Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Witam, mam kilka ekonomicznych pytań:

  a) czym się różni "business" od "nonfarm business"?
  b) wartości te można charakteryzować wzrostem/spadkiem "produktywności", "kosztów" oraz "Real hourly compensation". Co to jest to ostatnie?

  Będę wdzięczny za odpowiedź Wiem, że nie ten temat, ale najbardziej pasuje do kwestii

  W ramach rekompensaty za pomoc polecam tekst Krzysztofa Hajdera "Ewolucja amerykańskiego rynku pracy", dobry dodatek do ostatniej dyskusji.

  Komentarz


  • Jeszcze coś apropo Migalskiego:

   – Kaczyński chce tak naprawdę jednego. Przegranej Andrzeja Dudy, ale w drugiej turze – mówił w programie „Gość poranka” w TVP Info dr Marek Migalski, politolog. – Zwycięstwo Dudy powodowałoby, że to on staje się liderem obozu prawicowego. Nie sądzę, żeby to było marzenie senne Jarosława Kaczyńskiego – wyjaśniał były eurodeputowany z ramienia PiS.


   Marek Migalski, który był „Gościem poranka” TVP Info nie ma wątpliwości co do intencji prezesa PiS. Według niego wystawienie Andrzeja Dudy w wyścigu o fotel prezydencki jest jedynie grą polityczną, a Jarosław Kaczyński wcale nie oczekuje wygranej swojego kandydata. – On chce tak naprawdę jednego – przegranej Andrzeja Dudy, ale w drugiej turze. Godnego przegrania, uzyskania czterdziestu kilku procent – stwierdził były europoseł, który w 2009 r. dostał się do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.
   „ Gdyby Andrzej Duda naprawdę zwyciężył, duża część obozu prawicowego zaczęłaby ogniskować swoją uwagę i organizować się wokół niego ”

   Migalski wyjaśnił też, dlaczego – według niego – Kaczyński nie chce zwycięstwa Andrzeja Dudy. – Bo gdyby Andrzej Duda naprawdę zwyciężył, to przecież wiadomo byłoby, że duża część obozu prawicowego zaczęłaby ogniskować swoją uwagę i organizować się wokół prezydenta Dudy. On byłby tym, który za 4-5 lat będzie przewodził polskiej prawicy i to już nie z nadania Jarosława Kaczyńskiego, ale w wyniku własnej siły i z własnej pozycji.

   – To dla Jarosława Kaczyńskiego byłaby sytuacja dyskomfortowa, dlatego że to on chce być przywódca polskiej prawicy – tłumaczył były wiceprezes i współtwórca prawicowych ugrupowań Polska Jest Najważniejsza i Polska Razem. – Zwycięstwo Dudy powodowałoby, że to on staje się liderem antyplatformerskiego, czy po prostu prawicowego obozu. Nie sądzę, żeby to było marzenie senne Jarosława Kaczyńskiego: stracić przywództwo na prawicy na rzecz tego, kogo wskazał – ocenił Migalski.

   http://www.tvp.info/19425833/kaczyns...twa-na-prawicy

   Migalski wycofał się z działalności politycznej, nie jest już europosłem, więc dorabia jako niezależny politolog który od czasu do czasu gości w mediach.

   Komentarz


   • W wyborach prezydenckich zmierzą się: ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski (z poparciem PO), Andrzej Duda (PiS), Magdalena Ogórek (z poparciem SLD), Adam Jarubas (PSL), lider Twojego Ruchu Janusz Palikot, Janusz Korwin-Mikke (ugrupowanie KORWiN), muzyk Paweł Kukiz, Jacek Wilk (Kongres Nowej Prawicy), Marian Kowalski (Ruch Narodowy), Paweł Tanajno (Demokracja Bezpośrednia) oraz reżyser Grzegorz Braun.
    Z informacji sztabów wyborczych wynika, że najwięcej podpisów - blisko 1,6 mln - złożył w PKW komitet Dudy; ok. 650 tys. (w tym ok. 400 tys. już po rejestracji) - komitet Komorowskiego; 510 tys. - komitet Magdaleny Ogórek; 450 tys. - komitet Jarubasa; 200 tys. - komitet Korwin-Mikkego; prawie 200 tys. - komitet Kukiza; 188 tys. - komitet Kowalskiego; 150 tys. - komitet Palikota; blisko 145 tys. - komitet Wilka; 130 tys. - komitet Tanajno; 125 tys. - komitet Brauna.
    Termin składania co najmniej 100 tys. podpisów poparcia koniecznych do rejestracji kandydata minął w ub. tygodniu; złożyło je 11 komitetów wyborczych z 23 do tego uprawnionych.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

