Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts • Tak mi róbcie

  Chyba czas najwyższy na przypomnienie słynnej piosenki "Jaskółka" z 80r. (niestety nie wiem, kto napisał słowa) - z grubsza wszystko się zgadza:

  Na naszym małym ciemnym podwórku w ciasnych, zatęchłych zaułkach, chciała swe gniazdko uwić na
  murku młoda i śliczna jaskółka.
  Błota na gniazdko miała w nadmiarze a młoda była i dziarska, więc tylko śmiga jak zwinna fryga, jak jakaś trójka murarska.

  A towarzyszy jej podwórkowa głodna i bosa dzieciarnia, z dużą ochotą wskazuje błoto i wszelkie brudy wygarnia.
  Już widać pierwsze zręby gniazdeczka a tu rozchodzą się słuchy, że się zbierają i że
  gderają siedzące w tym błocie ropuchy.

  Jakoż kumkanie wzrasta złowrogie; "Co to za dziwna jaskółka? Co to za bajka? Na co te
  jajka? Po co ta wroga nam spółka?" Wylazły z dziury tłuste jaszczury i z udawaną łzą w oku zaczęły jątrzyć: "To się źle skończy!" I apelować o spokój.

  "Skąd tu przybywa ten dziwny ptaszek? Kto go tu do nas zaprosił? Podwórko nasze i bagno nasze, a ptaszek niech się wynosi. Kto mu na błoto wystawił przydział? Co na to wszystko Pan Bociek? Gdy tu przyleci, to drogie dzieci, dopiero będzie bigosik."

  Czas szybko mija, a na podwórku ogólne wielkie sprzątanie. Powiew nadziei coś się nie klei z ponurym żabim kumkaniem. Echo się niesie, po polu, lesie sto głosów, radosny chórek. Z dala już słychać jęki, oddźwięki z sąsiednich, bratnich podwórek.

  Gniazdko tymczasem stało się faktem. Cieszy i krzepi zarazem. Potwierdza wyższość ewolucyjną ptaka nad gadem i płazem.  Ostatnio edytowany przez BlackAdder; 51375.
  "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

  WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

  Komentarz


  • To się w głowie nie mieści...


   Do przygotowywanego od kilku tygodni raportu otwarcia w Kancelarii Prezydenta dotarła Polska Agencja Prasowa.

   Raport zawiera krytyczną ocenę sposobu zarządzania urzędem. Najsłabszym elementem było planowanie w zakresie działań i finansów.

   Według jego autorów w ostatnich dniach i tygodniach kadencji poprzedniego prezydenta Bronisława Komorowskiego ustępujące kierownictwo Kancelarii podejmowało nie znajdujące "żadnego uzasadnienia merytorycznego" działania dotyczące spraw kadrowych i organizacyjnych. Dokonana na tydzień przed zakończeniem kadencji reorganizacja urzędu służyła wyłącznie wypłaceniu wysokich odpraw.

   Według autorów bilansu w czerwcu i lipcu nastąpił wzrost w stosunku do 2014 r. wypłaconych wynagrodzeń o ponad 688 tys. złotych. Ponadto do 6 sierpnia wykorzystano 84,60 proc. środków na umowy zlecenia i umowy o dzieło, na zakup materiałów i wyposażenia wykonano 89,1 proc. planu, zaś na wynagrodzenia zaangażowanie osiągnęło ponad 99,59 proc.

   Autorzy dokumentu stwierdzają, że przyjęta od 24 maja do 6 sierpnia praktyka zatrudniania pracowników, przyznawania nagród pozostawała w sprzeczności z możliwościami planu finansowego kancelarii. W tym okresie podwyżki otrzymało 15 pracowników Kancelarii, a nagrody 328 osób. Łączna kwota nagród przyznanych od maja do sierpnia wyniosła blisko 1,5 mln zł. W tym samym czasie 8 pracownikom zmieniono umowy terminowe na umowy na czas nieokreślony, zatrudniono sześciu pracowników, 14 pracowników otrzymało awans (w tym 5 przed rozwiązaniem stosunku pracy). Do pracy w kancelarii wróciły osoby zatrudnione w sztabie wyborczym poprzedniego prezydenta i otrzymały podwyżki.

   Poinformowano, że b. szef Kancelarii Jacek Michałowski między 20 lipca a 5 sierpnia 2015 podpisał umowy zlecenia w ramach Prezydenckiego Programu Eksperckiego (zajmującego się m.in. prowadzenie prac analitycznych) na kwotę blisko 200 tys. zł. W bilansie czytamy, że "w ostatnich dniach kadencji przekazano do zewnętrznej realizacji zadania dotyczące kwestii programowych ustępującego z urzędu prezydenta RP".

