Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez bloniaq
  (...) Nie rozumiem środowisk, które się duszą we własnym sosie, gdzie zakazane jest stwierdzenie, że "zrobiliśmy coś źle".
  Czyli jednak nie rozumiesz Korwina? Wszystkie rozłamy jego stronnictw miały, mają i będą miały miejsce właśnie z tego powodu...
  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

  Komentarz


  • Naprawdę nie masz nic lepszego do roboty, niż czekanie na moje wpisy na forum?
   Aczkolwiek jestem kontent.,żeś w formie i nie zapominasz wpleść wszędzie Korwina.
   "Lubię sobie jebnąć piwo"

   Komentarz


   • Zamieszczone przez bloniaq
    Poziom manipulacji bywa taki sam. Równie dobrze można napisać, że nieporównywanie to przejaw skrajnego zaślepienia i relatywizmu.
    Zamieszczone przez [Autor Michał Górski, źródło - parezja.pl/25-lecie-wyborczej-ile-jeszcze-czytelnik-zniesie-chamstwa/
    W tym roku, „Gazeta Wyborcza” obchodzi 25 lecie istnienia. Osoby związane z dziennikiem robią dobrą minę do złej gry, próbują pokazywać jak udany był to czas i jaką potężną marką jest „Wyborcza”. Prawda jest jednak taka, że od dłuższego czasu sprzedaż „Wyborczej” systematyczni spada. Ostatnio przeczytałem, że zanotowano prawie 10 milionów straty, co może spowodować nie wypłacenie dywidenty akcjonariuszom już drugi rok z rzędu.

    „Gazeta” powstała w wyniku obrad Okrągłego Stołu. Miał to być tytuł reprezentujący całe środowisko „Solidarności”. Ówczesny prezydent – Lech Wałęsa na redaktora naczelnego pisma wyznaczył Adama Michnika. Od początku w tworzeniu gazety pomagali mu Helena Łuczywo oraz Ernest Skalski. Pierwsza siedziba w żłobku przy ulicy Iwickiej 19 w Warszawie‌ Na samym początku zespół redakcyjny tworzyli Piotr Pacewicz, Krzysztof Śliwiński, Jacek Żakowski, Tomasz Burski, Anna Bikont czy Piotr Niemczycki. Znaleźli się tam również autorzy z innych pism konspiracyjnych jak „Tygodnik Mazowsze”, „Gazety Niecodziennej” czy „Woli” ale również ogłoszono otwarty nabór na Uniwersytecie Warszawskim. Miejsce w redakcji „Gazety Wyborczej” znaleźli również dziennikarze „Tygodnika Solidarność”.

    Pierwszy numer „Gazety”, ukazał się 8 maja 1989 roku i składał się z ośmiu kolumn. Na pierwszej stronie redakcja zapewniała o tym, że głównym zadaniem gazety będzie dostarczanie informacji, podkreślano również związek z „Solidarnościąâ€. Świadczyło o tym choćby zdjęcie Wałęsy z podpisem i hasło „Nie ma wolności bez Solidarności” na pierwszej stronie dziennika. Z czasem zaczęły się podziały w środowisku „S”, z redakcji odchodzili kolejni autorzy a ostatecznie Komisja Krajowa zakazała „Wyborczej” używania symbolu związkowego.

    „Gazeta” coraz bardziej oddalała się od podstawowych założeń i wartości prawdziwej „Solidarności”. Już 3 lipca 1989 roku Adam Michnik we wstępniaku zatytułowanym „Wasz prezydent, nasz premier” jasno opowiedział się za porozumieniem części opozycji z „reformatorskim” skrzydłem władzy. W rzeczywistości, wbrew wynikom wyborów w których Polacy jasno pokazali komunistom czerwoną kartkę chodziło o zawarcie zdradzieckiego układu z komuchami. Prezydentem został Wojciech Jaruzelski, autor Stanu Wojennego w Polsce, mający na rękach krew wielu obywateli, zdrajca wysługujący się obcemu mocarstwu – Rosji.

