Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    1,8 mld euro nie zostanie zainwestowane w Polsce
    łojojoj, to też im nie pykło ? ciekawe czy pójdzie jakakolwiek informacja o tym, bo konfa Piechocińskiego retransmitowana była z podobną częstotliwością do meczu Polska - Anglia z Wembley
    ------------------------------------------------
    Hey man, you know I'm really OK
    The gun in my hand will tell you the same

Komentarz

• http://www.pb.pl/4249008,83411,lot-skusil-inwestora

Tutaj też ciekawy przypadek, tym razem widmo prywatyzacji a'la Kulczyk:

Niemożliwe stało się możliwe. LOT, narodowy przewoźnik, który w 2012 r. był na krawędzi bankructwa i przeżył dzięki 527 mln zł pomocy publicznej, a w tym roku kończy ponad dwa lata restrukturyzacji, zainteresował inwestora. I to nie byle jakiego: fundusz inwestycyjny Indigo Partners.
      (...)

— Dlatego w transakcji oprócz Indigo Partners weźmie udział współpracujący z funduszem podmiot europejski. Inwestorzy chcą objąć większościowy pakiet. Skarb państwa na razie pozostanie udziałowcem, choć inwestorzy zagwarantowali sobie w umowie opcję wykupu pozostałego pakietu akcji, a MSP ma prawo do wezwania inwestorów do ich odkupienia — twierdzi źródło „PB”. Firma jest podobno gotowa wyłożyć na swój pakiet 70 mln USD.

Komentarz

• I jeszcze kilka małych spostrzeżeń:
        przed chwilą w TVN materiał że głód wśród polskich dzieci nie występuje, wśród wypowiadających się zgodnie z powyższą tezą pani od strony pajacyk.pl <- groteska?

spostrzeżenie nr.2
        Słowacja przelicytowała Polskę o 23mln euro grantu(zaproponowali 110 mln, przy polskich 87 mln) i możliwość wcześniejszego rozpoczęcia prac na budowie <- tracimy 4.8 tysiąca szeregowych miejsc pracy + 1,2 dla najlepiej wykształconych

spostrzeżenie nr.3
        rzecznik rządu narzeka że prezydent jego kraju nie pojechał złożyć hołdu w Berlinie i/lub Waszyngtonie, a zamiast tego wybrał objazd kraju pogardliwie zaznaczone "jakieś święto kaszy" <- kolonia?

spostrzeżenie nr.4
        "media głównego nurtu" przez dwa dni grzeją temat pod tytułem "Duda niszczy nasze sojusze" w oparciu o artykuł w podrzędnej niemieckiej gazecie, o dziwo normalne zachowanie rządu(min obrony) <- murzyńskość?

spostrzeżenie nr.5
        tracimy najmłodsze pokolenie, 4/10 licealistów zamierza wyjechać z kraju zaraz po zdaniu matury, a kolejne 2/10 po odebraniu wyższego wykształcenia
        Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez przemekcwks Zobacz posta
          Po 1-2 zdania do akapitu bo nie da się tych głupot czytać...
          Jedyne głupoty to co sam wypisujesz. Wchodzisz w gadkę bez żadnej elementarnej wiedzy i się zachowujesz jak wszystkowiedzący profesor, gdzie tak na prawdę masz braki w najprostszych podstawach. Także... wyluzuj?

Chyba oczywiste, że USA składało tę propozycję Cyrankiewiczowi bo był najważniejszą osobą(figurą) w państwie, a nie mojejmu czu twojemu ojcu/dziadkowi bo oni raczej mieli mało do powiedzenia.
          Jestem całkowicie pewien że o tym że państwa ZSRR też były zaproszone do 'planu Marshalla' dowiedziałeś się właśnie z tego tematu na forum, więc nie wiem po co próbujesz drążyć temat w którym jak wcześniej napisałem powinieneś zacząć od książek.

Ty chyba nie wiesz jak te "dobrowolne" kredyty są dawane. Kadafi i Saddam ich nie wzięli i oboje pożegnali się już z tym światem. Właśni o to chodzi, że HGW/Donek/Duda/Jarosław mają te kredyty brać, a my nasze dzieci i wnuki mamy spłacać.
          Ja nie wiem, kredytów brać nie musiałem ale jestem pewien że nikt nikomu niczego za darmo nie daje, a państwo które nie ma jakichkolwiek szans na spłatę zadłużeń jest dosłownie traktowane tak samo jak menel w okienku bankowym. Dobry i aktualny przykład to sytuacja Grecji, czy Niemcy które teraz muszą im łożyć pieniądze na obijanie się od ścian i tutaj prowadzą taką wspaniałą politykę? A jeszcze do niedawna myślały że całą Grecję sobie wykupią jak z półki w Biedronce. Chociaż z drugiej strony ten cały Tsiparas, wielka nadzieja greckich spartan to się okazał oszustem i zwykłą kłamliwą żmiją, bo w końcu się sam eurokratom nadstawił.

