Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Moje oceny kandydatur ministrów. Chętnie się do tego odniosę za 2 lata.

Na plus:
    + Mateusz Morawiecki - zaskakuje teka wicepremiera. Alternatywa dla Glińskiego (premier po Szydło)? Lub jest szykowany na prezesa NBP? Jedno z najważniejszych ministerstw.
    + Anna Streżyńska - babka znana z pozytywnej działalności (m.in. dzięki niej mamy niskie rozmowy za komórki oraz Playa na rynku). Klasyczna prawica (fundacja republikańska).
    + Paweł Szałamacha - nadzieja na powtórkę z rozrywki, czyli Gilowską 2.

Na minus:
    - Zbigniew Ziobro - no ***** bez przesady. Ministerstwo, w którym jest najwięcej do roboty i wrzucają człowieka dobrego w zadaniach destrukcyjnych?
    - Beata Kempa, - babka, która się wielokroć skompromitowała.
    - Mariusz Błaszczak - klasyczny przedstawiciel BMW. Czy będzie widoczna różnica wobec zarządzającej obecnie katechetki?

Ministerstwa, których nie powinno być:
    Sportu i Turystyki,
    Gospodarki Morskiej,
    ds. europejskich
    Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zaskoczenia:
    brak Naimskiego.

P.S. Minister ds. kontaktu z parlamentem: Adam Lipiński - ostatni raz jak był odpowiedzialny za kontakt z parlamentarzystami (Beger w teraz MY) to PiS poleciał. Co ten Jarek? Gra na przedwczesne wybory?
    Ostatnio edytowany przez mkr; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Wilczur Zobacz posta
      Ludzie których wymieniłem: Macierewicz, Ziobro i Kaminski nie kojarzą się dla wielu z czymś dla Polski dobrym. Ja nie glosowałem na POPIS, bo to dla mnie ta sama pasta o innym smaku - ale PIS miał okazję czymś zaskoczyć, coś zmienić, po 8 latach rządów Donalda i Pajaców Inc. A zaczyna? No cóż.. własny jeszcze bardziej warty kpiny cyrk. EoT.
      Ne chce podważać twoich opinii, ale wiesz, wymienieni politycy są dość mocno kojarzeni z PiS, Ziobro z Macierewiczem wykręcili świetne wyniki (Kamiński mając w okręgu Kaczora miał jednak ciężko), a PiS zdobył samodzielną większość, więc może jednak nie szafuj tekstami kto się ludziom źle kojarzy, bo twoje subiektywne odczucia widać mają mało wspólnego z rzeczywistością.
      "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
        Ne chce podważać twoich opinii, ale wiesz, wymienieni politycy są dość mocno kojarzeni z PiS, Ziobro z Macierewiczem wykręcili świetne wyniki (Kamiński mając w okręgu Kaczora miał jednak ciężko), a PiS zdobył samodzielną większość, więc może jednak nie szafuj tekstami kto się ludziom źle kojarzy, bo twoje subiektywne odczucia widać mają mało wspólnego z rzeczywistością.
        Twoje mają niewiele więcej. Ciężko coś pewnego wywnioskować, raz że głosy z jednego okręgu, a dwa dużo ludzi jednak nie głosowało.

Komentarz

• Zamieszczone przez C64 Zobacz posta
          dużo ludzi jednak nie głosowało.
          Tacy to raczej nie powinni teraz zabierać głosu. Mam rację?
          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Ziobro niby nie lubiany a wykręcał najlepsze wyniki. Do niego należy rekord w PiSie - 335 tys. głosów(przebił JK). Teraz też jako spadochroniarz w Świętokrzyskiem z ostatniego miejsca wskoczył na pierwsze pokonując m.in.Schetynę.

Na plsu MAcierewicz do MON, myślałem, że PiS ugnie się pod nagonka na nich za to ale widać że idą na ostro i porządki będą stre

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
              Kiedyś w tym wątku był taki post o tym co PIS zrobił dobrego w dwa lata rządu. Może kto mi go przytoczyć?
              Podejrzewam, że Foxx się nie obrazi

- zmniejszono podatek dochodowy od osób fizycznych
              - obniżono o ponad połowę składkę rentową, dzięki czemu wzrosły pensje
              - zlikwidowano podatek od spadków i darowizn
              - zmniejszono deficyt finansów publicznych z około 4 proc. PKB w 2006 do 3 proc. PKB
              - w ramach funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności rząd PIS uzyskał 67,3 mld euro na lata 2007 -€“ 2013
              - wprowadzono mechanizmy konkurencji w telefonii komórkowej: spadły o prawie połowę ceny dostępu do internetu i ceny usług telefonicznych
              - stworzono Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciw praktykom monopolistycznym
              - inflacja była niska (spełniała kryteria wejścia do strefy euro), a zloty stabilny (złoty nie przekroczył bariery 3.50 za euro)

