Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Filmik z 2010 roku

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
      Co do oburzenia
      A napiszesz jeszcze czy jesteś oburzony wyrokiem sądu?
      Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Przeczytaj jeszcze raz:
        Można powiedzieć, że Korwin kazał strzelać do górników. A jakbyś udowodnił że co trzeci górnik to brunet, to można by powiedzieć że do brunetów też kazał strzelać. Ale według mnie uczciwym byłoby stwierdzić, że kazałby strzelać do ludzi, którzy siłą domagają się żeby podatnicy łożyli na nich coraz więcej. Taki był sens wypowiedzi: "Kazałbym strzelać do takich rabusiów". Wydaje mi się, że przeciętny absolwent liceum by to pojął.
        [...]
        jeśli ktoś twierdzi ze wypowiedź Dudy to nie tania manipulacja to jest albo idiotą albo świadomie kłamie. I nie muszę o tym z nikim rozmawiać. Ja to stwierdzam.
        PS. mam nadzieję że pomogłem
        Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
        -------------
        Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

Przeczytaj jeszcze raz:

PS. mam nadzieję że pomogłem
          Niestety nie pomogłeś, zwracałem uwagę na mój miałki intelekt(i wszelkie wyniakjące z powyższego następstwa) więc pytam wprost: Jesteś oburzony czy też "Sąd rozstrzygnie." jak wcześniej pisałeś
          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Oburzony jestem. Ale Twoim pie.rdole.niem. Nie zakładałem innego wyroku sądu.

edit:
            Ależ nie musimy rozstrzygać. Przecież sam wiesz, że masz rację. Sąd rozstrzygnie. Wystarczy tylko, żeby p. kandydat Duda odebrał wezwanie...
            Jak nie rozumiesz słowa pisanego, to może więcej czytaj a mniej pisz...
            Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
            -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

(...)Nie zakładałem innego wyroku sądu.

edit:

Jak nie rozumiesz słowa pisanego, to może więcej czytaj a mniej pisz...
              W takim razie dlaczego twierdziłeś że pan Duda manipulował?

Niestety jako wolnościowiec musisz uszanować moje prawo do pisania nawet jeśli uważasz że nie rozumiem słowa pisanego. No i jak jako wolnościowiec możesz mi coś nakazywać?
              Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Czytaj do skutku:

Można powiedzieć, że Korwin kazał strzelać do górników. A jakbyś udowodnił że co trzeci górnik to brunet, to można by powiedzieć że do brunetów też kazał strzelać. Ale według mnie uczciwym byłoby stwierdzić, że kazałby strzelać do ludzi, którzy siłą domagają się żeby podatnicy łożyli na nich coraz więcej. Taki był sens wypowiedzi: "Kazałbym strzelać do takich rabusiów". Wydaje mi się, że przeciętny absolwent liceum by to pojął.
                [...]
                jeśli ktoś twierdzi ze wypowiedź Dudy to nie tania manipulacja to jest albo idiotą albo świadomie kłamie. I nie muszę o tym z nikim rozmawiać. Ja to stwierdzam.
                Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta

Niestety jako wolnościowiec musisz uszanować moje prawo do pisania nawet jeśli uważasz że nie rozumiem słowa pisanego. No i jak jako wolnościowiec możesz mi coś nakazywać?
                Hehe dobre... To była tylko propozycja
                -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Nie mam ochoty(i nie łam swoich wolnościowych ideałów nie wolno ci niczego mi nakazywać) bo wciąż nie wiem skąd przeświadczenie o wyroku skoro twierdzisz ze stanowczością że wypowiedź Dudy to tania manipulacja.

e:
                  A teraz poważniej. Wypowiedź JKMa dotyczyła Górników i on sam przywołał ten przykład. Mówiąc o protestujących górnikach którzy wysuwają roszczenia socjalne i łamią(podczas protestu) ten czy inny paragraf "rabusie i do nich należy strzelać". Cała jego(i Twoja tutaj) późniejsza akcja rozmywania to zwykła polityczna gierka gdy zorientował się że przeszarżował(a w zasadzie gdy powiedział mu to sztab) czy tego chcesz czy nie taki jest stan faktyczny(i zaprawdę powiadam ci ostatni raz odnoszę się do tej wypowiedzi - w nosie mam twoje odwracanie kota ogonem).

