Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
  Zastanawialem sie najpierw jak to wyszlo czy to nie fake. Ale nie. To nie fake. W pewnym sensie JKM ma żelazny elektorat, fak ze pod kreską ale aż sie w głowie nei miesci ze sami sobie tak w stope strzelają.

  Komentarz


  • Z tego miejsca pozdrawiam sympatycznego zresztą ex?-forumowicza Gawriosza.

   I z innej beczki:
   Trudno wyobrazić sobie dzisiaj udział pana prezydenta w militarnej paradzie armii, która jest cząstką agresji rosyjskiej na Ukrainę - powiedziała Joanna Trzaska-Wieczorek, rzeczniczka Bronisława Komorowskiego.
   9 maja w Moskwie z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej odbędzie się Defilada Zwycięstwa.

   Dzień wcześniej na Westerplatte własne uroczystości organizuje Polska. Jak dodała Trzaska-Wieczorek, jeszcze za wcześnie, by potwierdzać listę gości, którzy pojawią się w Gdańsku.
   a wcześniej:

   i
   analiza:
   Ostatnio edytowany przez Jaco; 1067.
   "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
   Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
   Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
   Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
   "
   Janusz Waluś - czekaMY!

   Komentarz


   • Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
    @hasor

    Napisałem "szacunkowe" bo innych po prostu nie ma. W tabelkach przykładowo nigdy nie będzie zaznaczone ile pieniędzy dodrukowano albo wywieziono/dowieziono z za granicy. Dla porównania więc przeciętne wynagrodzenie, co prawda nie płace realne, ale z racji tego że w PRL był "sufit" dochodowy i tak średnie bliższe prawdzie niż po 1989. Razem z inflacją:    PKO Bank Polski klientom, którzy potrzebują wsparcia finansowego w zakupie mieszkania, domu oraz innych celach mieszkaniowych proponuje kilka rozwiązań, tj. kredyt hipoteczny, pożyczkę hipoteczną bądź kredyt hipoteczny mix.


    Wcale tak bardzo to nie odbiega od tego co wyliczył Madison. Ceny trzeba sobie znaleźć samemu, i pamiętać że istniały takie rzeczy jak akcyzy czy dopłaty a także to że niektóre produkty były sztucznie trzymane sztywno albo różnej jakości.
    Ale ja nie czepiam się tego że dane są szacunkowe itp. bo innych danych z PRL - u nie będzie. Chodzi mi o to że nie powinno się utożsamiać wynagrodzeń z danymi PKB per capita. Na podstawie wcześniej wrzuconych tabelek można rozmawiać o dynamice wzrostu i zmniejszającym/zwiększającym się dystansie rozwojowym w porównaniu do krajów Europy zachodniej. Podane liczby nie powinny zostać jednak brane do wyliczania pensji itp.

    Oczywiście wzrost PKB per capita i wzrost wynagrodzeń są ze sobą powiązane, jednakże nie są idealnie skorelowane, tzn nie zmieniają się w relacji jeden do jednego (może być taka sytuacja jak ma miejsce obecnie - czyli PKB rośnie ale jednocześnie maleje w nim udział płac).

    Poprzednia dyskusja miałaby sens pod linkami które wrzuciłeś teraz Jeżeli chodzi o porównanie średnich płac z Europą Zachodnią to na pewno eurostat miał takie dane w euro, ale chyba tylko od 1995 roku. Jutro mam wolne w robocie więc może uda mi się coś wyszperać i może będziemy mieli porównanie zarówno PKB na osobę jak i średnie miesięczne wynagrodzenie kiedyś i dziś. Może jak będę miał trochę więcej weny to wrzucę jeszcze kilka innych wskaźników ekonomicznych, przynajmniej od 1995 roku. Będzie pole do dyskusji.

    Komentarz


    • E(L)O,
     Sytuacja bardzo ciekawa dla polskich nacjonalistów. Niektórzy sprzedali duszę za Ukraińców i tym samym ich popierają jak nasz rząd. Inni zaś tak nienawidzą Rosji, i dlatego również popierają Ukrainę w konflikcie z Rosją. Czemu o tym piszę? A temu, że obecnie powstaję zryw na Litwie wśród Polaków, taki jaki nastąpił w Donbasie u Rosjan. Nie trzeba chyba nikomu przypominać o ogromnej nienawiści Litwinów do Polaków. W poniższym linku możecie śledzić bieg wydarzeń

     Komentarz


     • Nie mogę zgodzić się z ani jednym ani drugim twierdzeniem o stanowisku polskich nacjonalistów ws. sytuacji na Ukrainie. Raczej środowiska narodowe i RN są mocno zdystansowane wobec popierania którejkolwiek ze stron, a szczególnie ukraińskiej ze względu na odradzające się nastroje neobanderowskie godzące w nasz interes narodowy. A sytuacja na Wileńszczyźnie skądinąd ciekawa.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez kokol Zobacz posta
       E(L)O,
       Sytuacja bardzo ciekawa dla polskich nacjonalistów. Niektórzy sprzedali duszę za Ukraińców i tym samym ich popierają jak nasz rząd. Inni zaś tak nienawidzą Rosji, i dlatego również popierają Ukrainę w konflikcie z Rosją. Czemu o tym piszę? A temu, że obecnie powstaję zryw na Litwie wśród Polaków, taki jaki nastąpił w Donbasie u Rosjan. Nie trzeba chyba nikomu przypominać o ogromnej nienawiści Litwinów do Polaków. W poniższym linku możecie śledzić bieg wydarzeń
       Przecież to jakiś troll. Na ch.uj to wrzucasz?
       Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
       -------------
       Jedynie prawda jest ciekawa