No i likwidacja WSI, powołanie CBA, mocne dofinansowanie IPN (jeden z wielu efektów: przywrócenie pamięci Żołnierzy Wyklętych)

Uzupełnienie:
              http://foxx-news.blogspot.com/2010/1...-bedy-pis.html

Plus od siebie dodaję wprowadzenie wysokiej ulgi na dzieci odliczanej od podatku - ale można to podciągnąć pod "zmniejszono podatek dochodowy od osób fizycznych".
              Ostatnio edytowany przez BlackAdder; [ARG:4 UNDEFINED].
              "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Morawiecki stołki dostał za pomoc przy załatwieniu kredytu u swojego przyjaciela z PKO. Przed chwilą Adam Bielan na WSI24 przyznał, że Morawiecki jednocześnie pracował dla Tuska jako doradca i pisał program wyborczy dla PIS... taka dwururka...

Komentarz

• Robert Winnicki ‏@RobertWinnicki

O 21:50 wraz z @krzysztofbosak będziemy dyskutować z A.Celińskim, C.Michalskim i T.Lisem w jego programie na antenie TVP2.
                  Oglądamy.
                  "
                  Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• A Paweł Szałamacha to kto zacz? Dlaczego w nim są takie nadzieje pokładane? Polityka obca mi nie jest, ale o człowieku nie słyszałem Proszę o łopatologiczne wyjaśnienie mi szaremu wyborcy PiS

Komentarz

• Zamieszczone przez Buzz Zobacz posta
                      A Paweł Szałamacha to kto zacz? Dlaczego w nim są takie nadzieje pokładane? Polityka obca mi nie jest, ale o człowieku nie słyszałem Proszę o łopatologiczne wyjaśnienie mi szaremu wyborcy PiS
                      Ot, taki wizjoner. Ekspert Instytutu Sobieskiego, były wiceminister Skarbu. Próbka wiedzy z archiwum :
                      http://natemat.pl/42319,lot-zanotuje...bo-zbankrutuja
                      "
                      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

A Paweł Szałamacha to kto zacz? Dlaczego w nim są takie nadzieje pokładane? Polityka obca mi nie jest, ale o człowieku nie słyszałem Proszę o łopatologiczne wyjaśnienie mi szaremu wyborcy PiS
                        Jeden z założycieli Instytutu Sobieskiego. M. zd. jest szansą m. in. na to, że pomysłem na większe wpływy z podatków będzie zmniejszenie obciążeń fiskalnych. Taka Gilowska w mocniejszym wydaniu .
                        "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Zamieszczone przez Tyler_Durden Zobacz posta
                          Morawiecki stołki dostał za pomoc przy załatwieniu kredytu u swojego przyjaciela z PKO. Przed chwilą Adam Bielan na WSI24 przyznał, że Morawiecki jednocześnie pracował dla Tuska jako doradca i pisał program wyborczy dla PIS... taka dwururka...
                          Taki drugi Petrupodobny w rządzie PiS, który będzie lobbował na rzecz WBK. Ciekawe czy przekupiono paru decydentów partyjnych w zamian za monopol i przywileje dla niektórych banków (m.in. nie podniesienie opodatkowania dla WBK). Akurat tu szeryf Ziobro mógłby się wykazać, lecz coś mi się wydaje że nie będzie podkopywał swoich.

Paweł Szłamacha - kolejne polityczne dziecko Korwina które przeszło na ciemną (socjalną) stronę mocy, dziś z dawnego UPRowca już nic nie pozostało. Nie ma wątpliwości że będzie realizował program PiSu.

- Podczas pierwszych tygodni w Ministerstwie Finansów skoncentrujemy się na realizacji priorytetowego punktu programu, czyli wsparcia rodzin, znanym jako 500 zł na dziecko

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                            Ot, taki wizjoner. Ekspert Instytutu Sobieskiego, były wiceminister Skarbu. Próbka wiedzy z archiwum :
                            http://natemat.pl/42319,lot-zanotuje...bo-zbankrutuja
                            Okej, ludzi z wizją nam trza Ale wciąż nie rozumiem skąd u niektórych na forum taka radość z jego nominacji? Czy będzie zbawicielem naszych finansów?

E: Już BlackAdder rozwiał me wątpliwości. Dzięki.

Komentarz

Okej, ludzi z wizją nam trza Ale wciąż nie rozumiem skąd u niektórych na forum taka radość z jego nominacji? Czy będzie zbawicielem naszych finansów?

E: Już BlackAdder rozwiał me wątpliwości. Dzięki.

Taką mamy nadzieję. Skoro spierdolił od Korwina to już dobrze rokuje.
                              "
                              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                                Taką mamy nadzieję. Skoro spierdolił od Korwina to już dobrze rokuje.
                                Rzeczywiście wizjoner

Komentarz

Pracuję...
                                X