    Dalej, było już tylko gorzej. Z każdym dniem, tygodniem, miesiącem i rokiem „Wyborcza” mocniej akcentowała przywiązanie do starego, komunistycznego status quo. W czerwcu 1989, w wywiadzie dla belgradzkiego tygodnika Michnik mówił: „Jeśli ludzie z nomenklatury wejdą do spółek akcyjnych, jeśli staną się jednymi z właścicieli, wówczas będą zainteresowani by tych akcyjnych stowarzyszeń bronić, a system akcyjny niszczy porządek stalinowski”. Nomenklatura weszła do spółek. I co? Jedyne czym byli i są zainteresowani to oplecenie Polski swoimi lepkimi odnogami i dojenie kraju. Później było słynne „Odpieprzcie się od generała (Jaruzelskiego – przyp. red)” wypowiedziane we francuskiej telewizji do dziennikarzy czy nazywanie Czesława Kiszczaka, komunistycznego dygnitarza, szefa MSW „człowiekiem honoru”.

    Na osobny akapit zasługuje paniczny strach Michnika a w efekcie zajadłe tępienie lustracji i dekomunizacji w Polsce. Zaczynał już w 1993 mówiąc: „Od początku byłem przeciwnikiem lustracji. Powód jest prosty: na podstawie teczek zgromadzonych przez UB i SB nie da się dociec prawdy o danym człowieku. Teczki oraz zgromadzone w nich dokumenty kłamią i dla kłamliwych celów zostały zgromadzone” a rozkręcając się w latach 2005 – 2007, za rządów PiS. Lustrację nazywał „grzebaniem w ubeckich teczkach” czy„deptaniem ludzkiej godności”. Dostało się też Instytutowi Pamięci Narodowej i pracującym w nim historykom. Może zacytujmy fragmenty wypowiedzi naczelnego „Wyborczej”: „Wylęgarnia lustratorów, czyli Instytut Pamięci Narodowej przypomina skład narkotyków, których pilnują narkomani i handlarze narkotykami. Wiara przenosi góry, ale wiara, że ci strażnicy nie zrobią z tego użytku właściwego ich kanonom moralnym, interesom materialnym, a zwłaszcza nałogom, nie jest w stanie unieść nawet piórka; żeby wierzyć w rzetelność i kompetencje tych ludzi, trzeba najpierw uwierzyć, że śledź może być koniem wyścigowym”.

    Na koniec wątku związków z komunistami i obrony starego porządku cofnijmy się jeszcze do roku 1980. W internecie znaleźć można opowieść Zbigniewa Flisa, organizatora strajków w kopalni „Borynia”, wielokrotnie bitego i torturowanego o pewnym spotkaniu, na którym znalazł się m.in z Michnikiem i Geremkiem. Najbardziej szokuje następujący fragment: „Michnik dość spokojny, małomówny, z uśmiechem na ustach włączył się do dyskusji, pragnąc nas sponiewierać. Powiedział nam, że „My weźmiemy władzę a wy Polacy pójdziecie z torbami”. Giedroyć dodał, że „Nasi ludzie już są przy władzy, mamy kontakty i tylko czekamy na odpowiedni czas i ujawnimy prawdziwe nazwiska”. Geremek bez kurtuazji powiedział „Wypierdolimy Polaków i sami będziemy rządzić”. Jak echo to samo powtórzy Michnik. Powiedziałem im, że to się uda po mojm trupie”.

    „Gazeta” zawsze starała się być w nowym nurcie. To ona przez lata mówiła co jest „postępowe” i „rozsądne” a kiedy mamy do czynienia z „ciemnotąâ€ i „kołtuństwem”. Kreowała gwiazdy, deptała, niszczyła i szczuła swoich przeciwników. Ochoczo angażowała się w atakowanie polskości, patriotyzmu, polskiej historii, tradycji, kościoła i moralności. Chętnie żyrowała lewackie eksperymenty, popierając kolejne żądania homolobby czy genderowe, feministycznej bzdury.