Jeśli chodzi o Jarosława, to rząd PiS to był jedyny rząd 3RP który w ogóle cokolwiek spłacał, wiec na c..uj takie niecelne z pro-germańskimi liberałami od zadłużania porównanie?

Teraz, przykład Kaddafiego i przykład Saddama - świetne przykłady tylko kompletnie nie adekwatne do reszty wpisu. Obydwaj panowie którzy kontrolowali spore połacia surowców naturalnych i siłą zostali z nich usunięci to byli brutalnie polityczni dyktatorzy a nie święte matki Teresy. Obydwaj mieli krew na rękach, a do władzy doszli w ramach mordów i siłowych przewrotów, więc skąd taki pisk że ich siłowo usunięto? Zresztą Kaddafiego najbardziej obalić chciała Francja, ta sama Francja która wcześniej beczała o 'podłym imperialistycznym wyzysku' biednego Saddama. Żeby jednego i drugiego usunąć tak łatwo jak się to stało to chyba oczywiste jest że i Moskwa też musiała na to wydać stosowne przyzwolenie, gdzie na takiego Assada jak widać nie wydała. Swego czasu w obecnie 'europejskie' złoża Kaddafiego najbardziej inwestował Gazprom. Do tego nie kto inny jak starzy siepacze z WSW/WSI byli na polu libijskim zawsze bardzo aktywni, zarówno w czasach PRL jak i w czasach 3RP. Taki słynny Kulczyk też tam pieniądze łożył wywrotkami. Polecam parę razy ze zrozumieniem przeczytać na przykład taki wpis:

http://autorzygazetypolskiej.salon24...a-i-kaddafiego

Typowa szwajcarska impreza oficerska - Janukowycz, Komorowski, Kwaśniewski, syn Kaddafiego, i kilku kremlowskich i ukraińskich oligarchów jak na przykład Deripaska(ten od remontu Tupolewa) czy Pińczuk(fundator Kwaśniewskiego). Takie tam towarzystwo wzajemnej adoracji.

A Saddam? Złodziej który pożyczał pieniądze na edukację czy infrastrukturę a potem za to budował swoim kolesiom prywatne wille i pałacyki(metoda tutaj dobrze znana z czasów takiego Gierka czy Donka), resztę przelewał na prywatne konta. Dopuścił się ludobójstwa na Kurdach kiedy ich zaatakował gazem, co zresztą się stało z przyzwoleniem USA. Traktował własny naród jak dojne bydło. Ale aureola spadła i się go pozbyto, co w tym dziwnego? Pretensje tutaj możesz co najwyżej kierować do Millera i Kwacha którzy najpewniej za łapówki zgodzili się brać udział w tamtej interwencji zbrojnej.

Już ci bloniaq napisał, że czytasz "po łebkach", pisałem o wyzysku innych części świata, w Niemczech ustanowili silne państwo, które ma być ramieniem USA w EU. USA działa na podobnej zasadzie jak ZSRR, chodzi tylko o wyzysk.
          Ty za to nie czytasz wcale, być może nawet i siebie? Po co w takim razie taki Putin i Ławrow atakuje w mediach że 'USA niszczy przyjaźń rosyjsko-niemiecką'? Skoro coś tu się nie zgadza to chyba znaczy że ktoś tu kłamie? Było RFN? Było. Tak samo jak było sowieckie NRD, co zresztą już napisałem. Niemcy 2 wojnę światową wywołały, przegrały i do dzisiaj ponoszą tego konsekwencje. A rozwojowo są na podobnym poziomie jak każde inne silne państwo zachodniej europy i nie ma czym się tu zachwycać.

Dlatego wcześniej napisałem, że widocznie służby niemieckie poczuły się na tyle mocne, że zaczęły prowadzić politykę bardziej indywidualną i stąd wybór Angeli, która posiada konotacje ze STASI.
          Merkelowa to dawno dawno temu została wyznaczona na swoją pozycję najpewniej przez swoich przewodników z wymienionej wchodnioniemieckiej służby. A kto był jej poprzednikiem? Gerard Schroeder, z ramienia Gazpromu członek rady nadzorczej Nord Streamu? 'Największy przyjaciel Putina w Europie?' I jak to się ma do tego co wypisujesz? Jedynym faktycznie pro-amerykańskim kanclerzem Niemiec był Helmut Kohl, w końcu był jedynym kanclerzem z zachodnich Niemiec. Tylko że i ten teraz wszystkich atakuje za to że ktoś się odważył nałożyć na Rosję, biednego gołąbka pokoju jakieś nikczemne sankcje.

