Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Dobrze to prościej:
    Czy celem ma być jedynie wyrównanie stanu prawnego?
    Czy celem ma być zwiększenie wpływów szeroko rozumianego budżetu?
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
      To nie moje czasy więc nie wiem ale mamusia nie mówiła, że dawali jej kasę ot tak
      Dajmy na to że 800 euro to jest wymienialna waluta, a waluta PRL to były takie lokalne euro-gąbki.
      Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; [ARG:4 UNDEFINED].
      "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
        Dobrze to prościej:
        Czy celem ma być jedynie wyrównanie stanu prawnego?
        Czy celem ma być zwiększenie wpływów szeroko rozumianego budżetu?
        Wyrównanie stanu prawnego przed wszystkim. Rozumiem że wyrównanie stanu prawnego i zwiększenie wpływów z tytułu to cele pozostające ze sobą w sprzeczności, tak?

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
        Liczę, że dla udowodnienia tezy o względniej równowadze pomiędzy wsią a miastem przedstawicie dane dotyczące migracji w Polsce w ciągu 15 lat. Zapewne też liczba "słoików" których znacie jest porównywalna z liczbą waszych znajomych którzy wybrali żywot farmera.
        A co to ma do rzeczy? Działania rządu i euro kołchozu mają doprowadzić do zmniejszenia odsetka ludności zajmującej się rolnictwem i tak gdy przystępowaliśmy do UE odsetek zatrudnionych w rolnictwie wynosił 20% a teraz (przyjmijmy) 15 % i wszytko zmierza do tego aby te 15% zmieniło się w okolice 3-5% jak to jest w krajach "rozwniętych" Więc to chyba zrozumiałe że migracja na linii wieś - miasto miasto - wieś nie będzie nawet zbliżona. Ludzi którzy porzucają żywot w mieście żeby emeryturę spędzić na sielskiej wsi, ani osób które świadomie wyprowadzają się pod miasto rzecz jasna nie wliczam.
        Ostatnio edytowany przez wLd; [ARG:4 UNDEFINED].
        Prawdziwe zwyciestwo musieli odnieść komunisci ,nie tak jak wielu zakłada pomiędzy rokiem 1956 a 1970,ale w roku 1989,kiedy pod uniesionym w góre kloszem,wystrzelił produkt ich chowu.
        Rafał Gan-Ganowicz – Kondotierzy

Komentarz

• Zamieszczone przez wLd Zobacz posta
          Wyrównanie stanu prawnego przed wszystkim.
          No to jeśli taki jest cel to oczywiście można to zrobić. Bo gdyby był to drugi cel to niestety ale byłby chybiony. Skutkiem przeniesienia wszystkich ubezpieczonych w KRUSie do ZUSu jest natychmiastowe wycofanie się z opłacania składek przez "rolników-domowników" i przejście tych ostatnich na opiekę pomocy społecznej. Jak będziesz chciał to ci wieczorem to wyliczę

Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
          Standard "oferowanych" przez państwo usług (emerytalnych i zdrowotnych) jest w tym przypadku, wg mojej wiedzy, podobny.

Co do reszty trafnie odpowiedział Yevaud.
          Zaiste masz rację:
          Średnia emerytura rolnicza - 885.78 zł
          Średnia emerytura ZUS - 1970,87 zł
          Emerytura wspólna(czytaj wypłacana przez KRUS po min. 10 latach opłacania składek w ZUS) - 1357.21 zł

Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
          (...)Nie mam jednoznacznej oceny KRUSu, ale trochę demagogiczne pytania.(...)
          W każdym razie jako przedsiębiorca płacę miesiąc w miesiąc ponad tysiaka do ZUS, a mój wujek rolnik chyba 30 zł. Według mnie nie jest to sprawiedliwy system
          Gwoli ścisłości:
          378 zł/kwartał(jeśli ma mniej niż 50ha)

