Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez wLd Zobacz posta
    Z dostatecznie odpowiedział na pytanie A ja dodam tylko że znam kilka osób które wybrały "bycie rolnikami" dla celów podatkowych tylko dlatego żeby uciec przed składkami ZUS.
    Ale w którym punkcie odpowiedział dostatecznie ?
    Znam w **** osób które kredytują się na mniej lub bardziej poważne biznesy i tylko jeden z nich bawi się w rolnika. Natomiast nie wiem czego ma dowodzić to, że jacyś Twoi znajomi lecą w ***** z młodym rolnikiem - bo chyba nikt nie polemizuje z faktem, że to w jaki sposób zorganizowane jest państwo Polskie w tym KRUS to patologia.
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

A konkretniej?
      Ty se jaja robisz ?
      Lieber tot als rot!!

Komentarz

Z dostatecznie odpowiedział na pytanie A ja dodam tylko że znam kilka osób które wybrały "bycie rolnikami" dla celów podatkowych tylko dlatego żeby uciec przed składkami ZUS.
        Czyli musieli głodować, gdyż aby utrzymać się w KRUS przy dochodach pozarolniczych musieliby uzyskać przychód max 3202 zł rocznie (stan na 2015 r.). Inaczej przeskakują do ZUS, chyba że mówimy o kreatywnej księgowości i działalności gospodarczej z "kosztami na zero".

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
          Jakkolwiek by na to nie patrzeć to szeroko rozumiany standard życia na wsi z lekka odbiega od tego w mieście i nawet jakby Twój wujek nie płacił ani grosza, to w dalszym ciągu globalnie to co oferuje swoim mieszkańcom wieś dzieli przepaść od tego co daje nam miasto.
          Generalnie się nie udzielałem w temacie przez jakies 8 lat. Bo mnie się rzygać chciało na samą myśl o polityce podczas rządów PO.
          Standard życia wieś/miasto. Wszystko zależy od tego, co komu potrzebne.
          W mieście pewnie gdzieś tak 80% rodzin żyje w mieszkaniach 50-60 metrów kwadratowych.
          Na wsiach domy 150 metrów są normą, a nie fanaberią. Nie wiem, jak globalnie, ale w Polsce tak to mniej wiecej wygląda.
          Także, zależy co komu do szczęścia potrzebne.
          A miasta szczęścia i komfortu wcale wielkiego nie dają. Inaczej nie wyludniałyby się (z drobnymi wyjątkami).
          Przykład drastyczny - Łódź - 20 lat temu 825 tyś mieszkańców, obecnie koło 700 tyś.
          Jedno pokolenie, a zniknęło tylu mieszkańców, że drugi Elbląg by można zaludnić.

Nie utożsamiałbym też wsi z rolnictwem.

Posiadanie pola i udawanie uprawiania czegokolwiek pomaga w różnych rozliczeniach i uzyskiwaniu dotacji (kiedyś mi się obiło o uszy - czy Ziemkiewicz nie jest zadeklarowanym rolnikiem?) ale z rzeczywostością ie musi mieć wiele wspólnego.
          koko koko Skorza spoko...

Komentarz

Jakkolwiek by na to nie patrzeć to szeroko rozumiany standard życia na wsi z lekka odbiega od tego w mieście i nawet jakby Twój wujek nie płacił ani grosza, to w dalszym ciągu globalnie to co oferuje swoim mieszkańcom wieś dzieli przepaść od tego co daje nam miasto.
            Standard "oferowanych" przez państwo usług (emerytalnych i zdrowotnych) jest w tym przypadku, wg mojej wiedzy, podobny.

Co do reszty trafnie odpowiedział Yevaud.
            "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
              Standard "oferowanych" przez państwo usług (emerytalnych i zdrowotnych) jest w tym przypadku, wg mojej wiedzy, podobny.

Co do reszty trafnie odpowiedział Yevaud.
              rozumiem, że dystans 30 kilometrów do najbliższego szpitala, jest równoznaczny z 3 km.
              Najbliższy ostry dyżur 55km równa się temu 5km i tak dalej i tak dalej.
              Może chcesz żebyśmy porozmawiali o jakości tej służby zdrowia ?
              Może porównamy komunikacje.
              Edukację.
              Rynek pracy.
              Mam przedziwne wrażenie, że Wy do końca nie wiecie jak wygląda życie na wsi, no chyba, że rozumiecie przez nią dajmy na to Obory pod Konstancinem.