Edit: Tak, mieli lepsze życie, dostęp do bieżącej wody, kanalizację, jednakowy dostęp do żywności przez cały rok, mieszkali w ocieplonych domach i mieli co większą wiochę lekarza...
          Z tym, że w XVI wieku graniczyliśmy z rozbitymi Niemcami, dopiero co powstającymi potęgami rosyjskimi i austriackimi, do tego uzyskany dostęp do morza pozwolił na handel zbożem, Anglicy i Hiszpanie skupili się na koloniach, a środkowo-zachodnią Europę szargały wojny "religijne"(choć w rzeczywistości coś takiego nie istnieje) i stąd ta nasza potęga, którą Szwedzi 60 lat później rozwalili jak chcieli, ale to nie temat historyczny.
          Tak, mieli. Takich luksusów nawet królowie w zamkach nie mieli tak jak dzieci 15 lat temu nie miały iPhonów a 20 lat temu to i nawet TVN-u nie było. I jakoś z tym wszyscy musieli żyć, i jakoś z tym żyli i mieli się dobrze skoro dożyli dzisiejszych czasów. Nie wszyscy chłopi byli zmuszeni do pańszczyzny, a niektórzy 'wolni' sami na nią przechodzili bo im to zapewniało lepsze warunki niż niepewna samodzielność. A ta najgorsza pańszczyzna na której trzeba było harować jak wół była praktycznie zarezerwowana dla złodziei, przestępców, zdrajców, jeńców wojennych i innych tego typu, więć żeby na nią zasłużyć to też trzeba było się napracować.

Drugiej części nawet mi się nie chce komentować bo jest tak głupia że mi czasu szkoda. Odpowiedz mi na jedno tylko pytanie, jak się możesz tak działalnością dzisiejszych Niemiec podniecać, gdzie ich polityka wobec 3RP polega tylko i wyłącznie na wykorzystywaniu ubeków i ich rodzin do szerzenia swoich interesów a jednocześnie kontestować fakt tego że kiedy w historii Niemcy były słabe to Polska zawsze była silna? I niepodległa? Silna Polska się nie podoba, ale silne Niemcy już tak? Jak to nie jest germanofilia to co to niby jest innego?

Czyli jednak Niemcy chcą te wojska amerykańskie czy nie? bo już trochę się plączesz. Wystarczyłoby odpowiedni zagrać z nowym prezydentem USA, że czujemy się bardzo zagrożeni ze str Rosji i albo przyśle tu od cholery wojsk albo dołączamy się do Ruskich w rozbiorach Ukr(w końcu już to proponowali). Ciekawe jaka byłaby reakcja USA(Duda musiałby mieć silną ochronę bo pewnie po takim zagraniu spadłby kolejny samolot)
          Ja nie wiem, to są wszystko jakieś twoje teorie. Tak w gruncie rzeczy to bym się cieszył jak by się tak stało bo by takie typy jak ty pewnie pobiegły na taką wojnę w pierwszej linii tylko że najzwyklejsza szeregowa ukraińska armia by to wszystko w parę godzin rozbiła. A Niemcy jeśli jak sam twierdzisz, miałyby być takim doskonałym przykładem polityki zagranicznej by wtenczas oczywiście same do 3RP wkroczyły odebrać swoje historyczne ziemie. I by miały ku temu wspaniały legalny międzynarodowy mandat misji pokojowej i poparcie całego świata i ONZ i innych międzynarodowych popierdołek, i Kremla pewnie też. Ale mandat byłby tak naprawdę nadany im przez wszystkich skrytych germanofilców którzy by pobiegli atakować Ukrainę.

To tak jak w małżeństwie, wina zawsze leży po drugiej stronie, zajęcie Zaolzia było genialnym pomysłem, który na pewno poprawił stosunki z Czechami. I taka sama "ordynarna" zdrada spotka nas ze strony NATO.
          Tu się też nie wypowiem, bo mi szkoda czasu ale kiedy indziej być może temat poruszę. Po prostu musiałbyś znać historię lepiej niż znasz żeby móc zacząć formułować jakiekolwiek rozsądne teorie.

Co ma Kwachu do USA?
          No. Jak to co, nie wiesz? Gdzieś tam napisałeś o Kaddafim i Saddamie a ja temat lekko pociągnąłem. O kartonach nie słyszałeś? Kwaśniewski skorumpowana świnia której żadna pasza nie śmierdzi.

Ostatni majdan pokazał interesy USA w EU - wsch. Już o tym pisałem. Polityka skierowana zarówno przeciwko Rosji jak i Niemcom skończy się paktem Ribbentrop-Mołotow II.
          Taki pakt to obowiązywał przez całą kadencję Platformy. Tak się podobało że jeszcze mało?