       Józef Mackiewicz

       Komentarz


       • No to na forumce pojawił się element "wojny hybrydowej" - zacytowany klasyczny ruski trolling Sytuacja na Wileńszczyźnie się nie zmieniła - nowe konto na fejsie nie będzie miało na to specjalnego wpływu. Zwłaszcza, że ruska strona tradycyjnie w tym necie porusza się jak słoń w składzie porcelany. Gdyby ktoś pomyślał, nie afiszowałby się np. z udostępnianiem motywów użytkownika "Polacy za Noworosją" (obstawiam zresztą tego samego admina)
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez kokol Zobacz posta
         E(L)O,
         A temu, że obecnie powstaję zryw na Litwie wśród Polaków, taki jaki nastąpił w Donbasie u Rosjan.
         Ty tak na poważnie?

         Komentarz


         • Dobre wiadomości:

          Presserwis dowiedział się nieoficjalnie, że pakiet kontrolny akcji TVN zostanie sprzedany do końca lutego.

          Prezes Markus Tellenbach mówił wcześniej, że sprzedaż pakietu nastąpi w pierwszym kwartale. Presserwis dowiedział się, że pakiet kontrolny TVN kupi prawdopodobnie Time Warner lub Doscovery Communications.

          w informacji przekazanej przez serwis Bloomberg, prezes Tellenbach odmówił komentarza w tej sprawie.
          http://pulsinwestora.pb.pl/3993996,8...o-konca-lutego

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta

           Żeby być uczciwym trzeba powiedzieć, że ten screen pochodzi z fałszywej stronki, zrobionej by trollować "kuców" "Krula". NaTemat też się nabrało
           Co do "zrywu na Litwie wśród Polaków" to nawet nie ma co tego komentować
           Zacytuję tylko stanowisko Polaków ze znanego i lubianego fanpange'u:

           U siebie - w Wilnie
           31 stycznia o 08:03 ·
           Jaki zasraniec takie rzeczy robi? My U siebie - w Wilnie żadnych zielonych, czerwonych ani innych kolorowych ludzików nie potrzebujemy i nie czekamy. Na Ukrainie narobili "narodnych republik", to od gradów niewinni ludzie giną i pół miasta zburzone. Jak ktoś tego losu życzy dla Wilna, to on szmata, nie człowiek, a nie Polak to na pewno.
           "Jest tej najlepszej firmy. Wart jest bardzo dużo. Ma ekran komputerowy i jak się kręci pedałami, to wyskakują cyfry"

           Komentarz


           • Zamieszczone przez sephrioth Zobacz posta
            Pomijając to, że pisał to gość na bezpłatnym stażu (Doscovery? Serio?), to co w tym dobrego, że kupi ich jakiś globalny lewicowy ośrodek?

            Komentarz


            • a obok całego tego zamieszania kulturowego z gender czy coś to jednak dla zwykłych ludzi taka zmiana byłaby o wiele ważniejsza... http://finanse.wp.pl/kat,1033759,tit...?ticaid=1144b8

             Komentarz


             • Zamieszczone przez F.. Zobacz posta
              a obok całego tego zamieszania kulturowego z gender czy coś to jednak dla zwykłych ludzi taka zmiana byłaby o wiele ważniejsza... http://finanse.wp.pl/kat,1033759,tit...?ticaid=1144b8
              i to jest k..wa skandal!

              o tym powinno sie mówic wszedzie
              ...ta ziemia do Polski należy
              choć Polska daleko jest stąd,
              bo wolność krzyżami się mierzy
              historia ten jeden ma błąd!!!!

              Better Dead Than Red!!!

              Komentarz


              • Problem polega na tym Mort, że na kogokolwiek byś nie zagłosował to będzie to samo KNP jeszcze nie zdobyło władzy a już doszło do rozłamu, wszyscy pędzą do koryta.

               Świetnie to jest określone tutaj. Gdzie właściwie każda partia jest ośmieszona lub zniszczona
               Pół roku temu wybory, za kilka miesięcy kolejne. Problem polega na tym, że oprócz terminów i miejsc do których próbują dostać się kandydaci nie zmienia sięnic, ciągle te same twarze, oskarżenia i o…

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Darkaras Zobacz posta
                Problem polega na tym Mort, że na kogokolwiek byś nie zagłosował to będzie to samo KNP jeszcze nie zdobyło władzy a już doszło do rozłamu, wszyscy pędzą do koryta.

                Świetnie to jest określone tutaj. Gdzie właściwie każda partia jest ośmieszona lub zniszczona
                http://wp.me/p5F2Mn-8
                okej, ja się co do zasady zgadzam,że gigantycznych różnic nie ma ALE opodatkowanie minimalnej kwoty zapewniającej biologiczne przetrwanie oznacza skazanie ludzi ją posiadających na śmierć głodową

                nie uważasz,że coś jednak różni tych, którzy się temu sprzeciwiają od tych, którzy mówią głośno,że dla nich to nie problem?
                ...ta ziemia do Polski należy
                choć Polska daleko jest stąd,
                bo wolność krzyżami się mierzy
                historia ten jeden ma błąd!!!!

                Better Dead Than Red!!!

                Komentarz

                Pracuję...
                X