Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Złe to jest twierdzenie że za całe zło odpowiada wyłącznie były aparat PRL, bo 3RP sama zdążyła sobie wytworzyć własne kadry nietykalnych młodoubeków. Co ciekawe zarówno Gowin jak i Macierewicz udają że tak nie jest.
    "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Nie rozumiem.

Dlaczego Gowin I Macierewicz udaja, ze nie ma ubekow ????? Mlodoubekow ???? Czy to sa potomkowie starych ubekow ?
      Co masz na mysli piszac o mlodoubekach i w ktorej czesci Macierewicz udaje , ze ich nie ma ?

Jesli nie mozna bylo usunac starych ubekow - dlatego przeciez padl rzad Jana Olszewskiego i Polacy na to pozwolili - a potem zostal podsuniety Donald Tusk na ktorego Polacy zaglosowali - to tym bardziej nie mozna usunac mlodoubekow ktorzy legalnie juz weszli w biznes, finanse, spolki td itp

Uwlaszczyli sie na majatku ktory byl tzw panstwowy kiedys . Co stalo sie np z kasa PCK na ktora w czasach PRLu kazdy miesiecznie - wlacznie z mlodzieza szkolna musial placic 1 zl mieciecznie co dawalo powiedzmy 20 milionow co miesiac .

Czy taki L Miller bardzo teraz placze, ze go wyborcy juz nie kochaja ? Nie. On urzadzil rodzine do 6 pokolenia.

Jesli pretensje to nie do Macierewicza tylko do narodu, ktory glosowal na podsunietych figurantow.

Ja slyszelem pewnego czlowieka , ktory wczoraj mowil, ze Macierewicz sila wsadzi ludzi na poklad samolotu i ten samolot rozwali zeby udowodnic, ze tamten samolot wylecial w powietrze.

Oczywiscie , Macierewicz chce wojny, Lis tak mowil - dokladnie nie wiadomo z kim, ale chce i doprowadzi albo tez doprowadzilby gdyby nie to, ze wojna juz trwa czego najlepszym dowodem wcale pokazna fala uchodzcow.

Mozliwe, ze to Macierewicz rozpetal te wojne . Tak, to na pewno on.
      Ostatnio edytowany przez Purdys; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zaskakuje mnie nieco, że w tej dyskusji nie pojawiła się informacja, że Gowina oprotestowała konsultowana w temacie zbrojeniówka - prawdopodobnie po jego wypowiedzi, że kontrakt na zakup Caracali jest generalnie OK. Tak czy inaczej - od prawie tygodnia gość jest poza stawką jeżeli chodzi o MON.
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Oto posel Grupinski twierdzi juz , ze Macierewicz wstrzymal wycofanie wojsk rosyjskich z Polski w 1992 roku . Bo szykowal sie na zlustrowanie paru gosci . To skutecznie powstrzymalo - wedlug posla Grupinskiego- wycofywanie sie Rosjan z Polski .

Powiem wiecej - to Macierewicz wstrzymal slonce, ruszyl ziemie. I podtrzymuje twierdzenie, ze rozpetal wojne w Syrii.

Komentarz

• Zamieszczone przez Purdys Zobacz posta
            Oto posel Grupinski twierdzi juz , ze Macierewicz wstrzymal wycofanie wojsk rosyjskich z Polski w 1992 roku . Bo szykowal sie na zlustrowanie paru gosci . To skutecznie powstrzymalo - wedlug posla Grupinskiego- wycofywanie sie Rosjan z Polski .

Powiem wiecej - to Macierewicz wstrzymal slonce, ruszyl ziemie. I podtrzymuje twierdzenie, ze rozpetal wojne w Syrii.
            Orko daj s p o k ó j w tym temacie.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
              Zaskakuje mnie nieco, że w tej dyskusji nie pojawiła się informacja, że Gowina oprotestowała konsultowana w temacie zbrojeniówka - prawdopodobnie po jego wypowiedzi, że kontrakt na zakup Caracali jest generalnie OK. Tak czy inaczej - od prawie tygodnia gość jest poza stawką jeżeli chodzi o MON.
              Pytanie czy Gowin był w ogóle brany na poważnie, wg. mnie to tylko wrzutka Pisu przed wyborami.

Nikt nie mówi w przypadku MON o Tomaszu Szatkowskim - a to byłaby ciekawa nominacja.

