Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Zadaliście sobie trud przeczytania wzmiankowanej interpelacji?

Kluczowy fragment
    Dla mnie kluczowy fragment jest nieco dalej.

Innym przykładem może być platforma XXX , która łączy kierowców jadących w dalsze trasy z pasażerami udającymi się w tym samym kierunku. Pasażer zwraca kierowcy tylko część opłaty za paliwo. Nie ma tutaj kosztów za samą usługę, a sam kurs i tak by się odbył niezależnie czy kierowca znalazłby współpasażera czy nie. Idea jest szczytna, ponieważ w ten sposób zmniejsza się zanieczyszczenia środowiska i korki na drogach. Jednak bardzo często zostaje wypaczona. Coraz częściej słyszy się o pracownikach np. przedstawicielach handlowych, którzy jeżdżą w trasy służbowymi samochodami i dodatkowo zabierają kilku pasażerów. Potrafią zarobić w ten sposób od kilku do kilkunastu tysięcy zł miesięcznie. Od tej sumy również nie są odprowadzane podatki i składki do ZUS.
    Przyjazne państwo czy jakoś tak... Może zmniejszmy bezrobocie, zatrudniając pare tysięcy kontrolerów drogowych ZUSu...

No i dobry jest fragment:

Podobnie wygląda to w sytuacji osób oferujących swoje nieruchomości za pomocą XXX . Cześć z nich wynajmuje swoje mieszkanie, kiedy np. wyjeżdża na wakacje, ale jest też duża grupa osób mających w swojej ofercie po kilka lokali dostępnych dla klientów przez cały rok. Nie płacą oni podatku z tytułu świadczonych usług, do czego zobligowane są hotele, pensjonaty i agroturystyki, przez co ich stawki mogą być dużo niższe i atrakcyjniejsze dla klientów.
    Nie daj Bóg, stworzyć stawki niższe i atrakcyjniejsze dla klientów, bo ludzie zaczną podróżować za mniejsze pieniądze. Nie wiem czemu, może to przez mój wyssany z mlekiem matki korwinizm, ale ja tam na przykład lubię płacić mniej za nocleg czy przejazd. rozumiem, że wyborcom PiSu bardziej zależy na wpływach do budżetu państwowego. Ok, co kto lubi.

Niezmiennie dziwi mnie, że logika ratowania drogich usług przed wyparciem je przez tańsze, dla większości sejmowych partii polega na obłożeniu tych tańszych większymi podatkami.

@Jaco. Rozumiem, że według Ciebie fakt, że opublikowała to wyborcza w kontekście "dyskredytowania PiSu", jednoznacznie implikuje słuszność interpelacji posła. Szanuję to zdanie.
    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
    -------------
    Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Dobrze że to przeczytałeś gorzej że nie chcesz zrozumieć tekstu. Interpelacja nie dotyczy sytuacji w której pan X jedzie prywatnie do Gdańska z Warszawy i zabiera pana Y za 50zł(zmniejszając w ten sposób koszty), tylko sytuacji w której pan X jeździ regularnie między tymi miejscami w ramach wykonywania obowiązków i jako swoistą premię dolicza przychód z zabrania pana Y, nie ponosząc kosztów(wymienieni przedstawiciele handlowi).

Niezmiennie dziwi mnie, że logika ratowania drogich usług przed wyparciem je przez tańsze, dla większości sejmowych partii polega na obłożeniu tych tańszych większymi podatkami.
      Nie drogi panie, one już są obłożone podatkiem - tyle że część osób tych podatków unika

Pomijając to że jest to interpelacja posła(czyli coś czego w kadencji posłowie produkują w liczbie 500 000+), nie projekt klubowy czy nawet zapytanie klubu.
      Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].
      Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
        @Jaco. Rozumiem, że według Ciebie fakt, że opublikowała to wyborcza w kontekście "dyskredytowania PiSu", jednoznacznie implikuje słuszność interpelacji posła. Szanuję to zdanie.
        Nie. Po prostu sposób, w jaki pompowane jest znaczenie tej skromnej interpelacji rozwala mi konstrukcję. Ale skoro masz czas, to wrzucaj kolejne. Chętnie poczytam a nawet skomentuję, żeby nie było podejrzeń o "zamiatanie pod dywan".
        Przy okazji: jeśli ktoś nie chce dopuścić PiS do władzy, niech głosuje na PO. Każdy głos oddany na inną partię sprzyja PiS-owi.
        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
          Nie. Po prostu sposób, w jaki pompowane jest znaczenie tej skromnej interpelacji rozwala mi konstrukcję. Ale skoro masz czas, to wrzucaj kolejne. Chętnie poczytam a nawet skomentuję, żeby nie było podejrzeń o "zamiatanie pod dywan".
          Przy okazji: jeśli ktoś nie chce dopuścić PiS do władzy, niech głosuje na PO. Każdy głos oddany na inną partię sprzyja PiS-owi.

