zasadniczej dyskutowano, patrząc przez pryzmat wkładu, jaki w ich treść wniósł śp. premier Tadeusz Mazowiecki. Debata, zwłaszcza gdy oddano głos publiczności, była naprawdę gorąca!

          Organizatorami spotkania były Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Konrad Adenauer Stiftung in Polen, Więź, Projekt: Polska, Razem 89, Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) i KIK - Klub Inteligencji Katolickiej.


          Polecam dobry wpis dotyczący finansowania organizacji tego rzutu:

          Niemieckie fundacje polityczne w Polsce: • K. Adenauera (fundacja „bliska ideowo” CDU Angeli Merkel, finansowana w 98% z...


          lub

          Niemieckie fundacje polityczne w Polsce: • K. Adenauera (fundacja „bliska ideowo” CDU Angeli Merkel, finansowana w 98% z...


          Jak widać na skromnej i bardzo niepełnej liście płac tych organizacji można znaleźć... dwóch byłych prezesów i sędzinę TK. Kolejny były prezes bierze udział ich w spędach(wyżej wymieniony). Gdyby gruntownie to sprawdzić, okaże się pewnie że jest ich znacznie więcej.


          W sferze niedoścignionych marzeń pozostaje poziom technologii, z której korzystają politycy takich państw, jak Niemcy czy USA. Wystarczy spojrzeć na to, jakim zapleczem dysponują tamtejsze partie. Choćby niemiecka CDU/CSU i jej think tank Fundacja Adenauera, której roczny budżet to ponad 100 mln euro. Jednym z jej głównych zadań jest biały wywiad, czyli gromadzenie informacji ogólnodostępnych. I tak, każdy polski poseł ma w Fundacji Adenauera swoją teczkę zawierającą wszystkie jego publiczne wypowiedzi! Podobnie jest w USA, gdzie na jednego senatora czy kongresmena pracuje 30-osobowa grupa ekspertów i analityków.
          Fundacja im. R. Schumana [...] Sponsorzy: m.in. Komisja Europejska, Parlament Europejski, Fundacja Konrada Adenauera, Fundacja im. Stefana Batorego, Fundacja R. Boscha.
          Pozornie apolityczne organizacje mogą korumpować elity nominalnie suwerennego kraju, by realizować interesy swych mocodawców.


          Fundacja Konrada Adenauera należy do najważniejszych zagranicznych instytucji wpływu działających w Polsce.
          Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.
          "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

          "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

          Komentarz


          • Myślę, że to dobry moment na przypomnienie wpisu z 2008 przewijającego się w tym temacie

           W publicystyce prawicowej przewija się porównanie ustroju oryginalnej III RP (1990-2005) i jej wewnętrznej sytuacji politycznej do okresu,...


           Fragmencik:

           No i mamy nowy rząd, chwalący się właśnie dorobkiem swoich pierwszych 100 dni. Mamy też zupełnie inną, niż kilka lat wcześniej sytuację międzynarodową. Silna Rosja, ekspansywnie walcząca o swoje interesy, Ukraina żywcem przypominająca Polskę z czasów saskich (dość przypomnieć rozpatrywaną zbrojną interwencję Rosji po stronie Janukowycza), atomizująca się - wbrew formalnej integracji - Unia Europejska.

           Jak w tym wszystkim rząd PO - PSL się znajduje?

           Służby. Premier najpierw udziela wywiadu, w którym informuje obywateli, że jego zdaniem trwa tam "wojna prywatnych armii", później deklaruje nie korzystanie z możliwości, jakie ustawa o likwidacji WSI mu daje, by rząd mógł mieć wpływ na ten proces i go monitorować. Po prostu wzrusza ramionami, zostawiając rzecz opozycyjnemu PiS - a przestraszone SLD apeluje wcześniej o zawieszenie działalności kontrwywiadu wojskowego... W przeddzień wizyty szefa rządu w Moskwie. Czy ktoś widział tak rządzone państwo? Przypadkiem nie Stanisław Leszczyński? (...)

           Tymczasem zarówno W. Pawlak, jak i frakcje w służbach "grają swoje", co pośrednio skutkuje daleko idącą repostkomunizacją administracji państwa. Trzeba napisać to wprost - idiotyzmem byłoby założenie, że z takiej sytuacji nie korzystają służby obce.

           Interesujące będzie dowiedzieć się kiedyś, z czyją pomocą.
           Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
           My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

           Komentarz


           • Komentarz


            • Nieoficjalnie we Francji dziś wygrał Front National... Za półtora roku wybory parlamentarne, wynik zapewne ulegnie polepszeniu, zaraz potem prezydenckie... Aż strach pomyśleć jak mało czasu ma Merkel by ugłaskać lub obalić PiS...
             Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

             Komentarz


             • Nie wiem czy to personalnie Merkel, berlińscy eurokraci pokroju Schulza są od niej dużo gorsi.
              "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

              "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

              Komentarz


              • A jakie to mamy niby plusy z tego, że rządzi Merkel, a nie SPD?

               Komentarz


               • Zauważ że Merkel wymieniłem jako polityka z Niemiec a Schulza jako polityka z UE(Parlament Europejski w tym konkretnym przykładzie).

                Zresztą Schulz to bardzo ciężki przypadek, dobrze znany ze swoich ultra-lewackich poglądów. Niedawno się wygrażał że innym państwom siłą narzuci 'kwoty migrantów', trochę wcześniej podobno zapowiadał środki na utworzenie nowoczesnej Unii Wolności.                "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

                "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

                Komentarz

                Pracuję...
                X