Koniec na dziś, już się pośmiałem i mi wystarczy, jeszcze tylko jeden cytat z Korwina:
                  Pozwałem, choć szczerze mówiąc bardziej winny jest Piotr Duda niż pan Andrzej. Nie bardzo wiem, dlaczego mój sztab pozwał Andrzeja Dudę, a nie Piotra. Nie wiem, nie jestem prawnikiem
                  Prawda że urocza wypowiedź jak na kandydata na prezydenta? Zrobiłem coś nie wiem dlaczego ale zrobiłem, ktoś inny zawinił ale niech skażą kogoś innego. Nie wiem nie znam się

e2: Po co brnę w co? Cała moja dzisiejsza tu bytność wynikała z taniej chęci pośmiania się - udało się pośmiałem się. Sytuacja win-win.
                  pzdr
                  Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Po co w to brniesz? Nie chcesz, to nie czytaj, wyjebane mam na to.

e:
                    http://fakty.tvn24.pl/fakty-ekstra,5...ni,427826.html

Tutaj (i w paru podobnych przypadkach) też tłumaczenia, że przybito fakt prasowy, że to kibole, bo u paru gości znaleziono szaliki, to akcja rozmywania?

Zrozum wreszcie, że ja przyjmuję do wiadomości, że Korwin mógł źle zrobić, wypowiadając się w ten sposób. Osobiście uważam, że nie należałoby strzelać do takich rabusiów. Nie o tym chciałem dyskutować, bo nie zamierzam zostać posądzany o agitacje na rzecz Korwina (co pewnie i tak się stanie, ale może ktoś zauważy jak bardzo staram się omijać dyskusję na ten temat), a Ty cały czas usilnie próbujesz na to skierować temat rozmowy. Napisałem, że można o tej wypowiedzi powiedzieć, że kazałby strzelać do górników, a nawet gdyby udowodnić, że górnicy to w większości bruneci, to można by powiedzieć że kazałby strzelać do brunetów. Dlatego wyrok jest jaki jest. No ale chyba rozumiesz, że z jego wypowiedzi nie wynika, że kazałby strzelać do każdego górnika, a z uproszczenia pana Dudy już tak wynika - na tym polega manipulacja - Duda zmienił sens jego wypowiedzi. Już to jest dla mnie niesmaczne. Podobnie jak zachowanie sztabu i w tym przypadku sam to przyznałeś.

Ciekawe, że się śmiałeś, bo jak czytałem Twoje ostatnie posty, to odnosiłem wrażenie, że ogarnia Cię niebywała frustracja. No cóż, pewnie tylko ja tak miałem i widocznie musiałem się pomylić...
                    -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zmieniając temat, dwie rzeczy:
                      a) sondaż parlamentarny
                      [quote]IBRIS DLA RZ: PO – 37 proc. (+1), PiS – 32 proc. (+1), PSL – 5 proc. (-1), KORWIN – 5 proc. (+1), SLD – 4 proc. (-4).[/.quote]

b) najlepszy(do tej pory i w mojej opinii) spot kampanii wyborczej

Komentarz

• Komentarz

Zrozum wreszcie, że ja przyjmuję do wiadomości, że Korwin mógł źle zrobić, wypowiadając się w ten sposób. Osobiście uważam, że nie należałoby strzelać do takich rabusiów.
                          Nazywając działaczy związkowych mających takie, a nie inne postulaty (z których faktycznie pewna część to łagodnie mówiąc głupoty) "rabusiami" pokazujesz swoją kompletną ignorancję i nieznajomość tematu (która w tym przypadku jest tożsama z wiedzą JKM na temat sytuacji polskiego górnictwa). W podobny sposób na temat środowiksa kibicowskiego wypowiadają się różnego rodzaju cioty z krytpolu, komendy głownej, czy tam redakcji uwagi.
                          Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                          Napisałem, że można o tej wypowiedzi powiedzieć, że kazałby strzelać do górników, a nawet gdyby udowodnić, że górnicy to w większości bruneci, to można by powiedzieć że kazałby strzelać do brunetów. Dlatego wyrok jest jaki jest. No ale chyba rozumiesz, że z jego wypowiedzi nie wynika, że kazałby strzelać do każdego górnika, a z uproszczenia pana Dudy już tak wynika - na tym polega manipulacja - Duda zmienił sens jego wypowiedzi.
                          Nie wiem czy miałeś taki przedmiot jak logika, i jakie miałeś z niego oceny, ale ta Twoja analogia jest o kant dupy potłuc. Z wypowiedzi JKM jasno wynika, że zwrot "takich rabusiów" odnosi się do górników.
                          Tak samo jak w tekście "Kibice Polonii to pedały. Takich pedałów trzeba tępić" tępienie odnosi się do skonkretyzowanej grupy kibiców ksp, a nie do ogółu zbiorowości.
                          Prościej się już chyba nie da.
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• No cóż. Ja z jego słów zrozumiałem tyle, że nie wszyscy górnicy to rabusie, tylko Ci, którzy mieli takie a nie inne postulaty. Skory Wy słyszeliście coś innego to nic już na to nie poradzę. Nie chce mi się dalej tego tłumaczyć...