To może tak tylko wybrane przykłady, a później policz liczbę zamordowanych. Od wschodu: Wietnam, Afganistan, Irak, Iran, Kuwejt, ISIS, Egipt, Libia, Tunezja, Ukraina, Jugosławia, Kolumbia, Wenezuela, Panama. Policz liczbę ofiar zamordowanych przez wojska USA lub bandytów, którzy byli dozbrajani/szkoleni przez USA. Do tego dolicz różne zamachy stanu i zamieszki z tego wynikające oraz wyzysk ludności azjatyckiej przez korporacje amerykańskie. To, że nie okupowali Warszawy, nie czyni ich lepszymi ludźmi.
          Ah ah, co to w ogóle za lista? Prawie wszystkie te państwa to jakieś zadupia gdzie najczęściej u władzy się utrzymywali jacyś post-komunistyczni dyktatorzy na miarę Jaruzela, sieroty po Związku Radzieckim albo kompletnie zdegenerowani bandyci. Mogłeś się bardziej postarać bo jeśli pisać o podłej polityce USA to jest na prawdę wybierać z czego, ale ja na tej liście poza Serbią i zdradzonym południowym Wietnamem żadnych ofiar nie widzę.
          Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; [ARG:4 UNDEFINED].
          "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
            Jedyne głupoty to co sam wypisujesz. Wchodzisz w gadkę bez żadnej elementarnej wiedzy i się zachowujesz jak wszystkowiedzący profesor, gdzie tak na prawdę masz braki w najprostszych podstawach. Także... wyluzuj?
            OK, jak wejdę na twój poziom wtajemniczenia w pewnych sprawach(kaftaniki itd) to zacznę się mądrzej wypowiadać.

Jestem całkowicie pewien że o tym że państwa ZSRR też były zaproszone do 'planu Marshalla' dowiedziałeś się właśnie z tego tematu na forum, więc nie wiem po co próbujesz drążyć temat w którym jak wcześniej napisałem powinieneś zacząć od książek.
            Oczywiście, że masz rację bo u mnie w wiosce edukacja skończyła się w I gimnazjum, a Internet podłączyli w zeszłym roku.

Ja nie wiem, kredytów brać nie musiałem ale jestem pewien że nikt nikomu niczego za darmo nie daje, a państwo które nie ma jakichkolwiek szans na spłatę zadłużeń jest dosłownie traktowane tak samo jak menel w okienku bankowym. Dobry i aktualny przykład to sytuacja Grecji, czy Niemcy które teraz muszą im łożyć pieniądze na obijanie się od ścian i tutaj prowadzą taką wspaniałą politykę? A jeszcze do niedawna myślały że całą Grecję sobie wykupią jak z półki w Biedronce. Chociaż z drugiej strony ten cały Tsiparas, wielka nadzieja greckich spartan to się okazał oszustem i zwykłą kłamliwą żmiją, bo w końcu się sam eurokratom nadstawił.
            A teraz na serio, bez głupich uszczypliwości.
            Bo jesteś Janem Kowalskim i nikomu nie zależy na twoich marnych(w skali krajowej) pieniądzach. Gdybyś był cholernie bogaty to musiałbyś się dzielić, a jak nie to samobójstwo. Jeśli nie widzisz jak działa światowa finansjera, to ok. Chciałbym żebyś miał rację, że te wszystkie wypadki ludzi, którzy nie godzili się na politykę banku światowego w swoich krajach były tylko wypadkami, a ich domniemane zabójstwa teoriami spiskowymi, że korumpowanie przywódców różnych krajów nie istnieje. Naprawdę tego chcę bo oznacza to, że żyjemy w trochę lepszym świecie niż mi się wydaję.

Jeśli chodzi o Jarosława, to rząd PiS to był jedyny rząd 3RP który w ogóle cokolwiek spłacał, wiec na c..uj takie niecelne z pro-germańskimi liberałami porównanie?

Teraz, przykład Kaddafiego i przykład Saddama - świetne przykłady tylko kompletnie nie adekwatne do reszty wpisu. Obydwaj panowie którzy kontrolowali spore połacia surowców naturalnych i siłą zostali z nich usunięci to byli brutalnie polityczni dyktatorzy a nie święte matki Teresy. Obydwaj mieli krew na rękach, a do władzy doszli w ramach mordów i siłowych przewrotów, więc skąd taki pisk że ich siłowo usunięto?........
            Gówno mnie obchodzi Saddam czy Kadafi. Obchodzi mnie zakłamanie zachodnich rządów. Dopóki Saddam i Kadafi się słuchali to wszyscy polerowali im berło, a jak nagle zaczęli działać po swojemu to Saddam miał atomówkę(niestety trzymał ja w dupie i dlatego jej nie znaleźli), a Kadafi był strasznym dyktatorem, którego trzeba było obalić.

Pretensje tutaj możesz co najwyżej kierować do Millera i Kwacha którzy najpewniej za łapówki zgodzili się brać udział w tamtej interwencji zbrojnej.
            Czyli jednak rząd amerykański korumpuje lub zastrasza innych przywódców czy nie? bo już sam nie wiem.

Ty za to nie czytasz wcale, być może nawet i siebie? Po co w takim razie taki Putin i Ławrow atakuje w mediach że 'USA niszczy przyjaźń rosyjsko-niemiecką'?
            Ostatnio jesteś na ty ze słownikiem języka polskiego to teraz poszukaj słowa dyplomacja.

Merkelowa to dawno dawno temu została wyznaczona...
            Dzięki za rozwinięcie tego co powiedziałem.