Liczę, że dla udowodnienia tezy o względniej równowadze pomiędzy wsią a miastem przedstawicie dane dotyczące migracji w Polsce w ciągu 15 lat. Zapewne też liczba "słoików" których znacie jest porównywalna z liczbą waszych znajomych którzy wybrali żywot farmera.
              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                Czyli musieli głodować, gdyż aby utrzymać się w KRUS przy dochodach pozarolniczych musieliby uzyskać przychód max 3202 zł rocznie (stan na 2015 r.). Inaczej przeskakują do ZUS, chyba że mówimy o kreatywnej księgowości i działalności gospodarczej z "kosztami na zero".
                Chwilę wcześneij o Ziemkiewiiczu pisałem, najlepiej sięgnąć do źródła, czyli samego Ziemkiewicza:
                http://dorzeczy.pl/id,6535/Firma-Mon...opie-KRUS.html

"Nie, ja po prostu mam inne priorytety. Zaciskam zęby i płacę wiadomym synom – w ubiegłym roku z tytułu podatku dochodowego było to 130 tysięcy pln, "
                Jak ktoś podatku dochodowego zapłacił 130tyś, to raczej ma przychód wyższy niż 3202 rocznie, a dalej w KRUSie.

Także, jak widać, da się połączyć bycie w KRUSie i zarabianie, choćby na pisaniu bestsellerów.

Komentarz

• Ja raz jeszcze zapytam: jaki miałby być cel takiego działania? Gdy mi odpowie któryś z szanownych rozmówców z przyjemnością podejmę dalsza rozmowę
                  Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

Ty se jaja robisz ?
                    W żadnym razie. Chciałbym uzyskać jasną i precyzyjną informację dlaczego tak uważasz.Serio.

bo chyba nikt nie polemizuje z faktem, że to w jaki sposób zorganizowane jest państwo Polskie w tym KRUS to patologia
                    O to właśnie mi chodzi od początku.

Ale w którym punkcie odpowiedział dostatecznie ?
                    W punkcie w którym w którym opisał różnicę w opodatkowaniu.

@ Buziek post z godziny 11:46
                    Ostatnio edytowany przez wLd; [ARG:4 UNDEFINED].
                    Prawdziwe zwyciestwo musieli odnieść komunisci ,nie tak jak wielu zakłada pomiędzy rokiem 1956 a 1970,ale w roku 1989,kiedy pod uniesionym w góre kloszem,wystrzelił produkt ich chowu.
                    Rafał Gan-Ganowicz – Kondotierzy

Komentarz

• Gdy tylko mi odpowiesz bo chciałbym od razu do tego się odnieść
                      Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
                        Chwilę wcześneij o Ziemkiewiiczu pisałem, najlepiej sięgnąć do źródła, czyli samego Ziemkiewicza:
                        http://dorzeczy.pl/id,6535/Firma-Mon...opie-KRUS.html

"Nie, ja po prostu mam inne priorytety. Zaciskam zęby i płacę wiadomym synom – w ubiegłym roku z tytułu podatku dochodowego było to 130 tysięcy pln, "
                        Jak ktoś podatku dochodowego zapłacił 130tyś, to raczej ma przychód wyższy niż 3202 rocznie, a dalej w KRUSie.

Także, jak widać, da się połączyć bycie w KRUSie i zarabianie, choćby na pisaniu bestsellerów.
                        Moim zdaniem to nie jest realne. Od razu wskakujesz w ZUS. Coś wiem tam wiem na ten temat.

Jedyną furtką jest tak naprawdę działalność gospodarcza w KRUS, która de facto nie przynosi zysku. Wtedy nawet przy milionowych obrotach można utrzymać się w KRUS.