Powtórzę jeszcze raz, jak najdobitniej, że nie zamierzam dyskutować na temat słuszności postulatów górników oraz stosunku JKM do nich. Niech będzie, że dlatego, że nie znam tematu. Tak czy inaczej nie będę o tym pisał - jeśli nie zrozumiałeś tego po tylu moich postach, sam pokazujesz swoją ignorancję oraz nieumiejętność rozumienia tekstu.
                            -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• GIGANTYCZNY PLUS dla Kukiza za użycie głosu Komendanta. Jezu, jakby było dobrze, gdyby z kości jego powstał mściciel

Zamieszczone przez hmB. Zobacz posta
                              To może pokusić się o jakąkolwiek inną, czy pozostaniesz przy swoim "wszystko źle"?

Ja odpowiadam, że tak, dopuszczam.
                              Wiesz, spłaszczanie zarzutów do manewru politycznego jakim była koalicja PiS - SO - LPR z lat 2006-2007 do narzekania, że "wszystko źle" jest niemałą manipulacją. Wielokrotnie ten wątek przewijał się w tym temacie i nie sądzę, aby ktokolwiek kogokolwiek do czegokolwiek jeszcze mógł przekonać. Według mnie rozważanie (bez względu na ostateczne rozdanie) wariantu z SLD, pomijając już nawet zaszłości historyczne, mając świadomość stanu SLD i jego społecznego odbioru, to praktycznie wejście do tej samej rzeki co koalicja z SO. Osobiście nie mam ochoty na kolejne samobójcze doprowadzenie do 8-10 lat rekomunizacji PL. Jedno mi wystarczy.

Jeżeli zaś chodzi o naprawianie Polski z zielonym mafijnym nowotworem w postaci PSL to osobiście wolę w ciemno deal z bezzapleczowym Kukizem, bo ten przynajmniej jest naiwnym ideowcem. PiS jest dla mnie po to, aby wreszcie Polska była na miarę Polski, aby zerwała kajdany, aby była normalną, przedwojenną Polską. Z PSL nigdy taka nie będzie. Sojusz z PSL - dający zapewne jakieś drobne bonusy typu kasa na IPN, stop in vitro - w ostatecznym rozrachunku będzie utrzymaniem chorego systemu. Globalnie więc taka propozycja przestaje być dla mnie atrakcyjna.

Prawdopodobnie zaprzeczam sobie (a przynajmniej temu co pisywałem tutaj przez ....... lata ) , ale to ja już wolę PiS w opozycji, licząc na koalicję PO-PSL-SLD-Palikociarnia-Bronek-wszyscy. A po niej wreszcie będzie szansa. Jestem młody, nie mam dzieci. Mogę jeszcze poczekać.

Innym wariantem jest robienie koalicji rządowej z Korwinem, Kukizem i RN. Oczywiście przy szeregu założeń. Po pierwsze, że tamci w ogóle się połączą w egzotyczny sojusz narodowo-socjalistyczno-liberalny. Po drugie, że wejdą do Sejmu w solidnej ilości szabel. Po trzecie, że uda się wydymać Korwina w ten sposób, że zostanie posłem niezależnym i odbije od mieszanki. Ale żeby to zadziałało potrzeba też mieć prezydenta, czego obecnie nie wróżę, choć bardzo chciałbym się mylić.

Grunt aby prezydentem Polski w 2020 roku nie został Tusk.
                              Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
                              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                                Grunt aby prezydentem Polski w 2020 roku nie został Tusk.
                                Skazani prawomocnym wyrokiem nie mogą kandydować.
                                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                                "
                                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Pracuję...
                                X