Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Parasol, Peace, dzięki za info, nt. tego, że być może, banki wcale tych franków nie posiadały.

Co do tego, co mówi pan Duda, w słowach, to wszystko brzmi oczywiście bardzo pięknie, obyśmy mieli okazję się przekonać, jak będzie w rzeczywistości.

Komentarz

• Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
      A co ma wspólnego z rządem i podatnikami przewalutowanie kredytów, które dzieje się między kredytodawcą a kredytobiorcą? Jak byś dokładnie AD słuchał to byś wyłapał, że chodzi o zmuszenie mafii bankowej do respektowania wyroków sądów i trybunału. Wyraźnie podkreślił, że powinno to się dziać bez angażowania środków podatników.
      taaaa jasne....
      Jeśli banki zostaną zmuszone do zmian w umowach kredytowych i poniosą stratę z tego tytułu, to odbiją to sobie podnosząc ceny innych swoich usług. Koniec końców zapłacę za to ja i - nieważne czy z tytułu bycia podatnikiem czy z tytułu bycia klientem banku - dla mojego portfela efekt będzie jednakowy czyli znowu ktoś ode mnie wyciąga kasę.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mini Zobacz posta
        taaaa jasne....
        Jeśli banki zostaną zmuszone do zmian w umowach kredytowych i poniosą stratę z tego tytułu, to odbiją to sobie podnosząc ceny innych swoich usług. Koniec końców zapłacę za to ja i - nieważne czy z tytułu bycia podatnikiem czy z tytułu bycia klientem banku - dla mojego portfela efekt będzie jednakowy czyli znowu ktoś ode mnie wyciąga kasę.
        Mini, zlituj się. Bez niczego łupią nas niemiłosiernie. Mamy jeśli nie najdroższe, to jedne z najdroższych usług bankowych. Nikt nad tym zupełnie nie panuje i robią co chcą. Wszelkie działania potraktują jako pretekst do kolejnego drenażu naszych kieszeni.

Z danych Eurostatu wynika, że wydatki na usługi finansowe pochłaniają ponad dwa procenty wydatków przeciętnego Polaka. Tymczasem średnia unijna jest dwukrotnie niższa, a na przykład Węgrzy płacą aż cztery razy mniej.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Uslu...e-1435997.html

Komentarz

taaaa jasne....
          No popatrz, a na Węgrzech się udało - straciły tylko banki, a i to tylko chwilowo
          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
            No popatrz, a na Węgrzech się udało - straciły tylko banki, a i to tylko chwilowo
            prędzej czy później sobie banki to odbiją

gizo - ja nie mam nic przeciwko ukróceniu praktyk stosowanych przez banki, operatorów telekomunikacyjnych, internetowych, które występują z pozycji siły, ale w tej sytuacji kiedy zawarto umowy i przez lata je realizowano ku uciesze obu stron, to ja nie widzę powodu żebym teraz miał płacić za to że ktoś nie pomyślał. Umowy się zawiera na złe czasy.
            Kredytobiorcy złotówkowi też powinni wyciągnąć rękę po pomoc bo NBP zamiast w zgodzie ze wszystkimi znakami na niebie i ziemi obniżyć stopy procentowe to ich raz czy kilka razy nie obniżyło bo tak się prezes banku dogadał w knajpie z którymś z ministrów.

Naprawdę jestem w stanie na różne rzeczy się zgodzić, które będą służyły albo większości, albo dużej grupie ludzi w Polsce żeby było lepiej, żeby zapobiegać takim ambergoldom zanim się zaczną na to ludzie nabierać, ALE NIE przy prywatnej umowie Kowalskiego z bankiem.

Komentarz

• Jest spora różnica między sytuacją w Polsce, a na Węgrzech. Na Węgrzech nie podpisywano dokumentów zgodnie z którym klient miał świadomość ryzyka walutowego. W Polsce takie klauzule podpisywano bodajże od 2008 po decyzji KNF. Na Węgrzech można było wprost udowodnić, że klient nie wiedział o ryzyku, a bank go o tym nie poinformował. Dlatego można było tam przewalutować kredyty po kursie z dnia zaciągnięcia zobowiązania. W Polsce trzeba czekać na wyroki sądowe, a Sąd Najwyższy sprawę klientów mBanku skierował do ponownego rozpatrzenia, więc to potrwa.
              Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy. Nienawidzimy kompromisu: jest to nie tylko cechą młodości naszej, ale ducha czasów, w których żyjemy.

Jan Mosdorf

Komentarz

gizo - ja nie mam nic przeciwko ukróceniu praktyk stosowanych przez banki, operatorów telekomunikacyjnych, internetowych, które występują z pozycji siły, ale w tej sytuacji kiedy zawarto umowy i przez lata je realizowano ku uciesze obu stron, to ja nie widzę powodu żebym teraz miał płacić za to że ktoś nie pomyślał. Umowy się zawiera na złe czasy.
                Kredytobiorcy złotówkowi też powinni wyciągnąć rękę po pomoc bo NBP zamiast w zgodzie ze wszystkimi znakami na niebie i ziemi obniżyć stopy procentowe to ich raz czy kilka razy nie obniżyło bo tak się prezes banku dogadał w knajpie z którymś z ministrów.

