Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta

A z rzeczy ważniejszych samolot z prezydentem Dudą na pokładzie wylądował przed kilkoma chwilami w Pekinie, spekuluje się że w trakcie wizyty zostanie podpisany list intencyjny w sprawie budowy tzw. Żelaznego Jedwabnego Szlaku.

Chinom zależy na wypracowaniu wspólnego stanowiska państw europy środkowowschodniej i realizacji obu opcji "Szlaku Jedwabnego", który zakłada budowę superszybkiej kolei towarowej łączącej Chiny z Europą Zachodnią. Nitka południowa ma przebiegać przez Tadżykistan, Afganistan, Iran, Irak, Syrię, Turcję, Bułgarię, Serbię, Węgry, Słowację, Polskę i Niemcy - z odnogami do Pakistanu oraz Chorwacji, Włoch i Francji. Nitka północna ma przebiegać przez Kazachstan, Rosję, Ukrainę i Polskę do Niemiec, a także przez Kazachstan, Rosję, Białoruś, Polskę i Niemcy do Skandynawii
    uzupełniając:
    http://news.xinhuanet.com/english/20..._134849798.htm

SUZHOU, Jiangsu, Nov. 24 (Xinhua) -- China and Poland on Tuesday pledged to cement economic and trade relations and step up cooperation in infrastructure.

In a meeting with Polish President Andrzej Duda, Chinese premier Li Keqiang highlighted closer high-level exchanges, growing mutual political trust and enhanced practical cooperation.

He said China attaches great importance to its ties with Poland and is willing to develop the strategic partnership.

Li expressed his hope that the Polish government would continue its friendly policy towards China. Both sides should work together to put bilateral ties at the vanguard of relations between China and Central and Eastern Europe (CEE) and that of China and Europe at large, he said on the sidelines of a summit meeting of leaders from 16 CEE countries.

The Chinese Premier said China is willing to see both sides draw synergy over their respective development strategies, expand trade and mutual investment, carry out production capacity cooperation and boost collaboration in fields such as infrastructure, transport and logistics as well as clean energy.

He hoped the Polish side could support and actively take part in a new China-proposed initiative to promote cooperation among port areas in the Baltic Sea, the Adriatic Sea and the Black Sea.` China, together with Poland, wishes to foster an important engine for its future ties with CEE countries and the entire Europe via the expanding "16+1" cooperation, Li said.

For his part, Duda, who is on his first official visit to China and will fly to Beijing to meet with his Chinese counterpart Xi Jinping after the Suzhou summit, said he was impressed by China's social and economic development. He said he hoped Poland and the entire Central and Eastern Europe could all benefit from it.

The Polish government wished its country could become an important partner for China in the latter's cooperation drive with CEE countries, Duda said. Cooperation with the world's second largest economy in Poland's transport and energy infrastructure projects should also be further pushed ahead to help with Poland's re-industrialization, he said.

The Polish President went on to list economy and trade, science and technology, culture and education as areas where China and Poland could cooperate in, adding that both sides should also expand trade in agricultural products, and promised to help facilitate investments by Chinese enterprises in Poland.
    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
    -------------
    Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• "Tydzień na GPW rozpoczyna się od ogromnej przeceny akcji największych spółek. Inwestorzy wyprzedają udziały w bankach i spółkach energetycznych. Mocno traci też KGHM. Na przestrzeni roku gorsza od warszawskiej jest tylko giełda w Atenach.
      (..)
      Wszystko wskazuje na to, że odpowiedzialna za tę sytuację jest polityka. Zarówno przyszłość sektora bankowego, jak i energetyki zależy od rządu, a ten pod wodzą Beaty Szydło zapowiada poważne zmiany.

Wyniki banków znacząco spadną, jeśli zostanie wprowadzony podatek od aktywów i trzeba będzie dodatkowo ponieść koszty przewalutowania kredytów we frankach. - Do tego sektor bankowy będzie się musiał zmierzyć z możliwością wyższej opłaty na Bankowy Fundusz Gwarancyjny po tym, jak działalność jednego z dużych banków spółdzielczych została zawieszona przez KNF - zauważa Łukasz Bugaj, analityk DM BOŚ.
      (..)
      Z kolei energetyczne spółki najprawdopodobniej zamiast skupić się na działalności podstawowej, będą przez rząd zmuszone do ratowania górnictwa. - Będąca na skraju bankructwa Kompania Węglowa może zostać wchłonięta przez PGE, a w planach ratowania górnictwa mogą zostać też zaangażowane Energa i PGNiG - podkreśla Bugaj."

