Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Piszecie tak jakby Ukraińcy stali na granicy i Duda miałby ich wpuścić. Przecież od czasu wojny ich liczba w kraju rośnie, najczęściej pracują na czarno na budowach czy w fabrykach za grosze.
    Czym innym jest sytuacja, kiedy tysiące Ukraińców legalnie lub nie przyjeżdżają do Polski bez statusu uchodźcy. W tej sytuacji wiedzą, że albo pracują albo zdychają z głodu(choć z punktu widzenia demograficznego i socjologicznego to również jest niebezpieczne bo nie wiadomo co będzie się dziać jak nagle będzie to kilka milionów Ukraińców).
    Sytuacja, gdy prezydent kraju mówi, że jest skłonny przyjąć lub zaoferować pomoc kilkuset tysiącom Ukrów, którzy przyjeżdżając do Polski będą otrzymywać z automatu status uchodźcy, to jest po prostu działanie niezgodne z interesem Polaków.
    Opieka zdrowotna, zakwaterowanie, wyżywienie, dostęp do edukacji to wszystko będzie za darmo, tzn z naszych podatków.
    Oczywiście nie twierdzę, że będzie to wyglądać tak samo jak w krajach południowoeuropejskich z przybyszami z Afryki, ale nie widzę podstaw, aby miałoby być inaczej.

Komentarz

• A kto mówi o "statusie uchodźcy"? Naprawdę czasami trudno zrozumieć "reinterpretacje" wypowiedzi nielubianych polityków na siłę. Mamy próbę gry negocjacyjnej zmierzającej do maksymalnego możliwego ograniczenia narzuconej kwoty uchodźców z Syrii i okolic. Rzucona została liczba uciekających przed wojną Ukraińców mająca robić wrażenie w kontekście tego co przepływa przez Morze Śródziemne do Europy. Jedyna przytomna postawa w tej sprawie i dzisiaj już wiemy, że nie spotkała się z twardym "nein". Co będzie dalej - zobaczymy.
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
        A kto mówi o "statusie uchodźcy"?
        Polskie prawo. Już teraz Ukraińcy mają taką możliwość, a zachęcanie ich przez głównych polityków nie doprowadzi do niczego dobrego.

Mamy próbę gry negocjacyjnej zmierzającej do maksymalnego możliwego ograniczenia narzuconej kwoty uchodźców z Syrii i okolic (...) Jedyna przytomna postawa w tej sprawie i dzisiaj już wiemy, że nie spotkała się z twardym "nein". Co będzie dalej - zobaczymy.
        Próba gry? Jedyna? Niech się PAD uczy.

http://www.fronda.pl/a/europa-dla-eu...ach,54577.html

Komentarz

• Zamieszczone przez przemekcwks Zobacz posta
          Polskie prawo. Już teraz Ukraińcy mają taką możliwość, a zachęcanie ich przez głównych polityków nie doprowadzi do niczego dobrego.
          Sprawdź może ilu spośród wnioskujących o ten status Ukraińców w ciągu ostatniego roku go uzyskało. Pomijając tłum tych, którzy wniosków nie złożyli, a tu są. I w dzisiejszych rozmowach u niemiaszków zostali uwzględnieni jako imigranci bez związku z formalnym statusem.

Próba gry? Jedyna? Niech się PAD uczy.
          Jedyna z inicjatywy strony polskiej. "Mocne słowa o uchodźcach" - imponujące. Jak wspomniałem - zobaczymy co będzie dalej. Swoją drogą liczba wykrzykników nigdy nie robiła na mnie specjalnego wrażenia.
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
            Sprawdź może ilu spośród wnioskujących o ten status Ukraińców w ciągu ostatniego roku go uzyskało. Pomijając tłum tych, którzy wniosków nie złożyli, a tu są. I w dzisiejszych rozmowach u niemiaszków zostali uwzględnieni jako imigranci bez związku z formalnym statusem.
            A co to ma za znaczenie ilu Ukraińców otrzymało status uchodźcy? Prezydent nie powinien się wypowiadać w ten sposób, przynajmniej takie jest moje zdanie. Jeśli chce żeby przyjeżdżali tu Ukraińcy/Syryjczycy/syryjscy chrześcijanie to proszę bardzo tylko nie za pieniądze publiczne. Niech przyjmuje ich na własny rachunek do prywatnego domu.

Mocne słowa o uchodźcach" - imponujące. Jak wspomniałem - zobaczymy co będzie dalej. Swoją drogą liczba wykrzykników nigdy nie robiła na mnie specjalnego wrażenia.
            Dyskutując ze zwolennikiem tej strony sceny politycznej przytaczam źródła, których nie uzna za "zależne".
            Poza tym dobrze wiesz, że postawa Orbana jest dużo bardziej stanowcza i teraz nie musi negocjować z Brukselą liczby ewentualnych uchodźców bo po prostu Węgrzy ich nie przyjmą, przynajmniej oficjalnie.
            EOT dobrego weekendu.

Komentarz

• Zamieszczone przez przemekcwks Zobacz posta
              Węgrzy ich nie przyjmą, przynajmniej oficjalnie.
              EOT dobrego weekendu.
              Na Węgrzech jest ponad 100 000 legalnych i nielegalnych imigrantów z krajów arabskich... także tego...