    Dlatego odczuwam pewien dysonans poznawczy, gdy czytam takie bzdury jak artykuł zamieszczony przez Michnika na wyborcza.pl 8 maja a więc dokładnie w 25 rocznicę wydania pierwszego numeru. W tekście pt. „Nigdy nie było nam wszystko jedno”, naczelny „Wyborczej” pisze m.in: „Naszym ideałem zawsze była wolna Polska i wolność człowieka w Polsce. Polska – wspólna ojczyzna wszystkich swoich obywateli, Polska prawdy i pojednania, dialogu i tolerancji; Polska – państwo bez stosów i bez nienawiści”. No pyszny żart, naprawdę. Ideałem wolna Polska? Czy za pielęgnowanie tego ideału można uznać tekst, który ukazał się na waszych łamach w okolicach 11 listopada, w którym piszecie jak to Polska rozkwitała pod zaborami? Czy o wolność człowieka w Polsce walczy pan panie Michnik kolejnymi pozwami kierowanymi za wszelką krytykę ze strony dziennikarzy czy komentatorów? A może czołganiem na swoich łamach osób, które myślą inaczej niż pan? Wyzywaniem od faszystów, mocherów i ciemniaków? Dialog i tolerancja? Dla pana dialog i tolerancja to jest robienie tego co chce pan i wąska grupka pana zwolenników. Dla pana tolerancja ma działać tylko w jedną stronę. Dialog prowadzicie ze sobą a przeciwników wyrzucacie poza nawias debaty publicznej. W kolejnym zdaniu Michnik chwali się najwybitniejszymi polskimi pisarzami, humanistami i artystami piszącymi dla „Wyborczej”. Wśród nich wymienia się m.in‌ Zygmunta Baumana, byłego członka KBW, tropiącego Żołnierzy Wyklętych.

    „Świadomi doniosłej roli chrześcijaństwa i Kościoła katolickiego w naszej historii, poświęcaliśmy wiele uwagi dynamice zmian w obrębie polskiego katolicyzmu. Opowiadaliśmy się za ideą „życzliwego rozdziału Kościoła i państwa” wedle propozycji Jerzego Turowicza. Bardzo bliskie nam były myśli i czyny Jana Pawła II, księdza Jana Ziei, arcybiskupa Józefa Życińskiego, księdza Józefa Tischnera – z bólem obserwowaliśmy stopniowy proces blokowania i wykluczania ich duchowych spadkobierców”. – też dobre nie? Pierwsi święci się nagle znaleźli. Zaraz przedstawią się jako przedstawiciele pokolenia JPII i zaczną paradować w koszulkach „Płakałem po papieżu”. „Wyborcza” od dawna opowiada się za „kościołem otwartym”. Problem w tym, że dla nich „otwartość” i „przystępność” oznacza wyzbycie się wszelkich zasad, norm moralnych, nakazów i zakazów. Kościół Lemańskiego występujący przeciwko hierarchom, przeciwko doktrynie, przykazaniom i nauce Kościoła owszem. Ale Kościół z twardymi zasadami i wymaganiami już jest be.

    Wreszcie Michnik napisał:

    Szybko „Gazeta Wyborcza” została uznana za najważniejszy „dziennik opinii” nie tylko w Polsce, ale też w całym regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Owszem, tak było kiedyś. Dziś stopniowo upadacie. Z roku na rok notujecie spadek sprzedaży, ostatnio pojawiła się informacja że Agora może drugi rok z rzędu nie wypłacić dywidendy akcjonariuszom ze względu na milionowe straty. Dziś jesteście synonimem sprzedajności, kłamstwa i obciachu. Żaden szanujący się człowiek was nie czyta i nie słucha. Mało tego, nie bierze do ręki „Wyborczej”, tak jak nie smaruje się krowim łajnem. Bo później umyć się można, ale smród pozostaje jeszcze przez długi czas. Występujecie przeciwko Bogu ,wartościom, rodzinie, prawdzie i Polsce. Przeciwko wszystkiemu co przez wieki było fundamentem naszej cywilizacji. Dziś robicie wszystko, żeby tę cywilizację rozpieprzyć a w jej miejsce powołać jakąś pustą, tęczową, zdegenerowaną podróbę. Ale to wam się nie uda. Bo jak głosi znana ze stadionów i Marszów przyśpiewka: „Kłamstwa Michnika wyrzuć do śmietnika”.