To powyżej to właśnie jest czysta demagogia

Zamieszczone przez wLd Zobacz posta
          A jaki cel ma dopuszczenie do sytuacji gdy 15 % (powiedzmy że tyle jest zatrudnionych jest w rolnictwie) nie płaci podatku dochodowego, a pozostałe 85 % społeczeństwa już taki podatek płaci?
          Po pierwsze podszkol się z danych o których chcesz dyskutować: w KRUS jest ubezpieczonych 1 432 725 osób - co stanowi 9% wszystkich zatrudnionych. Po drugie zmiana systemu prawnego nie spowoduje żadnych dochodów z tytułu podatku dochodowego(zakładając że rolnik będzie miał prawo do wliczania wszystkich ponoszonych kosztów)
          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
            Słoików znam głównie z Radomia, Łodzi, Rzeszowa, czy nawet Opola. Jakoś niewielu ze wsi (co oczywiście o niczym nie świadczy). Natomiast owszem, parę osób znam, które wybrały po zakończeniu kariery zawodowej wybrały domek na wsi, bo znacznie taniej niż mieszkanie w Warszawie.
            .
            Służba zdrowia:
            Szpital i służba zdrowia w Rzeszowie będzie taki sam dla Rzeszowiaka, jak i mieszkańca Malawy czy Boguchwały. Odległość (pozostając w Rzeszowie) - z Malawy będzie do szpitala byc może nieco dalej niż z centrum Rzeszowa, ale może się okazać, że szybszy dojazd jest z Malawy.

Edukacja - te same liceum.
            Praca - w tym samym miejscu.

Fakt, ze wsi pewnie dalej, i 15 minut wcześniej wstac trzeba, żeby na czas dojechać.

Ja za to mam przedziwne wrażenie, że Ty pisząc o miastach masz na myśli tylko Warszawę, a nie Włoszczową, Kościerzynę, Szczytno, czy nawet Płock, Radom, Grudziądz, Przemyśl itp.

statystyka:
            http://stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/...e_ludnosci.pdf

Strona 54.
            Z miast wybyło 2,124 tys do miast przybyło 2,360 // Ze wsi wyjechało 1,709tys na wieś przybyło 1,564 tys. To były dane za lata 1989-2002.
            Tak wiec pływy bardzo niewielkie.

A odnoszę wrażenie, że spory, największy ruchz miast do wsi był na początku 90tych - zwłaszcza poprzez przyłączanie nowych dzielnic do miast (nie wiem, czy te dane coś takiego uwzględniają)
            Bo ludzie ze wsi nie wyjezdzaja do Warszawy tylko od razu jada za chlebem tradycyjnie do Ameryki- rzeszowskie, lomzynskie, poludnie Polski , kierunek Francja to - mazowieckie albo Rzesza . w Anglii oczywiscie mieszanka .

Tych z zaboru austriackiego mozna rozroznic natychmiast - charakteryzuje ich lepsze wyksztalcenie , wieksza kultura jezyka polskiego , umiejatnosc organizacji , ci z Kongresowki - dobrzy ludzie, ale mozna sie czasami zalamac. Rosyjskie wplywy wyryly sie jak w matryce na pokolenia.

To tak jest jak sie zna zycie teoretycznie , obywatelu .

I nie czytalo sie Sienkiewicza.
            Ostatnio edytowany przez Purdys; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• A te dane to na podstawie czego, adresu zameldowania?

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Zameldowanie to wymysl rosyjski .

Przezytek zaborcy.

Komentarz

• Zamieszczone przez Purdys Zobacz posta

Tych z zaboru austriackiego mozna rozroznic natychmiast - charakteryzuje ich lepsze wyksztalcenie , wieksza kultura jezyka polskiego ,

Co ja czytam? Dobrze się czujesz? Bez kitu ktoś tu życie zna teoretycznie. Wschód, szczególnie Lubelszczyzna znana jest z pięknego staropolskiego języka bez obcych jak na zachodzie kraju niemieckich słówek, zamienników. Byłeś w Poznaniu albo we Wrocku kilka dni? No chyba, że inaczej pojmujemy kulturę języka polskiego.

Komentarz

Bo ludzie ze wsi nie wyjezdzaja do Warszawy tylko od razu jada za chlebem tradycyjnie do Ameryki- rzeszowskie, lomzynskie, poludnie Polski , kierunek Francja to - mazowieckie albo Rzesza . w Anglii oczywiscie mieszanka .

