Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Dla osoby takiej jak ja raczej się wiele nie zmieni kiedy PiS dojdzie do władzy... Z mojego punktu widzenia, głosowanie PiS/PO to żaden wybór.
    No, jeżeli dla Ciebie najważniejszą w życiu rzeczą jest jakie będziesz płacił podatki to gratuluję horyzontów życiowych i punktu widzenia. Bardzo ubogie to Twoje życie. Bez urazy, ale tak jest.
    Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
    Pada decyzja: Wracamy!
    Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

Komentarz

• Zamieszczone przez Kasztan Zobacz posta
      1. jesteś kibicem?
      2. choćby z punktu widzenia kibica po dojściu PiS do władzy nic się nie zmieni?

podziwiam podejście osób, które wolą mieć utopię na papierze niż nawet najmniejszy krok w stronę normalności w życiu.
      Wyobraźnia lekko przytłumiona - wytłumacz mi co się takiego zmieni w realiach kibicowania po dojściu PiS do władzy? Mandaty za race, czworo policjantów pod peronem w Krakowie czy może UEFA odpier.doli się od naszych flag?

E: Ja szczerze mam nadzieję, że PiS dojdzie do władzy po wyborach parlamentarnych. A w drugiej turze liczę na Dudę, a nawet na niego zagłosuję. Tylko jakoś nadal nie mogę wyobrazić sobie tabunów powracających z emigracji Polaków (którzy swoją drogą, są raczej tą zaradniejszą i ogarniętą częścią społeczeństwa) w związku z takim scenariuszem...

Zamieszczone przez Parasol44 Zobacz posta
      No, jeżeli dla Ciebie najważniejszą w życiu rzeczą jest jakie będziesz płacił podatki to gratuluję horyzontów życiowych i punktu widzenia. Bardzo ubogie to Twoje życie. Bez urazy, ale tak jest.
      Ocenianie mojego życia i horyzontów życiowych zostawiam dla ludzi znających mnie poza internetem. Być może mamy nawet wspólnych znajomych, ale pozwól że zignoruję Twoją chu.ja wartą opinię. Ewidentnie nie zrozumiałeś tego co napisałem kilka postów temu, ale ja z tym problemu nie mam...
      Ostatnio edytowany przez bloniaq; 48555.
      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
      -------------
      Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

Wyobraźnia lekko przytłumiona - wytłumacz mi co się takiego zmieni w realiach kibicowania po dojściu PiS do władzy? Mandaty za race, czworo policjantów pod peronem w Krakowie czy może UEFA odpier.doli się od naszych flag?
        może brak pokazowych wyroków za kradzież klapków i ręcznika?
        Zwyciężąją tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Komentarz

• Rozumiem, że uważasz, że PiS nie wykorzysta pierwszej lepszej nadarzającej się okazji do uderzenia w mniejszą lub większą ekipę i zaprezentowaniu opinii publicznej "jak powinny działać sprawne organa ścigania". No żebyś się nie zdziwił. Ja takich złudzeń nie mam.
          -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

Rozumiem, że uważasz, że PiS nie wykorzysta pierwszej lepszej nadarzającej się okazji do uderzenia w mniejszą lub większą ekipę i zaprezentowaniu opinii publicznej "jak powinny działać sprawne organa ścigania". No żebyś się nie zdziwił. Ja takich złudzeń nie mam.
            niech pokazuje, najlepiej uderzając w ekipę rządzącą ;-)

to jeszcze napisz w ilu redakcjach za rządów PiS interweniowało ABW?
            ilu blogerów za rządów PiS dostało wyroki za obrazę władzy?
            jak wyglądały wybory podczas rządów PiS, a jak wyglądają dzisiaj?
            jakie podatki zniosło/obniżyło PO, że stawiasz pomiędzy nimi znak równości?
            Ostatnio edytowany przez Kasztan; 15506.
            Zwyciężąją tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Komentarz

• Co do pierwszych trzech linijek argumentacji - zgadzam się. Gdyby to był PiS a nie PO to media by już ten rząd obaliły kilkadziesiąt razy, a PO się zawsze jakoś wykpiło. Co do czwartej linijki, to za Witosa PSL też nie był taki zły. Ale ja już przytoczyłem wypowiedź p. posłanki Pawłowicz ze stycznia tego roku, i zanosi się na to, że za tej kadencji obniżą tyle co Platforma przez dwie ostatnie. Interpelacja p. posła, od której zacząłem tę dyskusję również nie wskazuję na chęć PiSu do obniżki podatków. Dlatego stawiam znak równości.
              -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

Dla osoby takiej jak ja raczej się wiele nie zmieni kiedy PiS dojdzie do władzy... Z mojego punktu widzenia, głosowanie PiS/PO to żaden wybór.
                I właśnie dlatego mam w nosie przekonywanie Ciebie i Tobie podobnych. Energię którą musiałbym marnować na dyskusję tutaj, dyskusję w pełni abstrakcyjną bo z jednej strony mamy "ideę" pod tytułem PODATKI TO ZŁO WCIELONE I MY JE ZLIKWIDUJEMY, A KTO NIE LIKWIDUJE TEN **** z drugiej mamy życie które wymaga kompromisów, wolę spożytkować na rozmowy ze znajomymi którzy wzmiankują o głosowaniu na PO

e: usunięta notka biograficzna
                Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
                Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• No co, Palikot też twierdził że będzie obiżać podatki, nawet wspólną debatę w 2011 zorganizował z Korwinem. Wszedł do sejmu i obniżył, tylko nie w tą stronę.

