Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zawsze tak było, że co jakiś czas bezpieka musiała czyścić po sobie. W poprzednium ustroju wymianom pokoleniowym ubeków towarzyszyły całe serie prawdziwych i pozorowanych zgonów byłych funkcjonriuszy. Tylko po to, żeby młode zastępy miały 'czystą kartę'. Jest dobre pytanie czy PiS zlustruje i wypierdoli wszystkich starych i młodych na bruk bądź do cel czy też będzie tak jak wcześniej kiedy tylko udawał że coś robi.
  "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

  "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

  Komentarz


  • Ta pani chyba dzisiaj nie płakała:

   "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
   "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
   Up the Anchor!

   Komentarz


   • Przy kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy powstanie specjalne biuro interwencji, które zastąpi "Dudapomoc" zajmującą się bezpłatnymi poradami prawnymi. Duda zamierza również złożyć projekt ustawy o skargach. Będzie biuro, które będzie koordynować prace, przyjmować zgłaszające się osoby. Z biurem będzie współpracowała grupa wolontariuszy, którzy chcą dalej pomagać. Pan prezydent chce, żeby siedziba biura była w Pałacu Prezydenckim - powiedział Janusz Wojciechowski.

    Całość tutaj:
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

    Komentarz


    • The World Economic Forum is an independent international organization committed to improving the state of the world by engaging business, political, academic and other leaders of society to shape global, regional and industry agendas. Incorporated as a not-for-profit foundation in 1971, and headquartered in Geneva, Switzerland, the Forum is tied to no political, partisan or national interests.


     Takie tam z ciemnogrodu
     Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

     Komentarz


     • Dostał niejaki Trynkiewicz 5 lat za pliki na komputerze o których nikt nie wie jak się tam mogły znaleźć. Była taka sprawa gdzie znany z telewizji Tymochowicz też miał jakieś pliki tylko wtedy nikt nie był w stanie udowodnić mu jak z tego komputera zniknęły. W każdym razie teraz wypadało by zamknąć z Trynkiewiczem Polańskiego w jednej celi. W ogóle to jak to możliwe że Polańskiego który już raz przed wyrokiem uciekł z sali sądowej jeszcze nie zamnkęli do aresztu wydobywczego, w końcu tutaj to normalna praktyka wobec podejrzanych.

      "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

      "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

      Komentarz


      • Prof. Sławomir Cenckiewicz "Prezydent Lech Kaczyński wobec likwidacji WSI"       Polecam obserwować profil prof.Cenckiewicza na fb: https://www.facebook.com/profile.php...637739&fref=ts

       Komentarz


       • Zestawienie wydatków Komuchowskiego....

        Lot do Japoni tylko jedyne milion czterysta

        TikTok Video Downloader - snaptik.io is one of the best free Download video Tiktok No Watermark tool available online. You can download TikTok video from any device you have.
        349meczów*
        71 goli*
        58 asyst*

        jest tylko jeden King!!!!

        *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
         Zestawienie wydatków Komuchowskiego....

         Lot do Japoni tylko jedyne milion czterysta

         http://www.speedyshare.com/FEt32/U79-2014-67-1637.pdf

         Można wytykać Bulowi różne rzeczy, między innymi realne skutki tej wizyty, ale ile wg Ciebie powinien kosztować wizyta prezydenta Polski wraz z ekipą w Japonii? Bilety aeroflotem z fly4free za 400$ za osobę w obie strony?


         Porównajmy to chociażby z lotem Obamy na wakacje:


         The family’s flights on Air Force One for their 17-day Christmas vacation to Honolulu between December 2013 and January 2014 totaled 36.9 hours at a cost of $210,877 an hour, adding up to $7,781,361.

         Już raz Polska okazała się dziadowskim państwem, którego nie stać nawet na niesowiecki samolot. A podobny argument kosztu lotu, zapewne pojawi się również za prezydentury A. Dudy.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez mkr Zobacz posta
          Można wytykać Bulowi różne rzeczy, między innymi realne skutki tej wizyty, ale ile wg Ciebie powinien kosztować wizyta prezydenta Polski wraz z ekipą w Japonii? Bilety aeroflotem z fly4free za 400$ za osobę w obie strony?