Tak, mieli. Takich luksusów nawet królowie w zamkach nie mieli
            Dlatego nie pisz, że żyli lepiej niż my teraz bo to nieprawda/

Silna Polska się nie podoba, ale silne Niemcy już tak? Jak to nie jest germanofilia to co to niby jest innego?
            A czy ja powiedziałem, że mi się nie podoba? Po prostu chyba wtedy panowała podobna atmosfera jak u nas w zeszłym sezonie i myśleliśmy, że wciągamy naszych sąsiadów nosem, a w obu przypadkach skończyło się słabo. Podobnie Niemcy, jeśli wpadną w samozachwyt(albo nie zaczną kontrolować Turków) upadną w ciągu kilku lat. Ale na razie na to się nie zapowiada.
            Wiesz jak to się nazywa? Realne spojrzenie na świat, bez osobistych urazów czy sympatii. Nie lubię Lecha, ale z Lewandowskim czy Rudniewem(?) zrobili świetny interes. Nie lubię Wisły, ale ta ich drużyna z Żurawski, Frankowskim i Kasperczakiem naprawdę fajnie grała. Więc pewnie teraz dla ciebie jestem kibicem sukcesu i nie jestem prawdziwym kibicem Legii bo potrafię docenić innych.

Ja nie wiem, to są wszystko jakieś twoje teorie. Tak w gruncie rzeczy to bym się cieszył jak by się tak stało bo by takie typy jak ty pewnie pobiegły na taką wojnę w pierwszej linii tylko że najzwyklejsza szeregowa ukraińska armia by to wszystko w parę godzin rozbiła.
            Nie chcę generalizować, ale jesteś świetnym przykładem wyborcy PiSu, będziesz się cieszył jak Polacy, którzy myślą inaczej niż ty(takie typy) będą ginąć w pierwszych liniach. (a to czy walczyłbym, czy uciekałbym do Szwajcarii/Nowej Zelandii/Tajlandii to pozwól, że sam zdecyduję)

A Niemcy jeśli jak sam twierdzisz, miałyby być takim doskonałym przykładem polityki zagranicznej by wtenczas oczywiście same do 3RP wkroczyły odebrać swoje historyczne ziemie. I by miały ku temu wspaniały legalny międzynarodowy mandat misji pokojowej i poparcie całego świata i ONZ i innych międzynarodowych popierdołek, i Kremla pewnie też.
            Kolejny raz dziękuję za rozwinięcie tego co napisałem.

Ale mandat byłby tak naprawdę nadany im przez wszystkich skrytych germanofilców którzy by pobiegli atakować Ukrainę.
            Takich germanofilów jak ja? To miałeś na myśli? W sumie nawet nie muszę pytać bo już wcześniej to napisałeś. Tak, dokładnie masz rację. Nie zasnę jak nie wyobrażę sobie flagi niemieckiej wiszącej na Belwederze i nie będę widział w myślach kolejnych milionów mordowanych Polaków. Tak to właśnie nasze gemanofilskie marzenia.

Tu się też nie wypowiem, bo mi szkoda czasu ale kiedy indziej być może temat poruszę. Po prostu musiałbyś znać historię lepiej niż znasz żeby móc zacząć formułować jakiekolwiek rozsądne teorie.
            Przepraszam, po prostu mam podobne zdanie w tym temacie(nie spodziewałem się tego) jak L. Kaczyński

Prezydent Lech Kaczyński uznał w trakcie uroczystości na Westerplatte, że okupacja przez Polskę Zaolzia w 1938 roku była „grzechem”. – Potrafimy się w Polsce przyznać do tego grzechu i nie szukać usprawiedliwień. (...) Naruszenie integralności Czechosłowacji było błędem
            http://gazetacodzienna.pl/node/88167

Skoro masz lepszą wiedzę niż Profesor Kaczyński, to nie dziw się, że prosty chłopak, taki jak ja, również mógł nie dostąpić zaszczytu posiadania tych informacji.

No. Jak to co, nie wiesz? Gdzieś tam napisałeś o Kaddafim i Saddamie a ja temat lekko pociągnąłem. O kartonach nie słyszałeś? Kwaśniewski skorumpowana świnia której żadna pasza nie śmierdzi.
            Więc kolejny raz pytanie: USA korumpują władzę innych krajów, w celu osiągnięcia własnych zysków czy nie?

Taki pakt to obowiązywał przez całą kadencję Platformy. Tak się podobało że jeszcze mało?
            Jak już napisałem, dla nas, germanofilów, mało. Jeszcze tak z 3 mln wymordowanych nas usatysfakcjonuje.

Mogłeś się bardziej postarać bo jeśli pisać o podłej polityce USA to jest na prawdę wybierać z czego, ale ja na tej liście poza Serbią i zdradzonym południowym Wietnamem żadnych ofiar nie widzę.
            Cytując Wójcika "zapraszam na badania okulistyczne"
            W kwietniu organizacja Lekarze na rzecz Odpowiedzialności Społecznej (Physicians for Social Responsibility – PRS) z Waszyngtonu opublikowała wyniki przełomowego badania, które zawiera konkluzję, iż od ataków z 11 września 2001 liczba ofiar pierwszej dekady „wojny z terroryzmem” wyniosła co najmniej 1.3 miliona, choć może być równa 2 milionom.

