Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Z mojego punktu widzenia, głosowanie PiS/PO to żaden wybór.
    Winszuję kąta widzenia (to pojęcie z dziedziny optyki) - tylko proszę nie płakać np. przed eutanazją za naście/dziesiąt lat.
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Komentarz

• Pierwsza szabla Korwina w formie: )
      A Antyeuropejski guru kosi hajsy w Brukseli: )
      "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• @Sarinosoman

Może o czymś nie wiem lub nie doczytałem, ale proszę wyszczególnij mi te diametralne różnice w podejściu do gospodarki między PO i PiS

@Jaco

SLD też obniżało.

@NOWY(L)

Dziękuję.

Jak zwykle gros argumentów przez które nie mogę się przebić. Czekam na odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania.
        Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
        -------------
        Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Nie ma problemu.Możesz na mnie liczyć.
          Swoją drogą 1% poparcia dla guru musiało zaboleć, skoro się tak uaktywnileś: )
          "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

@Jaco

SLD też obniżało.
            To skoro tak się brzydzisz PiS-em, który obniżał podatki, głosuj na SLD. I nie przejmuj się: Pitera, Grabarczyk i Tomczykiewicz też kiedyś byli zagorzałymi korwinistami, wpatrzonymi w swojego guru.
            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• @NOWY(L)

Jeszcze raz spróbuję zwrócić Twoją uwagę na to, że nie piszę o Korwinie.

@Jaco.

Dziekuję, postoję. Nie brzydzę się PiSem, zagłosowałbym na nich, gdyby mieli obniżyć podatki.

Odpowie ktoś, czy będziemy tak sobie pisać jak na czacie?
              -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

@Sarinosoman

Może o czymś nie wiem lub nie doczytałem, ale proszę wyszczególnij mi te diametralne różnice w podejściu do gospodarki między PO i PiS
                Gdzie pisałem o gospodarce? Pisałem, że winszuję kąta widzenia (ergo: zakresu, pola), stwierdzenia: "z mojego punktu widzenia, głosowanie PiS/PO to żaden wybór".
                Hint: czy Kolega utożsamia się całkowicie i jedynie/jest tożsamy z gospodarką, czy też może jednak dotyczą/dotykają Go również i inne kwestie?
                Up the Anchor!

Komentarz

• Ujmę to tak: na głodniaka "postępu" nie zatrzymasz.
                  -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• A ta sugestywna metafora, by nie rzec - hiperbola, czego dotyczy i co wyraża? Bo ja starałem się tylko wpisać w myślowy horyzont Kolegi.
                    Up the Anchor!

Komentarz

• Parafrazując Jaca: Kombinuj.

Rozumiem, że odpowiedzi na postawione pytania się nie doczekam. I to Wy mi mówicie, że jestem wpatrzony w guru. Dobre...
                      Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
                      -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Kolega, zdaje się, brzydzi się czatem i jednocześnie go uprawia. Kolego, ja nie widzę potrzeby "kombinowania" w odpowiedzi na Kolegi kombinacje, to Kolega piermandolnął: "dla mnie Rudzi/Niebiescy to żaden wybór".
                        Przypomniała mi się pewna bułgarska bajka o Wasylu. W niej też występują Rudzi i Niebiescy. Otóż Wasyl łowił raki, w ten sposób zarabiał na życie i ta rzecz wydawała mu się najważniejsza, jedyna istotna. O władzę w Bułgarii bili się wtedy Rudzi i Niebiescy. Wasyl doszedł do wniosku, że w kwestii łowienia raków i jedni, i drudzy są siebie warci. Powiedział: piermandolę, dla mnie to żaden wybór, i nie poparł nikogo. Władzę objęli Rudzi, którzy m.in. wprowadzili przepis umożliwiający poddanie Wasyla eutanazji, zaś spadkobiercy Wasyla zaczęli coraz częściej dopytywać się o jego zdrowie. No i umarł Wasyl, podobno ze zgryzoty, a może po zaaplikowaniu mu pawulonu, kto tam wie i sprawdzi dzisiaj, ale do samego końca upierał się, że raki najważniejsze.
                        Up the Anchor!

Komentarz

• Och, ja tylko przyjąłem Waszą konwencję rzeczowej dyskusji, polegającą na doradzaniu mi na kogo mam zagłosować i wmawianiu mi agitowania za Korwinem. A ja się po prostu chciałem dowiedzieć jakie poglądy gospodarcze prezentują Ci bardziej świadomi wyborcy PiSu. Otóż nie dowiem się, ale jeszcze nie otworzono u mnie w pokoju wódki, więc tak sobie zabijam czas spamowaniem, skoro i Wy możecie.

Co do bajki to podziwiam inwencję. Mnie się jednak wydaje, że zgodnie z piramidą potrzeb Maslowa, ograniczając coraz większą część społeczeństwa do egzystencji polegającej na oszczędzaniu od wypłaty do wypłaty, wyprodukujemy po pewnym czasie tyle lemingów, że sami sobie w referendum przegłosują eutanazję. O ile się nie mylę, to niewolnicy się buntowali stosunkowo rzadko jak na historię buntów i przewrotów.
                          -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Ja Koledze niczego nie doradzam, ja tylko nieśmiało staram się zwrócić uwagę na mogące zajść daleko konsekwencje konkretnego, dość radykalnego sformułowania i w ten sposób, być może, nakłonić do zrewidowania go.
                            Up the Anchor!

Komentarz

• Kilka słów do Korwinistów, czyli dlaczego traktujemy partie Korwin jako kult jednostki a nie partię polityczną?

https://krzykinternetu.wordpress.com...o-korwinistow/

Komentarz

Dla osoby takiej jak ja raczej się wiele nie zmieni kiedy PiS dojdzie do władzy... Z mojego punktu widzenia, głosowanie PiS/PO to żaden wybór.
                                1. jesteś kibicem?
                                2. choćby z punktu widzenia kibica po dojściu PiS do władzy nic się nie zmieni?

podziwiam podejście osób, które wolą mieć utopię na papierze niż nawet najmniejszy krok w stronę normalności w życiu.
                                Zwyciężąją tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Komentarz

Pracuję...
                                X