Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Fajnie, że sprawa Kamińskiego wyjaśniona itd, ale jednak wrócę do tych dzisiejszych słów Prezydenta i ciekawego do nich odniesienia.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spole...-i-nienawisci#

Komentarz

• Według mnie odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.
      Ostatnio edytowany przez głos z trybun; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
        Status: niewinny.
        A czy tzw. prawo łaski nie daruje tylko kary, a wina nadal zostaje (na osobie nadal ciąży wyrok)?
        To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć.

Komentarz

• Zatarcie
          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
            Mógł, ale nie miałby dostępu do certyfikatu służb w dziedzinie tajemnic państwowych. Teraz ma.
            Z ustawy wynika, że nic by nie stało na przeszkodzie. Członkowie rady ministrów nie są objęci postępowaniem certyfikacyjnym dopuszczającym do informacji o charakterze niejawnym, chyba, że chodzi o dostęp do określonych w ustawie dokumentów objętych klauzulą międzynarodową etc. (nie chce mi się tego przepisywać, generalnie nie ma w stosunku do nich postępowania). Tyle, że nawet wtedy nieprawomocny wyrok nie jest przesłanką obligatoryjnie odmawiającą dostępu do tychże informacji.
            Oczywiście nieprawomocny wyrok skazujący może być jakąś tam okolicznością wpływającą na odmowę dostępu, ale w praktyce nie ma takiej możliwości, żeby pracownik ABW odmówił takiego dostępu swojemu prawie najważniejszemu zwierzchnikowi, w związku z czym obaw o to, że Kamiński nie będzie miał dostępu do informacji niejawnych raczej nie było. Prawomocny wyrok skazujący miałby już inne reperkusje, ale w tym momencie sensacje Gromosława Cz. są mocno na wyrost.
            Amor Patriae Nostra Lex

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
              Ruch z jajami. Wie, że byli niesłusznie skazani (zapewne w 2 instancji zostaliby uniewinnieni) i jak dla mnie bardzo dobra decyzja.
              I dlatego należało poczekać do wyroku drugiej instancji

Podoba mi się, że nie patrzy na to, że będzie lament w tvn, wyborczej itp.
              Bo to wyborów już nigdy nie będzie?
              "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
                Zamieszczone przez b
                Ruch z jajami. Wie, że byli niesłusznie skazani (zapewne w 2 instancji zostaliby uniewinnieni) i jak dla mnie bardzo dobra decyzja.
                Zgadzam się, Slyboots.
                W tej chwili Kamiński nie jest oczyszczony z zarzutów tylko darowano mu winę (niepotwierdzoną przez sąd drugiej instancji), jak pospolitemu przestepcy.
                Ułaskawienie wg mnie to przyznanie, że był winny. Niewinny nie potrzebuje łaski.
                Ostatnio edytowany przez Yevaud; [ARG:4 UNDEFINED].
                koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• Dla mnie sama instytucja ułaskawienia jest idiotyczna. Nie mniej cieszę się, że dla Kamińskiego sprawa się zakończyła bo wyrok był skandaliczny. Jesli konstytucjonaliści maja jakieś obiekcje - tym lepiej. Niech żyje Sprawiedliwość, Sprawiedliwość i Bezprawie
                  „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym”

Komentarz

• Dla mnie chvjowa decyzja Dudy i tak naprawdę pierwsza, która mi jako jego zwolennikowi się nie podoba. Ktoś ewidentnie nie wytrzymał ciśnienia. Chyba, że rzeczywiście nieprawomocny wyrok mógł Kamińskiemu przeszkadzać w pełnieniu funkcji. Jest to ewidentne przyznanie, że był winny, nie czekając nawet na wynik apelacji, który z dużą dozą prawdopodobieństwa byłby pomyślny.

Ciężki poranek w robocie, lemingoza ma teraz niezłą pożywkę i tryumfuje, że "duduś-pizduś" to partyjniak i wspiera swoich kolesi (oczywiście zapominając, że poprzednicy wykonywali podobne, jeżeli nie bardziej kontrowersyjne ułaskawienia)...

Komentarz

• W pierwszym momencie też pomyślałem, że Duda strzelił sobie w kolano, bo "co ludzie powiedzą".

Ale ostatecznie uważam, że dobrze zrobił. PiS faktycznie zamierza zrobić w Polsce "bezkrwawą rewolucję", nie ******** się, od samego początku jedzie ostro po bandzie. Bo zwyczajnie może sobie na to pozwolić. Po cholerę rozwlekać "niepopularne" decyzje w czasie, za pół roku, za rok. Tylko "smród" w wiadomych mediach będzie się potęgował. A tak robią co trzeba na samym początku, możliwe że zapikują w sondażach, ale potem będą 4 lata na odzyskiwanie pozycji.