97-stronicowy raport nagrodzonej Noblem grupy jest pierwszym, w którym zestawiono całkowitą liczbę cywilów zabitych podczas dowodzonych przez Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię interwencji antyterrorystycznych w Iraku, Afganistanie i Pakistanie.
            http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ni...rtosci-2015-05

Rzeczywiście te ok 2 mln ofiar (tylko na jednym terenie do tego kolejny 1,5 mln w Korei i Wietnamie) to tylko kropla bo przecież Saddam był złym dyktatorem i całe szczęście, że te miliony ludzi już nie muszą żyć pod okupacją Saddama. Do tego całkowite zniszczenie 3 krajów i to w ramach misji "pokojowych".

Morcie przepraszam za bezsensowną telenowelę. Mam nadzieję, że nie wypieprzysz wszystkiego. Z mojej strony obiecuję, że w wątku "polityka zagraniczna Niemiec" nie napiszę już nic więcej.
            Ostatnio edytowany przez przemekcwks; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Pytanko - kto jest na tym zdjęciu?

To tak dla otrzeźwienia @spottera z jego rozbudowanymi releksjami na temat bandziorów: Saddama i Kaddafiego. Saddam najpierw bandziorem nie był, potem był, Kaddafi najpierw był, potem nie był, na końcu znowu był.
              I fragment takiego artykułu ze strony CNN:

Yes, the Iraq War was a war for oil, and it was a war with winners: Big Oil.

It has been 10 years since Operation Iraqi Freedom's bombs first landed in Baghdad. And while most of the U.S.-led coalition forces have long since gone, Western oil companies are only getting started.

Before the 2003 invasion, Iraq's domestic oil industry was fully nationalized and closed to Western oil companies. A decade of war later, it is largely privatized and utterly dominated by foreign firms.

From ExxonMobil and Chevron to BP and Shell, the West's largest oil companies have set up shop in Iraq. So have a slew of American oil service companies, including Halliburton, the Texas-based firm Dick Cheney ran before becoming George W. Bush's running mate in 2000.

Oil was not the only goal of the Iraq War, but it was certainly the central one, as top U.S. military and political figures have attested to in the years following the invasion.

"Of course it's about oil; we can't really deny that," said Gen. John Abizaid, former head of U.S. Central Command and Military Operations in Iraq, in 2007. Former Federal Reserve Chairman Alan Greenspan agreed, writing in his memoir, "I am saddened that it is politically inconvenient to acknowledge what everyone knows: the Iraq war is largely about oil." Then-Sen. and now Defense Secretary Chuck Hagel said the same in 2007: "People say we're not fighting for oil. Of course we are."

For the first time in about 30 years, Western oil companies are exploring for and producing oil in Iraq from some of the world's largest oil fields and reaping enormous profit. And while the U.S. has also maintained a fairly consistent level of Iraq oil imports since the invasion, the benefits are not finding their way through Iraq's economy or society.

These outcomes were by design, the result of a decade of U.S. government and oil company pressure. In 1998, Kenneth Derr, then CEO of Chevron, said, "Iraq possesses huge reserves of oil and gas-reserves I'd love Chevron to have access to." Today it does.
              http://edition.cnn.com/2013/03/19/op...ar-oil-juhasz/
              W sprawie Kaddafiego sugeruje się poznać dane na temat stopnia zadłużenia Libii u banksterów za Kaddafiego, Great Man-Made River i źródeł finansowania tego gigantycznego projektu (który był prawie ukończony, gdy Kaddafiemu zrobiono kuku).
              "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
              "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
              Up the Anchor!

Komentarz

• Oczywiście, że masz rację bo u mnie w wiosce edukacja skończyła się w I gimnazjum, a Internet podłączyli w zeszłym roku.
                Przynajmniej masz powód do radości

Jeśli nie widzisz jak działa światowa finansjera, to ok. Chciałbym żebyś miał rację, że te wszystkie wypadki ludzi, którzy nie godzili się na politykę banku światowego w swoich krajach były tylko wypadkami, a ich domniemane zabójstwa teoriami spiskowymi, że korumpowanie przywódców różnych krajów nie istnieje.
                Za bardzo nie wiem gdzie coś takiego napisałem? Jak ktoś kogoś zabija, to generalnie ma ku temu jakiś powód. Ci ludzie których tam wcześniej wymieniłeś sami też zabijali i też z niecnych pobudek. A i czasem się takim właśnie wymienionym instytucjom sami wysługiwali. Także nie wiem skąd jakiekolwiek współczucie.