źródło: http://www.money.pl/gielda/wiadomosc...0,1962175.html

Ponadto Premier Gliński chce zlikwidować abonament telewizyjny (opłacany jedynie przez posiadaczy odbiorników TV) i zastąpić go podatkiem który zapłacą wszyscy, nawet Ci którzy telewizji w ogóle nie oglądają.

źródło: http://fakty.interia.pl/polska/news-...vp,nId,1926876

Doradca Tuska - Premier Morawicki, "precyzuje stanowisko rządu" i ogłasza że wyższa kwota wolna od podatku nie obejmie wszystkich. Dodatkowo kwota wolna od podatku zostanie wprowadzona stopniowo, np. w ciągu 20 lat.

źródło: http://wmeritum.pl/morawiecki-wyzsza...ch-podatnikow/
      Ostatnio edytowany przez Tyler_Durden; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Rozumiesz znaczenie tego, co wytłuściłeś?
        "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
        "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
        Up the Anchor!

Komentarz

• Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
          Rozumiesz znaczenie tego, co wytłuściłeś?
          Ja tak, a Ty?

Komentarz

• Zamieszczone przez Tyler_Durden Zobacz posta
            Ja tak, a Ty?
            Ja nie, wyjaśnisz mi?
            Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

Ja nie, wyjaśnisz mi?
              Hmm, cofnij się geniuszu do podstawówki jak nie rozumiesz albo kury szczać prowadzić.

Komentarz

• Czyli mam rozumieć że nie zechcesz mi wyjaśnić czegoś co sam doskonale rozumiesz?

Co zaś do cofania się do podstawówki: niestety nie przyjmą mnie - choć to piękne dla mnie czasy były i wspominam je ciepło
                Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

Czyli mam rozumieć że nie zechcesz mi wyjaśnić czegoś co sam doskonale rozumiesz?

Co zaś do cofania się do podstawówki: niestety nie przyjmą mnie - choć to piękne dla mnie czasy były i wspominam je ciepło
                  To może szkoła specjalna? Próbuj, ja korepetycji z czytania ze zrozumieniem nie udzielam - mam za słabe nerwy. Może zapytaj jakiegoś przedstawiciela gdańskiego liberalizmu? Z resztą, czy byłbyś w stanie ogarnąć to że z treści jednego artykułu wynika że winne są co najmniej dwa ugrupowania a nie jedno? Że dali i dają dupy ludzie którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem i nie chcą pasać kur tylko głosować? Zapraszam na PRIV, nie chcę byś więcej tu śmiecił. Czuję się trochę odpowiedzialny za zaistniałą sytuację, przytoczyłem cytat z równoczesnym pojazdem na PO i PIS i niektórzy "bardziej kumaci" się pogubili.

EDIT:
                  A może Ty celowo rozmywasz? Odwracasz uwagę od pewnych faktów? Hmm?

Komentarz

To może szkoła specjalna? Próbuj
                    ok, sprobuję

Zamieszczone przez Tyler_Durden Zobacz posta
                    A może Ty celowo rozmywasz?
                    Ja tu się tylko z ciebie nabijam, nic osobistego

Komentarz

Ja tu się tylko z ciebie nabijam, nic osobistego
                      Moim zdaniem ośmieszasz siebie samego, swój klub, miasto i wyborców PIS, boś bystry jak woda w szambie gwiazdeczko.

Komentarz

• Tyler_Durden, w jaki sposób PiS, mając tydzień czasu, zaszkodził gospodarce?

Komentarz

• Zamieszczone przez miaski Zobacz posta
                          Tyler_Durden, w jaki sposób PiS, mając tydzień czasu, zaszkodził gospodarce?
                          wygrało wybory, styka.
                          GPW pakuje się w popłochu !
                          ------------------------------------------------
                          Hey man, you know I'm really OK
                          The gun in my hand will tell you the same

Komentarz

Moim zdaniem ośmieszasz siebie samego, swój klub, miasto i wyborców PIS
                            Naród, rasę, ludzkość, naturę ożywioną...