Co do samej akcji z ułaskawieniem Kamińskiego, wyobraźcie sobie, jak teraz muszą srać w portki te wszystkie szuje rozgrywające te państwo od wielu lat. Te wszystkie misie "zaprzyjaźnione" z urzędasami. Instytucja prowokacji znowu wraca do łask i żadna gnida nie może już czuć się bezpieczna. Co ważne, nawet jeżeli znajdą usłużnego sędziego, jak w przypadku Kamińskiego, służby organizujące prowokację niewiele ryzykują. Nawet jak ktoś im wytoczy sprawę i odpowiednio zmotywuje sędziego, Duda i tak ułaskawi.

Wszyscy chcieliśmy zajebania obecnego systemu. Cóż, czas start.
                      http://www.youtube.com/watch?v=fe0j3...ailpage#t=666s

Komentarz

• Zamieszczone przez KRA Zobacz posta
                        Ciężki poranek w robocie, lemingoza ma teraz niezłą pożywkę i tryumfuje, że "duduś-pizduś" to partyjniak i wspiera swoich kolesi (oczywiście zapominając, że poprzednicy wykonywali podobne, jeżeli nie bardziej kontrowersyjne ułaskawienia)...
                        U mnie podobnie. Moją kontrą na zarzuty lemingów był tekst, iż za kolegę wolałbym Kamińskiego, niż Słowika od Wałęsy i Vogla od Kwaśniewskiego. Część z nich złapała za wikipedię sprawdzić, co to za persony. Także dziękuję, tańczcie sami, ja wychodzę.
                        ------------------------------------------------
                        Hey man, you know I'm really OK
                        The gun in my hand will tell you the same

Komentarz

• Zamieszczone przez EviLmonkey Zobacz posta
                          (...)

Co do samej akcji z ułaskawieniem Kamińskiego, wyobraźcie sobie, jak teraz muszą srać w portki te wszystkie szuje rozgrywające te państwo od wielu lat. Te wszystkie misie "zaprzyjaźnione" z urzędasami. Instytucja prowokacji znowu wraca do łask i żadna gnida nie może już czuć się bezpieczna. Co ważne, nawet jeżeli znajdą usłużnego sędziego, jak w przypadku Kamińskiego, służby organizujące prowokację niewiele ryzykują. Nawet jak ktoś im wytoczy sprawę i odpowiednio zmotywuje sędziego, Duda i tak ułaskawi.

Wszyscy chcieliśmy zajebania obecnego systemu. Cóż, czas start.

To jest jedna sprawa. Jest jeszcze druga nie mniej ważna. Jak powiedział J. Kaczyński PiS montuje biało-czerwoną ekipę gdzie są ściśle określone zasady i wyznawane wartości. Każdy może się zapisać. To ułaskawienie jest też jasnym przekazem dla tych, którzy chcą się przyłączyć, wy też będziecie chronieni. Nie wszyscy w wymiarze sprawiedliwości są skurwieni, to ułaskawienie daje szansę i nadzieję tym uczciwym.

A jeżeli w drugiej instancji M. Kamiński zostałby uniewinniony i oczyszczony z zarzutów to też byłby przecież jazgot, że sądy są zawisłe od obecnej władzy, a sędzia na pewno jest PiSowski, a wyrok jest na zamówienie polityczne.
                          Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
                          Pada decyzja: Wracamy!
                          Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

Komentarz

• Jadą po bandzie. Niech jadą, za 3-4 lata się oceni. Mam nadzieje, że wystarczy im determinacji na wybory samorządowe.

Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
                            Być może ten wyrok i tak nastąpi.

Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                            Status: niewinny.
                            Status: ułaskawiony. Prawo łaski nie jest równoznaczne z uniewinnieniem. W skrajnie niekorzystnym poglądzie jest wręcz równoznaczne z uznaniem winy.
                            Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
                            "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta

Bo to wyborów już nigdy nie będzie?
                              Jasna sprawa, że popularności i zaufania Dudzie nie przybędzie po tej decyzji. Oczywiste też, że media głównego ścieku będą wałkować o tym miesiącami.

Jednak podoba mi się, że Prezydent ma jaja. Skazali krótko przed wyborami niewinnego człowieka, to A. Duda pokazuje im że nie ******** się w tańcu

A generalnie chodzi mi o to, że w Polsce politycy są zakładnikami mediów. Chodzą od studia do studia i tylko gadają. Wszystko pod publikę - tego nie powiem, bo mnie media zjedzą, tego nie zrobię,choć to słuszne, bo co w tvn powiedzą itd.

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie można totalnie wyłożyć lachy na media. Ale tak jak pisałem wcześniej - czas skończyć z robieniem wszystkiego pod publikę, a zacząć działać.

Dla mnie decyzja na +

No i nie bez znaczenia jest fakt, że lubię tę panikę i pianę z pyska w lewackich mediach
                              Ostatnio edytowany przez b.; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Ja też uważam, że decyzja jak najbardziej słuszna choć niepopularna.

Jak chcę się system obalić choć trochę to zrozumiałe, ze nie ma patrzeć co tam "główne" media będą pisały/mówiły. Trzeba robić swoje, prowadzić swoją politykę, jednocześnie dbać o dobry przekaz ale nie kosztem zaniechania jakichś działań. A do sprawnego działania Kamińskiego ten skandaliczny wyrok był przeszkodą.
                                Ostatnio edytowany przez Roar; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                                X