Obchodzi mnie zakłamanie zachodnich rządów. Dopóki Saddam i Kadafi się słuchali to wszyscy polerowali im berło, a jak nagle zaczęli działać po swojemu to Saddam miał atomówkę(niestety trzymał ja w dupie i dlatego jej nie znaleźli), a Kadafi był strasznym dyktatorem, którego trzeba było obalić.
                Ja tam nie wiem czy Saddam miał atomówkę. Na pewno miał dużo ukrytego gazu bojowego którego nie użył a który dobrze schował. A dla tych zachodnich rządów cała epoka post-feudalna to epoka niewolnictwa i kolonializmu. Z tym że sam wcześniej na przykładzie Niemiec napisałeś że wyzyskiwanie słabszych to normalna rzecz. Także też nie wiem z jakiego powodu się dziwisz.

Czyli jednak rząd amerykański korumpuje lub zastrasza innych przywódców czy nie? bo już sam nie wiem.
                Nie, wcale. Przecież to święte owieczki. Tylko gdzie ja w ogóle coś takiego napisałem?

Dlatego nie pisz, że żyli lepiej niż my teraz bo to nieprawda
                Chłop pańszczyźniany miał pewne rzeczy przez pana zapewnione. Takie jak na przykład wyżywienie czy dach nad głową. I miał jeszcze zazwyczaj całą masę potomstwa. Byś się zdziwił jak wielu ludzi na świecie może tylko o tym pomarzyć.

A czy ja powiedziałem, że mi się nie podoba? Po prostu chyba wtedy panowała podobna atmosfera jak u nas w zeszłym sezonie i myśleliśmy, że wciągamy naszych sąsiadów nosem, a w obu przypadkach skończyło się słabo. Podobnie Niemcy, jeśli wpadną w samozachwyt(albo nie zaczną kontrolować Turków) upadną w ciągu kilku lat. Ale na razie na to się nie zapowiada.
                Wiesz jak to się nazywa? Realne spojrzenie na świat
                To się nazywa brak elementarnej wiedzy historycznej.

Nie chcę generalizować, ale jesteś świetnym przykładem wyborcy PiSu, będziesz się cieszył jak Polacy, którzy myślą inaczej niż ty(takie typy) będą ginąć w pierwszych liniach. (a to czy walczyłbym, czy uciekałbym do Szwajcarii/Nowej Zelandii/Tajlandii to pozwól, że sam zdecyduję)
                Ja nie napisałem tego w takim sensie żebym się cieszył jak byś umarł tylko w takim sensie że wojsko ukraińskie jest bardzo bitne i obecnie należy do jednych z najmocniejszych w Europie. Samo rozważanie takich ataków też jest kompletną głupotą bo to co proponujesz to jakaś średniowieczna wyprawa łupieżcza na ziemie na których nie ma czego złupić. Jedyne czego byś się dorobił to paru milionów uzbrojonych i wkurwionych banderowców.

Przepraszam, po prostu mam podobne zdanie w tym temacie(nie spodziewałem się tego) jak L. Kaczyński
                Macierzystą partią Lecha Kaczyńskiego było Porozumienie Centrum. I w zasadzie takie właśnie bracia Kaczyńscy mieli poglądy na wszystko. Kaczystów-ultraprawicowców z Kaczyńskich zrobił nie kto inny jak Michnik w swojej oszołomskiej gazetce. Także wiele ich poglądów i decyzji mogło by być dużo lepszych. Ale i tak z aktywnych polityków tej epoki którzy cokolwiek osiągnęli Kaczyńscy są najlepsi.

Jak już napisałem, dla nas, germanofilów, mało. Jeszcze tak z 3 mln wymordowanych nas usatysfakcjonuje.
                Dzisiaj Niemcy nie mogą stosować takich metod, także musieli sobie nowe wypracować. Po co kogo mordować kiedy można go przymusić do emigracji?

W kwietniu organizacja Lekarze na rzecz Odpowiedzialności Społecznej (Physicians for Social Responsibility PRS) z Waszyngtonu opublikowała wyniki przełomowego badania, które zawiera konkluzję, iż od ataków z 11 września 2001 liczba ofiar pierwszej dekady "wojny z terroryzmem" wyniosła co najmniej 1.3 miliona, choć może być równa 2 milionom.

97-stronicowy raport nagrodzonej Noblem grupy jest pierwszym, w którym zestawiono całkowitą liczbę cywilów zabitych podczas dowodzonych przez Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię interwencji antyterrorystycznych w Iraku, Afganistanie i Pakistanie.
                To jest dokładnie ta sama grupa która tworzy słynne międzynarodowe raporty na temat globalnego ocieplenia i lobbuje za zaprzestaniem wydobycia węgla czy gazu łupkowego. Źródło doskonałe, nie powiem.
                Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; [ARG:4 UNDEFINED].

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• GUS - milion glodnych dzieci w Polsce.