    Świętej Pamięci Stefan „Kisiel” Kisielewski o Michniku mówił: „Przecież ten dzisiejszy Michnik to totalitarysta. Demokratą jest ten, kto jest po mojej stronie. Kto ze mną się nie zgadza, jest faszystą i nie można mu podać ręki. A tylko Michnik wie, na czym polega demokracja i tolerancja. On jest tutaj sędzia, alfa i omega”. Inny wybitny polski poeta, śp. Zbigniew Herbert o naczelnym „Gazety” mówił bez ogródek: „Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca. Oszust intelektualny. Ideologia tych panów, to jest to, żeby w Polsce zapanował ‚socjalizm z ludzką twarząâ€™ . To jest widmo dla mnie zupełnie nie do zniesienia. Jak jest potwór, to powinien mieć twarz potwora. Ja nie wytrzymuję takich hybryd, ja uciekam przez okno z krzykiem”.

    Kim jestem, by mieć ostatnie słowo po ludziach pokroju „Kisiela” czy Herberta? Nikim. Wobec tego, niech te słowa będą podsumowaniem tego przydługiego felietonu. Mam nadzieję, że nie zanudziłem Czytelników.
    Jak by się bardzo Terlikowski z Sakiewiczem nie starali, to jednak do tego poziomu im ciągle daleko.
    Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.
    "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

    "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

    Komentarz


    • Nie porownywalem gp i gw ze względu na ich genezę, ale ze względu na treść więc proszę nie manipulować argumentami jak te gazety ;-)
     Gdyby gp została w swojej starej formie podobnie jak fronda czy nawet prawy.pl to byłyby one wartościowymi środowiskami lecz obecny podział środowisk konserwatywnych światopoglądowo spowodował, że zarówno po stronie PiS jak i JKM i RN teksty mają charakter partyjny, tzn nasze pomysły zbawia kraj, a kto tak nie myśli to zdrajca i dla mnie to jest problem na drodze do rozwoju społeczeństwa. Choć byc może ten podział jest utrzymywany specjalnie, by jeszcze bardziej dzielić naród.
     Nie wiem jak bloniaq, ale ja nie głosuje na Korwina tylko na jego program. Dlatego nie dziwie się, że JKM zachowuje się jak każdy inny typowy polityk.
     Spotter nie chodzi o historię czy genezę powstania, ale ten sam sposób działania (oczywiście gw ma 20 lat więcej doświadczenia). Przykład: w meczu z Metalistem kibice w legijnym sektorze byli opłaceni przez Putina bo żaden Polak nie może mieć innego zdania na temat ukr od jedynego prawdziwego zdania głoszonego przez PiS
     Ostatnio edytowany przez przemekcwks; 94013.

     Komentarz


     • Aha. To tak apropo programów wyborczych:

      "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

      "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

      Komentarz


      • @spotter_spotterow, a to może być dla Ciebie szokiem
       Prawo i Sprawiedliwość - Internetowy Serwis Informacyjny


       Najlepszy jest ten cytat:
       PiS i PO zobowiązały się w umowie do niezawierania koalicji politycznych z SLD i Samoobroną oraz do "harmonijnej współpracy swoich wspólnych reprezentacji" w trakcie całej kadencji samorządów 2002-2006.
       Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez midzi
        Najlepszy jest ten cytat:
        Możesz mi przypomnieć koalicje samorządowe PiS/PO +SLD/SO w latach 02-06?
        Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

        Komentarz


        • Polityka. Spotter wiesz, że jeśli PiS wygra wybory na jesień to będzie musiała wejść w koalicję z JKM albo PSL? Dlatego ostatnio chyba to sobie uzmysłowili na frondzie i nie wrzucają już codziennie artykułów o zdrajcy Korwinie ;-)