Komentarz

• Zamieszczone przez miaski Zobacz posta
                              Tyler_Durden, w jaki sposób PiS, mając tydzień czasu, zaszkodził gospodarce?
                              Umiesz czytać? Przecież masz w artykule czarno na białym napisane jak giełda reaguje (w tym tygodniu - czas teraźniejszy) na zapowiedzi Beaty Szydło. PGE, Energa PGNIG mają (czas przyszły) pompować kasę kopalnie żeby górnicy mogli być górnikami. Następny przykład: "Wyniki banków znacząco spadną, jeśli zostanie wprowadzony podatek od aktywów".

Teraz może postaraj się samodzielnie wyciągnąć z tego wnioski.

Czy do umysłów nie dociera że giełda w tym tygodniu źle reaguje na zapowiedzi Szydło? Czy reakcja giełdy jest istotna, czy ta informacja jest ważna - to inna kwestia. Czy to jest jak napisał miaski "szkodzenie gospodarce"? Można dyskutować. Faktem jest że giełda jest dziś niepocieszona. Giełda jest w złym stanie i wszyscy wiedzą że tak jest w dużej mierze dzięki rządom PO, ale W TYM TYGODNIU rządzi PIS i giełda reaguje na BIEŻĄCE zapowiedzi.

A może PIS stała się już PO po całości? Pozatrudniali troli i po zmianie kierunku wzmocnili wydział propagandy? Czy to jest forum PIS?

Z mojej strony EOT.

Komentarz

Umiesz czytać? Przecież masz w artykule czarno na białym napisane jak giełda reaguje (w tym tygodniu - czas teraźniejszy) na zapowiedzi Beaty Szydło. PGE, Energa PGNIG mają (czas przyszły) pompować kasę kopalnie żeby górnicy mogli być górnikami. Następny przykład: "Wyniki banków znacząco spadną, jeśli zostanie wprowadzony podatek od aktywów".

Teraz może postaraj się samodzielnie wyciągnąć z tego wnioski.

Czy do umysłów nie dociera że giełda w tym tygodniu źle reaguje na zapowiedzi Szydło? Czy reakcja giełdy jest istotna, czy ta informacja jest ważna - to inna kwestia. Czy to jest jak napisał miaski "szkodzenie gospodarce"? Można dyskutować. Faktem jest że giełda jest dziś niepocieszona. Giełda jest w złym stanie i wszyscy wiedzą że tak jest w dużej mierze dzięki rządom PO, ale W TYM TYGODNIU rządzi PIS i giełda reaguje na BIEŻĄCE zapowiedzi.

A może PIS stała się już PO po całości? Pozatrudniali troli i po zmianie kierunku wzmocnili wydział propagandy? Czy to jest forum PIS?

Z mojej strony EOT.
                                Domyślam się, że gdy giełda niebawem "odbije", to staniesz się apologetą rządów PiS ? A tutaj krótka charakterystyka giełdy w oczach mądrego, młodego szarego człowieka:
                                GIEŁDA . Jak ten przekręt działa ?!
                                1. Jelenie - inwestorzy wpłacają pieniądze GIEŁDA W GÓRĘ nawet trochę na początku zarobią co ważniejsze prowizję pośrednik-makler weźmie .
                                2. Akcje poziom max , machina przetrawia kapitał , ruch , życie , narady , spotkania , fundusze inwestycyjne czyli przeżeranie , przetrawianie kapitału . JAK GRACZ PRZED "JEDNORĘKIM " BANDYTĄ ŚWIATEŁKAMI PO OCZACH muzyczka siedź i wrzucaj monety
                                3. pieniądze od jeleni się kończą , odpływają do banków i rekinów giełdy czyli GIEŁDA W DÓŁ BESSA pośrednik dostanie prowizję mniejszą ale zawsze . Jelenie co zarobili teraz stracą w wartości akcji i wszyscy czekają na napływ kapitału od jelonków . Kasa przetrawiona i zostaje mała prawda czyli wielkie GÓWNO , iluzja , emocje , kit czyli lipa . Giełda nie produkuje nic poza dojeniem głupiego ludka i dawaniem zarobku wybranym .
                                Przy okazji: wyraz "zresztą" piszemy właśnie tak, czego zresztą uczą już w podstawówce, do której odsyłasz jednego z forumowiczów.
                                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                                "
                                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Pracuję...
                                X