Komentarz

• Zamieszczone przez prages Zobacz posta
                    GUS - milion glodnych dzieci w Polsce.
                    http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-...lka-id477.html
                    #MuremZaBonusem

Komentarz

• Dorzuć jeszcze szczawiową z kartoflami a la Niesiołowski i masz obraz gnidy

No ale ja tu nie po to, najnowszy spot
                      Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].
                      Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• @sarinosoman

Te głupawe obrazki kompletnie pomijają gdzieś tak 40-50 lat rządów jednego i drugiego, tego jak doszli do władzy, kto i z jakiego powodu im w tym pomógł, w jaki sposób się przy tej władzy utrzymali i do czego ją wykorzystywali. Tego, co sponsorowali, z kim prowadzili wojny a z kim mieli sojusze, ilu cywilów wymordowali, ile samolotów a ile wiosek zbombardowali a i w ilu przewrotach sami wzieli udział i ile obcych rządów próbowali obalić a ile obalili albo się do tego przyczynili. Ilu ludzi oszukali a kogo i jak okradli albo okraść próbowali a z kogo wyzysk robili i z kim się pieniędzmi dzielili. Kto im prał pieniądze i zapewniał bezkarność a komu i oni oferowali taki usługi. No i oczywiście tego kto i w jaki sposób ich od tej władzy odsunął. A ci panowie właśnie takie dyktatorskie formy władzy stosowali. Także możesz teraz płakać i się nad nimi użalać ale wierz mi, ci co te obrazki tworzyli nie mieli takich problemów.

Komentarz

• Nie zdradzil tylko co w zimie, ekspert.

Komentarz

• Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
                            @sarinosoman

Te głupawe obrazki kompletnie pomijają gdzieś tak 40-50 lat rządów jednego i drugiego, tego jak doszli do władzy, kto i z jakiego powodu im w tym pomógł, w jaki sposób się przy tej władzy utrzymali i do czego ją wykorzystywali. Tego, co sponsorowali, z kim prowadzili wojny a z kim mieli sojusze, ilu cywilów wymordowali, ile samolotów a ile wiosek zbombardowali a i w ilu przewrotach sami wzieli udział i ile obcych rządów próbowali obalić a ile obalili albo się do tego przyczynili. Ilu ludzi oszukali a kogo i jak okradli albo okraść próbowali a z kogo wyzysk robili i z kim się pieniędzmi dzielili. Kto im prał pieniądze i zapewniał bezkarność a komu i oni oferowali taki usługi. No i oczywiście tego kto i w jaki sposób ich od tej władzy odsunął. A ci panowie właśnie takie dyktatorskie formy władzy stosowali. Także możesz teraz płakać i się nad nimi użalać ale wierz mi, ci co te obrazki tworzyli nie mieli takich problemów.
                            Proszę o wskazanie miejsca, gdzie to niby się nad bandziorami użalam?

z kim prowadzili wojny a z kim mieli sojusze
                            Saddam był kluczowym sojusznikiem Waszyngtonu w walce z Iranem po rewolucji Chomeiniego:
                            https://en.wikipedia.org/wiki/United...%80%93Iraq_war
                            I, qrwa, zaprawdę nie wiem, dlaczegóż to obrazki miałyby być "głupawe" i jaki mają związek z litanią jak u Pawlaka i Kargula:
                            a kogo i jak okradli albo okraść próbowali a z kogo wyzysk robili i z kim się pieniędzmi dzielili
                            "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
                            "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
                            Up the Anchor!

Komentarz

• Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
                              Proszę o wskazanie miejsca, gdzie to niby się nad bandziorami użalam?
                              Chociażby wklejając takie obrazki z których poza tym że obaj zostali obaleni siłą nic nie wynika. Nawet nie raczyłeś napisać że obydwaj aby dojść do władzy sami dokonali puczu, swoją dykatorską pozycję utrzymywali fizycznie likwidując opozycję, a od tego zasadniczo trzeba by było zacząć pisać ich biografie.

Saddam był kluczowym sojusznikiem Waszyngtonu w walce z Iranem po rewolucji Chomeiniego
                              No i? W gruncie rzeczy był tylko przez parę lat. W połowie lat 80. sytuacja nie była już taka klarowna a u swojego schyłku to ZSRR stało się jego największym sojusznikiem. Saddam się w tej wojnie strasznie zadłużył i wpadł na genialny plan podbicia sąsiedniego Kuwejtu w celu zajęcia kuwejckich złóż naftowych. W efekcie takiej polityki nałożono na jego ropę takie cesje że nie mógł nią z nikim handlowć. Kaddafi dla porównania podczas swoich rządów do 90% wydobytej ropy eksportował do Europy Zachodniej a i tak Francja go obaliła. Także to że się panowie zbytnio uniezależniać zaczęli wcale ich nie czyni wspaniałymi. Oczywiście to samo się tyczy zachodnich mocarstw, tyle że tutaj chyba jesteśmy zgodni.

Komentarz

• https://www.facebook.com/zbigniewsto...type=2&theater
                                Prawdziwe zwyciestwo musieli odnieść komunisci ,nie tak jak wielu zakłada pomiędzy rokiem 1956 a 1970,ale w roku 1989,kiedy pod uniesionym w góre kloszem,wystrzelił produkt ich chowu.
                                Rafał Gan-Ganowicz – Kondotierzy

Komentarz

Pracuję...
                                X