         Komentarz


         • Zamieszczone przez przemekcwks
          Nie porownywalem gp i gw ze względu na ich genezę, ale ze względu na treść więc proszę nie manipulować argumentami jak te gazety ;-)
          Tyle, że treść w jednym przypadku liniowo wynika z genezy, a w drugim się zmienia w zależności od składu redakcji i... aktualnej woli partyjnego patrona.
          Nie wiem jak bloniaq, ale ja nie głosuje na Korwina tylko na jego program.
          Konkretnie na jaki program?
          Spotter nie chodzi o historię czy genezę powstania, ale ten sam sposób działania (oczywiście gw ma 20 lat więcej doświadczenia). Przykład: w meczu z Metalistem kibice w legijnym sektorze byli opłaceni przez Putina bo żaden Polak nie może mieć innego zdania na temat ukr od jedynego prawdziwego zdania głoszonego przez PiS
          Wiesz co? jak pisałem, bardzo daleko mi aktualnie do "G.P.", ale może sprawdź najpierw związek autorki tego kretynizmu z tą redakcją, a później reakcje na tę kompromitację dyżurnych speców od Ukrainy "G.P." - Wildsteina-juniora i Muchy. Gdybym był złośliwy, napisałbym coś o manipulacji w stylu "G.W."... :P

          PS - wygląda na to, że popierasz ten sam program, który jednoczesnie poparliby... Sobieski, Dmowski i Piłsudski... To się nazywa epolityczny ekumenizm

          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Buziek_LG
           Możesz mi przypomnieć koalicje samorządowe PiS/PO +SLD/SO?
           Tok rozumowania jest na tyle prosty, że poprzednie zdanie wyraźnie wskazuje, że tyczy się to także przyszłych wyborów parlamentarnych

           "Dzisiaj podpisana umowa to pierwszy krok do porozumienia politycznego, które obejmie rok 2005, chyba żeby rozwój sytuacji w kraju spowodował, że wybory parlamentarne byłyby wcześniej" - zaznaczył prezes PiS.

           Komentarz


           • Buziek Warszawa Włochy ;-)

            Komentarz


            • Zamieszczone przez midzi
             Tok rozumowania jest na tyle prosty, że poprzednie zdanie wyraźnie wskazuje, że tyczy się to także przyszłych wyborów parlamentarnych
             Obawiam się że w wyniku złamania umowy przedwyborczej przez PO umowa przestała być wiążąca

             Zamieszczone przez przemekcwks
             Buziek Warszawa Włochy ;-)
             Chyba ci się lata pomyliły
             Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

             Komentarz


             • Foxx rzeczywistoście przełamałem, tv republika.
              Obecnie Korwin jako jedyny postuluje likwidacje ZUS lub przynajmniej model włoski (chcesz to płacisz, nie to nie, ale potem radzisz sobie sam), likwidacje podatku dochodowego, oraz popieram szczątkowo jego pogląd na temat ukr(gdyby nie uwielbienie Rosji to całkowicie). Powiesz, że to niemożliwe, ale nie wiesz tego tak jak nikt inny. Wiadomo za to, że jeśli zostawimy wszystko jak jest to za chwilę upadnie ZUS później wszystkie szpitale i tylko obiecany bilion(mam nadzieję że nie na stare) przez Kaczyńskiego może nas uratować.
              Ostatnio edytowany przez przemekcwks; 94013.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Buziek_LG
               Obawiam się że w wyniku złamania umowy przedwyborczej przez PO umowa przestała być wiążąca
               Czyli przez rzekome złamanie umowy przedwyborczej przez PO musiało dojść do wybrania przez PiS za koalicjanta swojskich i frywolnych chłopaków z Samoobrony? Takiego kwiatka w tym temacie jeszcze nie mieliśmy

               Komentarz


               • Zamieszczone przez midzi
                Czyli przez rzekome złamanie umowy przedwyborczej przez PO musiało dojść do wybrania przez PiS za koalicjanta swojskich i frywolnych chłopaków z Samoobrony? Takiego kwiatka w tym temacie jeszcze nie mieliśmy
                Nie rzekome tylko po prostu złamanie

                A kogo innego PiS miał "wybrać"?
                Podział miejsc w parlamencie:
                PiS - 155
                PO - 133
                SO - 56
                SLD - 55
                LPR - 34
                PSL - 25

                By skutecznie rządzić potrzeba 240 miejsc w parlamencie, wskaż mi innych koalicjantów.
                Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