Wg. tego co pisze Ziemkiewicz to prowadzi on prawdopodobnie jako rolnik pozarolniczą działalność gospodarczą i gospodarstwo rolne (50-100 ha), skutkiem czego płaci składkę w wysokości 933 zł kwartalnie.
                        Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

rozumiem, że dystans 30 kilometrów do najbliższego szpitala, jest równoznaczny z 3 km.
                          Najbliższy ostry dyżur 55km równa się temu 5km i tak dalej i tak dalej.
                          Może chcesz żebyśmy porozmawiali o jakości tej służby zdrowia ?
                          Może porównamy komunikacje.
                          Edukację.
                          Rynek pracy.
                          Mam przedziwne wrażenie, że Wy do końca nie wiecie jak wygląda życie na wsi, no chyba, że rozumiecie przez nią dajmy na to Obory pod Konstancinem.

Liczę, że dla udowodnienia tezy o względniej równowadze pomiędzy wsią a miastem przedstawicie dane dotyczące migracji w Polsce w ciągu 15 lat. Zapewne też liczba "słoików" których znacie jest porównywalna z liczbą waszych znajomych którzy wybrali żywot farmera.
                          Słoików znam głównie z Radomia, Łodzi, Rzeszowa, czy nawet Opola. Jakoś niewielu ze wsi (co oczywiście o niczym nie świadczy). Natomiast owszem, parę osób znam, które wybrały po zakończeniu kariery zawodowej wybrały domek na wsi, bo znacznie taniej niż mieszkanie w Warszawie.
                          .
                          Służba zdrowia:
                          Szpital i służba zdrowia w Rzeszowie będzie taki sam dla Rzeszowiaka, jak i mieszkańca Malawy czy Boguchwały. Odległość (pozostając w Rzeszowie) - z Malawy będzie do szpitala byc może nieco dalej niż z centrum Rzeszowa, ale może się okazać, że szybszy dojazd jest z Malawy.

Edukacja - te same liceum.
                          Praca - w tym samym miejscu.

Fakt, ze wsi pewnie dalej, i 15 minut wcześniej wstac trzeba, żeby na czas dojechać.

Ja za to mam przedziwne wrażenie, że Ty pisząc o miastach masz na myśli tylko Warszawę, a nie Włoszczową, Kościerzynę, Szczytno, czy nawet Płock, Radom, Grudziądz, Przemyśl itp.

statystyka:
                          http://stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/...e_ludnosci.pdf

Strona 54.
                          Z miast wybyło 2,124 tys do miast przybyło 2,360 // Ze wsi wyjechało 1,709tys na wieś przybyło 1,564 tys. To były dane za lata 1989-2002.
                          Tak wiec pływy bardzo niewielkie.

A odnoszę wrażenie, że spory, największy ruchz miast do wsi był na początku 90tych - zwłaszcza poprzez przyłączanie nowych dzielnic do miast (nie wiem, czy te dane coś takiego uwzględniają)
                          Ostatnio edytowany przez Yevaud; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                            Moim zdaniem to nie jest realne. Od razu wskakujesz w ZUS. Coś wiem tam wiem na ten temat.
                            Znaczy się Ziemkiewicz kłamie, że bestseller napisał i pieniądze za to zebrał?
                            Czy go już z KRUSu wyrzucili?

Facet pisze, jak ma. Najwyraźniej robi coś nierealnego albo zwyczajmnie kłamie.

Komentarz

• Nie wiem jaką kreatywną księgowość przechodzi, ale przy wydawaniu książek zazwyczaj stosuje się 50% kosztów uzyskania przychodów z tytułu korzystania z praw autorskich.

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
                                Gdy tylko mi odpowiesz bo chciałbym od razu do tego się odnieść
                                Czy po opodatkowaniu wprowadzamy również ulgi i odliczenia kosztów? Czy wprowadzamy również kontrolę fiskalną? Czy likwidując KRUS zrównujemy świadczenia emerytalno-rentowe?
                                Co do pozostałych pytań nie wiedzę powodów aby rozróżniać rolników osiągających określony dochód z tytuły prowadzenia działalności rolniczej od pozostałych osób pracujących/prowadzących działalność gospodarczą.
                                Prawdziwe zwyciestwo musieli odnieść komunisci ,nie tak jak wielu zakłada pomiędzy rokiem 1956 a 1970,ale w roku 1989,kiedy pod uniesionym w góre kloszem,wystrzelił produkt ich chowu.
                                Rafał Gan-Ganowicz – Kondotierzy

Komentarz

Pracuję...
                                X