Naprawdę jestem w stanie na różne rzeczy się zgodzić, które będą służyły albo większości, albo dużej grupie ludzi w Polsce żeby było lepiej, żeby zapobiegać takim ambergoldom zanim się zaczną na to ludzie nabierać, ALE NIE przy prywatnej umowie Kowalskiego z bankiem.
                mam dokładnie takie samo zdanie. Żeby nie zostać źle zrozumianym - będę trzymał za p. Dudę kciuki, życzę mu sukcesu, natomiast chciałbym żeby unikał populizmu i tanich obietnic wyborczych, które być może są chwytliwe ale nie mają nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem

Komentarz

• Świeży sondaż od Palade, uwzględniający Kukiza:
                  http://www.palade.pl/index.php?p=1_2_PULS-WYBORCZY
                  "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                  Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                  Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                  Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                  "
                  Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• A więc już dzisiaj pierwsza część farsy nazwana "debatą"... Tak jak byłem jej zwolennikiem przed pierwszą turą tak teraz jestem jej przeciwnikiem. To będzie jedna wielka ustawka. Gajowy pewnie już tydzień temu dostał pytania, na które odpowiedzi będzie miał popisane na karteczce bądź od paru dni nie je tylko zakuwa je na pamięć będzie recytował niczym pierwszoklasista wierszyk na ocenę. Za to Dudzie nie pozwolą kończyć zdań i przypuszczą na niego frontalny atak. Już reżimowe media zatroszczą się o to aby Broniu wypadł jak najkorzystniej. Kutfa narodzie obudź się! Dostrzeż to, że to jedna wielka gra i szantaż emocjonalny! Niestety ludzie to łykają jak pelikany. Ludzie jeszcze młodzi, którzy powinni martwić się nie tylko przyszłością swoją ale również swoich dzieci, głosują na bronka bo "jak PiS dojdzie do władzy to...". Tylko na pytanie "to co będzie?" rozbrzmiewa kłująca w uszy cisza ...

Komentarz

• Zamieszczone przez Salut Zobacz posta
                      A więc już dzisiaj pierwsza część farsy nazwana "debatą"... Tak jak byłem jej zwolennikiem przed pierwszą turą tak teraz jestem jej przeciwnikiem. To będzie jedna wielka ustawka. Gajowy pewnie już tydzień temu dostał pytania, na które odpowiedzi będzie miał popisane na karteczce bądź od paru dni nie je tylko zakuwa je na pamięć będzie recytował niczym pierwszoklasista wierszyk na ocenę. Za to Dudzie nie pozwolą kończyć zdań i przypuszczą na niego frontalny atak. Już reżimowe media zatroszczą się o to aby Broniu wypadł jak najkorzystniej. Kutfa narodzie obudź się! Dostrzeż to, że to jedna wielka gra i szantaż emocjonalny! Niestety ludzie to łykają jak pelikany. Ludzie jeszcze młodzi, którzy powinni martwić się nie tylko przyszłością swoją ale również swoich dzieci, głosują na bronka bo "jak PiS dojdzie do władzy to...". Tylko na pytanie "to co będzie?" rozbrzmiewa kłująca w uszy cisza ...
                      Dzisiejsza w TVP powinna być ok - zarówno Gawryluk jak i Ziemiec są przyzwoitymi ludźmi, dodatkowo będzie 30 min na wzajemne zadawanie sobie pytań....Niemniej ze swoich informacji wiem że PO nalegała na dostęp do pytań przed debatą na co Gawryluk odpowiedziała, że jeśli jeszcze raz zwrócą się z taką prośbą to ją upubliczni na swoich kontach w portalach społecznościowych

Komentarz

...bo "jak PiS dojdzie do władzy to...". Tylko na pytanie "to co będzie?" rozbrzmiewa kłująca w uszy cisza ...
                        "To będzie wojna z ruskimi" - chyba najczęściej powtarzany slogan w środowisku lemingów.

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta
                          Dzisiejsza w TVP powinna być ok - zarówno Gawryluk jak i Ziemiec są przyzwoitymi ludźmi, dodatkowo będzie 30 min na wzajemne zadawanie sobie pytań....Niemniej ze swoich informacji wiem że PO nalegała na dostęp do pytań przed debatą na co Gawryluk odpowiedziała, że jeśli jeszcze raz zwrócą się z taką prośbą to ją upubliczni na swoich kontach w portalach społecznościowych
                          I to będzie najciekawsza część debaty.

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta
                            ... dodatkowo będzie 30 min na wzajemne zadawanie sobie pytań....Niemniej ze swoich informacji wiem że PO nalegała na dostęp do pytań przed debatą na co Gawryluk odpowiedziała, że jeśli jeszcze raz zwrócą się z taką prośbą to ją upubliczni na swoich kontach w portalach społecznościowych
                            No to może być faktycznie ciekawie liczę, że Duda zagnie bronka - najlepiej tak, żeby nie umiał odpowiedzieć no to mnie pocieszyliście. Może być naprawdę ciekawie

Komentarz

• Prezydent tylko może ułaskawić osobę skazaną już prawomocnym wyrokiem czy również taką , która przebywa na tzw. sankcji bez wyroku ?

Komentarz

No to może być faktycznie ciekawie liczę, że Duda zagnie bronka - najlepiej tak, żeby nie umiał odpowiedzieć no to mnie pocieszyliście. Może być naprawdę ciekawie
                                Dawno tak nie czekałem na coś co puszczą w tv jak dzisiaj . Trzeba zacząć już popcorn robić.

Komentarz

Pracuję...
                                X