Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

  Komentarz


  • @Alek- ależ ja mam pełną świadomość tego, że to wszystko o czym mówisz winno być czymś absolutnie naturalnym, oczywistą oczywistością, czymś obowiązkowym w wykonaniu Prezydenta. Po prostu, jak dobrze wiesz, u poprzedników bywało z tym, mówiąc bardzo delikatnie, różnie. Szczególnie pewne braki w wychowaniu, zachowaniu, kulturze (i tak dalej, wymieniać można długo) widoczne były u bezpośredniego poprzednika, co mnie najbardziej w nim denerwowało, stąd radość, że jest wreszcie ktoś, kto zachowuje się jak trzeba (przynajmniej jak do tej pory).

   To jak Prezydent reprezentuje nasz kraj idzie również na Twoje i moje konto; mi się zderza czasem pojechać gdzieś za granicę i wolałbym nie wysłuchiwać pytań na przykład o to, czy i ja mam w zwyczaju małpie skoki po krzesłach, czy to norma dla każdego Polaka, skoro dla Prezydenta tak.

   Teraz jest po prostu normalnie. Tak jak być powinno. I nie wiedzę powodu, by się z tego nie cieszyć.
   Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
   - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
   Zapamiętał.

   Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

   Komentarz


   • Komentarz


    • Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker pozbawił władzy przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Czegoś takiego wcześniej nie było. Wygląda to na "cichy" zamach.

     Świat Rolnika.Info to oficjalny serwis rolniczy Instytutu Gospodarki Rolnej - polityka rolna, gospodarka, ekonomia i najświeższe informacje rolnicze.

     Komentarz


     • Po prostu prezydent ktorego nie musze sie wstydzic - jak wstydzilem sie tego tam ......jak mu tam....... Komorowskieg czy cos . Na koniec zapierdzielil krzesla i obraz . Plus strzelal do bezbronnego zwierża.
      Po polsku skladnie nie potrafil sklecic zdania a co dopiero mowic w innym jezyku np po japonsku.
      Tuskiem to ja sie juz dawno nie przejmuje - to mniej niz zero. tylko Angela go cholubila .
      Ostatnio edytowany przez Purdys; 100595.

      Komentarz


      • Brawo dobrze napisane jego pozycja w RE bedzie slabla miejmy nadzieje że rudy szybko straci pozycje i wyrzuca go z Brukseli

       Komentarz


       • Po prostu Donaldinio zdał sobie sprawę że nie zbawi UE, w związku z tym trochę zaczął grać na interes Polski, zaczynając śmiało poczyniać sobie z krytyką polityki imigracyjnej. Junckerowi jako najwierniejszemu pieskowi Andżeli nie spodobało się to wyłamanie, stąd ten ruch.

        Komentarz


        • Za 300polityka:
         W powyborczy poniedziałek prezydent Duda odmówił podpisania 3 ustaw: o lasach, o ratyfikacji Poprawki dauhańskiej do Protokołu z Kioto do Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu oraz o mniejszościach narodowych i etnicznych.
         Ustawa o lasach – firmowana w kampanii przez PEK i PO – wprowadzała zakaz prywatyzacji Lasów Państwowych. W nowelizacji znalazł się jednak zapis, według którego LP mogą być sprzedane „w przypadkach określonych w ustawie w celu zachowania trwale zrównoważonej gospodarki leśnej lub realizacji celu publicznego”. Według PiS-u, to furtka do prywatyzacji.
         Jak podała Kancelaria Prezydenta w komunikacie:
         „W opinii Prezydenta RP ustawa nie zapewnia wprowadzenia instrumentów zapewniających skuteczną ochronę lasów państwowych w sposób zgodny z deklarowanymi celami. Uchwalona ustawa zawiera rozwiązania wskazujące, iż ustawy zwykłe mogą wprowadzać możliwość zbywania lasów państwowych, co nie gwarantuje pełnej ochrony lasów przed zmianą ich statusu. Ponadto ustawa wprowadza przesłankę wskazującą na możliwość zbywania lasów dla realizacji celów publicznych w rozumieniu ustawy o gospodarce nieruchomościami, co oznacza wprowadzenie szerokiego katalogu okoliczności umożliwiających dokonywanie zbywania lasów państwowych. Wreszcie uchwalona ustawa przyjmuje niejednoznaczną regulację dotyczącą dostępu do lasów państwowych”
         Druga z zawetowanych ustaw – jak napisała KPRP w komunikacie – nałożyła na Polskę wiążące zobowiązania w zakresie emisji gazów cieplarnianych. Według PAD, taka decyzja powinna być poprzedzona szczegółową analizą skutków prawnych i ekonomicznych, a w trakcie prac w parlamencie skutki te nie zostały dostatecznie wyjaśnione.
         Z kolei w ustawie o mniejszościach narodowych i etnicznych watpliwości prezydenta budzi m.in. art. 9 ustawy, na mocy którego wprowadzono możliwość używania przed organami powiatu, obok języka urzędowego, jako języka pomocniczego, języka mniejszości. W obecnym stanie prawnym istnieje taka możliwość tylko w postępowaniu przed organami gminy.
         "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
         Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
         Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
         Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
         "
         Janusz Waluś - czekaMY!

         Komentarz


         • 6. (C) On prospects for passing legislation on compensation
          for private property confiscated in WWII and the Communist
          era, Komorowski expressed concern that the financial crisis
          had presented "new circumstances." Nevertheless, Komorowski
          said, PM Tusk is determined to force intransigent ministers,
          especially the Agriculture and Environment Ministries, to
          contribute to a compensation fund by selling government-owned
          real estate, including forests
          . "We have to look for extra
          funds" because of declining property values. Komorowski
          reiterated that Tusk was determined to move forward with the
          legislation. Komorowski hinted that the ten-year repayment
          plan envisioned in the current draft legislation would be a
          "safety mechanism." He said it was absolutely essential to
          start the process, but did not specify when the legislation
          would be introduced in parliament.
          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

          Komentarz


          • Tak nawiązucjąc do niedawnej dyskusji na temat pana JKM, to pan z muszką kompromituje ruch wolnościowy od czasów pana Jaruzelskiego. Podobnie jak pan Giertych starszy który w tamtych grunwaldzkich czasach kompromitował ruch narodowy(a później jego syn). W odbydwu przypadkach widać dziś, zupełnie tak jak wtedy, ciekawe skrzywienie w kierunku Moskwy. No, ale przynajmniej nie jest to wałęsikowa gorbaczowszczyzna. W każdym razie żaden z tych ruchów po ponad 30 latach działalności wyżej wymienionych nie dość że nie był w stanie tego pojąć to jeszcze nie wytworzył nawet żadnej samodzielnej kadry przywódczej.
           "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

           "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

           Komentarz


           • Ot, takie reminiscencje:
            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

            Komentarz


            • Komentarz


             • Wzięli się do roboty

              Agenci ABW wkroczyli do siedziby potentata miedziowego KGHM. Prokuratura: Trwa śledztwo w sprawie wyrządzenia "znacznej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach"
              Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
              Pada decyzja: Wracamy!
              Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

              Komentarz


              • Chmury nad gazietką via RAZ:
               "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
               Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
               Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
               Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
               "
               Janusz Waluś - czekaMY!

               Komentarz


               • Oj kible mają zajęte na tej Czerskiej na długo.....a może wcale nie na tak długo
                "..Gdy tak siedzimy nad bimbrem
                Ojczyzna nam umiera
                Gniją w celach koledzy..."

                Leszek Szaruga

                Komentarz

                Pracuję...
                X