Natomiast w przypadku MSZ ciekawszym rozwiązaniem personalnym od Waszczykowskiego, byłby wg. mnie Witold Jurasz.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mara Zobacz posta
                Pytanie czy Gowin był w ogóle brany na poważnie, wg. mnie to tylko wrzutka Pisu przed wyborami.

Nikt nie mówi w przypadku MON o Tomaszu Szatkowskim - a to byłaby ciekawa nominacja.

Natomiast w przypadku MSZ ciekawszym rozwiązaniem personalnym od Waszczykowskiego, byłby wg. mnie Witold Jurasz.
                Może i byłby ciekawszym rozwiązaniem, ale to kompletna abstrakcja. Natomiast TSzatkowski z różnych przyczyn nie zostanie ministrem obrony narodowej, aczkolwiek jest to osoba o bardzo dużym potencjale. Tylko patrząc na realnych kandydatów do MON to mam nieodparte wrażenie ze o ile jeden współpracuje z TSzatkowski, to drugi może nie mieć pojęcia o jego istnieniu
                Ps. Skąd to info o zbrojeniowce blokującej JGowina? Bo patrząc na ten syf który się tam dzieje to byłaby chyba dla niego najlepsze rekomendacja
                Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez casual Zobacz posta
                  Mi tylko chodzi o to, że niektórzy wyborcy po prostu mają dobrą pamięć i nie lubią być oszukiwani czy wykorzystywani na zasadzie "byłeś nam potrzebny, kupiłeś bajkę o rządzie bez Macierewicza na konstytucyjnych stanowiskach, zagłosowałeś jak trzeba, a teraz pierdo.l się- mamy pełnie władzy i zrobimy co nam się podoba".

Stanowisko lemingów, salonowych mediów czy ludzi, którzy na PiS nie głosowali mało mnie tu obchodzi- chodzi mi o ludzi, którzy na PiS głosowali i mogą się poczuć, mówiąc delikatnie, rozczarowani.

Dużo osób się wkurwi, bardzo dużo- pytanie zatem czy warto zaczynać rządy od takiej akcji. Moim zdaniem nie warto, a wręcz nie wolno- ludzi trzeba szanować a deklaracji dotrzymywać.

(mówię to wszystko w zupełnym oderwaniu od tego który z kandydatów na Ministra Obrony Narodowej będzie w mojej czy czyjejkolwiek ocenie tym najlepszym, bo to zupełnie osobna kwestia, na osobną dyskusję).

Z mojej strony koniec tematu, oby kierownictwo PiS podjęło mądrą dla Polski decyzję (jaka by ona nie była) i tyle.
                  To jeszcze ja dorzucę swoje trzy grosze i też koniec tematu z mojej strony

Jak pisałem wcześniej, jedynym ruchem którego PiS nie może zrobić, jest zamiana kandydata na premiera. Przez całą kampanię było jasno powiedziane, że B.Szydło jest kandydatem i gdyby teraz zmienili na J. Kaczyńskiego to byłby ogromny wizerunkowy strzał w stopę. PiS straciłby wiarygodność.

Choć zgadzam się zupełnie z czerwonym Millerem, który u syfiLisa mówił, że premierem powinien być szef partii. Niekwestionowanym liderem PiSu jest J. Kaczyński i to on jest naturalnym kandydatem na premiera, to on podejmuje większość decyzji i powinien brać za nie odpowiedzialność.

Tyle, że po medialnym zaszczuciu JK jest przez dużą część społeczenstwa bardzo nielubiany, wiele ludzi nie zagłosuje na PiS tylko i wyłącznie dlatego "bo Kaczor". I PiS bardzo mądrze zrobił na czas kampanii, że JK odsunął się w cień, mało było go w mediach i niewątpliwie PiS na tym zyskał. Śmiem twierdzić, że gdyby to JK był lansowany na premiera, to dziś PiS nie miałby większości.

I powstała taka sytuacja, że premierem będzie B. Szydło, a większość decyzji podejmował będzie J. Kaczyński. Taki zabieg był potrzebny, wkalkulowany i myślę, że pani Szydło się na to godziła

A co do obsady ministerstw - podobnie jak JarKacz zaszczuty został A. Macierewicz. Zrobiono z niego oszołoma (kto czytał "niebezpieczne związki bronisława komorowskiego ten wie dlaczego) i też musiał się odsunąć w cień na czas kampanii. Nie mógł PiS ogłosić, że AM będzie szefem MON. Tyle, że tu nie padły żadne deklaracje kto obejmie jakie ministerstwo, a jedynie padały kandydatury, przymiarki.