Jacek, Buziek - wy chyba nie chcecie czegoś zrozumieć.

Otóż żeby odsunąć od władzy te bydło nie trzeba przekonywać Was, mnie czy błoniaq, że Platforma to chu... My to wiemy od dawna i przyznam szczerze, że gdyby ktoś kilkanaście lat temu powiedział mi, że będzie istniała formacja, którą będę gardził i nienawidził dziesiec razy bardziej niż SLD to bym nie uwierzył. A tak jest.

Ale, żeby tych łobuzów odsunąć w nicość trzeba przekonać co najmniej niezdecydowanych a dobrze byłoby tez nawrócić innych. Takie bzdury jak ta interpelacja temu nie pomogą. Jej wpływ na naprawienie świata jest dokładnie zerowy w obecnym układzie władzy za to jest narzędziem propagandowym wręczonym w prezencie medialnym obrońcom układu władzy. Po co?
          ...ta ziemia do Polski należy
          choć Polska daleko jest stąd,
          bo wolność krzyżami się mierzy
          historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• w: a **** tam, nie chce mi się
            Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
              Dobrze że to przeczytałeś gorzej że nie chcesz zrozumieć tekstu. Interpelacja nie dotyczy sytuacji w której pan X jedzie prywatnie do Gdańska z Warszawy i zabiera pana Y za 50zł(zmniejszając w ten sposób koszty), tylko sytuacji w której pan X jeździ regularnie między tymi miejscami w ramach wykonywania obowiązków i jako swoistą premię dolicza przychód z zabrania pana Y, nie ponosząc kosztów(wymienieni przedstawiciele handlowi).

Nie drogi panie, one już są obłożone podatkiem - tyle że część osób tych podatków unika

Pomijając to że jest to interpelacja posła(czyli coś czego w kadencji posłowie produkują w liczbie 500 000+), nie projekt klubowy czy nawet zapytanie klubu.
              Nie wydaję mi się, żeby istniał przepis odróżniający branie autostopowiczów w podróży prywatnej od brania w podróży służbowej. Jeśli nie to oba przypadki są nieopodatkowane. A jeśli osoba prywatna dużo jeździ i dolicza sobie premię od kilku do kilkunastu tysięcy zł. to co? Autostopowicz ma pytać czy kierowca jedzie prywatnie czy służbowo? A może jest jakaś granica tej niby-premii, kwota wolna od podatku za usługę? I wreszcie ostatnie pytanie: dlaczego do chu.ja nikt nie pomyśli o obniżce podatków dla taksiarzy, pksów, pensjonatów tak żeby klienci, czyli obywatele Polski, której imię nosi przyszłość, mogli tanio podróżować?

Jak rozumiem wyborcy PiSu uważają że należy likwidować szarą strefę poprzez większe kontrole. To by wynikało z interpelacji p. posła.

Co Ministerstwo Finansów robi, żeby uświadomić osoby funkcjonujące w szarej strefie przewozów taksówkowych, że należy płacić podatki i ZUS?
              Jak Ministerstwo Finansów pomaga rozliczyć się osobom działającym w ekosystemach aplikacji mobilnych, które są własnością zagranicznych operatorów, niewystawiających PITów ani nieopłacających ZUSu swoich współpracowników?
              Czy MF oszacowało straty budżetu w momencie przejęcia przez firmy typu XXX , a tym samym przesunięcia do szarej strefy, 2-3% udziału w Polskim rynku, co wydaje się prawdopodobne już na przełomie 2015/2016 i jak zamierza im zapobiec lub ewentualnie zrekompensować?"
              Zwracam uwagę, że straty dla budżetu to są te same pieniądze, które zostały w kieszeni tego czy innego przedstawiciela handlowego. A może też uważasz, że pobierając działkę na paliwo okradł Naród Polski z należnej mu stawki podatku?

Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
              Chyba nie muszę (i nie chce mi się) przytaczać jak komentowaliście tu skromnego znaczenia wystąpienia partii typu RN czy KNP, z przesłaniem "po co na nich głosować, co oni mogą". Wy lubicie wytykać Korwinowi, ja lubię PiSowi. Zazwyczaj nie mam tyle czasu, ale świetnie i tanio się bawię przy wolnym, sobotnim przedpołudniu, przy okazji wskazując dlaczego ja nie głosuję na PiS. Mimo, że, swoją drogą, sprzyjam PiSowi w opisany przez Ciebie sposób, odkąd mam czynne prawa wyborcze, i nawet się z tego cieszę.

e: Ciekawe, że to wyborcza twierdzi też, że "patriotyzm to płacenie podatków" i tu się chyba zgadzacie...
              Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
              -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

Chyba nie muszę (i nie chce mi się) przytaczać jak komentowaliście tu skromnego znaczenia wystąpienia partii typu RN czy KNP, z przesłaniem "po co na nich głosować, co oni mogą".
                Śmiało. Chętnie poczytam.
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Haha. Wiedziałem że na kilkaset znaków jakie tam wpisałem, odpowiesz tylko na to zdanie. Napiszę jeszcze raz - nie chce mi się. KNP i Korwina już tu ciśnięto pierdyliardy razy. Ja wiem, że to taka Wasza taktyka - zejść na inny temat i zakrzyczeć Może tak obronisz dla odmiany fiskalny program PiSu... Już zostałem tu okrzyknięty naczelnym korwinistą czy jakoś tak, a mimo to nadal nie zamierzałem nikogo do niego namawiać. Przekonaj mnie do PiSu Jacku, bo Buziek chyba dał spokój, a TNTP chyba bez odzewu
                  -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Wrzuć proszę ów fiskalny program PiS-u, to chętnie się odniosę. Weź wdech i przeczytaj jeszcze raz moje dzisiejsze posty. Odpisuję Ci konkretnie i na temat. TNTP na pewno odpisze, jak zajrzy na forum. Mnie też się już nie chce.
                    "
                    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Cóż, być może błędnie zinterpretowałem sugestie zawarte w interpelacji posła PiSu, jako część programu fiskalnego tej partii. Jeśli nie mają nic z tym programem wspólnego to przepraszam, a jeśli jest to jakoś powiązane to wystarczy mi jeśli się odniesiesz do tych sugestii, bo ile mnie wzrok nie myli, do sedna tematu się nie ustosunkowałeś.

Czy te propozycje oceniasz pozytywnie czy negatywnie? Czy zgadzasz się z wyborczą że patriotyzm to płacenie podatków? Czy uważasz, że przedstawiciel handlowy pobierając działkę na paliwo okradł Naród Polski z należnej mu stawki podatku? Dlaczego poseł PiSu nie pomyśli o obniżce podatków dla taksiarzy, pksów, pensjonatów tak żeby klienci, czyli obywatele Polski, której imię nosi przyszłość, mogli tanio podróżować?

No chyba, że Ci się nie chce...

e: w takim razie może ktoś inny się podejmie odpowiedzi. Żeby się tylko nie okazało że SLD obniżyło...
                      -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Nie chce mi się. Idę poczytać, komu po 1989 roku udało się skutecznie obniżyć podatki a nie tylko o tym gadać.
                        Wyborczej nigdy nie czytam. Tej wrzutki też nie czytałem. Odnosiłem się wyłącznie do twoich postów.

Do tematu proponuję powrócić po przekształceniu się interpelacji w inicjatywę ustawodawczą przy drugim czytaniu. Taka propozycja "polityki realnej".
                        Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