A taki jeden Donald to nawet całą kampanię wyborczą w 2007 roku miał pod znakiem cudów gospodarczych. Potem ciężko pracował budując drugą Irlandię. Taką z XIX wieku oczywiście.
                  Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.
                  "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• ciekawe podejście ale najbardziej mnie rozwalają wielbiciele JKM którzy uwazaja ze jak zarabiam minimamlną pensje i jak JKM dojdzie do władzy to na dzien dobry po obniżeniu pensji będe miał 50% więcej
                    kit to wsadzamy u szklarza...
                    Zamieszczone przez Darkaras Zobacz posta
                    Kilka słów do Korwinistów, czyli dlaczego traktujemy partie Korwin jako kult jednostki a nie partię polityczną?

https://krzykinternetu.wordpress.com...o-korwinistow/

Komentarz

• No to najwidoczniej masz dość niewielkie pojęcie o ekonomii i o kapitalizmie jako takim. Zerknij na niektóre przykłady krajów lub enklaw czysto kapitalistycznych, takich jak chociażby Hongkong.

A zwolennikom PiSu przypomnę tylko, że to nie Platforma Obywatelska wymyśliła sądy 24-godzinne.
                      Już nie wspominając, w którą grupę społeczną to miało być wymierzone...
                      Ostatnio edytowany przez depe; 75399.
                      profil przyjaciół z Den Haag
                      https://www.facebook.com/pages/FCDH/1608935165914183

Komentarz

• Zamieszczone przez depe Zobacz posta
                        No to najwidoczniej masz dość niewielkie pojęcie o ekonomii i o kapitalizmie jako takim. Zerknij na niektóre przykłady krajów lub enklaw czysto kapitalistycznych, takich jak chociażby Hongkong.

A zwolennikom PiSu przypomnę tylko, że to nie Platforma Obywatelska wymyśliła sądy 24-godzinne.
                        Przecież te sądy 24h to pic na wode niby miały uderzyć w kiboli, a uderzyły w pijanych rowerzystów Nie jeden by chciał powrotu takich "represji" w naszym środowisku...
                        http://www.dziennikpolski24.pl/artyk....html?cookie=1

Ostatnio obserwuje tzw Maraton POparcia Komorowskiego i przecieram oczy ze zdumienia, że tego gamonia popiera tak na oko 95% celebrytów,aktorów czy znanych z sukcesów sportowców. Ostatnio z grona piłkarskiego poparli go publicznie Michał Probierz,Tomasz Frankowski i dziś Jerzy Dudek a to jeszcze nie wszytko. Szacunek mam do Stocha, który w jednym z wywiadów powiedział, że dostał propozycję, ale odmówił bo nie chce mieszać się w to i zajmuje się sportem.

Prawdopodobnie Komorowski wygra dzięki temu wybory, ale marzeniem jest jego porażka nawet niech będzie to Duda, i chęć zobaczenia tych min pewniaków z PO i reszty otoczenia fajno-Polaków z pierwszych stron gazet.

Komentarz

• skoro wiesz lepiej to dalej wierz w utopie
                          Zamieszczone przez depe Zobacz posta
                          No to najwidoczniej masz dość niewielkie pojęcie o ekonomii i o kapitalizmie jako takim. Zerknij na niektóre przykłady krajów lub enklaw czysto kapitalistycznych, takich jak chociażby Hongkong.

Komentarz

• bardziej debilnego argumentu odnośnie "represyjności" PiS niż sądy 24h to ja nie słyszałem. Na swój sposób to nawet śmieszne jak lewacko/liberalna propaganda miesza ludziom w głowach.
                            Zaś co do pomysłu "opodatkowania autostopowiczów" to jeżeli ktoś traktuje interpelacje kompletnie anonimowego posła PiS jako element programu tejże partii to raczej ciężko jest mi polemizować z wirtualną rzeczywistością.

Ad1. Z różnych - również koniunkturalnych przyczyn PiS nie będzie szedł na wojnę ze środowiskiem kibicowskim - również z przyczyn czysto koniunkturalnych PO może chcieć wprowadzić "ostateczne rozwiązanie problemu kibolskiego"
                            Ad2. Wewnątrz samego PiS możemy wyróżnić kilka opcji/pomysłów na gospodarkę, na chwilę obecną ciężko powiedzieć który przeważy - zostanie wybrany przez JK. Osobiście uważam, kierowanie się programem gospodarczym danej partii jest rzeczą kompletnie wtórną, która nie dotyka kluczowych problemów związanych z funkcjonowaniem (a często jego brakiem) państwa Polskiego.
                            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Nawiasem "demokracji" warto przypomnieć że PKW wciąż nie opublikowała faktycznych wyników wyborów samorządowych. Podobne standardy były rok temu w... Afganistanie, gdzie po paru miesiącach liczenia głosów kandydaci zdecydowali się podzielić władzą. Tamtejsza komisja wyników nie podała wcale - bo i po co skoro kandydaci wyniki dogadali bez głosowania?
                              Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.
                              "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Komorowski w Krakowie.

Ciekawe słowa Róży Thun ( 6:10 - "Bardzo wam radzę nie nadużywajcie bo sami sobie tylko możemy zaszkodzić" )

Polecam też moment w 13:00.

Kraków stanął na wysokości zadania, czas na kolejne miasta.
                                Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy.

Komentarz

Pracuję...
                                X