I jeśli AM miałby być najskuteczniejszym ministrem obrony, to niech nim zostanie. Trzeba przestać patrzeć na to "co w tvn powiedzą", tylko wziąć się do roboty. Jeśli Macierewicz będzie podejmował dobre decyzje, pewne fakty np. dotyczące Smoleńska wyjdą na jaw, to może większosć społeczeństwa przejrzy na oczy, że ten Macierewicz to jednak mądry chłop, a nie oszołom.

PiS ma 4 lata. Niech rządy będą skuteczne. Jak dla mnie to Macierewicz, Pawłowicz itp. bardzo bardzo ok

edit: casual, żeby była jasność - gdyby ze strony PiS padło "Antoni Macierewicz na pewno w naszym rządzie nie będzie ministrem", to trzeba byłoby tej obietnicy dotrzymać. Tyle, że Antek był taktycznie odsunięty na bok, jego nazwisko nie padało w spekulacjach, bo nie mogło ale też nie było jasnej deklaracji "szefem MON będzie Gowin". Dlatego jak dla mnie niech formują rząd patrząc przez pryzmat kompetencji, a nie oczekiwań medialnych czy wyborców.
                  Ostatnio edytowany przez b.; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                    Ps. Skąd to info o zbrojeniowce blokującej JGowina?
                    Z "Chłodnym okiem" albo "Politycznego podsumowania dnia" w TVR z udziałem Gmyza, zdaje się z zeszłego czwartku.

Bo patrząc na ten syf który się tam dzieje to byłaby chyba dla niego najlepsze rekomendacja
                    Z mojej perspektywy żadna rekomendacja Gowina do któregoś z resortów siłowych nie jest nawet wystarczająca
                    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• https://www.facebook.com/szeremietie...16920268362152
                      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wi...-roszcze%C5%84
                        349meczów*
                        71 goli*
                        58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Pan Macierewicz nie zostanie szefem MON, a pan Kamiński nie zostanie koordynatorem służb specjalnych - podobno
                          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Należy pamiętać że ten problem z obsadą MON, PiS zawdzięcza Zarembie z wSieci. ok. 3 tyg. przed wyborami w tym tygodniku Zaremba w artykule "wiem już kto będzie w rządzie PiS-u" uruchomił główne media, które tylko czekały na to, aby ruszyć z kampanią straszenia Antkiem, mając w rękach informację wprost od "pisowskiego" tygodnika. Cały ten tydzień jechali na tym info + w czwartek doszedł występ Antka w Chicago i PiS chcąc przerwać te spekulacje chcąc nie chcąc oświadczyło, że szefem MON będzie spokojnie kojarzący się Gowin. Wystarczyło by tego artykułu nie było to i nie było by potrzeby wychodzenia z taką deklaracją o Gowinie

Komentarz

• Zamieszczone przez Purdys Zobacz posta
                              Dlaczego Macierewicz zlym jest ?

Dlaczego Tusk Wielkim Polakiem i podobno POlitykiem byl ?
                              Dokładnie taką samą logiką kierują się wyborcy PiSu w przypadku Korwina-Mikke, że to niepoczytalny wariat, bo jest antydemokratą i chce wolnego rynku w państwie gdzie go nie ma. Zresztą prócz swego elektoratu u wszystkich jest na cenzurowanym, nawet media propisowskie go nie chcą zapraszać, wolą Kukiza, Wiplera. Naszczęście w dobie internetu to już ostatnie podrygi 4 władzy medialnej.

Co do Smoleńska to wydaje mi się że w przypadku ewentualnego zamachu najbardziej prawdopodobna wersja to ta z zemstą WSI.

Warto wspomnieć że cały Sejm jednogłośnie przegłosował odszkodowania dla pejsów. Jedynie dwóch posłów zagłosowało przeciw.
                              Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
                                Pan Macierewicz nie zostanie szefem MON, a pan Kamiński nie zostanie koordynatorem służb specjalnych - podobno
                                Na Nowogrodzkiej muszą mieć dobry ubaw z tych wszystkich przecieków i spekulacji. Ale pewne jest jedno - we wszystkich urzędach nie można znaleźć wolnej toalety, biegunka permanentna.
                                Ora et labora

Komentarz

Pracuję...
                                X