e: w takim razie może ktoś inny się podejmie odpowiedzi. Żeby się tylko nie okazało że SLD obniżyło...
                        Wtedy możesz mieć dylemat przy urnie.
                        Dziś niewiele osób już pamięta, że rząd PiS obniżył aż o 7 pkt proc. składkę rentową, wprowadził ulgi podatkowe na dzieci, podniósł po pięciu latach progi podatkowe i kwotę wolną, zlikwidował 40-proc. stawkę PIT, obniżył stawkę podstawową – z 19 do 18 proc. Zostawił w portfelach Polaków ok. 40 mld zł rocznie. Była to największa obniżka danin nakładanych na pracę po 1989 r. Eksperci są zgodni, że to właśnie ten fiskalny bodziec pozwolił nam przejść suchą stopą przez kryzys.
                        Ostatnio edytowany przez Jaco; [ARG:4 UNDEFINED].
                        "
                        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Przekonaj mnie do PiSu Jacku, bo Buziek chyba dał spokój, a TNTP chyba bez odzewu
                          To ja kiedyś próbowałem przekonać kogokolwiek do PiSu? Albo szerzej czy sądzisz że ja jestem fanem PiSu?

Dziś są dwa alternatywne wybory, tak wiem zaraz zaargumentujesz że jak KNP(czy jak się tam teraz miejsce obozowania guru nazywa) zbierze 5%(nie zbierze nigdy, możesz być pewny) to świat się zmieni, nazywają się one:
                          Platforma Obywatelska et cohortes
                          Prawo i Sprawiedliwość

lub jeśli wolisz:
                          Salon: PO, SLD, Palikot, PSL
                          Antysalon: PiS

Reszta partii i partyjek - Zieloni, KNP, UPR, KORWIN, RN, KPEIR i inne to nic innego jak wrzucenie do urny kartki z napisem "mam wyjebane na to co się kraju dzieje"

Jakiego wyboru dokonasz twoja rzecz -
                          Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                            Nie chce mi się. Idę poczytać, komu po 1989 roku udało się skutecznie obniżyć podatki a nie tylko o tym gadać.
                            Wyborczej nigdy nie czytam. Tej wrzutki też nie czytałem. Odnosiłem się wyłącznie do twoich postów.

Do tematu proponuję powrócić po przekształceniu się interpelacji w inicjatywę ustawodawczą przy drugim czytaniu. Taka propozycja "polityki realnej".

Wtedy możesz mieć dylemat przy urnie.
                            Lekko nietrafione - jestem widocznie w gronie tych niewielu osób, które doskonale o tym pamiętają.

Krystyna Pawłowicz 22.01.2015:
                            "Wolność gospodarcza jest miło brzmiącym, lecz utopijnym postulatem uwikłanym w liczne mity utrudniające przyjęcie rzeczywistości o gospodarce i regułach nią rządzących". Można mówić tylko o obszarach w których można podejmować samodzielne decyzje /przy czym stale ograniczanych/.
                            Brzmi obiecująco.

Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
                            To ja kiedyś próbowałem przekonać kogokolwiek do PiSu? Albo szerzej czy sądzisz że ja jestem fanem PiSu?

Dziś są dwa alternatywne wybory, tak wiem zaraz zaargumentujesz że jak KNP(czy jak się tam teraz miejsce obozowania guru nazywa) zbierze 5%(nie zbierze nigdy, możesz być pewny) to świat się zmieni, nazywają się one:
                            Platforma Obywatelska et cohortes
                            Prawo i Sprawiedliwość

lub jeśli wolisz:
                            Salon: PO, SLD, Palikot, PSL
                            Antysalon: PiS

Reszta partii i partyjek - Zieloni, KNP, UPR, KORWIN, RN, KPEIR i inne to nic innego jak wrzucenie do urny kartki z napisem "mam wyjebane na to co się kraju dzieje"

Jakiego wyboru dokonasz twoja rzecz -

Dla osoby takiej jak ja raczej się wiele nie zmieni kiedy PiS dojdzie do władzy... Z mojego punktu widzenia, głosowanie PiS/PO to żaden wybór.
                            -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• A ja głosuję na antysalon czyli PiS, ale mam nadzieję, że KNP(czy jakiś inny twór głoszący liberalne poglądy gospodarcze) zdobędzie sporo głosów, bo 4 % KNP to w praktyce 3% mniej zdobyte przez PO/palikota.
                              "Warszawo dumna, Warszawo wielka to na twoich murach jest ...

http://www.youtube.com/watch?v=Z2i7bR-lNaY

Komentarz

Lekko nietrafione - jestem widocznie w gronie tych niewielu osób, które doskonale o tym pamiętają.
                                Czyżby?:
                                Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                                Żeby się tylko nie okazało że SLD obniżyło...
                                "
                                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Pracuję...
                                X