   Od 1 stycznia do 6 sierpnia 2015 roku na zakup upominków Kancelaria Prezydenta wydała łącznie blisko 1,5 mln zł - podano. W tym - wyliczono - między 10 maja a 5 sierpnia do magazynu upominkowego dokonano zakupów na kwotę blisko 212 tys. zł, a z magazynu wydano upominki o wartości blisko 740 tys. zł.

   Wskazano, że meble i wyposażenie na biuro b. prezydenta Bronisława Komorowskiego były przekazywane przed zawarciem umowy w tej sprawie. Umowę na użyczenie mebli i sprzętu o wartości ewidencyjnej 75 tys. zł szef kancelarii Jacek Michałowski zawarł z pełnomocnikiem prezydenta Komorowskiego 6 sierpnia - podano. Natomiast meble i wyposażenie były przekazywane biuru na przełomie lipca i sierpnia. Podkreślono, że ustawa o uposażeniu byłego prezydenta reguluje tylko sprawę przyznania mu środków finansowych na "prowadzenie" biura. Dodano, że na wyposażenie biura b. prezydenta przekazano także artykuły gospodarstwa domowego i codziennego użytku.

   Poinformowano, że lokale przy ulicy Baciarellego w Warszawie zostały wynajęte mieszkania na rzecz b. prezydenta (do 30 czerwca 2016r.), b. sekretarza stanu (do 31 grudnia 2015r.) oraz b. doradcę prezydenta (do 31 grudnia 2015r.). Podkreślono, że najemcy korzystają z lokali na korzystnych warunkach. "Za mieszkanie o powierzchni 141,03 m2 naliczany jest miesięczny czynsz (wraz z opłatami eksploatacyjnymi) w wysokości 2 117,61 zł. Za kolejne mieszkania o powierzchni 102,92 m2 i 78,77 m2 naliczany jest comiesięczny czynsz obejmujący opłaty eksploatacyjne odpowiednio w wysokości 1 468,39 zł i 1 312,23 zł" - czytamy w raporcie. Podkreślono, że umowy najmu dla dawnych pracowników kancelarii zostały zawarte w treści, wartości i zakresie bez porozumienia z nowym kierownictwem kancelarii. W raporcie oceniono, że zawarte umowy znacząco ograniczyły możliwość wykorzystania tych lokali na aktualne potrzeby urzędu.

   Czytamy w nim, że niezgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi, w 2015 roku przeprowadzono likwidację i utylizację składników majątku w poszczególnych obiektach KPRP o łącznej wartości ewidencyjnej ponad 1,3 mln zł. "Podejrzenie poświadczenia nieprawdy w dokumentach oraz możliwości przywłaszczenia rzeczy ruchomych wchodzących w skład majątku Kancelarii pojawia się w odniesieniu do likwidacji przeprowadzanych w dwóch Rezydencjach Kancelarii Prezydenta RP: Promnik oraz Klarysew" - napisano.

   Nie wiadomo kiedy zagubiono jeden zestaw i część drugiego zestawu mobilnego niejawnego systemu Sieci Łączności Rządowej CATEL będących w posiadaniu szefa gabinetu prezydenta oraz szefa Kancelarii Prezydenta - czytamy. "Braki zostały stwierdzone w ostatnich dniach urzędowania odchodzącego kierownictwa" - podkreślono. W raporcie odnotowano także zgłoszenie do prokuratury braku trzech zabytków: obrazu "Bydło na pastwisku", obrazu "Gęsiarka", rzeźby "Rycerz".

   W rekomendacjach znalazło się m.in. ograniczenie o 20 proc. wykorzystywanych pojazdów osobowych oraz stopniową wymianę pozostałej floty. Poinformowano, że KPRP dysponuje łącznie 66 pojazdami, których średni wiek to 9 lat. Średni przebieg to ponad 170 tys. km, a najwyższe przebiegi wynoszą ponad 350 tys. km.

   Dokument został oparty na analizie dostępnej dokumentacji pochodzącej z kontroli wewnętrznych, audytów wewnętrznych i audytów informatycznych przeprowadzanych przez zewnętrzne firmy doradcze, a także ankiet sporządzonych przez kierujących komórkami organizacyjnymi w Kancelarii i sprawozdań finansowych.

   Dokument zawiera też wnioski i rekomendacje dotyczące działań koniecznych do podjęcia ,aby usprawnić działania urzędu.

   Szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska zapowiadając bilansu otwarcia mówiła, że należy zbadać, w jakim stanie zostawili urząd poprzednicy. Sprawdzano m.in. racjonalność wydawania pieniędzy publicznych, politykę kadrową, strukturę organizacyjną, ewentualne zaległości urzędnicze.
   gość.pl
   349meczów*
   71 goli*
   58 asyst*

   jest tylko jeden King!!!!

   *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

   Komentarz


   • Grozi mu coś? Jest szansa, że mu jakieś zarzuty postawią?