Tych z zaboru austriackiego mozna rozroznic natychmiast - charakteryzuje ich lepsze wyksztalcenie , wieksza kultura jezyka polskiego , umiejatnosc organizacji , ci z Kongresowki - dobrzy ludzie, ale mozna sie czasami zalamac. Rosyjskie wplywy wyryly sie jak w matryce na pokolenia.

I nie czytalo sie Sienkiewicza.
                    Czytałem:

Zamieszczone przez Sienkiewicz
                    chvuj, dvpa i kamieni kupa!
                    A tak poza tym, to zupełnie nie wiem, co chcesz powiedzieć.
                    Że ludzie wyjeżdżają także poza granice? Także mieszkańcy wsi? Nie powiem, żeby mną te odkrycie wstrząsnęło...
                    koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• Nie musi cie wstrzasnac, natomiast mowiac o migracjach , szczegolnie polskiej wsi to kierunek jest glownie poza granice a nie Warszawa czy inne duze miasto.

Komentarz

• [QUOTE=Raczej;1401603]Co ja czytam? Dobrze się czujesz? Bez kitu ktoś tu życie zna teoretycznie. Wschód, szczególnie Lubelszczyzna znana jest z pięknego staropolskiego języka bez obcych jak na zachodzie kraju niemieckich słówek, zamienników. Byłeś w Poznaniu albo we Wrocku kilka dni? No chyba, że inaczej pojmujemy kulturę języka polskiego.[/QUOTE

Poznan to nie zabor austriacki ani rosyjski .

Zaboru niemieckiego nie znam . Mam porownanie ludzi z Kongresowki i zaboru austriackiego.

Zreszta co poniektorzy gdy sie sobie przedstawiamy i mowie , ze jestem z Warszawy , lekko sie krzywia - zartem oczywiscie - i mowia - eeeee, Kongresowka.

Lubelszczyzne znam , tam tez jest inaczej i ludzie nieco inni - to zasluga rodu Zamoyskich, mozna porownac jak bylo za Zamoyskich - i jak komuna to zrujnowala , przemsl, szkolnictwo , to jest nieprawdopodobne -jezdze tam na rajdy rowerowe, fantastyczne tereny , mam caly plecak zniczy zawsze bo albo groby powstancze albo 39 rok , tam migracja jest glownie do Rzeszy teraz troche Anglia.

To jest niesamowite jak daleko w czasie siegaja wplywy zaborcow. Na sposob myslenia, wyksztalcenia , bycia. To tylko chcialem powiedziec.

Zaboru pruskiego nie znam, a nie niemieckiego - moje przeoczenie i nikt mnie nie wysmial ????? no co jest ??

Komentarz

Nie musi cie wstrzasnac, natomiast mowiac o migracjach , szczegolnie polskiej wsi to kierunek jest glownie poza granice a nie Warszawa czy inne duze miasto.
                          Serio? A poprzesz to jakimiś danymi czy tylko Ci się tak wydaje?
                          Prawdziwe zwyciestwo musieli odnieść komunisci ,nie tak jak wielu zakłada pomiędzy rokiem 1956 a 1970,ale w roku 1989,kiedy pod uniesionym w góre kloszem,wystrzelił produkt ich chowu.
                          Rafał Gan-Ganowicz – Kondotierzy

Komentarz

• Tak mi sie tylko wydaje.

Ludzie np z poludnia Polski i ze wsi nie emigruja masowo za Ocean bo nurzaja sie w dobrobycie i sa w KRUsie tylko dlatego, ze nie maja co do garnka wlozyc a o opiece lekarskiej to moga sobie pomarzyc.

Komentarz

• Z kogo to cytat?

[...] Polska od 1956 roku szła coraz bardziej w prawo - w 1988 osiągnęliśmy szczyt liberalizmu [...]

Komentarz

• Dla miłośników wyszczekanych celebrytek: https://wzzw.wordpress.com/2013/10/0...7%99%E2%97%99/
                                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                                "
                                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Pracuję...
                                X