          Porównajmy to chociażby z lotem Obamy na wakacje:          Już raz Polska okazała się dziadowskim państwem, którego nie stać nawet na niesowiecki samolot. A podobny argument kosztu lotu, zapewne pojawi się również za prezydentury A. Dudy.
          Nie wiem ile ale ta kwota jak dla mnie jest olbrzymia...Chętnie poznałbym szczegóły takowego wydatku.
          349meczów*
          71 goli*
          58 asyst*

          jest tylko jeden King!!!!

          *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

          Komentarz


          • Zgodzę się z mkr, bardziej ciekawe są akcje ze zwalnianiem pracowników, wypłacaniem im kilku pensji, a potem zatrudnianiem z powrotem na inne stanowisko.

           Komentarz


           • Sikorski zgasił mandat Dudy dzień po zwycięstwie (choć nie musiał), Marszałek Sejmu wysyła zaproszenia na zaprzysiężenie gdzie nie ma ani imienia ani nazwiska elekta (choć Marszałek się podpisuje swoimi danymi), teraz Tusk powiedział, że nie przyjedzie, bo go Duda nie zaprosił jako szefa Rady Europejskiej, tylko jako byłego premiera, a on nie raczy występować jako były premier tylko jako szef Rady Europejskiej.

            Buractwo wychodzi z władzy, czy TVN już o tym grzmi? A najśmieszniejsze w tej sprawie Tuska jest to, że od zaproszeń jest marszałek, a nie prezydent elekt.

            Komentarz


            • Tragiczny stan finansów Kancelarii Prezydenta sparaliżuje działania ekipy Andrzeja Dudy

             Jak pisze w środę Rzeczpospolita, fundusze Kancelarii Prezydenta, które przejmie ekipa Andrzeja Dudy są na wyczerpaniu. Środków jest tak mało, że sparaliżują pierwszy okres jego urzędowania.

             Rzeczpospolita informuje, że tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich zmieniono regulamin organizacyjny kancelarii, natomiast 31 lipca w życie weszły m.in. zmiany w statucie oraz nowy regulamin wynagradzania pracowników. Dzięki temu można było zlikwidować część etatów, a zwalniani pracownicy otrzymali nie tylko odprawy, ale także dodatkowe odszkodowanie w wysokości kwartalnych zarobków.

             1 lipca urzędnicy Komorowskiego mieli jeszcze do dyspozycji ok. połowę z budżetu obliczonego na 168 milionów złotych. Rzeczpospolita pisze, że w niektórych obszarach wydano nawet 70 proc. środków. Kwota na pensje w czerwcu w stosunku do maja wzrosła o pół miliona złotych. Natomiast w całości wydano fundusz przeznaczony na świadczenia socjalne.

             Według dziennika, stan finansów kancelarii jest krytyczny i może doprowadzić do tego, że ekipa nowego prezydenta będzie mieć poważne utrudnienia. Co też ciekawe, część urzędników Komorowskiego może zachować stanowiska jeszcze przez kilka miesięcy po zakończeniu urzędowania, bo nie będzie środków na wypłatę odpraw.

             Tutaj macie więcej takich rodzynków:

             Setki tysięcy na duperele: kabiny do palenia, wiewiórki, filiżanki itd. Sprawdź szokujące wydatki kancelarii Komorowskiego!             Ostatnio edytowany przez głos z trybun; 60596.

             Komentarz


             • Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na urząd prezydenta. Plan uroczystości.

              O godzinie 10:00 rozpoczną się oficjalne uroczystości zaprzysiężenia nowego Prezydenta RP przed Zgromadzeniem Narodowym, w trakcie których Andrzej Duda wygłosi Orędzie do narodu i oficjalnie pożegna ustępującego prezydenta – Bronisława Komorowskiego.

              Następnie (około godz. 10:35) Prezydent Andrzej Duda złoży kwiaty pod tablicami upamiętniającymi Marszałka Sejmu – Macieja Płażyńskiego; parlamentarzystów, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 w katastrofie smoleńskiej oraz posłów na Sejm II RP, którzy zginęli podczas II wojny światowej.