    Komentarz


    • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
     Ta... Tak samo było z Amber Gold, aferą podsłuchową itd. itd.
     Nie, nie tak samo. Amber Gold, hazardówka, podsłuchy i inne co najwyżej mogły zniechęcać do głosowania na PO. Wyrok na Kamińskiego, wyrok kuriozalny mocno mobilizuje sympatyków i "pół-sympatyków" PiSu - po prostu narracja "układ się broni" nigdy nie była tak mocna. Efekt był z resztą widoczny już dzisiaj w Lublinie(gigantyczna frekwencja na spotkaniu z AD i dużo mniejszy odsetek działaczy PiSu w tłumie)
     Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

     Komentarz


     • Oby tak było...
      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
      -------------
      Jedynie prawda jest ciekawa

      Józef Mackiewicz

      Komentarz


      • W sumie tutaj chyba najlepiej pasuje!

       http://www.stopaborcji.pl/pikieta-w-brukseli-rozbita/
       349meczów*
       71 goli*
       58 asyst*

       jest tylko jeden King!!!!

       *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

       Komentarz


       • http://magierowski.dorzeczy.pl/id,59...o-cynizmu.html
        Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

        Komentarz


        • Dzisiaj Prima Aprilis więc warto przeczytać o naszych największych żartownisiach

         https://krzykinternetu.wordpress.com...artownisie-rp/

         Komentarz


         • Jeszcze taka gra, kolportować wśród znajomych

          http://zmienprezydenta.pl/
          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

          Komentarz


          • Bedzie druga tura ktora Duda ujebie minimalnie, a potem PiS uwali sie brnac w afere o sfalszowaniu wyborow i wszelkiego rodzaju nadzieje zwiazane z wizja poprawy sytuacji ekonomiczno-spolecznej w Polsce bedzie mogli odlozyc do kolejnych wyboro, albo wjazdu ruskich...
           #MuremZaBonusem

           Komentarz


           • Komentarz


            • Podczas jednej z rocznic katastrofy smoleńskiej obrażał JK na twitterze, więc można się było tego spodziewać.

             Edit. Tymczasem Andrzej Duda ma już 60 tysięcy fanów na facebooku, stał się najpopularniejszym posłem PO-PiS. Licznik oczywiście cały czas sukcesywnie rośnie.
             Ostatnio edytowany przez Peace; 4401.

             Komentarz


             • Kolejny członek komitetu poparcia Bronisława:
              http://www.pudelek.pl/artykul/77848/...tm_campaign=o2
              Godnie.
              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

              Komentarz


              • Według Trybunału [Konstytucyjnego] sędziów (a także prokuratorów) lustrować będzie można dopiero po tym, jak zostanie im uchylony immunitet. A o uchyleniu immunitetu decydują... sędziowie. Ta decyzja oznacza, że sędziowie nadal będą składali oświadczenia lustracyjne, ale jeżeli nawet Instytut Pamięci Narodowej będzie miał podejrzenia, że są one niezgodne z prawdą i tak musi się zwrócić do sądu o uchylenie immunitetu.
               Koledzy Bronisława się bronią.
               "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

               "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

               Komentarz


               • A temu co znowu?
                https://www.facebook.com/pierydolefi...268089/?type=1

                Jakieś pół roku temu "jechał z Republika"... Jeszcze w tle na głównym profilu ... Andrzej Duda....

                Komentarz

                Pracuję...
                X