Co zaś do samej wizyty w Berlinie: musiała być udana bo chyba głównych portalach nie wiedzą co napisać

Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].
              Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• przemekcwks - osoby z zagranicy, które dostały pozwolenie na pobyt stały, według Polskiego prawa oraz umów międzynarodowych, mają zapewnioną darmową naukę. Z opieką zdrowotną jest trochę inaczej, ale też można być z zagranicy i się leczyć w Polsce mając jakąś kartę międzynarodową. Tak więc nie wiem po co opowiadać bajki jak to musimy utrzymywać Ukraińców. Oni tu są na takich samych prawach jak inni cudzoziemcy.

Komentarz

• Polecam końcówkę.
                  Prawdziwe zwyciestwo musieli odnieść komunisci ,nie tak jak wielu zakłada pomiędzy rokiem 1956 a 1970,ale w roku 1989,kiedy pod uniesionym w góre kloszem,wystrzelił produkt ich chowu.
                  Rafał Gan-Ganowicz – Kondotierzy

Komentarz

• Co z tego ilu imigrantów jest na Węgrzech? Obecnie Orban mówi i planach postawienia muru na południowej granicy i nie zgodził się na przyjęcie Syryjczyków z puli UE(ilu muslimów przeszło granicą nielegalnie to inny temat).
                    Wizyta może i była udana, tylko nie wiadomo dla kogo. Ja też nie wiem bo przy stole z nimi nie siedziałem.
                    Wiem natomiast, że prezydent RP nie powinien dawać nawet cienia szans na to, że kiedyś możemy przyjąć kilkaset tysięcy uchodźców(bo tak nazywani są ludzie opuszczający kraj z powodu wojny). A mówienie o jakimś moralnym obowiązku bo sami kiedyś uciekaliśmy to są już kpiny. Jeżeli to jego gra polityczna, której celem jest nieprzyjęcie Syryjczyków - to jeśli uda mu się ta zagrywka to super, będę zadowolony z działań prezydenta, na razie mogę powiedzieć to co mówiłem w lipcu, a Wy tylko potwierdzaliście to co mówiłem. W kampanii mieliśmy obiecywane(tak mieliśmy bo w 2 turze też na niego głosowałem więc teraz mogę krytykować ) 3 sztandarowe postulaty:
                    1. Obniżenie wieku emerytalnego, co więcej projekt ustawy miał być zgłoszony do czasy wyborów parlamentarnych. Na razie mamy tylko głupi pomysł o referendum, skoro większość głosująca czyli jakieś 26% społeczeństwa wybrała Dudę i jego postulaty, to chyba chcą tych zmian o których mówił? Równie dobrze pytanie mogło brzmieć "czy chcecie wolnych piątków i dostawać taką samą wypłatę". Prezydent obiecywał, a wyszło jak zwykle.
                    2. 500 zł na dzieci. Tekst o tym, że rząd Ewki miałby ten pomysł zrealizować to już w ogóle jakaś kpina. Kto do cholery to obiecywał? Skoro Duda miał być "jedynym poważnym i kompetentnym kandydatem" to projekty ustaw, które proponuje powinien mieć przygotowane już wcześniej i teraz kwestia zgłoszenia ich, odpowiedniej promocji w mediach i zbierania profitów.
                    3. Podwyższenie kwoty wolnej od podatku - na razie cisza.
                    Podobnie jest z tymi imigrantami. Jeżeli jego gra przyniesie skutki, o których mówicie - super. Na razie nie widzę ku temu przesłanek.
                    Oczywiście macie swoje powody, żeby myśleć inaczej. Mam nadzieję, że macie rację bo jeśli nie to za 5 lat kolejne kilka milionów będzie na emigracji.
                    Ostatnio edytowany przez przemekcwks; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
                      Co zaś do samej wizyty w Berlinie: musiała być udana bo chyba głównych portalach nie wiedzą co napisać

Info pojawiło się już po samej wizycie, oczywiście w kontekście negatywnym. Lisweek pisze o "słabym starcie Dudy" przytaczając sondaż CBOSu z którego wynika że najlepiej ocenianym prezydentem był Wałęsa, a najsłabszym Duda zaraz po Kaczyńskim. Manipulacja jest o tyle kuriozalna, gdyż zastawiono ex-prezydentów z ledwie urzędującym od niecałego miesiąca.

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/...8R?ocid=onepro

Niemniej trzeba przyznać że pierwsze kroki Dudy nie napawają optymizmem, odnośnie tych słów o przyjęciu kilkuset tysięcy uchodźców ukropskich na koszt podatnika, albo z tym co przytoczył przemekcwks, prócz oczywiście 500 zł na dzieci, bo to raczej pogłębianie państwa socjalnego aniżeli generującego zyski poprzez społeczeństwo, które to winno stanowić siłę motoru napędowego kraju, nie mówiac o podatku dochodowym który winien być zastąpiony czymś w rodzaju odgórnego lub po prostu obrotowego.
                      Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Kowalski poza zarządem Ruchu Narodowego.
                        Winnicki jako jedynka z listy Kukiza.

Kto dorobi popcorn?
                        "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Uważacie, że to zła decyzja części RN, że dołączyła do Kukiza?

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                            Uważacie, że to zła decyzja części RN, że dołączyła do Kukiza?
                            Marian Kowalski uważał że zła i dostał po nosie, więc lepiej nie ryzykować pochopnych wpisów. Chociaż osobiście jestem ciekaw, której opcji mam kibicować, jako cichy sympatyk RN.
                            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                            "
                            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Mnie osobiście zawiódł najpierw Kukiz a teraz również i RN

Komentarz

• Zamieszczone przez zie(L)ony Zobacz posta
                                Mnie osobiście zawiódł najpierw Kukiz a teraz również i RN
                                Czym Cię zawiedli? Jeśli można spytać

Komentarz

Pracuję...
                                X