              Na godzinę 11:50 zaplanowano rozpoczęcie Mszy Świętej w intencji Ojczyzny oraz inaugurującego służbę Prezydenta RP. Po zakończeniu Eucharystii Andrzej Duda złoży kwiaty na grobach Prezydenta Gabriela Narutowicza, Premiera Ignacego Mościckiego i Prymasa Józefa Glempa oraz przed tablicą upamiętniającą Stanisława Wojciechowskiego a także na sarkofagu Prymasa Tysiąclecia – Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

              Na godzinę 13:30 zaplanowane jest oficjalne przejście Pary Prezydenckiej z Archikatedry św. Jana Chrzciciela do Zamku Królewskiego, w którym to około godziny 14:00 rozpocznie się uroczystość przekazania Prezydentowi RP odznak Orderu Orła Białego i Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski połączona z pierwszym oficjalnym wystąpieniem Andrzeja Dudy jako głowy państwa. Para prezydencka będzie się przemieszczać pieszo, a podczas spaceru nowo zaprzysiężony prezydent będzie dziękował rodakom i pozdrawiał zgromadzonych.

              Kolejną część uroczystości stanowić będzie (około godz. 15:00) uroczyste powitanie Andrzeja Dudy w Pałacu Prezydenckim, skąd uroczystości przeniosą się na plac Piłsudskiego, gdzie zostanie mu również przekazane zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi RP. W trakcie tych uroczystości zaplanowane jest drugie oficjalne wystąpienie nowego Prezydenta Polski.

              Na koniec inauguracji prezydentury Andrzeja Dudy zaplanowano przejście z placu Piłsudskiego do Pałacu Prezydenckiego, w trakcie którego planowane jest trzecie – ostatnie tego dnia – wystąpienie nowego Prezydenta RP.


              Gdyby ktoś się chciał przejść
              Ostatnio edytowany przez głos z trybun; 60596.

              Komentarz
              • To już dziś

               Komentarz


               • Przeprowadzona została zbiórka podpisów wymaganych do rejestracji Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Brauna „Szczęść Boże”- mówi w rozmowie z portalem PCh24.pl Grzegorz Braun. Komitet może ukonstytuować się w każdej chwili, o ile sukcesem nie zakończą się rozmowy z tzw. „antysystemowcami”.                Grzegorz Braun potwierdził prawdziwość krążącej w Internecie informacji o tworzeniu KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże”. - Formalności w Państwowej Komisji Wyborczej mogą zostać dokonane już w tej chwili – zdradził nam niedawny kandydat na prezydenta RP.                Do rejestracji takiego komitetu może jednak nie dojść. - Jeśli pozytywnym rezultatem zakończą się inicjowane przeze mnie rozmowy zmierzające do ukonstytuowania szerszego projektu politycznego, który odpowiadałby oczekiwaniom wyborców chcących głosować na szeroką formację patriotyczną, narodową, katolicką. Formację, której jak wiadomo do tej pory na polskiej scenie politycznej nie ma – mówi reżyser.                - Zwracałem się z propozycją rozmów do bodaj wszystkich uczestników gry politycznej w tej części sceny, którą się nazywa antysystemową i w najbliższych dniach okaże się, czy zwyciężą partykularne interesy partyjne czy też będziemy mogli spotkać się we wspólnym punkcie, zgodnie przejawiając wolę polityczną – podsumowuje Grzegorz Braun.                Reżyser nie zdradza na razie więcej szczegółów. Gdy tylko dowiemy się więcej w tej sprawie od razu państwa poinformujemy.

                Read more: http://www.pch24.pl/grzegorz-braun-p...#ixzz3i1UjwBLW
                Przeprowadzona została zbiórka podpisów wymaganych do rejestracji Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Brauna „Szczęść Boże”- mówi w rozmowie z portalem PCh24.pl Grzegorz Braun. Komitet może ukonstytuować się w każdej chwili, o ile sukcesem nie zakończą się rozmowy z tzw. „antysystemowcami”.
                349meczów*
                71 goli*
                58 asyst*

                jest tylko jeden King!!!!

                *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

                Komentarz

                Pracuję...
                X