    Komentarz


    • Komentarz


     • Sejm przegłosował nowelizację Ustawy o TK. Kukiz'15 za


      A tu przypominka co spowodowało potrzebę nowelizacji:

      O planach procedowania w trybie przyspieszonym ustawy o Trybunale Konstytucyjnym informowaliśmy zaledwie kilka dni temu, a już została ona pośpiesznie przegłosowana. Skandaliczna nowelizacja ustawy otworzy możliwość do odwołania Prezydenta na podstawie niesprecyzowanych przesłanek, ale też pozwoli na przejęcie Trybunału Konstytucyjnego przez prawników sprzyjających obecnemu układowi władzy. Pośpieszne procedowanie nowego prawa zdziwiło nawet prorządową zwykle Gazetę Wyborczą, która zauważa, że ustawa jest swego rodzaju zamachem na niezawisłość Trybunału.


      Myślały misie, że ustawy PiS będą utrącać Trybunałem, a tu taki zonk
      Ostatnio edytowany przez BlackAdder; 51375.
      "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

      WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

      Komentarz


      • Niestety sposób procedowania tej ustawy jest równie bandycki jak to co zrobiła PO. By było jasne - nie sama ustawa, a to jak ją przepchnięto
       Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
        Niestety sposób procedowania tej ustawy jest równie bandycki jak to co zrobiła PO. By było jasne - nie sama ustawa, a to jak ją przepchnięto
        Bardzo dobrze

        Nie oglądać się, nie brać jeńców, wypalać ogniem do spodu.
        ...ta ziemia do Polski należy
        choć Polska daleko jest stąd,
        bo wolność krzyżami się mierzy
        historia ten jeden ma błąd!!!!

        Better Dead Than Red!!!

        Komentarz


        • No ktoś porządek musi zacząć robić, a w ciągu 8 lat to zdążyło się tego nazbierać. Za tyle lat syfu należy się teraz chłosta, czyszczenie, odpowiednie wyroki, a potem po pozbyciu się największych patologii przy odpowiednim doborze ludzi realizując pokładane nadzieje niech pokażą narodowi, że objęli władzę zasłużenie. Póki co liczę na intensyfikacje działań

         Komentarz         • Komentarz


          • Moim zdaniem nie da się złem pokonać zło i doprowadzić do dobra. Ale chętnie poznam kontrprzykład morcie

           @klamot
           nie burz Jackowi autorytetu
           Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
           -------------
           Jedynie prawda jest ciekawa

           Józef Mackiewicz

           Komentarz


           • W sprawie TK można polecieć klasykiem - chcieliście wydymać freda, to fred wydymał was

            Może i to nieeleganckie, ale jeśli chcemy zmiany Polski, to nie czas na sentymenty i czasem trzeba zagrać ostro. Jeśli ci sędziowie mieliby przyczyniać się do blokowania dobrych reform, to jedyna słuszna decyzja.

            Komentarz


            • Jasne, jak Kali ukraść krowę to dobrze, ale jak Kalemu, to już nie bardzo. PIS ciągle krytykował sposób działania PO, a teraz robią to samo, jedni i drudzy siebie warci ...

             Komentarz


             • PO na koniec swojej kadencji przepchnęła na szybko wybór 5 członków TK, choć powinna tylko 3. Nagięła prawo bo to, by upolitycznić tę instytucję.

              Teraz wyobraźmy sobie sytuację, w której sejm przegłosuję jakąś ustawę, PO zaskarży ją do TK, a ten uzna ją za niekonstytucyjną. I generalnie możemy pomarzyć o zmianach.

              Oczywiście wszyscy sędziowie TK powinni byc apolityczni i tej rozmowe w ogóle powinno nie być, no ale wiemy jak jest...

              Ja uważam, że jak chcemy zmiany to czasem trzeba pojechać po bandzie.

              Komentarz


              • A ja oczekiwałbym stosowania wyższych standardów niż poprzednicy, nie wyznaję zasady, że cel uświęca środki

               Komentarz


               • Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                PO na koniec swojej kadencji przepchnęła na szybko wybór 5 członków TK, choć powinna tylko 3. Nagięła prawo bo to, by upolitycznić tę instytucję.

                Teraz wyobraźmy sobie sytuację, w której sejm przegłosuję jakąś ustawę, PO zaskarży ją do TK, a ten uzna ją za niekonstytucyjną. I generalnie możemy pomarzyć o zmianach.

                Oczywiście wszyscy sędziowie TK powinni byc apolityczni i tej rozmowe w ogóle powinno nie być, no ale wiemy jak jest...

                Ja uważam, że jak chcemy zmiany to czasem trzeba pojechać po bandzie.
                Mnie się zawsze wydawało że jako kibice przywołujemy za wzory Inkę czy Pileckiego czy innych z Kwatery "Ł" jako tych co nie jeździli po bandzie.
                Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                -------------
                Jedynie prawda jest ciekawa

                Józef Mackiewicz

                Komentarz

                Pracuję...
                X